Yaklaşık 130 bin yıl önce Ortadoğu'da yaşayan vahşi bir kedi türünden evcilleştiği düşünülen kediler, sıcağı her şeyden çok seviyor. Günümüz kedileri aynen Bereketli Hilal Kuşağı'nda yaşayan ataları gibi, özellikle kış günlerinde, sıcak köşelere çekilmenin bir yolunu buluyor. Evvelden soba ve şömine önünde tüm günü geçiren kediler, ısınma yöntemlerinin değişmesi ile radyatör ve kalorifer peteklerinin önünü kimseye kaptırmıyor.

Kaloriferden yayılan ısının bir parçasını bile kaybetmek istemeyen kediler, peteklerin üzerinde şekilden şekile girebiliyor. Onlara kışı geçirebilecekleri sıcak ve konforlu bir köşe ayırmayı planlayan kedi sahipleri kedi kalorifer yatağı çeşitlerine yöneliyor. Metal iskelet destekli ya da askılıklı kedi kalorifer yastıkları, birbirinden güzel renkleri sayesinde ev dekorasyonuna katkıda bulunduğu gibi yumuşacık materyaller kullanılarak üretilmesi nedeniyle kedinize hayır diyemeyeceği bir rahatlık sunuyor. Ağırlıklı olarak peluş kumaş kullanılarak üretilen modeller içerisinde minik bir koltuk gibi görünen modeller olduğu gibi tüp formunda üstü kapalı versiyonları da bulunuyor. Çift tel askı kısmı bulunan modellerin kiminde askı kısımları, gövde ile uyumlu bir kumaş parçası ile destekleniyor. Daha dayanıklı olabilmesi adına tümüyle metal iskeletten oluşan modeller de bulunuyor. Kanca formunda tek askısı bulunan modeller, kumaş kaplı metal askı kısmı barındırıyor. Kediniz kutu gibi kapalı alanlarda vakit geçirmekten hoşlanıyorsa üstü kapalı olan ya da kapalı hale getirilebilmesi için ekstra parça barındıran modellere yönelebilir, dinlenebileceği sıcacık bir yer sunabilirsin. 

Kedinizin büyüklüğünü göz önüne alarak seçim yapabileceğiniz kedi kalorifer yatağı modelleri, çok sayıda kedi bulunan evler için büyük boy modeller arasından seçim yapmanıza da olanak tanıyor. Kedi kalorifer hamağı olarak da adlandırılan modellerin kumaş kısmı yıkanabilir versiyonlarını tercih ederek rahatlıkla temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Kumaşın maksimum kaç derecede yıkanması gerektiğine, elde ya da çamaşır makinesinde yıkanıp yıkanmadığına dikkat ederek uzun yıllar ilk günkü yumuşaklığını korumasını sağlayabilirsiniz.

Pembe, kırmızı ve fıstık yeşili gibi kışın kasvetli havasını dağıtan cıvıl cıvıl renkleri bulunan kedi kalorifer yatakları, kışın popüler desenleri ekose, pöti kare ve kaz ayağı desenini bol miktarda kullanıyor. Birbiri ile uyumlu ya da zıt birkaç rengi barındıran modeller olduğu gibi kedi sahiplerinin vazgeçemediği kedi patisi ve leopar, kaplan gibi vahşi kedi desenlerini bulunduran modeller fazlasıyla seviliyor. Tüyleri kısa peluş modellerin yanı sıra kedinizin içine gömülebileceği uzun tüylü peluş modelleri de kedi kalorifer yatağı koleksiyonlarında bulunuyor. Dilerseniz krem rengi, sütlü kahve ya da kahverengi gibi soft renkleri tercih edebilir, dekorasyonunuza uyumlu desenleri tercih ederek evinize hoş bir hava katabilirsiniz. 

Tercih ettiğiniz kedi radyatör yatağını, kedinizin favori köşesine yerleştirebilirsiniz. Kışın miskin miskin camdan dışarıya bakma keyfini yaşatmak için pencere kenarında olan radyatörlerden birinin üzerine konumlandırabilir, farklı ebat ve kumaşlardan üretilmiş birden fazla modeli evinizin belli köşelerine yerleştirerek evinizi kedileriniz için uyumlu hale getirebilirsiniz. Yumuşacık ve konforlu olmaları nedeniyle, kalorifer kedi yatağı modellerini sadece kış ayında değil diğer aylarda da tercih edebilir, evinizin alanını daraltmadan kedinize konforlu alanlar oluşturabilirsiniz.

Kullanılan malzeme, tasarım ve marka doğrultusunda değişkenlik gösteren kedi kalorifer yatağı fiyatları, düşük bütçelerle evini kedi ya da kedileri için daha kullanışlı hale getiren hayvanseverler için vazgeçilmez alternatifler arasında yer alıyor. Kedinizin tırnaklamasından etkilenmemesi için yırtılmalara karşı desteklenen yataklar içerisinden üstü kapatılıp açılabilen versiyonlarını tercih ederek dört mevsim kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Demonte formda satılan modelleri kolayca bir araya getirebilir, kumaş kısmının sökülebilmesi nedeniyle ürünleri zorlanmadan temizleyebilirsiniz. 

Kedi Kalorifer Yatağı

12 ürün var
 1. Markalar
  1. Trixie
  2. PetZoom
  3. Nobby
  4. Pet Pretty
  5. Petbox
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483616/560074/560398/60007002
BAŞA DÖN