Gümüş Yüzük

Gümüş Yüzükler

Keşfedildiği ilk günden bu yana her dönemde zarafet ve güzellik ile birlikte anılan gümüş takılar, günümüzde de vazgeçilmez takı aksesuarlarının başında gelmektedir. Kadın gümüş yüzük ve erkek gümüş yüzük modelleri açısından da gümüş, birbirinden şık modellerle sizlerin beğenisine sunuluyor. Gümüş yüzük, baget yüzük, tektaş, lotus çiçeği yüzük, tasarım takılar gibi değişik türlerdeki modellerle zenginleştirilen ürünler tam isteyeceğiniz türden.

Erkek Gümüş Yüzük

Görünümlerine asil bir duruş vermesi sebebiyle yüzük takmayı seven erkekler için birbirinden şık erkek gümüş yüzük modelleri herkesin kullanmak isteyeceği cinsten ürünlerle çeşitleniyor. Babalar günü hediyesi, sevgililer günü hediyesi, doğum günü hediyesi ya da önemli bir gün hediyesi olarak tercih edeceğiniz el yapımı tasarım yüzüklerle, sevdiklerinize unutulmaz bir hediye verip mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz. Atatürk yüzük, Osmanlı devlet armalı yüzük, kartal pençeli yüzük, dini motifli yüzük modeller ile sevdiklerinizin zevklerine hitap edecek modellere rahatça ulaşabilirsiniz. Taşsız yüzük, hayat ağacı, gümüş alyans yüzük gibi modeller, harika işçilikle beraber gözlerinize hitap edecektir.

Kadın Gümüş Yüzük

Kadınlar için de gümüş yüzük en çok tercih edilen takıların başında geliyor. Yıldönümü hediyesi, doğum günü hediyesi veya anneler günü hediyesi olarak da tercih edebileceğiniz el emeği yüzükler ile onların mutlu olmasına vesile olabilirsiniz. Elmas montür, zirkon taşlı, 925 ayar gümüş yüzük, renkli yüzük, fantezi yüzük modellerinin de yer aldığı geniş ürün yelpazesi her kesime hitap edebilecek türdendir. Sevdiklerinizin adını isimli gümüş yüzükler ile her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz. Gümüş tam tur çiçek yüzük son zamanlarda en çok talep gören ürünler arasında yer almaktadır. Kararmaya oldukça dayanıklı, ışıltılı gümüş yüzükler ile sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. 


Gümüş Yüzük Modelleri

Gümüş yüzük modelleri sahip oldukları zarif yapıları ve şık tasarımları ile ön plana çıkmaktadır. Işıltılı taşlar ya da doğal taşlar kullanılıp tasarlanmış özel modellerin yanı sıra altın suyuna batırılarak renklendirilmiş ürünler de en çok beğenilen gümüş yüzük modelleri arasında yer alır. Kadın ve erkekler için ayrı olarak tasarlanmış ürünlerin yer aldığı bu geniş seçenekler arasından, her stile ve yaş uygun gümüş yüzükleri bulmak mümkündür.

Geniş seçenek yelpazesi ile sunulan ürünler arasından tercih edeceğiniz gümüş yüzükler ile siz de kendi stilinizi yansıtabilir, modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Birbirinden farklı ve zengin alternatifler içinden bir seçim yaparken kıyafetleriniz ile olan uyum konusuna dikkat etmelisiniz. Günlük giyim tarzınıza uyum sağlayan ürünler ile sizler de şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Tarzınız ile uyumsuz olan ürünleri satın aldığınız takdirde modern görünümünüz etkilenecek ve sizde negatif bir hava yaratacaktır. Bu yüzden sizler de geniş ürün seçenekleri arasından stilinizi yansıtan modellere yönelip, kendinize uygun modeller arasında seçim yapmalısınız.

Stilinize uygun bir gümüş yüzük satın alarak gün içerisinde rahatlıkla kullanıp güzel bir alternatif yaratabilirsiniz. Böylece aksesuar kullanımından alacağınız verimi iki katına çıkarabilirsiniz. Birbirinden şık ve güzel seçenekler arasından tarzınıza en uyum sağlayan ürünler ile siz de gün içinde daha huzurlu bir hava elde edebilirsiniz. Kendi stilinize uyum sağlamayan gümüş yüzükleri tercih ettiğinizde olumsuz bir havaya sahip olmanız kaçınılmazdır. Tam da bu yüzden siz de gümüş yüzük seçerken stiliniz ile uyum sağlayan ürünlere yönelip işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Beğendiğiniz tamtur bir gümüş yüzük tercih etmeden önce bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bunlar; parmaklarınızın boyutu ve fiziksel yapınızdır. Bu durumlara göre bir seçim yapmak çok önemli bir konudur. Hem el yapınıza hem de fiziksel özelliklerinize ayak uyduran ürünler sizin ile daha kombine duracak ve seçeceğiniz üründen verimli sonuçlar elde etmenize olanak tanıyacaktır. Bunun yanı sıra zengin alternatifler arasından farklı modellere yönelip kendinize birbirinden farklı alternatifler yaratabilirsiniz. Böylece istediğiniz her an farklı seçenekler içinden dilediğiniz ürünü kullanıp farklı tarzlar yaratabilirsiniz. Bu stili yaratırken renk seçimine de dikkat edebilirsiniz. Bol seçenekli renkler arasından sizin tarzınızı yansıtan gümüş yüzük modellerine yönelerek alacağınız verimi kat be kat artırabilirsiniz. Tercih edeceğiniz kıyafetleriniz ile de uyumlu renklere sahip olacak ürünler içinden seçim yaparak hoş bir hava yakalayabilirsiniz.

En Değerli Gümüş Yüzükler

Zarafetin simgeleri arasında yer alan gümüşün, en kıymetli ve değerli halinden yapılan 925 ayar gümüş yüzük, en özel ve güzel mücevherlerin yapımında kullanılmaktadır. Bu gümüş yüzüklerin işlenmesi ise bir hayli ince işçilik gerektirmektedir. Gümüş yüzüklerdeki bu ayar, yüzüğün içinde yer alan gümüş oranını belirlemektedir. Gümüş ham halde, yani yüzde yüz olarak bu denli işlenemeyeceği için binde yirmi beş oranında bakır ile seyreltilmektedir. Gümüşün saflık ve yoğunluğu, bir yüzüğün kalitesini ve buna sebep olarak da kullanım ömrünü belirlemektedir. Kaliteli gümüş yüzükleri ömür boyu rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

925 ayar gümüş yüzük, özel olarak tasarlanan gümüş yüzük modelleri arasında en fazla satın alınan ürünlerin başında gelmektedir. Bu model grubunda yer alan yüzükler genellikle çift olarak tercih edilmektedir. Böylelikle bu modeller yalnızca bir hediye olmakla kalmayıp romantik bir ortamın oluşmasını da sağlamaktadır. Özel tasarım yüzüklere genellikle evli çiftler, sevgililer ve özel bir hediye vermek isteyenler ilgi göstermektedirler. Özellikle ismin yazılı olduğu bir gümüş yüzük, bu hediyeler arasında en çok sevilen modellerin başında gelmektedir. Çiftlerin veya çocuklarının adı yazılan özel gümüş yüzüklerin dışında; evlilik tarihleri, yıl dönümleri ve doğum tarihlerinin de işlendiği tasarımlar bir hayli tercih edilmektedir.

