Başta kedi gibi evcil hayvanlar; tuvalet ihtiyaçlarını kum dolu küvetlerde gidermektedir. Koku oluşumunu önleyen, hijyenik ve kolay temizlenebilen yapıları dolayısıyla evcil hayvan sahiplerinin yaygın olarak tercih ettikleri kumlar, bu iş için özel olarak üretilmiş kedi kumu kürekleri kullanılarak pratik bir şekilde temizlenebiliyor. Kedi kumu kürekleri, gözenekli yapıları sayesinde temiz kumun elenerek küvete geri kazandırılmasını sağlarken; dışkıların ve idrar nedeniyle topaklanan kirli kumların da uzaklaştırılmasına yardımcı oluyor. Ayrıca bu kürekler, tuvalet ihtiyacını gidermek için dışarı çıkarılan köpeklerin dışkılarının da kolayca yerden toplanmasına olanak tanıyor. Bu sayede hem çevre temiz tutuluyor hem mikropların etrafa yayılması engelleniyor hem de temizlik sırasında dışkıyla temas etmeye gerek kalmıyor.

Kedi kumu kürekleri, kullanım amaçlarına göre çeşitlilik gösteriyor. İnce gözenekli kum kürekleri, katılaşan tuvalet kumlarını temizlemek için kullanılıyor. Kirli topaklar, kürek yardımıyla toplanarak hafifçe elendiğinde temiz kumlar, deliklerden dökülerek tuvalet kabına aktarılıyor. Kürekte kalan kısım ise çöpe atılıyor. Geniş gözenekli kürekler, yıkanarak temizlenen silika bazlı veya iri taneli topaklaşan kumlardaki pisliklerin uzaklaştırılmasını sağlıyor.

Hayvanseverlerin farklı ihtiyaçlarına göre tasarlanmış düz, oval, hazneli, kapaklı ya da mandal düzenekli kürekler bulunuyor. Kum temizleme kürekleri; evcil hayvanın boyutuna, kullanılan kumun niteliğine ve evdeki hayvan sayısına göre de farklılaşıyor. Kemirgen türü küçük hayvanların kum kaplarını temizlemek için ince gözenekli, spatula şeklindeki düz kürekler yeterli oluyor. Kediler için ise daha derin ve köşeli bir kedi kumu küreği kullanmak gerekiyor.

Kum temizleme kürekleri farklı renk ve işlevlere sahip olabiliyor. Rengarenk klasik küreklerin yanı sıra kedi figürlü kürekler, eğilmeye gerek kalmadan temizlik yapabilmeyi sağlayan uzun saplı kürekler ve stantlı kürekler de bulunuyor. Ergonomik tasarıma sahip kürekler, tutuş kolaylığı sağlıyor. Geniş ve derin yapılı kürekler, tüm kumu tek hamlede temizlemeye yardımcı olarak özellikle evinde birden çok evcil hayvan bulunan hayvanseverlerin işini ciddi anlamda kolaylaştırıyor. Kapaklı kum kürekleri, kullanıldıktan sonra stantlarına yerleştiriliyor. Böylece hem kürekteki mikropların çevreye yayılması engelleniyor hem de kürek, herhangi bir yardımcı malzemeye veya kutuya gerek olmadan kendi başına ayakta durabiliyor.

Evcil dostunu dışarı çıkaranlar, mandal düzenekli veya hazneli toplama küreklerini tercih ediyor. Mandal düzenekli kürekler, maşa şeklindeki yapıları sayesinde atıkları tutarak çöpe atmaya imkan veriyor. Hazneli kürekler ise kakayı klasik ölçü kürekleri gibi topluyor ve hazneye geçirilen torbaya aktarıyor. Torba, hazne ağzından çıkarılıp ağzı bağlandıktan sonra çöpe atılabiliyor. Bu sayede köpek sahipleri, gezintiye çıktıklarında evcil dostlarının atıklarını zahmetsizce ortadan kaldırabiliyor.

Kürekler, kum temizlemenin yanı sıra mama ölçümü yapma ve kemirgen talaşlarını kafese yayma amaçlı olarak da kullanılabiliyor. Mama ölçümü için derin hazneli, deliksiz kürekler bulunuyor. Ölçü göstergesi bulunan kürekler sayesinde evcil hayvanların yaşına, kilosuna ve beslenme ihtiyaçlarına en uygun ölçüde mama verilebiliyor. Tuvalet temizleme küreklerine göre daha küçük olan ölçü kürekleri, mama torbalarında veya yem kutularının içinde muhafaza edilebiliyor. Talaş kürekleri ise sert plastikten üretilmiş, gözeneksiz, küçük yapıları sayesinde kafes içi düzenlemesinde kullanılıyor.

Kedi kumu kürekleri, temizlik kolaylığı ve hafiflik sağlamak amacıyla sert plastik malzemeden imal ediliyor. Evcil hayvanların sağlığı açısından mama ve kum küreklerinin kesinlikle birbirinin yerine kullanılmaması gerekiyor. Küreklerin 2 ya da 3 haftada bir alkol veya çamaşır suyu bazlı deterjanlarla yıkanarak ve adından iyice durulanarak dezenfekte edilmesi gerekiyor. Ürünlerin, en geç 6 ayda bir değiştirilmesi öneriliyor.

Kedi Kumu Küreği

88 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Trixie
  2. PetZoom
  3. Georplast
  4. Catit
  5. Moderna
  6. Eastland
  7. Mp Bergamo
  8. Catidea
  9. Percell
  10. İmac
  11. Savic
  12. Stefanplast
  13. Anadolu
  14. CT
  15. Catia
  16. Ferplast
  17. Green Fields
  18. Hagen
  19. Jrs
  20. Mio
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483616/560074/560251/60006994
BAŞA DÖN