Yaş köpek maması, sevimli dostunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri, sevdikleri lezzetler ve dokular ile bütünleştiren, besleyici bir seçenektir. Yüksek miktarda sıvı içerdiği için köpeğiniz yaş mamayı daha kolay tüketir. Bu da sevimli dostunuzu mutlu ve sağlıklı tutmaya yardımcı olur. Yüksek nem ve doğal olarak iştah açıcı bileşenler içeren konserve köpek mamalarını her yaştan ve ırktan köpeğin beslenmesi için tercih edebilirsiniz.

Yaş Köpek Maması Çeşitleri

Tüm ıslak mamalar önemli bir protein türü içerir ve öne çıkan aroması ile etiketlenir. Pek çok seçenek arasından köpeğiniz için hangi yiyeceğin en iyi olduğuna karar vermek bazen zor olabilir. Tavuk, balık ve kuzu gibi mamalarda en çok kullanılan protein kaynaklarını gözden geçirirken, köpeğinizin hangi lezzetleri daha çok beğendiğini, ne kadar kolay sindirebileceğini ve genel olarak bu besinlerin faydalarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Tercihinizi, köpeğinizin sevdiği ve sindirimi kolay lezzetlerden yana kullanmalısınız. Tavuk, köpek maması için çok popüler bir seçimdir. Hafif bir protein kaynağı olarak sindirmesi çok kolaydır. Hassas mideleri olan köpekler tavuk aromalı köpek mamalarını genellikle çok sever. Tavuk gibi hindi de kolayca sindirilir, Diğer tatlar arasında kuzu, av hayvanları, ördek ve somon bulunur. Her lezzetin farklı faydaları vardır. Örneğin yağlı balıklar köpeğinizin kürkü için iyidir. Ördek iyi bir Omega 3 ve Omega 6 kaynağıdır.

Yaş Köpek Maması Nasıl Seçilir?

Köpek maması satın almak söz konusu olduğunda dikkate almanız gereken birçok farklı şey vardır. Piyasada çok fazla köpek maması olduğundan, köpeğiniz için en iyi olacağını düşündüğünüz bir marka seçmek son derece zor olabilir. Köpeklerin sağlıklı kalmaları için doğru karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineral dengesine sahip olması gerekir. Dolayısıyla seçeceğiniz mama tüm besin ögelerini içermelidir. Premium köpek mamaları daha kaliteli malzemeler kullanma eğilimindedir. Daha ekonomik ürünlerde protein oranı genellikle daha düşüktür. Üst düzey köpek mamaları % 40-60 oranında protein içerme eğilimindeyken, daha ekonomik seçeneklerin % 10-20 veya daha az protein içermesi muhtemeldir. 

Hangi Mama Daha İyi?

Köpek beslenmesinde hem ıslak hem de kuru mamalar kullanılabilir. Islak mamalar yüksek protein oranı ve içerdiği iştah açıcılar nedeniyle sevimli dostunuz için daha lezzetli bir seçimdir. Tadı ve kokusu kuru mamaya kıyasla çok daha yoğundur. Islak köpek maması% 80 nemden oluşur, yani köpeğiniz sadece % 20 oranında besin maddesi tüketir. Mamanın içerdiği bileşenler büyük ölçüde hayvansal gıdalardan oluşur. Kuru mamalar daha fazla kuru madde oranına sahip olduğu için besleyicilik açısından daha ekonomik bir seçenektir. İstenilen miktarı ölçmek ve porsiyonlar halinde tüketmek daha kolaydır. Genellikle dağınıklığa yol açmaz. Kolay taşınır ve toplu olarak satın alınabilir. Uzun ömürlüdür. Bazı kuru köpek mamaları, bazı ıslak köpek mamalarından çok daha besleyici olabilir. Bununla birlikte kuru mamaların tadı ıslak köpek maması kadar çekici değildir.

Köpeğinize Ne Kadar Yaş Mama Vermelisiniz?

Köpekler farklı gelişim aşamalarından geçer ve her aşamada biraz daha farklı ihtiyaçlara sahiptir. Örneğin, genç yavruların beslenmesi yaşlı köpeklere kıyasla farklı bir diyet gerektirir. Köpeğinizin yaşına göre özel olarak formüle edilmiş köpek maması alabilirsiniz. Köpek obezitesi tüm dünyada önemli bir sorundur. Köpek sahipleri farkında olmadan sevimli dostlarını çok fazla besleyebilir ve köpeklerinin aşırı kilolu olduğunu fark etmeye bilir. Köpek obezitesinden korunmak için satın aldığınız mamanın tüketim yönergelerine uymak ve köpeğinizi doğru miktarda beslediğinizden emin olmak çok önemlidir. Farklı markalar farklı miktarlar belirleyecektir ve her defasında doğru miktarda yiyeceği ölçmeniz gerekir.

Soru 1: Köpeğimi ne tür yiyeceklerle beslemeliyim?

Cevap 1: Yaş, cins, cinsiyet, mizaç ve aktivite seviyesi gibi farklı değişkenleri göz önünde bulundurarak, köpeğinizi kaliteli malzemelerle hazırlanmış yaş ve kuru mamalarla besleyebilirsiniz.

Soru 2: Köpeğimi sadece yaş mamalarla besleyebilir miyim?

Cevap 2: Dengeli bir beslenme için köpeklere sadece yaş mama verilmesi önerilmez. Kuru mamalar ayrıca diş sağlığı için de gereklidir.

Soru 3: Islak mamayı kuru mama ile karıştırabilir miyim?

Cevap 3: Köpeğinizi özel bir diyetle besliyorsanız, ıslak ve kuru yiyecekleri karıştırmanız önerilmez. 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Yaş Köpek Mamaları

Yavru Köpek Konserveleri
Yaşlı Köpek Konserveleri
Yetişkin Köpek Konserveleri
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 2367 ürün
DSACategoryId/2147483616/560000/560001/60000836