Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gürbüz Türkiye Fiziki + Siyasi (Çift Taraflı )Haritası 70x100 cm 21012

Gürbüz
249,00 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Loading interface...
DSACategoryId/2147483643/15344/60002034/80455057
Gürbüz Türkiye Fiziki + Siyasi (Çift Taraflı )Haritası 70x100 cm 21012
Bir yüzündeki Türkiye Fiziki Haritasında dağlar, ovalar, yaylalar, ırmaklar, göller, barajlar, il ve ilçe düzeyinde yerleşim bölgeleri, diğer yüzündeki Türkiye Siyasi Haritasındaysa 81 ilin idari bölünüşlerinin yanında; ilçeler, bucaklar, nehirler, göller, barajlar, karayolları, demiryolları ve denizyolları uluslararası kartografik standartlarda yer almaktadır. Özel profil çıtalarla kolayca asılabilir, su ve nemden etkilenmez, rulo yapmaya uygundur. Haritalarımız 70x100 cm. ebadında ve ofset baskılı olup Harita Genel Komutanlığı izniyle üretilmiştir.

Kırtasiye Ofis Ürünleri ana kategorisinde satışa sunulan özel harita, iki farklı amaca hizmet ediyor. Ürünün bir yüzünde Türkiye fiziki haritası, bir diğer yüzünde ise Türkiye siyasi haritası yer alıyor. Türkiye fiziki haritasında dağlar, ovalar, yaylalar, ırmaklar, göller, barajlar gibi fiziki unsurlar gösterilirken, Türkiye siyasi haritası üzerinde  81 ilimiz, farklı renklerde yer alıyor. Türkiye fiziki + siyasi çift taraflı haritası başta okullar olmak üzere; evlerde, iş yerlerinde ve kamu binalarında çok amaçlı olarak kullanılıyor.

Çift Yönlü Türkiye Haritasının Avantajları

⦁    Çift yönlü kullanım ile pek çok avantajı beraberinde getiren ürün, öncelikle tüm haritalarda olduğu gibi izdüşüm alanı ve uzaklıklar hesaplama, ülkeler arası yerel saat farkları bulma, yön tayini etme ve konum belirleme şeklinde, harita üzerinden çeşitli bulguları saptamaya olanak tanıyor.
⦁    İlk ve orta öğretim kurumlarında ve dershanelerde coğrafyası dersinde kullanılan bu çift yönlü harita sayesinde, öğrencilerin Türkiye hakkındaki coğrafi bilgileri güçleniyor. Öğrenciler bir taraftan yani fiziki haritadan ülkemizdeki dağ, ova, yayla, akarsu, göl, körfez, boğaz gibi coğrafi oluşumları, bulundukları konuma göre öğrenirken, diğer yandan ise ülkenin idari yapılanmasına ilişkin bilgi ediniyor.
⦁    Okulların yanı sıra evlerde de tercih edilen çift yönlü haritalar, okulda edinilen bilgilerin evde pekiştirilmesine katkı sağlıyor. Ebeveynler ya da diğer yetişkinler tarafından da ilgi gören ürün, özel çıtaları sayesinde rahat bir şekilde duvara asılabiliyor.
⦁    Ürün ihtiyaca göre iş yerlerinde ve kamusal binalarda da kullanılıyor. Seyahat acenteleri, farklı şehirlerde şubesi olan firmalar, şehirler arası ticaret yapan şirketler ya da lojistik firmaları bu faydalı haritadan çeşitli şekillerde yararlanıyor.

Türkiye Fiziki + Siyasi Haritasının Teknik Özellikleri

⦁    Ebat: 70 x 100 cm 
⦁    Üretim Tekniği: Ofset Baskı 
⦁    Yayıncı Firma: Gürbüz Yayınları
⦁    Garanti Süresi: 24 Ay

Çift Yönlü Çok İşlevli Türkiye Fiziki + Siyasi Haritası

Milli Eğitim Bakanlığının onayı ve Harita Genel Komutanlığının izni ile Gürbüz Yayınları tarafından piyasaya sunulan çift yönlü Türkiye fiziki + siyasi haritası sudan ve nemden etkilenmiyor. Çift yönlü fayda sağlayan ürün, iki ayrı harita olarak kullanıldığı için ekonomik bir alternatif oluşturuyor.

Gürbüz Yayınları ile Eğitime Büyük Destek 

Okulların harita ve görsel eğitim materyalleri ihtiyacını karşılamak üzere 1972 yılından beri faaliyette olan Gürbüz Yayınları, eğitim ve iş dünyasının ihtiyacı olan profesyonel çözümleri sunuyor. Ülke ve dünya coğrafyasını, geniş kitlelere harita ve küre temalı özel eğitim ürünler ile tanıtmayı hedefleyen Gürbüz Yayınları, iş hayatının harita kökenli ihtiyaçlarına çözüm bulmayı amaçlıyor. Yayın firmasının beğeniye sunduğu haritalar ve eğitim setleri, bakanlık onayı ile evlerde, okullarda, iş yerlerinde yıllardır güvenle kullanılıyor. Firma, duvar haritasının ile birlikte küre, kabartma ürün, eğitim levhası ve globe light aydınlatma ürünü alanlarında birçok ürün ile satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdürüyor.

Fiziki ve Siyasi Haritaların Kullanım Amaçları

Haritalar, eğitim sistemi içinde önemli bir yere sahip olup, öğrencilere ve eğitmenlere önemli faydalar sunuyor. Öğretmenler özellikle de coğrafya öğretmenleri, işledikleri konuları harita üzerinden göstererek, bilgilerini daha rahat aktarabiliyor. Öğrenciler de harita olan bir derste görerek öğrendikleri için ezbere dayalı eğitimden uzaklaşabiliyor. Harita üzerinde çalışan öğrenciler, haritaya bakarak sahip oldukları bilgilere yenilerini daha kolay ekleyebiliyor. Öğrenciler fiziki haritalar sayesinde kitaba bağlı olmaksızın Türkiye'nin fiziki durumu hakkında yüzlerce bilgiye sahip olabiliyor. Ülkemizdeki dağlar, göller, akarsular, ovalar gibi pek çok coğrafi unsurun hem adı, hem bulunduğu konumu harita üzerinden öğrenebiliyor. Benzer şekilde siyasi haritalarda şehirlerimiz ve bu şehirlere bağlı olan ilçeler, bucaklar, nehirler, göller, barajlar, kara yolları, demir yolları ve deniz yolları yer alıyor.

Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu OFISGRBZ21012
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön