Kafesler

Evcil hayvanlar için üretilen kafesler iyi bir yaşam alanı yaratımı sağlıyor ve canlıların aidiyet hissetmesine olanak veriyor. Kuşlar ve kemirgen hayvanlar için tasarlanan kafeslerin yapıları ve tasarımları son derece farklı olabiliyor. Ürünlerin renkleri ve boyutları gibi işlevsellikleri, birlikte kullanılabilecek aksesuar kapasiteleri, ergonomileri, hammaddeleri, aksesuar materyalleri vb. nitelikleri modelden modele değişkenlik gösteriyor. Hamster, tavşan, guiena pig için kafes satın alırken hayvanların fiziksel özelliklerini, küçük kemirgen sayısını göz önünde bulundurmanız son derece önemlidir. Hem canlıların rahat edebilmesi hem de kafes içerisine oyuncak eklemesi yapılabilmesi gibi durumları göz önünde bulundurarak doğru seçimler yapabilirsiniz. Hamster kafesi fiyatları renk ve desen gibi dekoratif niteliklere, kalite ve dayanıklılığa, taşınabilirliğe, markaya, set halinde satışa bağlı olarak farklılık gösteriyor.

İşlevsel Kemirgen Kafesi Çeşitleri

  • Kafeslerin tek katlı ve çok katlı olanları bulunuyor. Tek bir hamster için tek katlı olanlar iş görmekle birlikte şayet geniş bir alan yaratmak istiyorsanız iki katlı kemirgen kafeslerini de tercih edebilirsiniz.
  • Tavşanlar için kafes çeşitliliği bulunmakla birlikte yavru tavşan için kafes tercihinde bu canlıların büyüme kapasitelerini de hesap etmeniz gerekiyor. Böylece yetişkinliklerinde ayrıca kafes alma mecburiyeti ortadan kalkıyor.
  • Kafeslerin içerisine kaydırak, tünel, çark ve merdiven gibi oyun aksesuarları yerleştirilebiliyor, küçük toplar konulabiliyor. Egzersiz aksesuarları sayesinde küçük kemirgenler hareket ediyor, böylece vücutları yüksek oranda yağ tutmuyor ve bu da sağlıklı olmalarında önemli rol oynuyor.
  • Kolay çıkarılabilir aksamları bulunan kafesler de temizlik ve hijyen açısından sizlere avantaj sağlıyor. Çıkarılabilir bölümler önerilen biçimde yıkanıp temizleniyor ve yerine kolayca tekrar takılabiliyor.
  • Lüks kemirgen kafeslerin genel dizaynı içerisinde özel yay telleri, kaydıraklar ve oyuncaklar bir arada bulunuyor. Metal şeritli kafeslerden farklı olarak set halindeki plastik kemirgen kafeslerine çoğunlukla ekleme yapılmıyor, bununla birlikte gerekli ekipman ve oyuncaklar içerisinde yer aldığından eklemeye de ihtiyaç duyulmuyor.

Küçük Kemirgen Canlılar için Taşıma Kafesleri

Kemirgenler için üretilen taşınabilir kafesler farklılık içeriyor. Örneğin gündelik kullanıma uygun olan, içerisinde yaşam alanı bulunan kafeslerin taşınabilir olanları genellikle ev içerisinde kafesin konumunu değiştirme amacı ile kullanılıyor. Veteriner kliniğine götürmek ya da seyahat için ise özel kemirgen taşıma kafesleri üretiliyor. Bunların da ebatları farklılaşıyor. Hamster, tavşan ve kedi gibi canlıların tümü için uygun olanlar yaygın biçimde tercih ediliyor. Özel havalandırma alanları ve kolay tutuş sağlayan taşıma kulpu bulunan ürünlerin hava boşlukları küçük kemirgenlerin kaçmaması için özel olarak tasarlanıyor. Evcil hayvan taşıma çantaları da tercih edilebiliyor, bu noktada havalandırma boşluğu alanlarının genişliğine dikkat ederek seçim yapmanız yeterli oluyor.

Kafes Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Öncelikle kemirgen kafeslerinin kuş kafeslerinden yapısal olarak farklı tasarlandığını bilmek gerekiyor. Hamster gibi canlılar kafeslerini zaman içerisinde ciddi biçimde benimsediğinden temel ihtiyaçlarını karşılayacak mama kabı, suluk vb. ekipmanların içeride olması faydalı oluyor. Hem bu ürünler hem de oyun aksesuarları kafes ile birlikte ya da haricen satışa sunulabiliyor. Yalnızca kafes alma niyetindeyseniz dahi ileride hamster tekerleği ya da hamster tüneli gibi ürünler alma ihtimalinizi hesap ederek boyut seçimini yapabilirsiniz. Alan sıkıntısı var ise haricen satışa sunulan ahşap kafes rafları ekstra alan yaratmanızı sağlaması dolayısıyla işlevsel olabilir. Satın alacağınız ürünlerin kemirmeye dayanıklı, kimyasal içermeyen materyallerden üretilmesi de küçük canlıların sağlığı açısından önem arz eder. Kafes ve aksesuarların yavru ve yetişkinler için ayrı modellemeleri bulunduğundan satın alım öncesi bunu da netleştirmek gerekiyor. Özel bir kafes serisi almadıysanız standart kafeslere uyumluluk şartını sağlayan ürünlere bakabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hamster Kafesi Fiyatları

447 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 447 ürün
DSACategoryId/2147483616/24001710/24001713