PC Joystick / Gamepad

PC Joystick Gamepad

Dijital oyunlarla bir şekilde yolunuz kesiştiyse mutlaka en az bir kere oyun kontrolcüleriyle içli dışlı olmuşsunuzdur. Commodore, Amiga, atari zamanlarından bu yana joystickler, oyun meraklılarının önemli ekipmanlarındandır. Yeni oyun konsollarının çıkmasıyla oyun kontrolcüsü kavramında da önemli derecede gelişimler ve değişimler meydana geldi. Bu değişimler PC oyun kontrolcülerinin de önünü açtı.

PC Joystick ve Gamepad Çeşitleri

Teknoloji ve oyunların gelişmesiyle oyun kontrolcüleri PC tarafında da çeşitlilik göstermeye başladı. Örneğin araba yarışlarına veya uzun yol yükü taşıma tarzı oyunlara meraklı biriyseniz, oynadığınız oyundan aldığınız zevki birkaç katına çıkartabilecek olan yegane ekipman, iyi bir oyun direksiyon setidir. Bu set sayesinde aracı tıpkı gerçek hayattaki gibi pedallarla hızlandırıp frenleyebilir, vites değişimini vites kolu aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Uçak ve helikopter simülasyonlarından hoşlanıyorsanız, klavye ve fare ikilisi size bir süre sonra sıkıntı vermeye başlayacak, oyundan aldığınız keyif bir kenara, oyunla edineceğiniz yüksek deneyim sekteye uğrayacaktır. Bunun için bol atanabilir tuşlu bir joystick edinip, oynadığınız oyundan maksimum zevki alabilirsiniz.

Aksiyon, bulmaca, platform gibi oyunlara meraklıysanız bir gamepad sizin için ideal seçim olacaktır. Böylelikle gamepad destekli oyunlardaki sahnelerde yaşananlara göre alacağınız titreşimli geri bildirimlerle oyun sizi tam anlamıyla içine çekecektir. Oynanıştaki kontrollerin rahatlığı sayesinde bilgisayar başında oturmadan, rahat koltuğunuzda ya da yatağınızda oyununuza devam edebilirsiniz.

Doğru Gamepad Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Alınacak ürünler arasından bütçenize uygun olanını seçmeden önce kontrolcünün ergonomisi, dayanıklılığı, tutuş hissi ve kontrolcü için bilgisayar çevresinin uygunluğu gibi konulara bakmanız gerekir. Böylece ihtiyaçlarınızın ne olduğuna bakabilir, seçeceğiniz modellerde doğru karar verebilirsiniz.

Alacağınız kontrolcü, oyun başında geçirdiğiniz süreye bağlı olarak, elinize maksimum konforu vermeli. Özellikle sıcak yaz günlerinde elde saatlerce tutulan gamepad eğer rahat değilse sizin için sıkıntı yaratabilir. Bunun için yapmanız gereken elinizin yapısına en uygun ürünleri araştırıp almanız olacaktır. Tutum kısmı kauçuk yapıda olan gamepad'ler, hem rahat bir tutuş sağlayacak hem de uzun oyun seanslarının keyfini kaçırmayacaktır. Aynı zamanda gamepad'deki tetik tuşlarının mümkün olduğunca yumuşak basımlı olmasına dikkat etmelisiniz. PC joystick gamepad’ler aksiyon ya da futbol oyunlarında, kullanım durumunuza göre yıpranabilir. Bu noktada ürün seçiminde hassasiyet göstermeniz gereken nokta, alacağınız ürünün malzeme kalitesi, üretici garantisi ve Türkiye çapındaki servis ağı olmalıdır.

Oyunlardaki sahnelere göre deneyimledikleriniz, büyük oranda sahip olduğunuz kontrolcüye bağlıdır. Sıkı bir yarış oyununda doğru vites geçişi ve gaza basmanız sizi öne çıkarabilir, kullandığınız ekipmanın titreşim özelliği ve size verdiği tutuş hissi deneyiminizi zirveye çıkarabilir. Joysticklerin, gamepad'lerdeki analog kolların ve tetik tuşlarının hassasiyet değerleri de yine bu deneyimi arttıracak öğelerdendir.

Ekipmanlarınızın ev ortamına uygunluğu da, bir başka önemli konudur. Eğer geniş bir bilgisayar odanız varsa ve oyunları rahat bir koltukta ya da yatağınızda oynamak istiyorsanız, edinmeniz gereken gamepad çeşidi kablosuz bir ürün olacaktır. Bu sayede kablo kısıtlaması olmaksızın, ürünün izin verdiği mesafede oyunlarınızı keyifle oynayabilirsiniz.

Direksiyon setlerinde ise durum biraz farklıdır. Bu setleri rahat bir şekilde kullanabilmeniz için, bilgisayar masanızın uygun olması ve pedal kısmının kaymayacak şekilde konumlandırılması gerekir. Aksi takdirde heyecanlı bir yarış sırasında direksiyon sabitlendiği yerden çıkabilir veya kaygan bir zeminde bulunan pedal seti yerinden kayarak oyun zevkinizi baltalayabilir. Bunun önüne geçmek için direksiyonun masanıza tam oturabilecek yapıda olması ve pedal setinin de alt kısmında yeri tutabilecek tırtıkların bulunmasına dikkat etmeniz önemlidir. Böylelikle stabil bir ekipmanla keyifli oyunlar oynayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

PC Joystick ve Gamepad Modelleri

2298 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 38 / 2298 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?