Sigara Tabaka ve Aksesuarları

Sigara tabakası seçerken zevkinize ve işlevselliğine göre karar verebilirsiniz. İçinde sarma aparatı olan, tütün ve sigara koyma alanı bulunan farklı modeller vardır. Sigara sarma işlemleri sırasında, mekanik ve elektronik makine kullanabileceğiniz gibi elle de yapabilirsiniz. Tadını beğendiğiniz bir tütün, yapışkanlı ve yapışkansız sigara kâğıdı ve filtre ürünlerine sahip olmanız bunun için yeterlidir. Kâğıt ve filtre zevke bağlı olarak seçilebilir. Elle sigara sarma işlemi için ürünlerin dağılmadan duracağı bir kutuya ihtiyaç vardır. Sigara tablaları sarma sigaraların malzemelerini saklamak için idealdir. Tütün keseleri de deri ve farklı materyallerden imal edilir ve sarma malzemelerini yanınızda taşırken kolaylık sağlar. Tütünün ve kâğıdın özelliklerini kaybetmeden saklanabilmesi için kullanılan tabaka ve keseler dışarı çıkarken de kolay taşıma avantajı sunar. Sigara içme alışkanlığına göre saklama, hazırlama ürünleri arasından karar verebilir, küllük ve çakmak gibi aksesuarlarla eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. Sigara kâğıdı ve ağızlık seçimi yaparken de paket içerisindeki sayıyı göz önünde bulundurup, içme alışkanlığı ile karşılaştırmak mantıklı bir karar verme hamlesidir. Sarı ev beyaz filtreli, farklı inceliklere sahip ürünler arasında ağızlık adaptörü bulunan tasarımlar da yer alır. Tütün öğütme ve parçalama işlemlerinde kullanılan grinder modelleri de mamulü istediğiniz formda hazırlarken kolaylık sunan, avantajlı bir üründür.

Sigara Tabakası Ne İşe Yarar?

İçi tütün dolu olan sigara dış koşullara ve fazla oksijene maruz kaldığı zaman nemlenir ve bayatlar. Sigaranın kâğıdının nem almaması ve içindeki tütünün bayatlamaması için hazır olanlarda paket, sarma olanlarda tabaka kullanılır. Sigara tabakaları farklı stil ve renkleriyle her zevke hitap eder. Kâğıt ambalaj taşımaktan hoşlanmayan kişiler de tabaka kullanarak şık bir görünüm yakalar. Sigara tabakasının amacı, içerisine konanları korumaktır. Tabakanın dış kısmı sert materyallerden üretilir ve sigaraların ezilmesini, bayatlamasını engeller. Cebinize koyduğunuzda dahi koruyucu kutu görevi görerek içindekileri saklar. Sadece hazır sarılı sigaraları değil, kâğıt ve tütünü de saklamak ve taşımak için ideal seçimdir. Sarma sigara içmekten hoşlanan fakat rulo haline getiremeyenler için özel modeller vardır. Uç kısmında sarma aparatı bulunan tabakalar işlevsel kullanımıyla öne çıkar. Sarma aparatlı sigara tabakaları, taşıma, saklama ve hazırlama işlevleri için kullanılır. Şık görünümü sayesinde güzel bir aksesuar görevi gören tabaka, yağmurlu havalarda siz ıslansanız dahi, cepte olan sigaraları korur ve kullanılamaz hale gelmesini önler.

Tütün Nasıl Saklanır?

Tütün bir ot çeşidi olduğundan doğru saklanmadığı zaman bayatlar, tadı ve aroması bozulur ya da böceklenebilir. Aşırı kuruyan tütün hızlı yansa da genellikle çok döküldüğünden sarma olarak tercih edilemez. Sarma modellerde hafif yaş, doldurma olanlarda hafif kuru olarak kullanılır. Sevdiğiniz tütün aromasına sahip olduktan sonra onu doğru saklamak önemlidir. Yeterince iyi saklanmadığında hızla formunu ve tadını kaybeder, içim zevki azalır. Hava ile temasında çabuk kuruyan tütün dağılmaya çok müsaittir. Rüzgârla ya da bir kapının kapanması ile oluşan hava akımı kuru tütünü dağıtarak, ziyan olmasına ve çevrenin kirlenmesine neden olur. Tütünün doğru bir şekilde saklanması için evde özel kutular bulundurabilirsiniz. Taşıma için de tütün kesesi ve tablalar oldukça idealdir. Tütün kesesinde, otu, kâğıdı ve filtreyi saklayabilir; tablada da ekstra olarak hazır sarılmış şekilde taşıyabilirsiniz. Doğru tütün saklama koşullarını oluşturmak için ürünleri inceleyerek aralarından zevkinize uyana karar verebilirsiniz. Tütün saklarken ve kullanırken işlevsel olan ürünlerden biri de grinder yani öğütücüdür. Yaprak halinde olan ve çok iri olduğu için kullanılamayan tütünleri, öğüterek minik parçalar haline getirir. Tütünün kurumaması için girinderden geçirme işlemini sarmadan hemen önce yapabilir, aromasını kaybetmeden mamulü kullanabilirsiniz. Çevirerek kullanılan, alçak silindir görünümündeki grinder modellerinin birden fazla bölmesi olan tasarımları da ürün skalasında yer alır.