Yalnızca kadınlar tarafından değil, erkeklerin de severek kullandığı özel tasarımlarda, azametli çizgilerin öne çıktığı Osmanlı gümüş yüzük modelleri dikkat çekmektedir. Siyah, lacivert ya da bordo gibi koyu renkli taşların tercih edildiği bu tarz erkek gümüş yüzük modelleri kadar tuğralı gümüş yüzükler de erkek kullanıcıların fazlasıyla tercih ettiği beğenilen tasarımlar arasında yer almaktadır. Erkek tüketiciler için dizayn edilen 925 ayar gümüş yüzüklerde tuğra işlemeleri mat ya da parlak siyah oniks taş üzerine yapılmaktadır. Erkekler tarafından en çok tercih edilen modeller arasında ay yıldızlı modeller ve siyah renkli taşlar da yer almaktadır. Erkek gümüş yüzük modellerini bazen tesbihlerle beraber set halinde beğenilerinize sunulurken görebilirsiniz. Birbirine uyumlu bir tesbih ve yüzük tercihi yapmak tarzınızı tamamlayacaktır.

Safir ve Lacivert Rengin Enerjisi

Safir taşlarla süslenmiş gümüş yüzük modellerinde, genel olarak oval ve damla kesimler tercih edilmektedir. Bu yüzüklerde safir taşının albenisi olan lacivert rengi, elmas kesim taşlar ile ön plana çıkarılmaktadır. Gerek rengi gerekse duruşu ile kendini belli eden ve ön plana çıkan safir yüzük modelleri, tüm dikkatlerin sizin üstünüzde yoğunlaşmasını sağlayacaktır. 

Çok eski zamanlardan beri kıymetli bir mücevher olarak kullanılan safir taşı ile işlenmiş gümüş yüzüklerin; takan kişinin özgürlüğünü sağlamlaştırdığına, ilişkide sadakati sağladığına, inancı kuvvetlendirerek özgüveni arttırdığına ve tüm salgı bezlerini harekete geçirdiğine inanılmaktadır. Safir taşlı gümüş yüzük takmanın, sezgileri ve duyguları da güçlendirdiğine inanılır.

Akik Taşlı Gümüş Yüzük

Kırmızı renkten kahvenin tonlarına kadar uzanan akik taşlı gümüş yüzükler daha çok geleneksel çizgiyi, modern yorumlarla birleştirmektedir. Göz alıcı kırmızı tonun gümüş ile birleştiği yakut gümüş yüzük modellerinde ise daha çok kare kesimler tercih edilmektedir. Sağlam ve karakterli bir duruşu estetik çizgilerle birleştiren akik yüzükler, farklı stillere hitap etmektedir.

Pek çok faydası olduğuna inanılan akik taşı ile yapılmış yüzüklerin, kişiye manevi güç ve dinginlik verdiği bilinmektedir. Barış çağrısı yapan ve huzuru yükselten akik taşının güçlü enerjisi, taşa dokunulduğu an o hissi vermektedir. Akik taşı, sükunet ve yaşam enerjisi pompalayıp stresi azaltıyor. 

Zümrüt Taşlı Gümüş Yüzükler

Parlak kristalize taşın görkemini sizlere yansıtan zümrüt taşlı yüzükler, kolye ve küpe gibi diğer takı çeşitleri ile oldukça şık bir şekilde kombinlenlenmektedir. Sevdiklerinize kıymetli bir hediye sunmak için siz de seçkin takı koleksiyonları arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Rengi dolayısı ile pozitif hissettiren, iyiliği ve bilgeliği çağrıştıran zümrüt taşlı gümüş yüzüklerin, sinir sistemini de kuvvetlendirdiği bilinen faydaları arasındadır. Ruhsal dinginliğe ulaşmada etkili zümrüt taşı, bunun yanı sıra sevginizi ve bağlılık hissiyatınızı açığa çıkarıp, güven duygusu hissettirmektedir.

Zultanit Taşlı Gümüş Yüzükler

Işığa göre rengi değişen zultanit taşı, otantik tarzda işlenmiş yüzüklere havalı bir görünüm katmaktadır. Eski ile modern görünümü mükemmel bir biçimde harmanlayan gümüş ve zultanit taşının uyumu, tasarımlara eşsiz bir görünüm kazandırmaktadır.

