Aksesuarlar

Pipo aksesuarları aromalardan en iyi şekilde keyif almanıza ve piponuzu uzun yıllar boyunca kullanmanıza olanak tanır. Temizlik çubukları, çakmaklar, tütün kesiciler, filtreler ve stantlar gibi özel ürünlerle pipo deneyiminizi geliştirebilir, kişisel pipo setinizi oluşturabilirsiniz.

Pipo Hangi Ağaçtan Yapılır?

Pipo setlerinin olmaz olmaz parçası şüphesiz kaliteli bir pipodur. Günümüzde satışa sunulan modellerin büyük bir bölümü briar’dan şekillendirilir. Briar, ‘’Erica arborea’’ olarak adlandırılan çalı benzeri ağaçlarının köklerinden elde edilir. Pipo için mükemmel bir malzemedir. İnce yapısına kıyasla oldukça sert ve ısıya dayanıklıdır. Gözenekli yapısı kuru ve serin bir duman oluşturur. Kullanıldıkça pipo üzerinde etkileyici desenler oluşturma eğilimindedir.

Pipo yapımında kullanılan diğer malzemeler mısır koçanı ve lüle taşıdır. Lüle taşı en iyi pipo malzemelerinden biri olarak kabul edilir. Türkiye'den çıkarılan, yumuşak ve beyaz bir mineral olan lüle taşı, karmaşık tasarımlara ve üst düzey işçiliğe izin verir. Göz alıcı olmasının yanında, oldukça işlevseldir. Gözenekli yapısı, katranı ve nemi emen doğal bir filtre görevi görür. Kullanıldıkça beyaz rengi kahverengiye dönüşür. Dumandan toplanan tatlar zamanla gelişir. Mısır koçanı, pipo için uygun fiyatlı ve kullanımı çok eskilere dayanan bir malzemedir. Hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için uygundur. Farklı tütünleri denemek isteyen ama her zaman kullandığı piponun lezzetini değiştirmek istemeyen kişiler için idealdir. Birçok kişi mısır koçanı pipoları yedek ya da bir seyahat piposu olarak kullanır.

Pipo Nasıl Temizlenir?

Pipo içerken, duman ve nemin yanı sıra katran gibi maddeler de açığa çıkar ve bu maddeler zaman içinde piponun iç yüzeyini kaplayabilir. Pipo temizliği düzenli olarak yapılmadığında iç kısımda oluşan baskı nedeniyle piponun içimi zorlaşır ve pipoda çatlaklar oluşabilir. Özellikle lüle taşı pipolarda temizlik nedeniyle çatlama sorunu sıkça görülür.

Pipoları hem temizlemek hem de içim sırasında tütünü karıştırmak için pipo çubukları kullanılır. Derinlemesine temizlik için tasarlanan pipo çubukları farklı emicilik ve çap seviyelerine sahiptir. Pipo içerken her kullanımdan sonra piponun çanak adı verilen hazne kısmının temizlenmesi gerekir. Nemli tütünün neden olduğu tıkanma sorunları da piponun temizlenmesini gerektirebilir. Pipo temizlik çubukları ile genel temizlik yapıldıktan sonra iç kısımdaki tortuların giderilmesi için pipo çakısı kullanışlıdır. Günlük temizlik uygulamaları, çubuk ve gövde bölümlerinin temizliği için yeterli olmayabilir. Piponuzun tıkanmaması için kaliteli bir pipo kazıyıcı satın alabilir, düzenli aralıklarla kapsamlı temizlik yapabilirsiniz.

Pipo Nasıl Yakılır?

Pipo içmek için gereken temel becerilerden biri, piponun nasıl yakılacağını öğrenmektir. Yakma tekniğinin başarısı, hoş bir tütün deneyimi sağlar. Pipo yakmak göreceli olarak basit bir iş gibi görünse de en iyi tekniği bulmak ya da tekniği mükemmelleştirmek biraz zaman alabilir. Doğru pipo çakmağı ve doğru teknikler ile piponuzu kolay bir şekilde yakabilirsiniz.

Pipo için üretilen özel çakmaklar genellikle yandan alev çıkışına sahiptir. Puro çakmaklarından farklı olarak pipolarda yumuşak alevli çakmak modelleri tercih edilir. Bunun nedeni piponun kademeli olarak yakılmasıdır. İlk yakma işleminde tütünün ısıtılması ve aromaların belirginleştirilmesi sağlanırken, ikinci adımda tütünün yumuşak bir şekilde tutuşturulması sağlanır. Öte yandan puro ve pipo çakmaklarında ortak özellik bütan gazının kullanılmasıdır. Bütan gazı kokusuz olduğundan aroma değişikliğine neden olmaz. Pipo yakmak için diğer bir seçenek kibrit kullanmaktır. Ancak normal kibritler karbon ve çeşitli kimyasallar içerdiğinden pipo için iyi bir seçim değildir. Tütünün tadında bozulma olmaması için özel pipo kibritlerini tercih edebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pipo Seti Aksesuarları

472 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 472 ürün
DSACategoryId/2147483632/25000094/25015202/25018449