Kedi Seyahat Aksesuarları

Evcil hayvanlarla seyahat ederken hayvanların huzurlu ve güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmesi için çeşitli aksesuarlara ihtiyaç duyuluyor. Kafes, taşıma kutusu, çanta gibi aksesuarlar, kedi ve köpeklerin hem yolculuk sırasında bulundukları yerden uzaklaşmalarını engelliyor hem de çeşitli çevresel faktörlerden etkilenerek saldırganlaşmalarını önlüyor. Seyahat tipi mama ve su kapları ise petlerin yolculuk sırasında rahatça beslenmelerine olanak tanıyor.

Yaşam alanlarına son derece bağlı olan kediler, yolculuğa çıktıklarında oldukça gergin ve huzursuz olabiliyor. Bu durum, kedilerin hem ruhsal hem de bedensel sağlıklarını etkiliyor. Uzun süren, konforsuz yolculukların ardından kedilerde iştah kaybı, sindirim sistemi bozuklukları, depresyon ve deri enfeksiyonları oluşabiliyor. Minik dostlarını bu tür rahatsızlıklardan korumak ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmalarını sağlamak isteyen evcil hayvan sahipleri, çeşitli kedi seyahat aksesuarları ve pet taşıma ekipmanları kullanıyor. Bu taşıma ekipmanları arasında seyahat çantaları, kutular ve kafesler yer alıyor. Taşıma kutuları, kilitli üst ve ön kapakları sayesinde yüksek güvenlik sağlıyor. Dört bir yanı kapalı olan bu kutularda delikli ön kapı ve ızgara biçimindeki hava alma boşlukları dışında hiçbir açık alan bulunmuyor. Bu sayede taşıma kutusunda seyahat eden kediler, kendilerini daha güvende hissediyor. Kutuların ön kapısı, alt ve üst kapakları açılarak iç kısımları rahatça temizlenebiliyor.

Birden çok evcil hayvanı olanlar veya büyük cins kedi ve köpeklerinin daha konforlu yolculuk yapmasını isteyenler, yolculuk için tel taşıma kafeslerini tercih ediyor. Taşıma kafesleri, özellikle uzun yolculuklarda kedilerin beslenme ve tuvalet ihtiyaçlarını karşılayacakları kapların da muhafazasına olanak veriyor. Kafesler, taşıma kutularına göre çok daha büyük olduklarından; evcil hayvan yatağı, minder, tuvalet, mama ve su kapları da kafes içine yerleştirilebiliyor. Böylece kafesin içinde kediler için bir yaşam alanı oluşturularak uzun yolculuklar daha rahat bir hâle getiriliyor. Ayrıca kafesler, vahşi ortamda veya sokakta yaşayan canlıların taşınmasına da imkan tanıyor. Yaralanmış veya yolunu kaybetmiş hayvanlar, kafes yardımıyla veterinere ya da doğal yaşam alanlarına götürülebiliyor. Kolayca yıkanarak dezenfekte edilebilen kafesler, yeniden kullanılabiliyor. Araç içine sabitlenebilen kafesler, yolculuk sırasında sarsılmıyor. Piyasada özellikle veterinerlerde evcil hayvan otellerinde ve barınaklarda kullanılan bölmeli kafesler de bulunuyor. Bu kafeslerde birden çok evcil hayvan birbirine temas etmeyen bağımsız kabinlerde taşınabiliyor. Kedi seyahat aksesuarları arasında bu kafeslerin rahatça taşınmasını sağlayan tekerlek sistemleri de bulunuyor. Tekerlekler, kafeslerin tabanına monte edilerek hareket etmesini kolaylaştırıyor.

Kedi seyahat aksesuarları arasında kullanım kolaylığıyla öne çıkan çantalar ise kedilerin ve küçük cins köpeklerin sırt çantası veya valiz biçimindeki taşıma ekipmanları içinde seyahat etmesine olanak sağlıyor. Özellikle de dışarıya çıkmaktan ve etrafı seyretmekten hoşlanan evcil hayvanlar, ön kısımları şeffaf muşamba veya file ile kaplanmış pencereden dışarıyı izleyebiliyor. Günübirlik seyahatlerde ve veteriner ziyaretlerinde kullanılan bu çantalar, uzun sapları sayesinde rahatlıkla taşınıyor.

Uzun yolculuklarda kedilerin rutin beslenme saatlerini aksatmamak için yeterli bir şekilde mama yemelerini ve su içmelerini sağlamak gerekiyor. Fakat hareketli araçlar içinde mama kaplarını sabit tutmak, her zaman mümkün olmuyor. Bu noktada pet piknik setleri imdada yetişiyor. Geniş hazneli bu piknik setlerinin farklı bölmelerinde kuru mamalar, katı ve sıvı formdaki gıdalar saklanabiliyor. Piknik setlerinin dengeli tasarımı sayesinde hareket halindeyken bile yiyecekler kaptan dökülmüyor. Piknik setleri, taşıma kafeslerinin veya kutuların içine yerleştirilerek kedilerin istedikleri zaman mamaya ve suya ulaşması sağlanabiliyor. Piknik setinin bidon şeklindeki kapak kısmında su ve süt gibi sıvı gıdalar güvenli bir şekilde taşınabiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kedi Seyahat Aksesuarları

232 ürün listeleniyor
Lebeigo
Colezium
Windorwin
Trixie
Xnews
Assxxr
Markport
Yantangyue
Butyyy
YQ
What For
Better Lifee
Aredss
Kornea Store
Lepus
Lisinya
Pi İthalat
Renhe
Yourbestchoice
Chadconnelly
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 232 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?