Yavru Kedi Malzemeleri

0-6 aylık dönem, kedilerde yavruluk dönemi olarak biliniyor. Yavru kediler, özellikle doğumdan sonraki ilk 4 haftalık dönemde özel bakıma ihtiyaç duyuyor. Henüz gözleri ve kulakları açılmayan yavrular, tek başlarına beslenmekte ve tuvalete gitmekte zorluk yaşayabiliyor. Bu nedenle yavru kedi sahiplenenler, kedilerin sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesine destek olabilmek için çeşitli malzemeler kullanıyor. Yavru kedi malzemeleri, henüz yetişkin vücut ölçülerine ulaşmamış kedilerin rahat bir şekilde beslenmesini, oyun oynamasını ve tuvalet ihtiyaçlarını gidermesini sağlıyor. Yavru kedi malzemeleri arasında biberonlar, emzik başlıkları, biberon temizleme fırçaları, mama kapları, otomatik suluklar, tuvalet kapları, kürekler ve oyuncaklar bulunuyor. Genellikle plastik materyallerden oluşan bu ürünlerin sağlığa zararlı olmayan, kolay temizlenebilen ve kedilerin anatomik yapısına uygun malzemelerden üretilmiş olması gerekiyor.

Annesini kaybeden ya da çeşitli nedenlerden dolayı anne sütünden mahrum kalan yavru kedilerin sağlıklı bir şekilde büyüyebilmeleri için en az bir buçuk ay boyunca anne sütüne denk mama karışımlarıyla beslenmeleri gerekiyor. Henüz çiğneme ve yutkunma refleksi tam olarak gelişemeyen yavrular, bu mamaları biberonlar sayesinde çok daha kolay tüketebiliyor. Kuru mama yemeye başlayan yavrular ise küçük mama kaselerinden mamalarını rahatça yiyebiliyor. Bu kaplar sayesinde 4 haftalık yavrular bile beslenme ihtiyaçlarını başkalarının yardımı olmadan karşılayabiliyor. Otomatik suluklar, kaptaki su seviyesi düştüğünde haznedeki suyu kaba boşaltarak kaptaki suyun her zaman yavruların ulaşabileceği düzeyde kalmasını sağlıyor. Yetişkin kediler için üretilmiş mama ve su kapları, yavru kedilerin vücut büyüklüklerine uygun olmadığından; kedilerin 6 aylık oluncaya kadar yavrular için üretilmiş kapları kullanması tavsiye ediliyor. Benzer şekilde yetişkin kedilerin kum kapları da yavrular için fazla yüksek ve geniş olabiliyor. Oysa yavru kediler için üretilmiş tuvalet kapları, kedilerin rahatlıkla kuma ulaşıp ihtiyaçlarını gidermelerine imkan veriyor. Alçak kenarlıklı ve küçük hacimli kum kapları, yavru kedilerin kısa süre içinde tuvalet alışkanlığı kazanmasına da yardımcı oluyor.

Yavru kedi oyuncakları, kedilerin; savunma, yakalama, tırmanma, sıçrama, ısırma ve takip etme gibi beceriler kazanmasını sağlıyor. Yavru kediler için üretilen oyuncaklar arasında toplar, minyatür pelüş hayvanlar ve tüylü oltalar bulunuyor. Yavru kedi sahiplenenler, başlangıç setlerinden edinerek kedilerin ihtiyaçlarına uygun mama kapları, tuvalet malzemeleri ve oyuncak gibi ürünleri bir arada satın alabiliyor.

Yavru Kedi Malzemesi Fiyatları

Yavru kedi malzemesi fiyatları; ürünün tipine, materyalin kalitesine, işlevselliğine ve aksesuar çeşidine göre değişiklik gösteriyor. Yavru kedilerin ihtiyaç duyacakları tüm eşyaları, ekonomik başlangıç setleri sayesinde tek seferde satın almak mümkün oluyor. Yavru kedi malzemeleri, kedilerin 6 aylık bir dönem boyunca kullanabileceği ürünler olduğundan genellikle kısa süreli kullanıma uygun malzemelerden üretiliyor. Bu nedenle plastik ürünler oldukça uygun fiyatlardan satışa sunuluyor. Otomatik su kabı gibi her yaştan kedinin rahatça kullanabileceği uzun ömürlü malzemelerin fiyatları ise biraz daha yüksek olabiliyor.

Yavruların sıvı mamaları kolayca tüketmelerini sağlayan kedi biberonları, yedek emzik başlıklarıyla ve biberon temizleme aparatlarıyla satılıyor. Hijyen açısından biberonların her kullanımdan sonra biberon temizleme fırçasıyla yıkanması öneriliyor. Birden fazla yavru kedi besleyenlerin ise her yavru için ayrı bir emzik kullanması ve emzikleri sık sık yenilemesi gerekiyor. Kum kapları, kediler için üretilmiş topaklaşan kumlarla dolduruluyor. Kediler, tuvalet ihtiyaçlarını giderdikten sonra kaptaki topaklaşan kumlar ve dışkılar, delikli kum eleme kürekleri kullanılarak pratik bir şekilde temizlenebiliyor. Kum kaplarının en az 4 haftada bir boşaltılıp antibakteriyel temizleyicilerle yıkanması ve her 6 ayda bir de yenisiyle değiştirilmesi gerekiyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yavru Kedi Malzemeleri

168 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 168 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?