Salonların vazgeçilmez eşyaları arasında koltuk takımları bulunur. Koltuk takımları farklı çeşitteki tasarımları sayesinde, evin farklı odalarında ve iş yerlerinde kullanılabilir. Bu takımlar arasında en çok karşınıza çıkanlar klasik koltuk takımı modelleridir. Farklı zevk ve beğenilere hitap eden klasik koltuk takımı modelleri ile evinizde göz alıcı bir görünüm yaratabilirsiniz. Ev eşyalarını yenilemek isteyenler ve yeni evlenenler klasik koltuk takımı modellerini tercih edebilir. Boyutları, renkleri ve desenleri gibi birçok açıdan farklılık gösteren bu mobilyalar, geniş bir ürün skalasına sahiptir. Ürünün kullanılacağı odanın ölçülerine göre 3’lü ya da 2’li klasik koltuk takımları tercih edilebilir. Özellikle kalabalık aileler için parça sayısı fazla olan modeller uygun olabilir. Her evin kendine özgü bir dekorasyonu vardır. Bu nedenle de farklı renklerin ve ev dekorasyonu stillerinin hakim olduğu salonların ya da diğer odaların farklı tarzda modellere ihtiyacı olabilir. Yaşam alanının duvar rengi ya da duvar kağıdı dikkate alınarak uygun bir koltuk takımı tercih edilebilir. Bu sayede mükemmel bir uyum yakalanabilir. Mekanda bulunan diğer mobilyalar ve aksesuarlarla da ahenkli bir görüntü oluşturulabilir. Klasik koltuk takımı modelleri ve fiyatları markaya, ölçülere ve kumaş yapısına göre farklı aralıklarda bulunabilir. Bütçenize, evinizin ihtiyacına ve beğenilerinize uygun olan modelleri, geniş ürün yelpazesine sahip klasik koltuk takımları arasından kolaylıkla bulabilirsiniz.

Her Tarza Hitap Eden Klasik Koltuk Takımları

Farklı akımlara göre yapılan ev dekorasyonu, kullanılan her mobilya, aksesuar ve renkler arasında uyum yakalandığında muhteşem bir hava oluşturur. Bu noktada ahengi bozmayacak seçimler yapmak önemlidir. Özellikle her misafirin ağırlandığı, yemek yenen ve en çok vakit geçirilen odalardan biri olan salon dekorasyonunun, zevk ve beğenilere hitap etmesi önemlidir. Çünkü güzel bir dekorasyon daha kaliteli vakit geçirmenizi sağlarken aynı zamanda huzurlu olmanıza imkan sunabilir. Koltuk takımları da bu noktada hem rahatlığı sağlayarak iyi bir dinlenme ve vakit geçirme olanağı tanıyabilir, hem de göze hitap ederek bütünlüğün sağlanmasına yardımcı olur. Klasik koltuk takımı en çok tercih edilen modeller arasındadır. Klasik takımların pek çok farklı tasarımı mevcuttur. Klasik çizgilerden vazgeçmeden modern bir ortam yaratmak isteyenler için modern klasik koltuk takımı harika bir seçenek olabilir. Klasik severken hafif modern esintilerin de salonunda esmesini isteyenler için ise yarı klasik koltuk takımı önerilir. Daha spor görünümü beğenenler ise spor klasik koltuk takımı tercih edebilir. Ayakları ahşap, minderleri düğmesiz olan tasarımlar, bu görüntüyü sağlamak için birebirdir. Koyu renkle döşenmiş bir salonda ise siyah klasik koltuk takımı ile bütünlük sağlanabilir. Zıt bir geçiş isteyenler ise krem klasik koltuk takımı kullanarak bir kontrast yaratabilir. Tamamen geleneksel bir salonda ise klasik salon koltuk takımı modelleri vazgeçilmez tasarımlar arasındadır..

