En Ucuz ve Kaliteli Diyet Kuru Kedi Mamaları

Mamalar arasındaki farklılıklar, yalnızca içerdikleri besin maddeleri ile sınırlı kalmıyor. Yaşa uygun besin değerleri ile de ilgili olarak seçilen mamanın besin değerlerinin dikkatle incelenmesi gerekiyor. Genç, yetişkin ve yaşlı kediler için ayrı ayrı mamalar bulunuyor. Kedinizin yaşına göre seçeceğiniz mama da değişiklik gösteriyor. Kedilerin damak zevkleri birbirlerinden farklı olduğu için hangi mamanın seçileceğine, deneme yanılma yöntemiyle kedinizle birlikte karar vermeniz gerekiyor. Kısırlaştırılmış & diyet kuru kedi mamaları normal kedi mamalarından farklı oluyor. Normalde kuru mamaların yağ oranları, yüzde 20'leri bulurken kısırlaştırılmış ve diyet kuru kedi mamalarında bu oran, yüzde 10 civarında oluyor. Kısırlaştırılmış ve diyet kuru kedi mamaları, düşük yağ ve yüksek protein içerdikleri için kilo alma riskinin önüne geçiyor. Bu mamalar ile kedilerin kilo kontrolü sağlanıyor. İdrar yollarında herhangi bir rahatsızlığa neden olmayan mamalar, kas yoğunluğunu artırıcı ve koruyucu özellikler de taşıyor. İçerdiği onarıcı ve önleyici besin maddeleri ile kısırlaştırılmış ve diyet kuru kedi mamaları, kedilerin yaşamsal fonksiyonlarını ve metabolizmasını kontrol altında tutuyor. Kısırlaştırılmış veya kilo sorunu yaşayan kediler için üretilen mamaların, besin maddeleri ve oranları özenle hazırlanıyor. Daha çok tavuk ve hindi etleri kullanılan mamalarda kolay sindirim ve kısa sürede maksimum verimlilik amaçlanıyor. Bağırsak aktivitesini destekleyen maddeler kullanıldığı gibi düşük magnezyum seviyesi de korunarak kedilerin böbrek hastalıklarının önlenmesine katkı sağlanıyor.

Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları

Kedi sahiplenmek son derece yaygın bir durum olduğu için kediler hakkında pek çok bilgiyi edinmek de oldukça önemlidir. Evde bakılan kedilerin beslenme alışkanlığı doğal ortamlarında olduğundan daha farklıdır. Özellikle doğal hayatta sık sık hareket eden kediler evde kaldıkları süre boyunca çok fazla hareket edemezler. Bu durum kediler için kullanılan mamaların, kedilerin doğal yaşamlarında tükettikleri mamalardan daha farklı olmasını gerektirir. Bu doğrultuda birbirinden farklı mama türleri kedilerin beslenmesi için tercih edilebilir. Bu türlerden biri olan kısırlaştırılmış kedi maması, kısırlaştırma işlemi uygulanan kedilere özel olarak üretilir. Bu kedilerin kısırlaştırma işleminden sonra bünyeleri daha hassas hale geldiği için beslenme alışkanlıklarının kontrol edilmesi önemlidir. Farklı tatlara sahip en iyi mamalar kısırlaştırılmış kedilere yönelik olarak tercih edilebilir. Bu şekilde kedinizin daha mutlu ve bakımlı olmasını sağlarken sağlığını da koruyabilirsiniz.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Ne İşe Yarar?

Kedi mamalarının kullanımı son derece yaygın olsa da kısırlaştırılmış kedilere özel olan mamalar hakkında pek çok kullanıcı “Kısırlaştırılmış kedi maması ne demek?” sorusunu merak edebilir. Özellikle kısırlaştırılan tüm hayvanlarda farklı beslenme alışkanlıkları oluşturulması gerekir. Bu durum başta kediler olmak üzere hayvanların sağlığı için önemlidir. Kısırlaştırma sonrasında kedilerin sağlıklı şekilde hayatlarına devam edebilmesi için gerekli besin değerlerini barındıran mamalar kısırlaştırılmış kedilere özel olarak hazırlanır. Kısırlaştırılmış kedilerde belirli sağlık problemlerinin görülme riski artabilir. Bu durum özellikle erkek kediler için daha önemlidir. Erkek kedilerin kısırlaştırılmasından sonra idrar yollarında taş oluşma riski artar. Taş oluşma riskini düşürmek için bu kedilerin kısırlaştırılmış kedi maması tavsiye seçenekleri arasından gerekli besinleri tüketmesi önemlidir. Kısırlaştırılmış kedi maması 5 kg gibi paketlerle alınarak uzun süre boyunca kullanılabilir. Kısırlaştırılmış kedilerin tamamı belirli bir yaşın üzerinde olduğu için yetişkin sayılır ve bu kedilerin tükettiği mamalar aynı zamanda yetişkin kedilere yönelik olarak üretilir. Kısırlaştırılmış kedi maması markaları tarafından kullanıcılara sunulan farklı tat ve kokuya sahip ürünler, kedilerin dikkatini çeker ve beğeni kazanır.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Özellikleri

