Servis Altlığı

Evde beslenen hayvanlar içinde kediler öncelik taşıyor. Gelişen teknoloji sayesinde, sevimli hayvanların bakımları için ihtiyaç duyulacak tüm ürünlere kolayca ulaşmak mümkün oluyor. İlk kez kedi sahibi olmaya karar verenlerin ise biraz bilgi edinmeleri gerekiyor. Ne tür mamaları ne ölçüde yemesinin uygun olduğunu, alması gereken vitaminleri ve besin takviyelerini öğrenerek işe başlayabilirsiniz. Çünkü çok proteinli mamalar, mineral ve vitamin eksiklikleri kedilerin hastalanmasına ya da fazla tüy dökmesine yol açabiliyor. Evinize bir kedi alacaksanız onun pek çok şahsi eşyasının olacağını da bilmelisiniz. Mama kapları, kedi servis altlığı, oyuncakları, su kabı, kumu, hatta sepeti ve şiltesi gibi birçok gereksinimini karşılamanız gerekiyor. Bu ürünlerin hijyenik ve temizliği kolay yapılacak malzemelerden üretilmiş olması önem taşıyor. Kedinizin yiyecek ve içecek kaplarının, bir pati darbesi ile ters dönmeyecek özellikte olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Kedi servis altlığı modelleri içinden bir seçim yaparken de kedinizin psikolojik ve fiziksel özelliklerine uygun bir model seçebilirsiniz.

Evinize bir yavru kedi alarak hayvan beslemeye başlayacaksanız, onların yiyecek konusunda çok seçici davrandıklarını bilmelisiniz. Ev yemekleri yemeye alışan yavrular kuru mama verildiğinde yemek istemiyorlar ya da kuru mama yemeye alışan yavru kediler ev yemeklerini reddedebiliyorlar. Kediler farklı damak zevklerine sahip oluyor. Bazıları tavuk eti severken bazıları balık seviyor. Kedinizin sağlıklı beslenmesini istiyorsanız onun ne yemekten keyif aldığını anlamaya çalışarak işe koyulabilirsiniz. Onun için seçtiğiniz yiyeceklerin, kedinizin yaşına ve ağırlığına uygun olması gerekiyor. Fazla yiyecek vermek de sakıncalı oluyor. Mamasını kullanışlı bir yemek kabında sunmak önem taşıyan bir diğer konuyu oluşturuyor. Mama ve su kaplarının altına konan, kapların kaymasını, yiyeceklerin çevreye sıçramasını engelleyen kedi servis altlığı modelleri ise pek çok seçenek içeriyor. Renkli ve canlı tasarımlılar, siyah – beyaz olanlar, kedi veya pati resimli modeller kedinizin ilgisini çekecek özellikler taşıyor.

Bilimsel araştırmalar evcil hayvan beslemenin insan psikolojisine olumlu katkılar yaptığını ortaya koyuyor. Evde bakılacak hayvanların başında gelen kediler stres atmak ve bir dost edinmek için ideal oluyor. Ev ortamına hemen uyum sağlayan bu temiz hayvanlar, küçük çocuklara da arkadaşlık ediyor. Onların hayvan sevgisini kazanmalarını sağlıyor. Fakat bir evcil hayvan edinmek, onun ihtiyaçlarını karşılama zorunluğu da beraberinde getiriyor. Hayvanın beslenme alışkanlığı kazanması ve tuvalet terbiyesi edinmesi konularıyla ilgilenmek, onunla vakit geçirmek gerekiyor. Ayrıca erkek ve dişi kediler arasındaki farkları bilmek önem taşıyor. Erkek kediler yavruyken sahibiyle oyun oynamayı, yakın olmayı seviyor ama büyüyünce bu değişiyor, sahibinden uzaklaşıyor. Dişi kediler için durum biraz daha farklı oluyor. Onlar güvenmeyi istiyorlar. Alışma süreleri güven duygusuyla pekişince sahibinin peşinden hiç ayrılmıyorlar. Kediler insanlar ve ev yaşamıyla iyi uyum sağlayan hayvanlar olarak biliniyor. Bir kediyi yavruyken alıp eğiten kişiler, evlerinde her zaman onlarla birlikte olacak bir arkadaş kazanmış oluyorlar.

Kedinize yemek yeme alışkanlığını kazandırırken ona düzenli olmayı da öğretebilirsiniz. Ama sizin kediniz, yemeğini yerken kendini unutanlardan ve aceleci olanlardansa o zaman en uygun boyutlardaki kedi servis altlığı modelleri içinden bir seçim yapıp yiyecek kaplarının altına yerleştirebilirsiniz. Bu ürünler kaymaz özellikleri sayesinde kedinizin yemek kaplarını sabit tutacak ve etrafa saçılmasını önleyecektir. Silinip, temizlenmesi çok kolay olan alternatif modellerdeki kedi servis altlıkları ile kedinizin yemek keyfini daha eğlenceli hale dönüştürebilirsiniz. Kaymayan tabanları ve değişik tasarımları olan kedi servis altlıklarından birkaç tane alarak kedinize özgür biçimde yemek yeme olanağı sunabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kedi Servis Altlığı Modelleri

134 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 134 ürün
DSACategoryId/2147483616/560074/560205/60006989