ARA
Loading interface...
Loading interface...
Kon-Çini Tarım
Kon-Çini Tarım Soya Fasulye Küspesi Tavuk Ördek Hindi Güvercin Balık Inek Yemi 15 kg

Kon-Çini Tarım Soya Fasulye Küspesi Tavuk Ördek Hindi Güvercin Balık Inek Yemi 15 kg

Kon-Çini Tarım
%0 indirim 130,90 TL 130,90 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/2147483616/560338/560885/24004866
Kon-Çini Tarım Soya Fasulye Küspesi Tavuk Ördek Hindi Güvercin Balık Inek Yemi 15 kg


SOYA FASÜLYESİ KÜSPESİ

Soya tanelerindeki yağın çıkarılmasından sonra geriye kalan soyanın öğütülmesiyle elde edilmektedir. Soya fasulyesi küspesi ruminant hayvan ve kanatlı endüstrisinde kullanılan en önemli protein kaynağını oluşturmaktadır. Özellikle kümes hayvanlarının beslenmesinde son derece önemli bir yem olan Soya Fasulyesi küspesinin protein içeriği diğer bitkisel yemlere göre çok yüksektir. Ayrıca yüksek derecede sindirilme özelliği ile değerli bir yem maddesidir.

Özellikle hayvansal yemlerde ham madde olarak kullanımı yaygın olan soya küspesinin selüloz oranı düşük olduğundan organik maddelerin %90’ı sindirilebilir.

Soya, kolesterol ve doymuş yağlar içermeyen yapısı, yüksek kaliteli protein içeriği ile çok yönlü bir bitkidir. Yağının ayrılmasından sonra yeni kullanım yöntemleri için tekrar işlemden geçirilen Soya’dan elde edilen katma değerli ürünlerden biri de Soya Küspesi’dir.Dünyada, soya fasulyesi küspesi ruminant hayvan ve kanatlı endüstrisinde kullanılan en önemli protein kaynağıdır. Soya Fasulyesi Küspesi, solvent ile ekstraksiyon işlemi yöntemiyle soya danelerinden yağın çıkarılmasından sonra geriye kalan soyanın öğütülmesiyle elde edilmektedir. Her yerde bulunabilen, ticareti aktive olarak yapılan, son derece lezzetli, lisin, metionin ve trionin gibi esansiyel amino asitlerce zengin olan solventle ekstre edilmiş soya fasulyesi küspesi son derece değerli bir bitkisel protein hammaddesidir.

Diğer yandan, soya fasulyesi küspesi çiftlik hayvanlarının özellikle kanatlı ve ruminant hayvanlarının rasyonlarını dengelemek, amino asit açıklarını tamamlamak amacıyla kullanılan, yüksek derecede sindirim derecesine sahip bir üründür. Soya Küspesi, rumende yüksek düzeyde parçalanan protein kaynağı olması nedeni ile ruminant hayvanlarda yaşayan Rumen mikroorganizmalarına yüksek kaliteli mikrobiyal protein düzeyini artırmaya izin vermektedir. Diğer yandan, balık diyetlerinde çok iyi bir amino asit kaynağı olması nedeni ile balık ununa alternatif olarak yaygın bir şekilde kabul görmektedir.


Tüm dünya yem endüstrisinde, temel bir protein kaynağı olduğu için, yılın her günü stratejik olarak ticareti yapılan bir yem hammaddesidir. Yem sanayisi, diğer protein kaynaklarına karşı standart olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, çiftlik hayvanlarının beslenmesinde kullanılan protein fiyatlarının belirlenmesinde etkili bir protein kaynağıdır.

 

Bitkisel yemler arasında protein değeri en yüksek olanıdır. Süt ineklerinde süt verimini arttırır. B vitamini zenginidir. Tüm yemlere eklenebilir.

Protein Aralığı %:45 ile 48
Enerji Aralığı kJ: 3250 3400

Kullanım Alanı: Büyükbaş - Küçükbaş -Kanatlı – Balık-At 

Garanti Süresi (Ay) 12
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00001CKFQV
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat

Popüler aramalar

Başa dön