Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Biyoteknik Avisol Plus Multivitamin

Biyo-Teknik
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
Loading interface...
DSACategoryId/2147483616/560338/24001706/24003326

Yetersiz beslenme, kuş sağlığında en sık yaşanan problemlerin genel kaynağını oluşturur. Bakım konusunda deneyimli olsanız bile gerekli vitamin ve mineralleri sağlayan besinlere ulaşamamış olabilirsiniz. Kaliteli bileşenlere sahip olan yemlerin bile peletlenmesi işleminde özellikle A, B, E vitaminleri ve beta karoten kaybolabilir. Bu durum da yetersiz beslenme sebebiyle oluşan sağlık sorunları riskini artırabilir. Biyoteknik Avisol Plus kuşlar için multivitamin 20 cc seçenekleri ile bu durumun önüne geçmek oldukça kolay olur.

Biyoteknik Avisol Plus Kuşlar İçin Multivitamin 20cc Çeşitlerinin İçeriği

Papağan, saka, muhabbet kuşu da dahil olmak üzere tüm kuşlarda en yaygın A vitamini eksikliği görülür. Özellikle kabuklu yemler ve tohumlarla beslenenlere mutlaka vitamin desteği sağlanması gerekir. A vitamini; büyüme, gelişme, hormon üretimi ve bağışıklık sisteminden sorumludur. Bu sebeple Biyoteknik Avisol Plus kuşlar için multivitamin çeşitlerinde en fazla miktarda bulunan bileşen bu vitamindir. Bunun yanı sıra ürün D vitamini içeriği ile de dikkatleri çeker. Bu vitamin de kemiklerde ve beyin aktivitelerinin düzenlenmesinde etkilidir. Kuşlar da tıpkı insanlarda olduğu gibi bu vitamini güneşten alır. Ancak evde bakılan evcil hayvanlarda eksikliğinin görülmesi sık rastlanan durumdur. Bu etkenlere karşı ürünü kullanarak kuşunuzun bu vitaminlerden mahrum kalmasını kolaylıkla engelleyebilirsiniz. A ve D ile birlikte multivitaminde E, C, B grubu ve antioksidanlar yer alır. Ürün, kuşunuzun ihtiyaç duyabileceği tüm bileşenlerle özel olarak formülize edilmiştir. Kaliteli yemlerle birlikte bu ürünü düzenli olarak kullanarak onların tüylerinin ve bağışıklık sistemin daha sağlıklı olmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Faydalarıyla Biyoteknik Avisol Plus Kuşlar İçin Multivitamin

Ürünün içeriği, kuşunuzun ihtiyaç duyabileceği her şeyi tek seferde ona sunar. Aynı zamanda ürünü kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra tüy yapısında ve genel sağlık durumunda olan olumlu etkileri gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca multivitamin özel içeriği sayesinde aşağıdaki avantajları sunar.

  • İçeriğinde bulunan vitaminler kemik yapısının daha güçlü olmasına katkıda bulunabilir.
  • Vitamin eksikliği sebebiyle oluşan yetersiz üreme gibi durumların önüne geçmenize yardımcı olabilir.
  • B vitamini eksikliği, evcil hayvanlarda oluşan stres sorununun en önemli nedenlerinden birisidir. Ürünün B vitamini içeriği stresle savaşmaya katkı sağlayabilir. Özellikle papağanlarda stres sebebiyle görülen tüy dökülmelerinin ve çığlık sorunlarının önlenmesine destek sunabilir.
  • Vitaminsiz kalan kuşlarda uçma yeteneğinin kaybı görülebilir. Biyoteknik Avisol Plus kullandığınızda bu sorunu yaşama ihtimaliniz azalabilir.

Solunum enfeksiyonları da dahil olmak üzere birçok problemin temel sebebi vitamin yetersizliği olabilir. Bu durumlarda mutlaka veteriner hekiminize danışmanız gerekir. Ancak, önceden beslenme programına eklediğiniz multivitamin desteğiyle bu sorunları yaşama ihtimaliniz minimum seviyeye düşer.

Biyoteknik Avisol Plus Kuşlar İçin Multivitamin Kullanımı

Biyoteknik Avisol Plus, tüm kuşlarda kullanılabilir. Muhabbet kuşları ve küçük papağanlar için 100 ml suya yarım çay kaşığı multivitamin eklemeniz yeterli olur. Ara papağanı, kakadu gibi büyük papağanlar ve güvercinler için ise 250 cc suya üründen bir çay kaşığı eklemeniz gerekir. Ürünü kullanırken, vitaminli suyun günlük olarak yenilmesine özen göstermeniz önemlidir. Bunların yanı sıra diğer multivitamin veya D vitamin destekleriyle bir arada kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca ürünü üreme, yumurtlama, tüy dökme zamanlarında da kullanabilirsiniz. Sadece bu dönemde kullanmak isterseniz, günlük kullanım miktarını iki katına çıkarabilirsiniz. Ürünün içeriğindeki bileşenler üreme döneminin daha az stresli ve daha verimli hale gelmesine katkıda bulunur. Tüy dökme zamanında da yenilenen kürkün daha canlı ve parlak olmasına yardımcı olur. En etkili sonucu almak için kullanmadan önce veteriner hekiminize danışabilir veya kullanım talimatlarını okuyabilirsiniz.


Biyoteknik Avisol Plus Kuşlar İçin Multivitamin 20 cc Biyoteknik Avisol Plus Multivitamin 20 Cc
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön