Yapay Bitkiler

Akvaryum Yapay Bitkiler

Balıklar başta olmak üzere birçok deniz canlıları türlerine ev sahipliği yapan akvaryumların içeriği de artık oldukça zenginlik gösteriyor. Akvaryum aksesuarlarında ve malzemelerindeki bu çeşitlilik deniz canlıları besleyenler için kolaylık sağlıyor. Güzel bir akvaryuma sahip olmak artık çok kolay. Akvaryumun arka planında ve tabanında yapılacak düzenlemelerle estetik bir görünüme kavuşmak mümkün. Bu konuda yardımımıza şık bir görüntü sunan akvaryum aksesuarları ve akvaryum yapay süs bitkileri çeşitleri koşmaktadır. Balıkların yaşam alanlarını güzelleştirmek için çoğunlukla tercih edilen akvaryum malzemelerinden birisi akvaryum yapay bitkileridir. Akvaryum yapay bitki çeşitleri, farklı türdeki canlıların ihtiyaçlarına da uygun olacak şekilde seçeneklere sahiptir. Bu ürün grubu akvaryumun hem estetik bir görüntü sunması hem de yaşam alanına destek olmasına olanak sağlıyor. 

Günümüzde sık rastladığımız hobilerden birisi olan akvaryumda deniz canlısı beslenmesinde, kişiler tercihlerini ürünlerin boyut ve büyüklükleri, taban veya arka plana uygulanacak olması, set veya tekli satışa sunulması, yapımında kullanılan malzeme, su tankına uygunluğu ve dayanıklılığına göre tercih ediyorlar. 

Akvaryum Bitki Çeşitleri Nelerdir?

Akvaryumlarda kullanılan bitkiler canlı veya yapay olarak iki gruba ayrılır. Eğer akvaryum konusunda deneyiminiz yoksa veya azsa akvaryum yapay bitkisi tercih etmek daha avantajlı olacaktır. Eğer ot obur bir canlı besliyorsanız akvaryum içerisindeki canlı bitkileri tüketerek kirli ve kötü görünüme sebep olabilir. Akvaryum suyunun temiz kalmasını istiyorsanız, akvaryum yapay süs bitkileri kullanımı tercih edilebilir.

Akvaryum yapay bitki çeşitleri geniş bir yelpaze sunmaktadır. Dekorasyon için birçok ürün satışı yapılmaktadır. Su üstü bitkileri, su sümbülü, mercan, amarant, saz, bonsai, su mercimeği, mango kökü, lav kırığı ve bambu dekor ürünleri gibi geniş bir yelpazeye sahip ürünler alıcılara seçenek olarak sunulmaktadır. Yapay süs bitkileri büyük oranda plastikten imal edilmektedir. Ürünler boyutları ve içeriğindeki bileşenlerine göre de farklılık göstermektedir. Akvaryum ya da fanusun boyutuna uygun dizayn edilen akvaryum yapay taban bitkisi, dibe çöken kalıntıları gizlemekte olanak sağlarken aynı zamanda görsel anlamda da estetik bir görüntü sağlamaktadır. 

Akvaryum yapay bitkiler canlı bitkiler gibi özel malzemelere ihtiyaç duymazlar. Örneğin CO2 salınımı yapan ekstra ürünlerle canlı bitkiler ve balıkların yaşam alanı destekleme ihtiyacı doğurur. Bu durum suyun asit-baz dengesini kurmasında ve sağlıklı bir ortam oluşturmasına zemin hazırlamaktadır.

Akvaryum Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Akvaryum dekorasyonu için birinci adım deniz manzarası mı nehir manzarası mı kullanılacağına karar vermektir. İkinci adımdaysa kullanacağınız akvaryumun şekli ve büyüklüğü gelir. Dikdörtgen akvaryumlar sık tercih edilmesine rağmen kare, yuvarlak hatta dış bükey akvaryumlarda mevcuttur. Dilerseniz hayalinizdeki akvaryumu özel tasarımda hazırlatabilirsiniz. Bu adım sonrasında kullanacağınız suya, besleyeceğiniz canlılara karar vermeniz gerekir. Tüm adımlar aslında bu adıma uygun şekilde kararlaştırılmalıdır. 

Akvaryum içerisinde dekorasyon yapımında tercihe bağlı, akvaryum yapay bitki seti veya tekli olarak alım sağlanabilir. Yapay ağaçlar tercih edilen aksesuarlar arasındadır. Akvaryum yapay ağaç çeşitlerini, java moss, dallı budaklı, kuru ağaç, püren, bonsai, ağaç kütüğü, çam ağacı, budaklı ağaç, mangrow kökü gibi sıralayabiliriz. Yapay ağaç kullanımında ışıklandırmayla, su üzerinden güneş alan ve diplere doğru karanlık bir ortam sağlanabilecek şekilde oluşturabiliriz. Bu balıkların daha rahat etmesini ve doğal alanlarında hissetmelerini sağlamaktadır. Ağaç kütükleri içerisindeki deliklere girip çıkarak, ağaç dallarının arasından geçerek balıkların oynayabilecekleri alan oluşturulmuş olmaktadır. Gerçeğine göre daha uygun fiyat seçeneği sunması ve bakım kolaylığı sağlaması açısından yapay bitki dekorasyonunda, akvaryum yapay ağaç önemli bir yer tutmaktadır. 

