Pırlanta Kolye

Pırlanta Kesim Modelleri Nelerdir?

Paranız karşılığında en yüksek kaliteyi elde edebileceğiniz pırlanta kolye modelleri elmas parçalarından oluşur. Pırlanta kesimi taşın şekli ve tasarımını stil olarak belirleyeceğiniz bir aşamadır. Birçok insan baktıkları çoğu modelde şekli ve boyutu aynı olarak görse de elmaslar şekil ve boyutta farklılıklar içerir. Taç ve pavyon adında iki bölümden oluşan elmasın kendi anatomisi içinde dahi taşıdığı parlaklık farklıdır. Pavyon taşın alt kısmını taç ise üst kısmını oluşturur. Dolayısıyla pırlanta için kesim işlemi yapılırken pırlantanın yansıttığı ışığı en iyi performansla verecek yer belirlenir. Kesimi doğru yapılan pırlanta taşının ışıltısı tüm yüzeylerden ışığı dengeli bir şekilde yansıtır.

Ateş ve kıvılcım gibi pırlanta ışıltısını ortaya çıkaran kesme işleminin ardından taşın yüzeyine cilalama uygulanır. Pırlanta hareket ettikçe gördüğünüz ışıltının adı kıvılcımdır, ateş ise renkli yansımaları ifade eder. Bu ışık yansımaları bazen pırlanta boyut algısını etkiler. Aynı karat özelliklerine sahip iki pırlantadan kesim şekline göre biri diğerinden büyükmüş algısı yaratabilir. Teknolojik yöntemlerle pırlantalar; oval, kare, prenses, damla, markiz, yastık, radyan ve zümrüt gibi kesim şekilleri ile altın kolye modellerine ilham olurlar. Örneğin; optik illüzyon yaratan baget pırlanta kolyeleri son dönemde özellikle gelinlerin tercih ettiği popüler modeller arasındadır. Büyük üst ve alt yüzeye sahip pırlanta taşı daha fazla beyaz alana sahip olduğu için daha parlak ve ışıltılı izlenimi verir. Kesim teknikleri genellikle matematik teorileri üzerinden hesaplanarak yapılır. Pırlantada gösterişi sevenler için markiz kesim alternatif oluşturur. Taşın daha büyük görünmesini sağlarken uzun ince bir görünümü destekler. Oldukça yoğun ışıltıya sahip olan prenses kesim pırlanta kolye modelleri modern görünümü ile kendine has bir ihtişam sunar.

Pırlanta Karat ve Renk Özellikleri Ne İfade Eder?

Pırlantanın değerli olması renksiz olması ile ölçülür. Fakat tamamen renksiz pırlanta bulmak hayli zordur. Çünkü pembe, sarı, siyah, kırmızı ve mavi gibi renk skalası hayli geniş olan pırlantaların D sınıfından Z’ye kadar kategorilenmiş renklendirme sistemi bulunur. Ürünün rengi satın aldığınız pırlantanın sertifikasında yazar. D, E, F renkleri renksiz olarak kategorideki yerini alırken J’ye kadar hafif renkli olarak adlandırılır. K, L, M harfleri beyaz rengi temsil ederken R harfinden sonrası renkli kategori içinde sınıflandırılır. Pırlanta yüzeyindeki detaylar ancak büyüteç yardımıyla ve uzman eşliğinde anlaşılabilir. Kusursuz pırlanta taşları için sertifikada IF ve FL gibi terimler görebilirsiniz. Pırlanta görüntüsü büyüdüğünde üzerinde izler yer alıyorsa VVS ya da VS isimlerini, lekeler yer alıyorsa SI bilgisine rastlayabilirsiniz. Bu tarz izler ancak büyük pırlantalarda gözle görülebilirken küçük, az karat pırlantalarda görünmez. Temelde pırlanta kolyeyi yatırım amaçlı değerlendirecekseniz D renk ve IF ya da FL sınıfına dahil olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Hediye Edebileceğiniz Pırlanta Kolye Modelleri Hangileridir?

Özellikle düğün hediyelerinde en fazla tercih edilen mücevher çeşitlerinden biri de pırlanta kolyelerdir. Farklı stil ve uzunluklarda tasarlanan altın zincirlere pırlanta taşlarla yüklenen anlam kişinin boynuna özel bir hissiyat katar. 35 cm’den 82 cm’e kadar çeşitli ebatlarda temin edebileceğiniz beyaz veya sarı altın zincirlerin pırlanta taşlarla yapılan pek çok modeli vardır. 45 ile 50 cm kolye modelleri en yaygın olarak üretilen kolye modellerindendir.

