Kediler, ev yaşamlarına alıştıktan sonra dışarıya çıktıklarında stresli olurlar. Dışarının gürültüsüne, kalabalığına ve hava şartlarına karşı kendilerini savunmasız hisseden kediler, kısa sürede huzursuz olurlar. Kendilerini koruyacak bir kafeste olmayan kediler, kaçmak isteyecek ve türlü tehlikelerle karşılaşabilecektir. Süresi her ne kadar kısa olursa olsun evden dışarı çıkan kediler, stres altında kaldıkları için ürkek ve hırçın olabilmektedir. Eğer bir toplu taşıma aracı ile seyahat ediyorsanız ürkek kedinizin hem kendisine hem de sürücüye zarar vermesi de kaçınılmaz bir durumdur.

Uçakla seyahatlerinizde, şehirler arası yolculuklarda, şehir içindeki toplu taşıma araçlarında, özel araçlarda veya yürüyerek gidilen mesafelerde kedilerin can sağlığını korumak; kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak için özel bir ürüne ihtiyaç vardır.

Kedi taşıma kafesleri, kedilerin konforlu ve güvenli seyahatleri için hayati öneme sahip olan ürünlerin başında gelir. Uzun süreli tatile çıkan kedi sahipleri, kedilerini yanlarına almak istediklerinde bu kafesleri rahatlıkla kullanabilirler. Kedileri veterinere götürürken de kullanılabilen kedi taşıma kafesleri ile daha güvenli ve sağlıklı bir ortam sağlanması mümkündür.

Genellikle plastik malzemeden üretilen kedi taşıma kafesleri, kediler için ferah bir ortam oluşturur ve kullanım sonrasında kolayca temizlenebilir. Kedinin taşıma kafesinde kalma süresine ve sahip olduğu fiziksel özelliklere göre pek çok çeşitte kedi taşıma kafesi vardır. Uzun süreli seyahatlerde, yetişkin kedilerin mutlaka geniş ve kolay taşınabilen bir kafese konması gereklidir.

Kedi taşıma kafeslerinin kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. Aldığınız kafes, genellikle iki veya üç parça hâlinde olmaktadır. Klipslerin yardımıyla parçaları kolayca birleştirebilir ve ilk kullanımdan sonraki kullanımlarda kapağın kilitlerini açıp kapatarak hızlıca taşımaya hazır duruma getirebilirsiniz.

Kedi Taşıma Kafesi Fiyatları

Kedi taşıma kafesi fiyatları arasında her bütçeye uygun bir seçenek yer almaktadır. Kullanılan malzemeye, sahip oldukları ölçülere, ekstra özelliklere ve dış görünümüne göre değişebilen fiyatlar arasından kedinize ve kendi bütçenize en uygun olan kedi taşıma kafesini bulabilirsiniz. Sürekli değiştirmekle yeniden uğraşmamak adına alacağınız kafesin ideal ölçüde olmasına dikkat etmenizde de fayda vardır.

Kedi taşıma kafesleri arasında bir seçim yapmak gerektiğinde ölçü dışında başka tercihler de devreye girer. Renk ve desen çeşitliliğine sahip olan bu kafesler arasından hem kedinize hem de kendi dış görünüşünüze zenginlik katacak olan bir modeli seçebilirsiniz. Kırmızı, yeşil, mavi, gri, sarı, beyaz gibi açık renkler dışında pastel tonlara sahip olan modeller de vardır. Bazı plastik kedi taşıma kafeslerinin açılıp kapanan kapısı, metal olabilmektedir. Bu kafeslerin; kedilerin emniyeti için daha güvenilir olduğu düşünülmektedir.

Plastik malzeme dışında tamamen metal malzemeden üretilmiş olan taşıma kafesleri de vardır. Ayrıca, bazı kafeslerde mama ve su kabı yer almaktadır. Özellikle uzun süreli seyahatlerde bu kaplar, kedinizin karnının daima tok olmasını sağlayacaktır. Pratik özellikleri, rengi, boyu ve deseni ne olursa olsun kedi taşıma kafesinizin dayanıklı olması şarttır. Acil durumlarda veya apar topar bir seyahat için hazırlandığınızda taşıma kafesiniz, daima sağlam ve taşımaya hazır durumda olmalıdır. Taşıma esnasında ise bu kafeslerin herhangi bir şekilde kırılmaması veya açılıp kapanan kapaklarının bozulmaması önemlidir.

Kedi taşıma kafeslerine kedinizin girmesi hiç zor olmayacaktır. Eğer huysuz bir kediniz varsa taşıma kafesinin içerisine koyacağınız bir miktar mama, kedinizin içeriye girmesini sağlayacaktır. Yine aynı şekilde, oyuncak yardımıyla da kedinizi kafesin içine girmesini sağlayabilirsiniz. Kafesin içine giren kedinin huzursuz olmaması için onun yanından mümkün olduğunca ayrılmamalı, arada bir göz teması kurmalısınız. Böylelikle kediniz, alışık olmadığı dış ortama karşı kendini daha güvende hissedecektir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Kedi Taşıma Kafesi

119 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Trixie Kedi Taşıma Kafesi
  2. Flip Kedi Taşıma Kafesi
  3. PetZoom Kedi Taşıma Kafesi
  4. Stefanplast Kedi Taşıma Kafesi
  5. İmac Kedi Taşıma Kafesi
  6. Şenyayla Kedi Taşıma Kafesi
  7. Markapet Kedi Taşıma Kafesi
  8. Mp Bergamo Kedi Taşıma Kafesi
  9. Pet Style Kedi Taşıma Kafesi
  10. Moderna Kedi Taşıma Kafesi
  11. QH Pet Cage Kedi Taşıma Kafesi
  12. Çiftsan Kedi Taşıma Kafesi
  13. Ferplast Kedi Taşıma Kafesi
  14. M-Pets Kedi Taşıma Kafesi
  15. MPS Kedi Taşıma Kafesi
  16. Strong Kedi Taşıma Kafesi
  17. Actirex Kedi Taşıma Kafesi
  18. Cat&cat Kedi Taşıma Kafesi
  19. Dayang Kedi Taşıma Kafesi
  20. Diil Kedi Taşıma Kafesi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Renk A-Z
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483616/560074/560243/60006997
Başa dön