Yavru Köpek Konserveleri

Günümüzde evde hayvan besleme oranının günden güne artış göstertiği gözlenmektedir. Fakat, evcil hayvan bakımı, her açıdan sorumluluk isteyen bir durum olduğundan öncelikle kendinden emin olmak ve sahiplenilecek olan hayvanı mağdur etmemek gerekir. Özellikle, alınacak olan canlı henüz yavru ise sorumluluklar iki katına çıkar. Sadık olmaları, oyunu sevmeleri ve sevimli görünümleri ile herkesin sahip olmak istediği köpekler, genelde henüz yavru iken alınmak istenir. Bunun nedeni ise yavrunun büyüdükçe sahibine alışmasına ve aradaki sevgi bağının hiçbir dış etkene maruz kalmadan her geçen gün kuvvetlenmesine olan inançtır.

Yavru köpeklerde dikkat edilmesi gereken en önemli şey, mama seçimidir. Yavru köpeklerin henüz birer bebek olduğu unutmamalı ve bu doğrultuda onun gelişimine olumlu katkıları olacak mamaları almak,sağlıklı gelişim için gereklidir..

Sütten kesilme döneminden sonra 2 ile 18 aylık zaman diliminde yavru köpeklerin tüm besin maddesi gereksinimlerini karşılayan mamaların alınması gerekir. Günümüzdeki mamalar, sadece karın doyurmayıp aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlenmesini de sağlar. Ayrıca, pek çok mamada beyin ve göz gelişimini sağlayan DHA katkısı bulunur. Dengeli ve sağlıklı fosfor oranlarını içeren yavru köpek konservelerini tercih ederek evcil hayvanınızın sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlayabilirsiniz. Kalsiyum ve fosfor oranlarının dengeli kullanıldığı mamaları alarak köpeğinizin kemik ve diş gelişiminin sağıklı bir şekilde ilerlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yavru Köpek Konservesi Fiyatları

Günümüzde yavru köpek konserveleri kategorisinde pek çok farklı marka ve mama çeşidi bulunur. Bu markalardan hangisini ya da ne tür mamayı alacağınızı öncelikle siz; daha sonra ise köpeğiniz belirleyecektir. Köpeğiniz için tercih edeceğiniz mamanın, onun sağlığı için yeterli besin değerlerini barındırdığına emin olduktan sonra köpeğinize sunmalısınız. Köpeğiniz, bu mamayı severek yediğinde her iki taraf için doğru ve sorunsuz bir seçim yapılmış olduğunu anlayabilirsiniz. Fakat, durum bunun tam aksi yönde gerçekleşip köpeğiniz mamayı yemez ise bu aşamada mamada bir sorun olduğunu ya da köpeğinizin mamayı sevmediğini anlamalısınız. Mamanın içerisinde köpeğinizin damak tadına hitap etmeyen gıdaların olduğunu düşünmeli ve köpeğinizi yemesi için zorlamamalısınız. Aksi takdirde istifra etmesi, kaçınılmaz olacaktır.

Yavru köpek konservesi fiyatları, ürünün içerisinde kullanılan besin maddelerine göre farklılık gösterir. İçerisinde et ya da sebze olan mamaların aynı fiyatlarda olması beklenmemelidir. Bu yüzden yavru köpeğinize sürekli et ya da her zaman sebze yedirmemeli; bir beslenme düzeni oluşturarak vücudunun ihtiyacı olan tüm besin gruplarını belli aralıklar ile yavruya sunmalısınız. Haftada dört kere sebze yediriyorsanız en az üç sefer de et yemesini ve protein almasını sağlamalısınız. Konserve mama çeşitleri arasında içerisinde sadece kırmızı et, sığır eti ve tavuk eti olan mamaları bulabilirsiniz. Ayrıca, her geçen gün biraz daha büyüyen yavrunun doğal savunmasını desteklemek ve hastalanma oranını en aza indirmek için C vitamini, E vitamini, lutein ve Taurin içeren mamalar da bulunur.

Yavru köpeğiniz için tercih edeceğiniz kuru mamaların uzun süre tek tip olmasından kaçınmalısınız. Aksi takdirde tek tip mama ile beslenen köpeklerde, özellikle gelişme çağında olan yavrularda tüy sorunları meydana gelir. Yeterli besinleri alamayan yavrunun derisinde kuruma, dökülme ve kaşınma gibi çeşitli sorunların meydana gelmesi sonucunda yavrunun alerjilere karşı dayanıklılığı da azalır. Bu nedenle yavrunun gereksinimini karşılayan yağları ve balık eti gibi besinleri içeriğinde bulunduran konserve mamaları da beslenme programına eklemelisiniz. Yavru köpeğiniz için alacağınız konserve ürünlerin içeriğini dikkatli bir şekilde mutlaka okumalı ve içerisinde Omega 3 katkısı olduğunu teyit etmelisiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yavru Köpek Konserveleri

489 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 38 / 489 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?