Ağızlıklar

Sigara ağızlığı, en popüler sigara aksesuarlarından biridir. Sigara ağızlığı aynı zamanda koleksiyonu yapılan özel bir aksesuardır. Siz de erkekler ve kadınlar için özel olarak üretilen ve bazıları set halinde satışa sunulan uzun, kısa ve filtreli sigara ağızlık modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Sigara Ağızlığı Nedir?

Sigara ağızlığı denilince ilk akla gelen estetik özellikleriyle öne çıkan, gül ağacı başta olmak üzere çeşitli ahşap türlerinden yapılan kısa ve uzun ağızlıklardır. Ağızlık, sigara dumanını filtrelemek (filtreli bir ağızlık kullanıyorsanız) ve sigara dumanını ellerinizden uzak tutmak gibi işlevlere sahiptir. Uzun ağızlık modelleri, geçmişi uzun yıllara dayanan bir sigara aksesuarıdır. 19. yüzyılın sonlarından 20. yüzyılın ortasına kadar yaygın olarak kullanılmıştır. Hem şık hem de sofistike tasarımlarıyla birçok modelde satışa sunulan ağızlık modelleri teleskopik, metal ya da plastik malzemelerden üretilebilir. Bazı modellerde filtre mekanizması bulunmazken, bazıları kendinden filtrelidir. Sigara ağızlık modelleri set halinde de satışa sunulur. Set halindeki modeller, sigara içenler için eğlenceli ve özel bir hediye seçeneği olabilir. Özellikle kendinden filtreli kısa ağızlık modelleri, günümüz modasına uygun bir şekilde ikonik bir aksesuar ile filtre mekanizmasını birleştirir. Farklı uç seçenekleriyle de sigara dumanını ellerinizden uzak tutar.

Sigara Ağızlığı Fiyatları ve Modelleri Nelerdir?

Sigara ağızlığı fiyatları tüm bütçelere hitap eder. Sadece filtreleme işlevi gören küçük plastik aparatlardan özel ahşap gövdeli, altın gümüş ve pırlanta gibi mücevherlerle süslenmiş premium tasarımlara kadar her bütçeye uygun bir ağızlık modeli bulunur. Kullanılan malzemenin kalitesi ve işçiliği fiyatı belirler. Örneğin, nadir bir malzeme olan kehribardan yapılmış ağızlık modelleri gül ağacından yapılmış modellere kıyasla daha pahalıdır. Öte yandan sıkma kehribar olarak da bilinen sentetik kehribar ağızlık modelleri daha uygun fiyatlarla satışa sunulur.

Antika olarak kabul edilen ve 1920’lerden itibaren üretilen sigara ağızlığı modellerinde genellikle sert, katı ve gözeneksiz bir plastik olan bakalit kullanılır. Günümüzde bakalitin yerine daha işlevsel PVC malzemeler tercih edilir. En uygun fiyatlı ağızlık modelleri genellikle plastik gövdeye sahip olanlardır. Lüle taşı ağızlık modelleri, en iyi sigara içme tecrübelerinden birini sağlar. Doğal bir filtreleme sunar ve çok düzgün bir çekme mekanizmasına sahiptir. Meerschaum olarak da bilinen lüle taşı, Türkiye'den çıkarılan gözenekli bir malzemedir. Elde edilmesi için gereken ekstraksiyon işlemi nedeniyle diğer ağızlık modelleriyle kıyaslandığında daha yüksek fiyat seviyesine sahiptir. Ağızlığa işlenen detaylar oldukça etkileyicidir. Genellikle bakalit, fildişi ve gümüş ağızlıkların da bulunduğu sigara ağızlığı koleksiyonlarının en özel parçaları arasında yer alır.

Sigara Ağızlığı Nasıl Kullanılır?

Ağızlık kullanmak oldukça kolaydır. Ancak sigarayı parçalamadan yerleştirmeyi öğrenmek ve pratik kazanmak biraz zaman alabilir. Ağızlıkları birkaç basit adım ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sigarayı ağızlığa yavaşça yerleştirin ve yerine oturması için yavaşça döndürün. Sigarayı sıkıştırmayın ve şeklini değiştirmemeye dikkat edin. Sigarayı yakarken ağızlığı yukarıya dönük olarak tuttuğunuzdan emin olun. Ağızlığın gevşememesi ve sigarayı düşürmemeniz için sigara içerken yukarıya doğru tutmaya devam edin ve elinizi sallamamaya çalışın. Sigaranızı içtikten sonra izmariti kavrayıp hafifçe bükerek ağızlıktan çıkarın. Ağızlığı her zaman temiz tutmaya ve periyodik olarak temizlemeye dikkat edin. İçim zorlaştığında ağızlığın temizlenme süresinin geldiğini aklınızda bulundurun. Hem kısa hem de uzun ağızlık modelleri için pipolarda kullanılan katran temizleme çubuklarını kullanabilirsiniz. Ağızlık temizliği ihmal edildiğinde, katran oluşumu nedeniyle tıkanır ve işlevini yitirir. En iyi sonuçlar için ağızlığınızı günde en az bir kez temizlemeyi ihmal etmeyin.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sigara Ağızlığı Fiyatları

529 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 24 / 529 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?