Negatif enerjiyi emme gücüne sahip zultanit taşlı yüzükler, bedensel gerginliği de azaltmaktadır. Bu da gün içinde rahatlamanız için sizlere yardımcı olmaktadır. Güven artırıcı etkisi ile özgüveninizi de tazeleyen zultanit taşının, nazara karşı etkili olduğu ve günlük yaşam enerjisini dengelediği de rivayet edilmektedir. Zultanit taşı ayrıca yaydığı enerji ile çevrenizle uyum içinde kalmanızı kolaylaştıracaktır.

Minimal Gümüş Yüzükler ile Sadeliğin Penceresini Aralayın

Günlük hayatta sıklıkla tercih edilen minimal tasarımlı gümüş yüzükler, şık duruşlarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Şehir şıklığı ile bir bütün oluşturan minimal tasarımların çağdaş çizgisi de dikkat çekmektedir.

Taşlı ya da taşsız minimal desenli gümüş yüzük modeller en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Taşlı yüzüklerde yine zarif ve küçük kesimli, kuvars veya yakut gibi taşlar tercih edilmektedir. Taşların verdiği parıltı ile şık bir görünüm kazanan bu modeller, her yaştan kadınların rahatlıkla takabileceği yüzükler olarak dikkat çekmektedir. Sade görünümlü gümüş yüzükler zarif bir duruş sergilerken, sportif stillerin de vazgeçilmezleri arasındadır. Göz, kuş, kelebek gibi modellere de fazlasıyla yer veren bu tasarımlar, zarafeti ve kibar detayları ile göz doldurmaktadır. Söz konusu modeller gösterişli takıları sevmeyenler için de iyi bir alternatiftir.

Gümüş Yüzük Seçiminde Seçenekleri Değerlendirin

Uzun yıllar boyunca parmağınızda taşıyacağınız teklif yüzüklerinizi seçerken bütün seçenekleri değerlendirip en doğru kararı vermeniz gerekmektedir. Uzun yıllar boyunca kullanacağınız ve evliliğinizin simgesi olan ürünler sayesinde sizler de güzel anılar biriktirebilirsiniz. Gelişen teknolojiler sayesinde farklı stil ve özelliklere sahip olacak şekilde sunulan bu gümüş yüzükler arasından yapacağınız seçimler ile siz de oldukça hoş bir kullanım elde edebilirsiniz. 

Teknoloji artık her gün kendini yenileyebiliyor. Bununla beraber, istediğiniz tarz ya da modele uygun seçenekleri bulmanız daha da mümkün hale gelebiliyor. Yapacağınız yerinde tercihlerle bir ömür boyu mutlu günlerinizi hatırlamanıza fırsat tanıyan gümüş yüzüklere sahip olabilirsiniz. Geniş seçenek skalası ile sunulan ürünler arasından bir tercih yapmadan önce siz de kullanım alışkanlıklarınızı belirleyerek doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Eğer kullanım stilinize uyum sağlayan ürünler tercih etmezseniz bu aksesuarlardan kısa süre içinde sıkılmanız mümkün. Bununla birlikte yanlış seçilmiş ürünler parmağınızı sıkabilir ya da bol gelerek rahatsızlık verebilir. Uzun süre fazla sıkı yüzükler kullanmanız, el ve parmak sağlığınız üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir. Bu yüzden siz de modeller arasından bir seçim yaparken stilinize ve fiziksel özelliklerinize uygun seçenekleri değerlendirmelisiniz. Geniş yelpazede sunulan gümüş yüzük alyans modelleri içinden yapacağınız stilinize uygun seçimler ile siz de mutlu günlerinizde sonsuza kadar saklayabileceğiniz bir seçenek oluşturabilirsiniz. Bu ürünler içinden stilinize uygun seçim yaparken kullanılan malzeme dayanıklılığını göz önünde bulundurmalısınız. 

Çok dayanıklı bir maden olan gümüş, uzun yıllar özelliklerini koruyabilme özelliğine sahiptir. Bu gümüş yüzük modelini şekillendirilirken içine eklenen farklı madenler gümüşün dayanımını ise düşürebilmektedir. Zaman içinde kararmalar yaşamak istemiyorsanız kullanılan malzemeleri detaylı bir şekilde incelemelisiniz. 