Kısa boyutlu kolyeler uyurken rahatlık sağlaması açısından günlük kullanımda tercih edilir. Hem kullanımı kolay hem de sade olmasıyla tüm kıyafet stilleriyle de uyum sağlar. Kişiye özgü zevkleri temsil eden çeşitli pırlanta kolyeler kendinizi ifade etmeniz için sembol görevi üstlenir. Büyük pırlanta taşları içeren kolyeler daha çok dikkat çekmek isteyen, dış giyimde fantezi şıklığı benimseyen kişilere hitap ettiği için onlara hediye amaçlı düşünülebilir. Cesur görünmek veya özel davetlerde öne çıkmak için gösterişli büyük bir pırlanta taştan daha iyisi olamaz. Motifli altın kolyeler, kişiyi pek fazla tanımıyorsanız hediye etme konusunda riskli olabilir. Göz kamaştıran binlerce model arasından karşınızdaki kişinin zevklerine hitap edecek modeli bulmak zordur. Bu nedenle popüler, herkes tarafından beğenilen tek taşlı veya minik taşlarla süslenen sade motifli kolyeler işinizi kolaylaştırabilir.

Pırlanta Kolye Beğenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pırlanta kolye satın almadan evvel sizin en uygun tasarımı keşfetmeniz gerekir. Farklı taş kesimlerinin ustalıkla işlendiği motifli pırlanta kolye modelleri arasında tek taşlı, üç taşlı ve beş taşlı seçenekler rağbet gören modeller arasındadır. Özel günlerin vazgeçilmez takı seçeneklerinden biri olan pırlantalı kolyeler, farklı karat ve kesim seçenekleri ile her yaşa hitap eder. Genellikle beyaz altın üzerine işlenen pırlanta taşlı kolyelerin gümüş, rose gold veya sarı altın zincirli seçeneklerini de görebilirsiniz. Bir pırlanta kolye almadan önce dikkat etmeniz gereken 4 detay vardır. Bunlar:

  1. Kaç karat pırlanta alacağınıza karar vererek işe başlayabilirsiniz. Böylece binlerce model arasından aramanızı daraltmış olursunuz. Bütçenize göre tercih edeceğiniz pırlanta kolye modelinizin büyüklüğü veya küçüklüğüne karar vermek öncelik olabilir.
  2. Pırlanta taşın eklendiği metal zincirin cinsini belirlemek teniniz ile mükemmel uyumu yakalamanızı kolaylaştırır. İster gümüş ister altın zincir üzerinde işlenmiş olsun size kendinizi özel hissettirecektir.
  3. Yatırım yapmak istiyorsanız 4C özelliklerine dikkat etmeniz gerekir. En iyi özelliklere sahip pırlantayı satın alarak uzun vadede yatırım yapmış olursunuz. Berraklığı, karatı, ışıltısı, kesim türü ile tüm kriterlerden onay almış sertifikalar ile güvenilirliği kanıtlanmış ürünlere yönelebilirsiniz.
  4. Trend veya fantezi tarz pırlanta kolye modelleri beğenirken ne amaçla kullanacağınızı belirlemek önemlidir. Günlük kullanımlara hitap eden minik motiflerin pırlanta taşlarla işlendiği modeller spor şıklığı temsil ederken pek çok pırlanta taşın kolye boyunca hizalandığı modeller düğün veya davetlerde kullanılır.

En Trend Pırlanta Kolye Çeşitleri Hangileridir?

Her durumda kolye kullanmayı seven biri iseniz, bu boyun süsünün baştan çıkarıcı tüm modellerine henüz ulaşmamış olabilirsiniz. İsimli, harfli, hayvan figürlü, geometrik şekil temalı, sonsuzluk temalı, aşk temalı veya farklı sembolleri içeren pek çok model pırlanta kolye kategorisinde bulunur. Stilinize renk katacağınız renkli taşlı pırlanta kolye çeşitleri ile sevdiğiniz renkleri kolyenizde taşıyabilirsiniz. Moda dergilerinde veya takip ettiğiniz ünlülerin boynunda sıklıkla gördüğünüz yeni sezon pırlanta kolye modelleri özellikle moda bilincine sahip kişilerin ilgisini çeker. Kılık kıyafetinizle büyük bir uyum içinde olan kolyeleri, kıyafetin yaka detayına göre kullanmak gerekir. Düz yaka kıyafetlerde genellikle uzun kolyeler kullanılması önerilir. V yaka gibi daha dekolteli kıyafetlerde boyunuzun açık kalan yerinde görünecek motifli kolyeler tercih edilebilir.

En trend pırlanta kolye çeşitleri fantezi modelleri kapsıyor. Büyüleyici tasarımlarla şekillenen pırlanta kolyeler ister abartılı ölçülerde ister sade şekillerde satın alınarak kıyafetinize karakter eklemeye yardımcı olur. Işıltılı motiflerinin öne çıktığı altın kolye trendlerine sahip olarak zamansız pırlanta ışıltısıyla tanışabilirsiniz. Düğünlerde bol miktarda elmasla şekillenen zarif altın kolye seçenekleri ışıltınızı artırabilir.