Doldurma ve Sarma Sigaranın Farkı Nedir?

Farklı sarma stillerine sahip olan mamulü nasıl içereceğiniz sizin tercihinizle ilgilidir. Sarma sigarayı el ve makineyle sarabilirsiniz. Sarma sigara kâğıt, tütün ve filtre yerleştirme işlemleriyle hazırlandığı için yanınızda birden fazla malzemeyi birden taşımanız gerekir. Tabakalar bu taşıma işlemlerinde size yardımcı olur. Sarma sigara tamamen düz ve açık olan kâğıdın içerisine tütün doldurulmasının ardından, rulo haline getirilmesi ile üretilir. Zahmetli görünmesine rağmen kâğıdın her köşesini doldurma avantajı vardır. Doldurma sigaralar için filtre ve sarılı kâğıttan oluşan hazır ürünler kullanılır. Doldurma sigaralar için üretilen özel makineler vardır. Hazır kalıbının içerisine tütünün ittirilmesi ile doldurulur ve oldukça pratiktir. Birden fazla doldurma sigarayı çok kısa sürede elde edebilirsiniz. Tütün miktarının iyi ayarlanmaması durumunda, filtre dibinde eser miktarda boşluk kalma ihtimali vardır.

Sigara Sarma Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Sigara sarma işlemini hızlı ve pratik hal getiren makineler farklı seçeneklerde bulunur. Doldurma makineler çekmeli, mekanik sistem ve elektrikli modellere sahipken sarım işlemi farklı aletlerle yapılır. Sarma işlemi için üretilen makinelerde yumuşak plastik benzeri kâğıtların kullanıldığı modeller bulunur. Bu modellerin aşağı doğru çukurlaşan yüzeyine önce kâğıt, ardından tütün ve filtre gerekli şekilde yerleştirilir. Üzerine bastırıldığı veya mekanik kol çevrildiği zaman, sigara kâğıdı katlanır ve rulo haline gelir. Tütün ve filtre de bu rulonun içerisinde kaldığından içime hazır olur. Metal tabakaların dışa bakan iç yüzeyine sarma bölümü kullanılan çeşitlerinde de sarma işlemi yapılır. İki silindir rulonun üzerinden dolanan gevşek branda mantığına sahip modeller farklı seçeneklerde bulunsa da temel mantık ve kullanım aynı kalıyor. Sigara sarma makinesi kullanarak boş vakitlerinizde birden fazla mamulü hazır edebilir, tabaka içine yerleştirdiğiniz mamulleri dilediğiniz zaman içebilirsiniz. Farklı renk, marka ve büyüklüklere sahip olan tasarımlar arasından zevkinize göre karar vererek ekonomik şekilde sigara ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Sigara Sarma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Kendi seçtiği tütünü kullanmaktan hoşlanan ve ekonomik olduğu için sigarayı sararak ya da doldurarak içen kişiler bunu farklı yollarla yapar. Sarma sigara el ve makineyle, doldurma olanlar ise sadece makineyle hazırlanır. Birçok farklı şekilde kullanılabilen sarma makinesi ürün skalası içerisinde yer alır. Sigara sarma makineleri bir tabaka ile birleşik halde olabileceği gibi bağımsız olarak da bulunabilir. Sigara makinelerinin kalınlığına göre ürettikleri mamuller farklı olabilir. Kalın ve ince sigara sarma makinesi kullanırken bazı unsurlara ihtiyaç olur. Kâğıt, tütün ve isteğe bağlı olarak filtre kullanımı ile sigara sarılabilir. Filtreler makinenin ölçüsüne göre farklı kalınlık ve uzunlukta olabilir, kâğıtların üretim materyali ve rengi değişebilir. Tek tarafı yapışkanlı kâğıtlar sarım sırasında işlemi kolaylaştırır. Sigara sarmak için makinenin iki silindir şeklinde olan yuvasına sırayla; kâğıt, tütün ve filtre konulur. Yerleştirme sırasında sigaranın sonunda alacağı formu ve kalınlığı düşünerek yeterli miktarda tütün konulur. Parmaklar ile silindir arasına sokulan kâğıt ve bastırılan tütünün formu, tek elle korunmaya devam ederken makine çalıştırılır. Mekanik olarak hareket eden makineler modele göre, genellikle kapağı kapatılarak ve esnek plastik gövde birbirine itilerek çalışır. Makinenin kapanıp, açılması ile sigara içime hazır hale gelir. Elektronik olarak çalışan sarma makineleri ve kolla çevrilerek kullanılan tasarımlar da pratik kullanımı ile oldukça avantajlıdır.

Sigara Elle Nasıl Sarılır?