Gümüş Yüzük Fiyatları

Gümüş yüzük fiyatları birçok üründe olduğu gibi kullanılan malzemeye göre ve yapılan işçiliğe göre; aynı zamanda marka ve tasarıma modellerine göre değişiklik göstermektedir. Kaliteli işçilik emeği ve hammadde kalitesi ile gümüş yüzük fiyatları her kesime uygun fiyat aralığında bulunmaktadır.

Gümüş yüzüğün gramları da fiyatın belirlenmesinde rol oynayan bir başka önemli etkendir. Minimal stildeki sade yüzük formları, gramajları nedeniyle daha uygun bir fiyat aralığına sahip olurken, kalın gövdeli, bol işlemeli, büyük taşlı yüzükler haliyle diğer formlara nazaran yüksek fiyatlarla alıcı bulmaktadır. 

Gümüş yüzükler; kararmalara mahal vermeyen modelleri, gösterişli duruşları ve cildinize dost, alerjik reaksiyon yapmayan, doğal bileşenleri sayesinde değerini kaybetmeyen modelleriyle uygun fiyat aralığı ile Hepsiburada.com ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

Gümüş Yüzük Nasıl Temizlenir?

Gümüş yüzüklerinizi temizlemek istiyorsanız profesyonel bir kişiden yardım almak ve gümüşü yapısına uygun olarak temizleme işlemi uygulamak çok önemlidir. Özenle kullandığınız yüzükleriniz, onlara uygun temizleme mendilleri ile de rahatça temizlenebilmektedir. Gümüş yüzüklerinizi temizleme aşamasında zararlı ve yüzeyini aşındırıcı kimyasallar kullanmamak ve gümüşün yüzeyini çizmemek gerekmektedir. İnternette araştırarak gümüş yüzüklerin nasıl parlatıldığına dair bilgilere ulaşabilirsiniz ama parlatma işlemi için bir profesyonelden yardım almak gümüş yüzüklerin uzun ömürlü olması açısından kritik derecede önemlidir. 

Gümüş Yüzük Ölçümünü Nasıl Yapabilirim?

Gümüş bir yüzük satın almak istiyor ancak ölçünüzü bilmiyorsanız, kullandığınız eski bir yüzük ve milimetre aralığını da gösteren bir cetvel ile yüzük ölçünüzü çok rahat biçimde bulabilirsiniz. Bu işlem için önceden kullandığınız bir yüzüğü cetvel yardımıyla ölçmeniz gerekmektedir. Cetvelin üstündeki milimetrik ölçü sizin yüzük ölçünüzü bulmanıza yardımcı olsa da yapılan bu ölçümde yüzüğün metal kısmını değil yalnızca parmağınızın gireceği boşluk kısmı dikkate alınıyor. Yani bu teknikle edeceğiniz mm ölçüsü, yüzük ölçüm tablosunda bir numaraya denk gelmektedir. Örnek verecek olursak 17 mm uzunluktaki bir yüzük, 14 numara yüzüğe denk gelmektedir. Bu basit yöntem sayesinde, yüzükleri denemeye gerek kalmadan nokta atışı yapabilirsiniz. 

Özel Gün Hediyeleri İçin Gümüş Yüzük Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Özenerek seçilmiş güzel bir gümüş yüzük, unutulmaz hediyelerden biridir. Göz alıcı özel tasarım gümüş yüzüklerin her biri; yıldönümleri, doğum günleri, sevgililer günü, anneler günü gibi özel günlerde rahatlıkla tercih edilebilir. Özellikle zarif taşlarla bezenmiş gümüş yüzükler ile farklı bir hava da katabilirsiniz. Sevdiğiniz insanın sizin için ne kadar değerli olduğunu hissettirebileceğiniz gümüş yüzükler, sevginizi göstermenin en güzel yollarından biridir. Kişilere özel taşlı veya taşsız modellerle hediye edeceğiniz kişinin ruhuna zarif bir dokunuş yapabilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gümüş Yüzük Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Yüzük Ölçüsü
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?