Özgün Pırlanta Kolye Tasarımlarını Keşfedin

Kolye tutkusu asırlardır tüm medeniyetlerde kendini göstermeyi başarır. Her kadın boynunda kendini ifade eden bir veya birkaç kolye görmek ister. Birinin diğeriyle aynı olmadığı modeller kadınlar için çekici olmakla beraber online ortamda tüm modellere erişme imkanı olması kişiye özgü tasarımın bulunmasında fayda sağlar. Kolyeyi oluşturan kolye uçları ve kolye zincirleri minik detaylarla hazırlanır. Birbirinden farklı ve özel pırlanta tasarımları melek kanadı, kalp, çiçek, aile, anne-çocuk gibi motifler arasında özgün tasarımlar içerir. Sevgi tarifinde kolaylık sunan pırlanta kolyeler sayesinde partnerinize arkadaşlık teklifi veya evlilik teklifi gibi önemli anılarınızı unutulmaz ve daha şık yapabilirsiniz. Zarif görünümlerle dizayn edilen kolyeler taşıdıkları anlamlarla size yardımcı olur. Tüm bütçelere uyması için sentetik taşların da kullanıldığı pırlanta kolye modeli bulunur. Değerli taşları ve sentetik taşları ürün özelliklerinden inceleyebilirsiniz.

Ofis giyimine veya günlük kıyafetinize uyan inanılmaz zarif ve bir o kadar dikkat çekici bir model arıyorsanız, farklı bir model bulmanız gerekir. Tüm popüler seçimlerden ziyade daha özel, size has izler taşıyan kolye modellerine yönelmek fayda sağlayabilir. Elmas, zümrüt ve yakut gibi değerli taşların etrafında çevrelenen pırlanta taşlar inanılmaz gösterişli ve özel tasarımları oluşturur. Büyük değerli taşların çevresine sıralanan minik pırlanta taşlar kolyeyi daha fazla parlatırken yatırım değerini de artırır. Altın renkte tasarlanan pırlantalı modern kolye ürünleri geleneksel izleri sevenlerin tercihi olarak kullanılır. Sizi en iyi ifade eden mücevher parçanız ile şıklığınızı yahut sevdiğiniz birine hediye alıyorsanız sevginizi konuşturabilirsiniz.

Birbirinden Şık Pırlanta Kolye Modelleri ve Fiyatları

Anneler günü, sevgililer günü, yeni yıl, doğum günü, anne-bebek kolyeler veya düğün gibi sebeplerle farklı değerli kolye tasarımları arayışında olabilirsiniz. Genç ya da olgun bütün kadınlar için satın alabileceğiniz birbirinden farklı pırlanta kolye modelleri ile tanışarak cazip kolye fiyatlarını değerlendirebilirsiniz. Farklı zevklere hitap eden pek çok tasarım farklı markaların adı altında satışa sunuluyor. Kalp figürlü pırlanta kolyeler aşkı simgelemesi nedeniyle tercih edilirken estetik duruşuyla zamansız bir seçim olur. Zirkon taşlarla süslenen 8 ayar hafif altın kolyeler sadeliği ve zarafeti vurgulayan detaylar içerir. Örneğin; sonsuzluk simgesi şeklinde tasarlanan pek çok pırlanta kolye bulunur. Bütçenize ve size uygun bir modeli seçerek sevdiğiniz kişiye kendinizi ifade etme şansı yakalayabilirsiniz. Sezonda özellikle göze çarpan modellerden biri de şüphesiz tek taş ve baget pırlanta kolyelerdir. Bilekliği ve yüzüğü ile mükemmel uyumu olan taşlı pırlanta kolyeleri günün her anında değerlendirebilirsiniz. Gümüş üzerine yapılan pırlanta detaylar kolyeyi daha farklı ve özel kılar. Fiyat olarak makul olan gümüş cins pırlanta kolyeleri herkes için rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Şans getirdiğine inanılan yonca motifli kolyeleri pırlanta eklentisi ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Giyim tarzınız ile kolye modelinizin uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Giyimde daha sade, renksiz ve şık duruşu seviyorsanız pırlanta detaylı inci kolyeler sizi ifade edebilir. Geniş yaka dekolteleri ile gösterişli elbiseler giymekten hoşlanıyorsanız değerli taşlarla bezeli pırlanta kolyeleri değerlendirebilirsiniz. Özellikle gelinler için düğün öncesi alınan setlerde pırlanta kolye modeli olmasına özen gösterilir. Hem gelinin zarafetini hem de ışıltısını yansıtan pırlanta kolye modelleri ile evliliğe şık bir adım atabilirsiniz. Pırlanta taşlarla hazırlanan kolye çeşitleri asaleti öne çıkaran doğal ışıltısıyla büyüler. Pırlanta taşlı minimal tasarım kolyeler zamansız hediye seçimi olarak evlendikten sonra da yıldönümlerinde veya özel günlerde dikkat çekiyor. Aşkın, bağlılığın, değerin, sadakatin ve sadeliğin başka bir ifade ediş şekli olan pırlanta kolyelerin tenle uyumu hayli beğenilir. Gece gündüz rahatlıkla kullanabileceğiniz pırlanta kolye çeşitlerini anları özel kılmanız için satışa sunulur. Pırlanta yüzük, küpe ve bileklikler ile kombin yapabileceğiniz kolye seçenekleri şıklığınızı pekiştirir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pırlanta Kolye Modelleri

4461 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 4461 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?