Pırlanta Spor & Klasik Yüzük

Klasik yüzük modelleri yalnızca moda olduğu zaman değil üzerinden ne kadar uzun zaman geçerse geçsin kullanılabilecek, şık ve zarif ürünler arasında yer alır. Klasik yüzükler denildiğinde akla ilk olarak altın yüzükler gelse de gümüş ve platin gibi farklı malzemelerden üretilen modeller de bulunur.

Hangi Yüzük Ne Zaman Takılır?

Yüzükler günlük kullanımda ve özel günlerde kullanılabilen aksesuarlar olsa da bazı yüzüklerin özel anlamları bulunur ve bu anlamlarını göz önünde bulundurarak kullanmak gerekir.

  • Tektaş yüzükler çoğu zaman erkeğin kadına evlilik teklifi esnasında verdiği yüzükler olsa da kimi çiftler tek taş yüzüğü söz sonrasında kullanmayı da uygun bulabilir. Oldukça değerli bir taş olduğundan dolayı erkeğin kadına “benim için çok değerlisin” demesi olarak kabul edilir.
  • Söz yüzüğü kız isteme sonrasında takılan yüzüktür. Genellikle uygun fiyatlı gümüş yüzükler tercih edilir ve nişan esnasında yüzük değiştirilir. Ancak bazı çiftler söz yüzüğü olarak tek taş pırlanta yüzükleri de tercih edebilir.
  • Nişan yüzüğü ile söz yüzüğü aynı anlama gelir ve her çift nişan ile söz için ayrı yüzük almaz. Klasik nişan yüzüğü olarak gümüş yüzükler tercih edilir. Nişan yüzüğü sağ yüzük parmağına takılır.
  • Evlilik ile beraber nişan yüzüğü çıkarılır ve evlilik alyansları takılmaya başlanır. Evlilik için genellikle klasik altın yüzük kullanılır. Ancak farklı platin, çelik, titanyum gibi farklı alternatifler de bulunur.

Klasik Yüzükler Nasıl Seçilir?

Klasik yüzük seçiminde yüzüğü hangi amaçla alacağınız önemlidir. Nişan ya da evlilik için alyans alacaksanız uzun süre kullanabileceğiniz modelleri inceleyebilirsiniz. Nişan ve nikah için iki ayrı alyans kullanmayı düşünüyorsanız nişan için uygun fiyatlı bir ürün satın alabilirsiniz.

Nişan yüzüğü olarak genellikle gümüş yüzükler tercih edilir. Uygun fiyatlı olmasının yanı sıra pek çok farklı model seçeneği bulunması da çiftlerin gümüş yüzük tercih etmesinde etkilidir. Ayrıca çelik ya da titanyum gibi farklı malzemelerden yapılan ürünler de kullanabilirsiniz. Nişan yüzüğü olarak düz alyanslar kullanabileceğiniz gibi üzerinde sonsuzluk işareti ya da kalp sembolü bulunan modelleri tercih edebilirsiniz.

Evlilik alyansı satın alırken alacağınız yüzüğü ömrünüz boyunca kullanacağınızı unutmamanızda fayda vardır. Bu nedenle ürünün şıklığı kadar rahatlığına da özen gösterebilirsiniz. Beyaz, sarı ya da kırmızı altın seçenekleri arasında kararınızı verdikten sonra alyans modellerini inceleyebilirsiniz. Erkekler daha çok düz alyansları tercih etse de kadınlar taşlı modeller de kullanabilir. Çiftli alyans takımlarında kadın ve erkek için ayrı tasarımlar yapılabilir.

Pırlanta Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pırlanta yüzükler daha çok evlilik teklifi esnasında tercih edilen yüzüklerdir. Alınan yüzük ömür boyu kullanıldığından model seçimine ekstra dikkat etmekte fayda vardır. Pırlanta yüzük alırken bütçenizi göz önünde bulundurmaya özen gösterir ve beklentilerinizi belirlerseniz sizin için en doğru yüzüğü seçebilirsiniz.

Pırlanta yüzük alırken sertifikası olan ürünleri tercih etmeye özen gösterebilirsiniz. Sertifikada pırlantanın özelliklerinin yer alması kandırılmanızın önüne geçer. Pırlantanın rengi dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında yer alır. Pırlantanın rengi A’dan Z’ye kadar harflerle belirlenir. A en beyaz ve en makbul olan pırlantadır. A’dan Z’ye doğru ilerledikçe pırlantanın rengi sarıya döner ve fiyatı da düşer. Pırlanta yüzüğün fiyatını doğrudan etkileyen etmenlerden birisi de berraklıktır. Pırlantada lekelerin bulunmaması pırlantanın değerini yükseltir ve berraklık da harflerle ifade edilir. Karat, pırlantaların herkes tarafından bilinen özellikleri arasında yer alır. Karat değeri yükseldikçe pırlantanın fiyatı da artar. Ayrıca yüzüğün işçiliği olarak kabul edilen kesim şekli pırlantanın duruşunu doğrudan etkiler.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Klasik Yüzük Modelleri

3873 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 46 / 3873 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?