Kısırlaştırılmış kedi maması en iyisinden başlayarak tüm ürünlerde belirli özellikler gösterir. Bu özellikler kedilerin sağlıklı şekilde yaşaması için son derece önemlidir. Özellikle kısırlaştırma işleminden sonra idrar yollarını destekleyici özelliğe sahip içerikler kullanılır. Bu içeriklere sahip kedi mamalarının genel olarak özellikleri şu şekildedir:

  • Normal mamalara kıyasla daha az olacak şekilde yağ oranı içerir.
  • Düşük tahıl oranı sayesinde kedilerde hazımsızlık ve ishal problemlerini engellemeye yardımcı olur.
  • Hastalık ve iltihapları önlemek için destekleyici içeriklerle zenginleştirilmiş olanları mevcuttur.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Kullanımı

Kedi mamalarının kullanımı büyük önem arz eder. Kedilerin özellikle kısırlaştırma işleminden sonra büyük bir iştahla beslenmek istemesi pek çok kilo sorununu beraberinde getirir. Özellikle kedilerin diğer evcil hayvanlara benzer şekilde insan kontrolünde egzersiz yapmaya uygun olmaması da bu sorunu teşvik eden önemli parametrelerden biridir. Bu noktada kedilerin günlük mama tüketimini kontrol etmek son derece önemlidir. Kısırlaştırılmış kedi maması 15 kg en ucuz birim fiyat seçenekleriyle alınabilir. Bu ürünlerin alınması öğünlerde daha çok kedi maması kullanımını teşvik ettiği için porsiyonların iyi şekilde belirlenmesi gerekir. Öğün başına verilmesi gereken minimum ve maksimum mama miktarları paket üzerinde yer aldığı gibi veterinerlere de danışılabilir. Kısırlaştırılmış kedi maması 15 kg boyutunda paketler özellikle uzun süreli kullanımda büyük bir avantaj sağlar. Kısırlaştırılmış kedi maması seçenekleri arasında bulunan bu ürünleri kedi beslenmesinde değerlendirebilirsiniz. Kedilerin veteriner tavsiyesi üzerine farklı besinler de tüketmesi durumunda kullanım süresi daha da artan bu paketler aylar boyunca kullanılabilir.

Kısırlaştırılmış Kedi Mamasına Geçiş Nasıl Yapılır?

Kedilerin beslenme alışkanlıklarının kontrol edilmesi son derece önemlidir. Özellikle ev içinde bakılan kedilerin hareket alanı kısıtlı olduğu için kısa sürede yüksek kilolar görülebilir. Bu durumu engellemek için uzmanlar tarafından önerilen miktarlar her öğünde gramaj ölçümü ile kediye verilmelidir. Kısırlaştırılma işlemi öncesinde belirlenen porsiyonlar kısırlaştırma sonrasında değişebilir. Bu değişim mama porsiyonları dışında mama türünü de kapsar. Kısırlaştırma işleminden sonra kullanılan mama türlerine geçiş aşamasında özellikle dikkatli olmak gerekir. Kedilerin kısırlaştırılmasından sonra önemli değişiklikler görülebilir. Bu değişiklikler özellikle hormonlarla ilgilidir. Hormonlarda yaşanan değişimler sebebiyle kedilerin mama içeriklerinin değiştirilmesi önemli olsa da bazı durumlarda kediler yeni mamaları yemek istemeyebilir. Bu noktada tüm mamaların farklı uygulama ve geçiş aşamaları bulunur. Geçişi sağlarken en önemli nokta kedinin seveceği şekilde yeni mamaları vermektir. Bu yeni mamalar kısırlaştırılmış kedi maması 10 kg gibi büyük paketlerde alınsa da ilk aşamada küçük porsiyonlar ile verilmelidir. Kedilerin geçiş aşamasına farklı bir mamayı fark etmesi ve tadını garipsemesi normaldir. Bu gibi durumlar için kısırlaştırılmış kedi mamaları balıklı seçenekler ile en sevilen aromalar ve kokular mamaya geçiş aşamasını kolaylaştırır.

Diyet Kuru Kedi Mamaları

Günümüzde en sık karşılaşılan sağlık problemlerinin başında aşırı kilo gelmektedir. Çağımızın hastalığı olan obezite, insanlarda olduğu gibi kedilerin sağlığını da tehdit eden bir rahatsızlıktır. Kediler, hızlı bir şekilde kilo alarak ideal kilolarının üzerine çıktıklarında çeşitli hastalıklar ile karşılaşabilirler. Eğer sizin de obez bir kediniz varsa kilo vermesine yardımcı olmak adına beslenme düzeninde değişiklikler yapmanız yaşam kalitesini artıracaktır. Bu doğrultuda kedinizin sağlıklı kilo vermesi ya da ideal kilosunda kalması için yaşına uygun bir diyet kedi maması kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra en ideal diyeti uygulayabilmek adına obez kedi maması almak için mutlaka bir veteriner hekime danışmalısınız. Çünkü kedilerin hızlı bir şekilde kilo vermesi de zararlıdır. Veteriner hekim ise kediniz için en uygun mama ve günlük porsiyon miktarı ile ilgili gerekli desteği sunacaktır.

