Akvaryum ekipman ve aksesuar çeşitliliği deniz canlısı besleyenleri memnun ediyor. Farklı türlerin ihtiyaçlarına ve akvaryumlara uygun ekipmanlar gibi hem canlı türüne uygun habitat yaratmak hem de daha estetik bir akvaryum dizaynı elde etmek isteyenler için de çeşitli aksesuarlar satışa sunuluyor. Akvaryum yapay bitkiler hem fanus hem de akvaryum kullanıcıları dikkate alınarak tasarlanıyor. Kullanıcıya ise kullandığı su tankına uygun olanlar arasından seçim yapmak kalıyor. Plastik bitkiler, bitki tabanları, karides ve salyangozlar, akvaryum midyeleri, yüzey emici araçlar, özel tabletler ve daha nicesi üretiliyor. Böylece gereksinimlere uygun bitki zorlanmadan temin edilebiliyor. Akvaryum yapay bitki fiyatları ürünlerin niteliklerine, boyutlarına, tekli ya da set hainde satış durumlarına, kullanılan ana malzeme kalitesine ve dayanıklılığa bağlı olarak farklılaşıyor.

Farklı Tür ve Görünümdeki Yapay Bitkiler

Akvaryum süs bitkileri oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. Su sümbülü, su mercimeği, mercan, mango kökü, bambu dekor ürünleri, amarant, su üstü bitkileri, lav kırığı da dahil pek çok seçenek sizlere sunuluyor. Çoğunlukla plastikten imal edilen bu ürünlerin ebatları ve bileşen içerikleri çeşitlilik gösterdiğinden akvaryumunuzun özelliklerine göre ideal olanı tercih ederek deniz canlılarına uygun atmosfer yaratabilir ve su tankının estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Yapay bitki ile birlikte ya da yalnızca canlı bitki kullananlar için de gübre, çakıl, bitki besini gibi ürünler bulunabiliyor. Örneğin; temel bitki besinleri arasında yer alan CO2 tabletler hem bitki ve balıklar için faydalı oluyor hem de genel olarak suyun pH dengesini ayarlayarak daha sağlıklı bir ortam yaratmayı mümkün kılıyor. Ürün satın alımında suyun kaç litre olduğunu, akvaryumun genişlik, derinlik ve yükseklik detaylarını göz önünde bulundurmayı öncelemek önemlidir.

Bitkili Akvaryumun Faydaları Neler?

  • Bitkiler akvaryumların daha güzel bir görünüme sahip olmasını sağlamanın yanı sıra çeşitli faydaları da içeriyor. Su altı ekosisteminin önemli bir parçası olan bitkiler öncelikle akvaryumda yaşayan canlılara doğal bir alan yaratıyor.
  • Kendi yaşam alanına uygun bitki grupları içerisinde gezinmek daha huzurlu ve sağlıklı hissettiriyor. Akvaryum tabanına yerleştirilmesi dibe çöken dışkı ve materyallerin görünmesini engelliyor.
  • Yapay bitkilerin bakım gerektirmiyor olması da kullanıcıya rahatlık vadediyor. Gübre ihtiyacının olmaması, budamaya gerek görülmemesi, büyütme derdinin olmaması kısa ve uzun vadede bu yönlü meşakkati ortadan kaldırıyor.
  • Canlı akvaryum bitkileri özel olarak ekime gereksinim duyarken yapay bitkiler tabanın istenilen alanına yerleştirilebiliyor. Belli tür kum ya da çakıl almakla uğraşmanız da gerekmiyor. Yapay bitkiler temizlik de istemiyor.
  • Düzenli bakım istememesinin yanı sıra çürüme problemi de meydana gelmiyor. Yapay bitkilerin önemli bir avantajı da örneğin balıkların sağlığı açısından risk oluşturmuyor olmasında yatıyor. Bunlara ek olarak satın alımda ve kullanımda düşük maliyetli olması da faydalar arasında yer alıyor.

Akvaryumlar İçin Yapay Bitki Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Akvaryum için yapay bitki tercihinde öncelikle akvaryumdaki deniz canlılarının türüne, yaşam alanı gereksinimlerine dikkat etmek gerekiyor. Plastik sarmaşık, yapay dal, geniş tabanlı yer bitkisi de dahil geniş bir içerik bulunuyor, plastik bitkilerin renkleri ve boyutları da birbirinden farklı oluyor. Fanus, geniş su tankı ve akvaryum için uygun olanlar bulunmakla birlikte bunların ebatları da kendi içerisinde değiştiğinden satın alım öncesi akvaryum özelliklerini dikkate almak fayda sağlıyor. Balıkların gezinmeleri için özel alan yaratan bitkilerin zehirli gaz ya da toksik içerik barındırmaması gerekiyor. Suya renk bırakmayan, suyun niteliğini bozmayan, suda aşınmayan ve solmayan ya da suyu kirletmeyen bitkileri tercih etmek de dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor. Doğal görünümlü dekoratif akvaryum bitkilerini kullanımdan önce yıkamaya özen gösterin.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Akvaryum Yapay Bitkiler

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 172 ürün
DSACategoryId/2147483616/24001725/60000454/60000457