Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Artdeco
Artdeco Ebru Set 6 Renk Mini 016-Es6

Artdeco Ebru Set 6 Renk Mini 016-Es6

Artdeco
49,90 TL %2
48,99 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (13)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

88,00 TL
81,90 TL
DSACategoryId/2147483643/21027386/80158003/292973
Artdeco Ebru Set 6 Renk Mini 016-Es6

Geleneksel sanat dalları arasında olan ve Osmanlı'da oldukça hakim bir şekilde kullanılan ebru sanatı güncelliğini hala korur. Oldukça renkli desenler icra etmenizi sağlayan ebru sanatına Artdeco ebru set 6 renk mini ile ilk adımınızı atabilir ve harika sanat eserleri yaratabilirsiniz. Set içerisinde başlangıç için gerekli temel tüm malzemeler bulunur. Bu sayede seti satın alır almaz suya ilk dokunuşlarınızı yapabilir ve ilk deneyimlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Artdeco ebru set içerisinde 6 adet boya, boya fırçası, biz, tekne, kitre ve A4 kağıt bulunur. Bu malzemelerle muhteşem bir başlangıç yapabileceğiniz gibi, sevdiklerinize de hediye edebilir ve yüzyıllardır süregelen bu sanatla onların da tanışmalarını sağlayabilirsiniz.

Artdeco Ebru Set ile Yapılabilecekler

Ebru sanatı Osmanlı döneminde özel ve değerli kitapların kapaklarında kullanılmıştır. Bugün hâlâ kapak süslemelerinde ebru motifleri güncelliğini korur. Hayal dünyanızdaki renklerin birbiriyle dansını andıran ebru sanatı ile siz de düşlerinizi kağıda dökebilir ve evinizde sergileyebileceğiniz sanat eserleri yaratabilirsiniz. Aynı zamanda el becerisi gerektiren bu sanatı, çocuklarınıza da aktarabilir ve geleneksel sanatınızın devamını sağlamanızın yanında onların gelişimlerine katkıda bulunabilirsiniz.

Ebru sanatını yalnızca hobi olarak değil, iş hayatınızda da değerlendirebilirsiniz. Kumaşa uygulanabilmesi sayesinde tekstil sektöründe de değerli el emeği ürünler elde etmenizi sağlar. Kendi tarzınızı yansıtabileceğiniz kumaşlarşa, ebru uygulaması ile eşsiz desenlere sahip kıyafetler tasarlayabilirsiniz. Ustalaştığınızı düşündüğünüz noktada pek çok atölyede uygulamalı olarak insanlara ebru sanatını öğretebilir ve ek gelir sağlayabilirsiniz. İcra edilme biçimiyle ilgi çeken ve Anadolu topraklarından çıkan bir sanat olması bakımından ebruya ilgi her daim sürer.

Ebru Sanatı İcra Edilirken Yararlı Olacak Bilgiler

Ebru icra ederken yoğunluğu sudan az olan ve bu sayede su üzerinde durabilen ebru boyası kullanılır. Bu boya suda çözünmemesi sayesinde su üzerinde sizin fırça ile serptiğiniz şekilleri alır. Ebruda kullanılan su, kitre adı verilen ve Anadolu'da yetişen geven dikeninin öz suyundan elde edilen özel bir sudur. Hazır kitre suyu da Artdeco ebru seti içerisinde yer alır. Ebru sanatında fırça ile serpilen boyaya yön vermek için "biz" adı verilen ince bir çubuk kullanılır. Dilediğiniz motifleri yarattıktan sonra, set içerisinde bulunan kağıda eserinizi geçirip kurumaya bırakabilirsiniz. 

  • Tüplerdeki boyaların her birini farklı kaplara yerleştirip kitreyi de kabarcık bırakmayacak şekilde tek bir noktadan yavaşça tekne içerisine dökmelisiniz.
  • Temel hazırlıklar yapıldıktan sonra zemini oluşturmak istediğiniz renkleri belirleyip ebru fırçasını, fırçayı tutmadığınız elinizin işaret parmağına yavaşça vurarak kitre üzerine serpmelisiniz.
  • Gelgit veya bülbül yuvası gibi teknikler denemek için ya da çeşitli desenler çalışmak için, biz çubuğunu kullanmalı ve kesinlikle elinizi temas ettirmemelisiniz.
  • Çizimlerinizi tamamladıktan sonra kağıdı hava kabarcığı oluşturmayacak şekilde tekne üzerine yerleştirmelisiniz.
  • Çalışmanız bittikten sonra teknenin belirlediğiniz bir kenarındaki sıçrayan boyaları silip temizleyerek kağıdı biz yardımıyla kaldırıp yavaşça belirlenen kenara sıyırarak çıkarmalısınız.

Artdeco ile İçinizdeki Sanatı Uyandırın

Lisans Kırtasiye'nin 1993 yılından bu yana tescilli bir markası olan Artdeco, sanatseverlerin ortak noktasını oluşturur. EN-71 standartlarında ve doğaya önem veren üretim vizyonu ile sizlere hizmet sunar. Sanatsal etkinlikleriniz için gerekli malzemelerin üretiminde edindiği kaliteli çizgisi ile mükemmel sonuçlar almanızı sağlar. Ebru setleri yanında pek çok boya ve el işi malzemeleriyle sanattaki üretkenliğinizin en büyük yardımcısıdır. Mini ebru seti ile ebruya güzel bir başlangıç yaparak ilk fırça darbelerinizi suya serpmeye başlayabilirsiniz. Hem sizlerin hem de sevdiklerinizin ilgiyle öğreneceği ebru sanatına ilk adımınız için Artdeco ürünleri sizi bekler. 


Artdeco Ebru başlangıç seti ile Ebru sanatının tadını çıkarmaya hazırlanın! Artdeco Ebru seti içinde yer alan malzemeler dışında ekstra bir malzemeye ihtiyaç duymazsınız. Bu başlangıç seti ile su üzerinde yaratıcı desenler oluşturabilir; bu desenleri kağıt üzerine aktararak sanatınızı tabloya dönüştürebilirsiniz. Ebru sanatına olan ilginizi profesyonel hale dönüştürecek olan Artdeco Ebru seti ile yeteneğinizi ortaya çıkarmanız mümkün olabilir. Öte yandan, çevrenizdeki sevdiklerinizi de bu keyifli sanat uğraşı ile tanıştırarak, onlara bu harika başlangıç setini hediye edebilirsiniz.


Artdeco Başlangıç Setinin Faydaları
6 farklı renkten oluşan renklerle hayal gücünüzü özgürce kullanabilirsiniz.
Başlangıç seti için size oldukça konforlu bir kullanım alanı sunar.
Ebru sanatınızı kalıcı hale getirmek için  A4 kâğıt da setin içinde bulunuyor.
Kağıdı teknedeki sıvı kitreden kolaylıkla kaldırabilmek için set içerisindeki biz ihtiyacınızı karşılar.
Artdeco Başlangıç Seti ebru sanatına yeni başlayanlar için ihtiyaç olacak tüm malzemeleri barındırıyor.

Ebru Başlangıç Seti Ek Özellikleri
Ebru Fırçası
Artdeco Ürünleri Kataloğu
Ebru Kitresi
Biz
6 renk
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000QYUP4
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Popüler aramalar

Başa dön