Bir evcil hayvanınız varsa, özellikle bu hayvan kediyse evinizin kontrolü onun eline geçmiştir. Her şeyinizi kedinizin maksimum konfora sahip olduğundan emin olmak için yeniden düzenleyebilir veya her geçen gün kedinizi daha iyi hissettirecek çözümler bulabilirsiniz.

Kedi Mama Saklama Kapları Neden Kullanılır?

Elbette kedi bakımındaki en önemli nokta beslemedir. Kedinizin her gün yeterince besin aldığından ve bu besinin en iyi kalitede olduğundan emin olmalısınız. Ancak iş burada da bitmiyor, aldığınız mamayı uzun süre taze tutmalısınız ve bozulmadığından veya kokusunun kaçmadığından emin olmalısınız. Bunun sebebi kedilerin genellikle bayat veya kokusu kaçmış kuru mamaları yememeleridir. Kedinizin mamasını bir seferde fazla kiloda almak hem daha hesaplı hem de daha kolay olabilir ancak miktar ne kadar fazlaysa bayatlama ve kokusunun kaçma ihtimalide o kadar yüksektir. Bunların oluşumunu engellemenin yolu ise kedi mama saklama kaplarıdır. Aldığınız mamayı ister büyük boy bir mama saklama kabına aktarabilir, ister daha küçük boyutlarda birçok kaba alabilir ve uzun süre taze ve kokulu kaldığından emin olabilirsiniz. Bu sayede en yakın arkadaşınızı her zaman paketi yeni açılmış, taptaze bir mama yiyor gibi hissettirebilirsiniz.

Hangi Kedi Mama Saklama Kabını Tercih Etmelisiniz?

Kedi mama saklama kapları genellikle standarttır, ancak boyut olarak farklılık gösterebilirler. Eğer evde birden çok kedi besliyorsanız ve mamalarını topluca alıyorsanız yüksek kapasiteli modeller tam size göre olabilir. Ancak yalnızca bir kediniz varsa ve mama aldığınızda dahi az miktarlarda alıyorsanız o zaman küçük veya orta boy bir mama saklama kabı sizin için yeterli olabilir.

Kedi mama saklama kaplarının boyutları dışında bir farklılığı daha bulunabilir. Bazı kedi mama saklama kaplarında mama kabı ve saklama kabı birlikte tasarlanmıştır. Bu sayede saklama kabı ve mama kabı arasında gidip gelmek zorunda kalmadan kolayca kedinizin mama kabını tekrar tekrar doldurabilirsiniz. Ancak mama saklama kabı göz önünde bulunmasın diyorsanız ayrı satılan modelleri tercih ederek saklama kabını evinizin bir köşesine gizleyebilirsiniz.

Kedi Mama Saklama Kapları Hijyenik Midir?

Çoğu kedi mama saklama kabı antibakteriyel plastik bir maddeden üretilmektedir. Bu kuru mama saklama kabına konduğunda bakteri üretimi olmayacak anlamına gelmektedir. Kedi mama saklama kaplarının kapak bölümleri hava geçirmez olarak tasarlanmıştır, bu sayede mamanın havayla teması kesilerek bayatlaması engellenir, ancak bu hava geçirmez kapağın başka bir işlevi daha vardır. Mamanın havayla temasını kestiğinizde aynı zamanda tozla da temasını kesmiş olursunuz ve bu şekilde kedinizin mamasının her zaman tertemiz ve ilk günkü gibi kalmasını sağlarsınız.

Kedi mama saklama kaplarını temizlemek de son derece kolaydır. Antibakteriyel plastiğe ve hava geçirmez kapağa rağmen hala içiniz rahat etmek istemiyorsa ve mama saklama kabını belli aralıklarla temizlemek istiyorsanız ilk yapmanız gereken kabın içindeki mamayı tamamen boşaltmaktır. Daha sonra, eğer kapak bölümü çıkarılabilir bir model kullanıyorsanız bu şekilde kapaktan kurtulabilir ve güvenle iç bölümü yıkayabilir veya kapak bölümü çıkarılmayan bir modele sahipseniz de bir sünger yardımıyla temizliği gerçekleştirebilirsiniz. Temizlik konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sabun ve köpüğü iyice duruladığınızdan emin olmak, bir diğer nokta ise saklama kabına tekrar mama koymadan önce iç bölümün tamamen kurumasını beklemektir. Islak veya nemli bir ortama kuru mama koymak mamanın bayatlamasına veya bozulmasına neden olabilir, ancak kabın iyice kuruduğundan emin olursanız böyle bir problemle karşılaşmazsınız.

Eğer siz de en yakın arkadaşınızın mamasını her zaman taptaze ve temiz tutmak istiyorsanız sitemizde sunduğumuz birçok seçenek içerisinde size en uygun kedi mama saklama kabını seçerek sepetinize ekleyebilirsiniz!

Kedi Mama Saklama Kapları

1 ürün var
  1. Markalar
    1. Pro Line
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Ürün Puanı
  4. Renk
  5. Satıcı

Mama Saklama Kapları Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/2147483616/560074/560205/60006988
BAŞA DÖN