Köpek Ödülleri

Köpekler, özellikle onları sahiplenen kişilerin sevgisini kazanmak ve onları mutlu etmek adına birçok şey yaparak, onları onaylanmayı bekler. Bazı durumlarda sadece onay vermekle yetinmeyen köpek sahipleri, dört ayaklı dostlarını sevindirip daha da motive etmek için onları ödüllendirir. Köpeklerinize verebileceğiniz en büyük ödül, günlük rutinin dışında lezzetli bir atıştırmalıktır. Çeşitli markalar bu doğrultuda çok sayıda ürünü sizinle buluşturur. Çeşitli etlerden hazırlanan kraker, bisküvi, çubuk, et kaplı kemik, kemirme kemikleri ve benzeri çok sayıda seçenekle köpeklerinizin coşkusuna şahit olabilirsiniz. Köpeklerinizin eğitimi konusunda da size büyük yarar sağlayan bu ürünler, beslenme yerine geçmez.

Köpekler İçin Ödül Mamaları Ne Zaman Verilmelidir?

Köpeklere birçok nedenle ödül maması verilebilir. Henüz evinize katılan yavru köpeğinize oturmasını, pati vermesini ve benzeri komutları bu mamalar yardımıyla öğretebilirsiniz. Onlar söz konusu eğitimleri hayatlarının bir parçası haline getirdiklerinde ise ödülleri bırakabilirsiniz. Köpeklerinizin evinizde oturmamaları gereken yerleri öğrenmeleri için de bu tür uygulamalara gidebilirsiniz. Tahıllı, sebze kaynaklı, somonlu, kuzu etli, hindi etli ve benzeri birçok besin kaynağıyla üretilen bu mamaların lezzetleri köpekler açısından cezbedicidir. Bu nedenle her zaman sonuç verdiği kanıtlanmış durumdadır. Tabii ödülü verdiğiniz zaman da verdiğiniz ürünün niteliği kadar önem taşır. 

Köpeklerinize ödül verdiğiniz konu ve zamanlar konusunda dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. 

 • Çok hevesli olduğu halde, sizin istemediğiniz bir şeyi yapmamasını; mesela siz misafirlerinizle yemek yerken masaya yaklaşmamasını ödüllendirmeniz uzun vadede size büyük fayda sağlar. 
 • Yeni öğrendiği bir davranışı zorlanarak da olsa yapmaya başladığı anlar ödüllendirilirse dostnuzun gelişimi hız kazanır. 
 • Sizi korumaya çalıştığı ve dışarıda sizi kontrol etmek için sık sık yanınıza geldiği zamanlar onu ödüllendirmeniz onun bu yönünü geliştirecektir.
 • Bayram, yılbaşı, sizin doğum gününüz gibi günlerde ona ödül maması vererek mutluluğunuza onu da ortak edebilirsiniz.
 • Köpeğinize ödülünü, olumlu davranışı yaptıktan hemen sonra vermelisiniz. Birkaç saniye gecikme bile ödülle olayın bağlantısını kuramamasına sebep olabilir. 
 • Olumsuz bir davranışı sonrasında ödül maması vermeniz algı karışıklığına sebep olabilir.

Kaliteli Besin İçeriklerine Sahip Köpek Mamaları 

Köpek ödül mamaları, besin yerine geçmez fakat köpeğinizin eğitimine ve neşesine katkı sağlar. Köpeğiniz ödül mamasını tekrar alabilmek için mutlaka davranışını tekrar edecektir. Markalar tarafından her geçen gün yeni formüllerle geliştirilen ödül mama çeşitleri; dostlarınızın yaşına, kilosuna ve cinsine göre farklı seçeneklere sahiptir. Onları ödüllendirirken ağız ve diş sağlıklarını da etkili biçimde koruyan ürünler, çeşitli markaların seçkilerinde yer alır. Dişlerde tartar oluşumunu önleyen alternatifler ise köpeğinizi mutlu ederken bir yandan da sağlığına katkıda bulunur. Köpeğinizin bayılarak yiyeceği ve asla sıkılmayacağı bu ürünlerin içeriğinde somon, hindi, ördek, kuzu ve benzeri proteinler ile çok sayıda gıda bileşenleri mevcut. Öğün yerine geçmeyen sadece atıştırmalık olarak değerlendirilen bu gıdaların çoğunda vitamin ve mineral katkıları da yer alır.

Köpek mamalarının bilmeniz gereken özellikleri ve kullanım koşulları vardır. 

 • Dondurularak kurutulmuş ürünlerin çoğu katkı maddesi içermez.
 • Tek protein kaynağı içeren alternatifler gıda alerjisi ve intoleransı riskini azaltır.
 • Diyet mama ile beslenen köpekler için de uygun seçenekler bulunur. 
 • Ürünleri açtıktan sonra tekrar kapatarak buzdolabında saklayabilirsiniz. 
 • Mamaları serin ve kuru yerde, nem almayacakları şekilde saklamanız gerekir. 
 • Ödül mamalarının yanına mutlaka bir kapta su da bulundurmalısınız.

Ödül Maması Fiyatları 

Köpek ödül mamalarına ait oldukça geniş bir fiyat skalası mevcuttur. Somon, ördek, kuzu eti gibi yüksek segmentli içeriklere sahip mamaların fiyatları, tahıl ve sebze ağırlıklı olanlara göre daha yüksek ölçeklidir. Fiyatlandırmada ürünlerin miktarları ve markaları da önem taşır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Köpek Ödül Maması

4820 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 45 / 4820 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?