Şık Tasarımları ile Klasik Koltuk Takımları

Klasik koltuk takımları, farklı tasarımları sayesinde her kullanıcının beğenisine ve ihtiyaçlarına uyacak modellere sahiptir. Koltukların imalat aşamasında, farklı ağaç türleri farklı tekniklerle kullanılarak üretilir. Ayrıca kaplama kısmında da farklı kumaşlar kullanılır ve böylece modellerin çeşitlenmesi sağlanır. Mobilya yapımında doğal ceviz ağacı kullanılarak üretilen klasik ceviz koltuk takımı sıklıkla tercih edilir. Hem sağlam hem de şık tasarımlarda olan bu modeller, kullanıcıların beğeni ve beklentilerini karşılayabilir. Farklı ağaç türlerinin kullanıldığı mobilyalarda, tasarımlar da çeşitlilik gösterir. En gösterişli modeller arasında yer alan el oyması klasik koltuk takımı göz dolduran tasarımı ile vintage bir atmosfer oluşturur. Bu modeller, el işçiliğinin titizliği ve özgünlüğünün yanı sıra işlevselliği ile de ön plana çıkar. Böylece yaşam alanınızda estetik görünümü ve işlevselliği bir arada olan klasik koltuk takımları kullanabilirsiniz. Tasarımlar ve kumaş çeşitlerinin değişiklik göstermesi sayesinde, bu tarzdaki koltuk takımlarını ofislerde de tercih edebilirsiniz. İş yerlerinde sıklıkla tercih edilen renkler siyah, kırmızı ve gridir. Gri klasik koltuk takımı pek çok renk ile uyum sağlaması açısından kullanışlı bir mobilyadır. Mavi klasik koltuk takımı ev rahatlığı tadında dekorasyona sahip olan kafelerde tercih edilebilir. Açık renkler ise daha çok ev ortamlarında tercih edilir. Pudra rengi klasik koltuk takımı yeni evlenenler için, sade şıklığı salonlarına taşımalarına yardımcı olabilir.

Klasik Koltuk Takımı Fiyatları

Klasik koltuk takımları ve fiyatları markalarına, kumaş türlerine, parça sayısına, modellerine ve boyutlarına göre değişiklik gösterir. Bu fiyatları etkileyen en önemli etkenlerden biri olan kumaş türü, fiyat aralığını oldukça etkiler. Deri klasik koltuklar ya da fiber kumaş klasik koltuk fiyatları ile keten kumaş klasik koltuk fiyatları arasında farklar bulunur. Bunun nedeni üretim aşamasında ortaya çıkan maliyettir. Her bütçeye uygun fiyatlarda klasik koltuk takımı bulunması büyük avantaj sağlar. Böylece evinize en uygun olan modeli seçmeniz kolaylaşır. Ucuz klasik koltuk takımı çeşitleri kampanya dönemlerinde karşınıza çıkabilir. Bu dönemlerde indirim avantajlarından yararlanarak, beğeninize uygun tasarımlara evlerinizde yer verebilir ve yaşam alanlarınızın atmosferini değiştirebilirsiniz. Ayrıca kolaylıkla en ucuz klasik koltuk takımı fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir ve bütçenize uygun ürünü satın alabilirsiniz. Koltuk takımını almadan önce dilerseniz kullanıcı yorumlarını inceleyebilir ve tüm detayları öğrenerek çok daha bilinçli bir alışveriş yapma imkanı bulabilirsiniz. Avantajlı klasik koltuk takımı fiyatları dahilinde, Hepsiburada üzerinden alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Klasik Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Klasik koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gereken durumlar koltuğun kumaşı, ölçüleri, rengi ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması gibi özelliklerdir. Evinizin şekli ve dekorasyonu, özellikle koltuğun boyutu ve rengi için önemli bir kriterdir. Ayrıca klasik koltuk takımı modellerinin sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat etmekte fayda vardır. Bu sayede çok daha uzun ömürlü olabilir. Kumaş seçimi ise temizlik için önemli bir etkendir.

Klasik Koltuk Takımı Nasıl Temizlenir?

Koltuk takımının temizliği, kumaş türüne göre değişiklik gösterir. Ancak genellikle her temizlikte kullanılan ürünler arasında, beyaz sabun ve arap sabunu bulunur. Bu iki temizlik ürünü ile her tipte kumaş temizliği sağlanabilir. Keten, tay tüyü gibi kumaşlar temizliği kolay olanlardır ve kolay leke tutmayabilir. Özellikle açık renk koltuk takımı alırken bu kumaşları tercih ederseniz, temizliği daha kolay olabilir.

Klasik Koltuk Takımı Lekelenirse Nasıl Çıkarılır?

Leke kahve lekesi değilse kurumadan müdahale etmekte fayda vardır. Türk kahvesi gibi lekeler ise kuruduktan sonra daha kolay temizlenebilir. Yemek lekeleri ise içerisinde arap sabunu ya da beyaz sabun bulunan ve sıcak suda bekletilen bir bez yardımı ile ovalayarak temizlenebilir. Başka bir deterjan kullanacaksanız koltuğunuzun rengini soldurmaması amacıyla ilk önce minderin görünmeyen bir kısmında denemenizde fayda olabilir.

Salon için Hangi Tip Klasik Koltuk Takımı Uygun Olur?

Koltuk takımınızı salona yerleştirirken, estetik ve işlevsel bir görünüm için oda şeklini göz önünde bulundurmak faydalı olabilir. Dikdörtgen şeklindeki salonlarda L koltuk tercih edilirken, kare salonlarda daha çok üçlü koltuk kullanılabilir. Odanız küçük ise ikili koltuk daha az yer kaplayarak, ferah bir alan sağlanabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Klasik Koltuk Takımı Modelleri ve Fiyatları

40 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 36 / 40 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?