Diyet Kedi Maması Çeşitleri

Aşırı kilolu kedilerin diyabet, idrar sistemi sorunları, kalp hastalıkları, artrit ve kanser gibi hastalıklara yakalanma riski daha yüksektir. Bu nedenle kedilerde obez kedi maması kullanarak aşırı kilo alımının önüne geçilmelidir. Kedilerin kilo almalarının birçok nedeni bulunmaktadır. Bunların başında ise hareketsizlik gelmektedir. Özellikle ev kedileri diğerlerine göre daha az hareket ederler ve bu doğal olarak kilo almalarına neden olmaktadır. Yine kısırlaştırma kedi sağlığı için önemli bir işlem olsa da kısırlaştırılan bir kedinin metabolizması yavaşlar. Metabolizması yavaşlayan kedi daha az hareket etmeye başlar ve gerekli önlemler alınmazsa obez bir kediye dönüşebilir. Bunun için mutlaka yaşına uygun bir kilolu kedi maması yani diyet kedi maması ile beslenmesi sağlanmalıdır. Diyet kedi mamaları, diğer mama çeşitleri ile karşılaştırıldığında daha yüksek lif ve protein içeren mamalardır. Yağ ve karbonhidrat oranları ise düşüktür. Aynı zamanda kedilerin damak tadına hitap edecek şekilde hazırlanan diyet mamaların farklı içeriğe sahip birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birisi de kısırlaştırılmış kediler için üretilen kısırlaştırılmış kedi mamalarıdır. Tavuk etli, somonlu ve düşük tahıllı gibi içerikler ile satışa sunulan kısır kedi mamaları, kedilerde aşırı kilo alımını önlediği gibi aynı zamanda taurin içeriği ile kalp ve göz sağlığını da destekler.

Kısırlaştırılmış & Diyet Kuru Kedi Mamalarını Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mama konusunda seçici olan kediler, istemedikleri bir mamayı çoğunlukla yememeyi tercih ediyor. Kedilerin ihtiyaçları olan vitaminlere ve besinlere sahip farklı lezzetlerde mamalar bulunuyor. Bu mamalardan hangisinin tercih edileceği; kedilerin yaşına, kilosuna ve cinsine göre değişebiliyor. Aynı zamanda, kısırlaştırılmış ve kilo problemi olan kediler için özel olarak üretilen mamalar, kedilerin sağlığı için büyük önem taşıyor. Kısırlaştırılmış kedilerin operasyon sonrasında yeme istekleri artıyor. Eskiye göre öğünlerini çoğaltan kediler, bir öğünde normalden daha fazla miktarda mama tüketiyor. Böyle bir beslenme şekli ile kısa sürede kilo alan kediler, obezite sorunuyla karşı karşıya kalıyor. Ayrıca, kısırlaştırılmış erkek kedilerin diğer kedilere göre idrar yollarında taş oluşma eğilimi de daha fazla oluyor. Kısırlaştırma sonrasında olası rahatsızlıkların önüne geçebilmek için kısırlaştırılmış ve diyet kuru kedi mamaları, kedilerin metabolizmalarına uygun olarak besleyici özellikler barındırıyor. Kısırlaştırılmış kediler, geçirdikleri operasyon nedeniyle hassas bünyeye sahip oldukları için kedi sahiplerinin mama tercihlerinde dikkatli davranmaları gerekiyor.

Kısırlaştırılmış & Diyet Kuru Kedi Mamaları Fiyatları

Her kedi cinsine, sevecekleri içeriğe ve her kedi sahibinin bütçesine uygun birçok mama seçeneği yer alıyor. Ürünler tat farklılıklarına ve gramajına göre değişebiliyor. Genellikle ürünlerin fiyatına göre farklı fiyat aralıkları ortaya çıkıyor. Kedilerin yavruluk, yetişkinlik, yaşlılık, kısırlaştırılmış olması durumlarına göre mama çeşitleri değişebiliyor. Aynı zamanda plastik ve teneke (konserve) ambalajları da bulunuyor. Ürün fiyatları bu duruma göre de farklılık gösterebiliyor. Kısırlaştırılmış kedi maması fiyatlarını öğrenmek için Hepsiburada ile araştırma yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kısırlaştırılmış & Diyet Kuru Kedi Mamaları

1833 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Tat
Toplam 61 / 1833 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?