Koku Giderici

Evcil hayvanların oluşturduğu kokular zaman zaman yaşam alanlarının havasını yüksek oranda etkileyebiliyor. Genel anlamda dönemsel olarak seyrek ya da yoğun olabilen kokular farklı sebeplerden kaynaklanabiliyor. Bu durumu ortadan kaldırmak, koku oluşumunu önlemek ya da en aza indirgemek amacı ile koku önleyici özel sprey, solüsyon gibi ürünler geliştiriliyor. Yaşam alanlarından iş yerlerine kafelerden butik mağazalara değin pek çok mekanda bulunabilen kuşlar için üretilen küçük havyan koku gidericileri bu anlamda fayda sağlıyor. Koku gidericiler çeşitli kuş türlerinin sebep olduğu kokuları önlemenin yanı sıra kedi, köpek ve hamster gibi petlerden kaynaklı kokuları önlemek için de kullanılabiliyor. Koku giderici fiyatları ürünlerin kaç litre olduğuna, etkililiğine, etkinlik süresine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.

Evcil Hayvan Koku Giderici Spreylerin Avantajları

Koku giderici spreyler, içeriğinde yer alan aktif enzimlerle kokunun oluşmasını, çoğalmasını ve negatif etkisini ortadan kaldırıyor. Böylece baskın kokulardan rahatsız olanlar rahat ediyor. Bakteri oluşumunu önleyen koku gidericiler hem insanlar hem de petler için daha sağlıklı bir ortam sunuyor. İçerisinde insan ya da hayvan sağlığına zararlı bileşen bulundurmayan bio koku gidericiler en fazla tercih edilenler arasında yer alıyor. Bölgesel koku giderimi için kokunun kaynağı olan halı, kilim, mobilya vb. yüzeylere uygulamak yeterli oluyor. Bu alanlar kokudan arındırılırken, yüzeylerde herhangi bir aşınma ya da deformasyon da meydana gelmiyor. Kuş ve diğer evcil hayvan koku gidericilerinin limon, lavanta gibi özel esanslı olanları ortama ferahlık hissi de verebiliyor. Beraberinde ya da akabinde ekstra bir koku giderici kullanma gereksinimi olmaması da bu ürünlerin bir diğer avantajı oluyor.

Koku Gidericilerin Özellikleri

  • Koku gidericilerin kullanım alanları farklılaşıyor. Ne kadar etkili oldukları hayvan türleri ya da farklı ırklar üzerinde farklı olabiliyor.
  • Kusmuk, idrar, dışkı, mama, tüy sebebi ile meydana gelebilen kokuların giderilmesinde kullanılan kuş koku gidericiler ortamdaki havayı temizlemesi bir yana mobilya ve ev tekstili ürünlerine kötü koku sinmesini de önlüyor.
  • Kimi spreyler koku oluşumuna müteakip kullanılırken bazı ürünler düzenli kullanım gerektiriyor. Düzenli kullanım gerektiren antibakteriyel koku gidericiler mikroorganizma oluşumunu ve çoğalmasını bertaraf ederek daha hijyenik ve sağlıklı yaşam alanları oluşturmanızı amaçlıyor.
  • Kuşlar için koku giderici spreyler kötü koku oluşturan mikroorganizmaların temel besin kaynaklarını tüketerek kontrol sağlıyor. Çoğalma en baştan önlendiği için koku da ortadan kalkmış oluyor.
  • İçeriğinde kimyasal bileşen olmayan, yüzde yüz doğal içerikten imal edilen spreyler insanların ve hayvanların cildine ya da petlerin tüylerine zarar vermiyor.

Koku Giderici Kullanım Önerileri

Kedi, köpek, hamster, tavşan, kuş vb. canlıların oluşturduğu kokuları önlemeye yönelik ürünler çeşitlilik gösteriyor. Örneğin spreyler gibi solüsyonlar da bulunabiliyor. Farklı ürünlerin kullanımları da farklı olabiliyor. Örneğin yoğun koku giderici kimi spreylerin cilde temasından kaçınmak gerekirken bazı özel solüsyonlar cilt üstüne, tüylere uygulanabiliyor. Cilde uygulanacak spreylerde dahi belli bir mesafe bırakılması istenebiliyor. Toplamda ne kadar sıkılması gerektiği, hangi aralıklarla tekrarlanması gerektiği de yine farklılaşıyor. Herhangi bir katkı maddesi ya da kimyasal bileşen içermeyen koku gidericileri tercih edebilir, yoğun kokuları iyi derecede nötralize eden spreyleri ise tavsiye edilen biçimde kullanabilirsiniz. Evde çocuk bulunması durumunda yetişkin ve çocuklar için uygunluk ibaresi taşıyan koku gidericileri önceleyebilirsiniz. Kullanım gibi, muhafaza önerilerini de dikkate almak gerekiyor. Örneğin çoğu sprey için geçerli olan güneş ışınlarını yoğun biçimde alan yerlerde saklamamanız, ısı ve ışık kaynaklarının uzağında tutmanız önem arz ediyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kuş Koku Giderici Ürünleri ve Fiyatları

126 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 126 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?