Sigaranın elle sarılması biraz maharet ve bolca deneme isteyen bir yöntemdir. Pratiklik açısından uğraşmamak için makine kullanmak akıllıca olsa da geleneksel yöntemi takip etmek isteyen kişilerin sayısı fazladır. Farklı boylarda bulunan kâğıtlar sayesinde slim, ultra slim, standart ve kalın farklı ölçülerde sigara sarabilir, buna uygun genişlikte filtre kullanabilirsiniz. Buğday, saman, pirinç gibi doğal içeriklerden özel olarak imal edilen sigara kâğıtları içilebilir formdadır ve değişik renklere sahiptir. Filtreler; renk, kalınlık, iç yapı ve ekstra parçalar açısından çeşitli şekillere sahiptir.

Hoşunuza giden ürünlere karar verdikten sonra sıra sarma işlemine gelir, elle sigara sarma uygulaması kısaca; kâğıt düzgün olarak açılır ve hafif yuvarlatılmış forma kavuşacak şekilde, “derin-yatay-uzun” bir çukur oluşturulur. Parmak uçlarını kullanarak çalışmak kolaylık sağlar. Kâğıtla oluşturulan çukura yeterli miktarda tütün ve filtre yayılarak konur. Kâğıdın bir tarafı tütünün üzerine doğru kapatılır ve iki elin parmak uçları ile hafifçe yuvarlanarak, tütünün silindir şekline gelmesi sağlanır. Gerekli formu aldığına emin olduktan sonra; üstteki kâğıt yuvarlanarak geri çekilir ve tütün silindirinin hizasına kadar getirilir. Tütün silindirinin dibine, kâğıdın uzun kenarı sıkıştırıldıktan sonra, halı yuvarlar gibi ileri doğru hareketle sarılır. Kâğıdın açıkta kalan uzun kenarı, yalanır ve yapıştırılır. İşlem sonunda mamül içime hazır hale gelir.

Sigara Doldurma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Mamulü, doldurarak içmeyi tercih ediyorsanız, işinizi oldukça kolaylaştıran mekanik makineler ve hazır kalıplar ile uygulamayı gerçekleştirirsiniz. Doldurma sigara kâğıtları önceden hazırlanarak beyaz ve sarı filtreli olarak imal edilir. Kâğıt yapıştırılmış ve filtre ile bütünleşmiş olarak bulunur. Sigara doldurma işlemi için kullanılan makineler, sarmak için olanlardan farklıdır. Sarma makinelerinde sigarayı yatay yerleştirdiğiniz zaman, alttan-yukarı ya da yukarıdan-aşağı doğru sarma hareketi uygulanır. Doldurma sigaralarda, elin kolay hareketi için makine ve kalıp yönünün, dikey olması tavsiye edilir. Makine modeline göre değişiklik gösterebilir. Mekanik doldurma makinesi, kaydırılabilir iki temel parçadan oluşur. Parçalar bütün formundayken makinenin içine tütün doldurulur, boşluklu ağıza bölümüne, açık olan kısımdan hazır kalıp makaron takılır. Sigara makinesinin kapağı kapatılır ve kendinize doğru çek-bırak hareketi yapılır. Hareket sonucu makine, açık olan ağızdan hazır kalıp içerisine tütünü dikey olarak doldurur ve içime hazır hale gelir. Doldurma sigarada boşluk oluşmaması için, çok yaş olan tütünlerin birbirinden elle ayrılması ve iyi dağıtılması; kuru olanlarında homojen şekilde yerleştirilmesi tavsiye edilir. Mekanik olan doldurma makinelerinde, işlem kişinin el hareketi ile tamamlanırken, elektrikli olanlarda bu uygulama otomatik olarak alet tarafından yapılır.

Sigara Tabakası ve Aksesuar Fiyatları Nasıldır?

Hazır paket sigara fiyatlarını yüksek bulduğu ya da farklı tütünleri denemek istediği için, sarma ve doldurma aksesuarları kullananların sayısı gün geçtikçe artar. Sigarayı kendi başınıza üretmeyi sağlayan; tütün kâğıt, filtre, makine, öğütücü ve ekstra ağızlık gibi seçeneklerin yanı sıra saklamak için tabla ve kese de kullanılır. Ürün fiyatları; modelin özelliğine, kullanılan malzemenin kalitesine, paket içeriğine ve sayısına göre değişir. Örneğin, mekanik olarak, elle kullanılan bir sigara sarma makinesi ile elektronik olan arasında; işçilik ve malzeme farkından dolayı fiyat değişkenliği bulunur. Geniş model çeşitliliği ve fiyat aralığı ile herkesin bütçesine hitap eden bir tasarımı bulma imkânı vardır. Genel olarak, ekonomik ve ulaşılabilir fiyatlarda olan sigara tabakası ve aksesuarlarını inceleyebilir, beğendiğiniz modele avantajlı şekilde sahip olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sigara Tabakası ve Aksesuarları

1947 ürün listeleniyor
Saat/Gözlük/Aksesuar
Saat/Gözlük/Aksesuar
Aksesuarlar
Aksesuarlar
Sigara Tabaka ve Aksesuarları
Sigara Tabaka ve Aksesuarları
Ağızlıklar
Ağızlıklar
Tabakalar
Tabakalar
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 26 / 1947 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?