Parazit Spreyleri & Dezenfektanlar

Evinde kuş besleyenler, evcil hayvanlarla beraber yaşayanlar zaman zaman kötü kokudan şikayetçi olur. Kafes, kulübe ve hayvanın kendi tüylerinden gelen kokuları engellemek için farklı ürünler tercih edilebilir. Kuş koku giderici spreyler, hem kokuyu nötralize eder hem de hoş koku vererek rahatsızlık hissini ortadan kaldırır. Koku giderişi ürünleri parfüm seçenekleri ve işlevleri açısından da farklı çeşitlere sahiptir. Sprey, toz veya tablet formda olan koku karşıtı ürünler, hayvanların sağlığına zarar vermeyen içeriklerle sunulur. Bu sayede hayvan sahipleri kuş koku gidericileri gönül rahatlığı ile kullanabilir. 

Kuş koku giderici ürünlerin bazı çeşitleri sadece kuşlar için tasarlanırken bazıları tüm evcil köpekler, kediler, tavşanlar, gine domuzları, kuşlar, tavuk ve fareler için kullanılabilir. Evinde birden çok türde hayvan olanlar, tüm hayvanlar için kullanılabilen ürünleri tercih edebilir. Bazı spreylerin etkisi haftalarca sürerken bazılarının birkaç günde bir yeniden sıkılması gerekir. Koku giderici çeşitleri genellikle, kolay kullanım sunması nedeniyle sprey olarak tasarlanır. Kafesin içine sıkılabilenler olduğu gibi direkt hayvan tüylerine uygulananlar da mevcuttur. Kimi koku gidericiler cam ve kapı yüzeylere uygulanarak sinekleri de uzak tutmaya yardımcı olur. Bazı ürünler sıkıldıktan sonra beklemek yeterliyken bazılarının kuru bir bezle silinmesi gerekir. 

  • Kuş koku gidericilerin nasıl kullanılacağı ürün etiketinde yazar. Kullanılmadan önce spreyler çalkalanarak sıkmaya hazırlanır. 
  • Spreyler genellikle hayvana birkaç cm mesafeden sıkılır.
  • Spreyin kuşun soluma sistemi ile temas etmemesine özen gösterilmelidir. 
  • Sprey ev eşyalarına, kumaşlara, kafese, koltuk, yatak gibi mobilyalara sıkılabilir. Yüzeylerdeki kokular da spreyle beraber ortadan kalkar. Spreyleme esnasında yüzeyin kuru olduğundan emin olunmalıdır. Ürünler ıslak yüzeylerde kullanılmaz.
  • Dik olarak tutulan ve spreylenen koku gidericiler genellikle basınçlı kutularda bulundurulur. Kutuların serin ve direkt güneş ışığından uzak yerlerde muhafaza edilmesi önerilir. Basınçlı olmayan sprey şişelerin ise kapakları daima kilitli tutulmalı ve kapalı şekilde saklanmalıdır. 
  • Bahçeli evlerde yaşayanlar hayvanların çimler üzerine de kötü koku bıraktığına şahit olabilir. Koku gidericilerin bazıları açık havada çimenlerin üzerine de uygulanabilir. Çimen ile teması olan ürünlerin bilgilerini ürün detay sayfalarını inceleyerek bulabilirsiniz. 

Kuş koku gidericiler yalnızca kokuyu maskelemez, koku gidericilerin çalışma prensipleri bakterilerle ilgilidir. Ürünler düzenli kullanıldığında, mikroorganizmaların çoğalmasını engeller ve mikroorganizmaların üremesi ile ortaya çıkan kokuyu temizler. Ek olarak içinde bulundurduğu parfüm ile ortama hoş koku yayan sprey çeşitleri de bulunur. Bazı spreyler ise kokusuz, sadece var olan kokuyu ortadan kaldırmaya yöneliktir. Ürün seçerken bu özelliklerin olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir. Bir ürüne koku giderici denebilmesi için parfüm olması yetmez, mikroorganizmalarla savaşan içeriğe sahip olması gerekir. Spreyler genellikle gıda emniyetli olarak tasarlanır, içeriğindeki maddelerin çevreyi kirletmemesine özen gösterilir. Koku giderici seçerken koruyucu içeriklere, çevre dostu özelliklere bakılmalıdır. Koku gidericiler arasında banyo tuzları ve banyo spreyleri de bulunabilir. Bu ürünler ise özel olarak kuşun temizliği için tasarlanır ve kokunun yanı sıra hayvanın temizliğini de sağlar. Özellikle sıcak yaz aylarında tüylü dostlarımız sık sık temizlenme ihtiyacı duyar ve hayvanların sıcak günlerde daha çok koktuğu gözlemlenir. Banyo ürünleri düzenli kullanıldığında kötü kokunun ortadan kalktığı görülebilir. 

Kuş koku giderici ürünler arasından ihtiyacınıza ve kullanım alışkanlığınıza en uygun seçimi kolaylıkla yapabilirsiniz. Onlarca markanın ve ürünün yer aldığı koku gidericileri inceleyerek sipariş verebilirsiniz. Hem kuşunuz hem de evinizin konforu için kuş koku giderici edinmelisiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Parazit Sprey Fiyatları

181 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 181 ürün
DSACategoryId/2147483616/560338/24001706/24003327