Kullanacağınız bitkileri, büyüklüklerine göre de tercih edebilirsiniz. Küçük akvaryum için küçük bitkiler büyükler içinse daha çok seçenekli uzun bitkiler kullanabilirsiniz. Akvaryumun şekli de önem taşır. Kavisli olanlarda ki görüntü normalden farklı yansıyacağından büyük bitkiler seçilmesi daha iyi sonuç verecektir. 

Dikdörtgen şeklinde akvaryum seçimi, ilk kez akvaryum sahibi olacaklara avantaj sağlayacaktır. Hayal ettiğiniz görseli yakalamanızda bitkilerin tabana ve arka fona sabitlenmesi açısından da kolaylık oluşturur. Tüm akvaryum malzemelerine, taşlara, yapay bitkilere, resiflere buradan ulaşabilirsiniz. Bu hususta yazılan kitaplar ve videolardan da yardım alarak online siparişle çok rahat kapınıza ürününüzü teslim alabilirsiniz.

Akvaryumda zıt renklerin kullanımı ve farklı ürünlerin kullanımı zengin bir görünüm sunabilir. İpek yapay bitkiler görünüm olarak doğala çok yakındır. Akvaryum dekorasyonu için seçebileceğiniz ürünlere sitemizden ulaşabilirsiniz. Akvaryum yapay bitki seti, akvaryum yapay taban bitkisi, akvaryum yapay ağaç, akvaryum yapay süs bitkileri gibi ürünleri, avantajlı fiyatlarla sitemizde bulabilirsiniz.

Yapay Bitki Kullanım Avantajları Nelerdir?

Akvaryumlarda kullanılan bitkilerin hem estetik hem de niteliksel anlamda birçok faydası vardır. Su altı ekosisteminin vazgeçilmez, ayrılmaz bir parçası olan bitkiler deniz canlıları ile birlikte bir habitat oluşturmaktadır. Deniz canlılarının evlerinde hissetmelerini sağlayan bu yapılar aynı zamanda dibe çöken dışkı ve materyallerin akvaryum tabanında oluşturduğu görüntüyü kapatmaya fayda sağlıyor. Akvaryum yapay bitkinin uzun ömürlü olması, bakım ihtiyacının olmaması, fiyat avantajı, gübre işi- budama işi gibi zorluklarının olmaması yönüyle büyük talep görmektedir. Satın alınırken düşük maliyetli olması, akvaryumda istenilen alana istenilen yoğunlukta tercih edilebilecek olması, düzenli bakım istememesi, çürüme gibi problemlere yol açmaması dolayısıyla da tercih edilmesini sağlamaktadır.

Kullanılan yapay bitkiler, yavru balıkların saklanmasına olanak sağlamaktadır. Beğendiğiniz akvaryum yapay bitkiniz her türlü akvaryuma uyum sağlamaktadır. Aynı zamanda suyun berrak kalmasına da olanak sağlar.

Akvaryumlar İçin Yapay Bitki Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Öncelikle alacağınız ürünün akvaryum canlılarınıza zarar vermeyeceğinden emin olmalısınız. Yapıldığı malzeme bu anlamda büyük önem taşır. 
  • Yapımında kullanılan malzemenin kaliteli olması önemlidir. Zehirli gaz veya toksik madde içermesi yaşam alanını olumsuz etkilemektedir.
  • Deniz canlıların yaşam alanlarını desteklemek için akvaryum büyüklüğü göz önüne alınarak tercih yapılması gerekmektedir. 
  • İstediğiniz alana uygun mercanlar, bitkiler, taşlar ve aksesuarlar tercih etmeniz gerekir.
  • Akvaryum yapay süs bitkilerinin suya salınım yapmaması gerekir. Bu oldukça önemli bir belirteçtir.
  • Suya renk vermeyen, suda kaldıkça aşınmayan, suyun içeriğini bozmayan ve suyu kirletmeyen süs bitkileri tercih edilmelidir.
  • Kullanılan yapay bitki türleri, balıkların aralarında gezmesine olanak sağlamalıdır. Özellikle yavru balıklar lav kırığı gibi küçük aralıklı bitkilerin arasında gizlenerek yaşam şansı bulmaktadır.
  • Akvaryumun genişliği, derinliği ve yüksekliği göz önünde bulundurulmalıdır.

Akvaryum Yapay Bitki Temizliği Nasıl Yapılır?

Akvaryum yapay bitki temizliği oldukça kolaydır. Akvaryumlarda bulunan yapay bitkileri kullanmadan önce tuzlu suda bekletmek ve iyice yıkamak gerekmektedir. Yıkama işlemi sıcak su ile yapılabilir. Yıkama sonrasında bitkiyi bir süre suyun içerisinde bekletmek yararlı olacaktır. Bekletme işlemi, satın alan kişilerde ‘Suya salınım olur mu?’ endişesinin giderilmesine de yardımcı olacaktır. Akvaryum yapay bitki suya salınım yapmaz. Bu sebeple süs bitkisi satın alacak kişiler rahatlıkla tercih edilebilirler. 

Akvaryum içerisinde kullanıma başlandıktan sonra yapay bitkilerin temizliği saf su ile idame ettirilmelidir. Temizleme aşamasında herhangi bir ürün kullanımı olmamalıdır. Çamaşır suyu, sabun veya sabun tozları gibi temizlik malzemeleri hem malzemeye hem de akvaryum ekosistemine zarar verebilir.

Saf su ile yıkamada istenilen verim alınamazsa akvaryum yapay bitki uzun süre suda bekletilebilir.Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Akvaryum Yapay Bitkiler

310 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 310 ürün
DSACategoryId/2147483616/24001725/60000454/60000457