En Ucuz ve Kaliteli Diyet Kuru Kedi Mamaları

Mama konusunda seçici olan kediler, istemedikleri bir mamayı çoğunlukla yememeyi tercih ediyor. Kedilerin ihtiyaçları olan vitaminlere ve besinlere sahip farklı lezzetlerde mamalar bulunuyor. Bu mamalardan hangisinin tercih edileceği; kedilerin yaşına, kilosuna ve cinsine göre değişebiliyor. Aynı zamanda, kısırlaştırılmış ve kilo problemi olan kediler için özel olarak üretilen mamalar, kedilerin sağlığı için büyük önem taşıyor.

Kısırlaştırılmış kedilerin operasyon sonrasında yeme istekleri artıyor. Eskiye göre öğünlerini çoğaltan kediler, bir öğünde normalden daha fazla miktarda mama tüketiyor. Böyle bir beslenme şekli ile kısa sürede kilo alan kediler, obezite sorunuyla karşı karşıya kalıyor. Ayrıca, kısırlaştırılmış erkek kedilerin diğer kedilere göre idrar yollarında taş oluşma eğilimi de daha fazla oluyor.

Kısırlaştırılma sonrasında olası rahatsızlıkların önüne geçebilmek için kısırlaştırılmış ve diyet kuru kedi mamaları, kedilerin metabolizmalarına uygun olarak besleyici özellikler barındırıyor. Kısırlaştırılmış kediler, geçirdikleri operasyon nedeniyle hassas bünyeye sahip oldukları için kedi sahiplerinin mama tercihlerinde dikkatli davranmaları gerekiyor.

Normalde kuru mamaların yağ oranları, yüzde 20'leri bulurken kısırlaştırılmış ve diyet kuru kedi mamalarında bu oran, yüzde 10 civarında oluyor. Kısırlaştırılmış ve diyet kuru kedi mamaları, düşük yağ ve yüksek protein içerdikleri için kilo alma riskinin önüne geçiyor. Bu mamalar ile kedilerin kilo kontrolü sağlanıyor. İdrar yollarında herhangi bir rahatsızlığa neden olmayan mamalar, kas yoğunluğunu artırıcı ve koruyucu özellikler de taşıyor. İçerdiği onarıcı ve önleyici besin maddeleri ile kısırlaştırılmış ve diyet kuru kedi mamaları, kedilerin yaşamsal fonksiyonlarını ve metabolizmasını kontrol altında tutuyor.

Kısırlaştırılmış veya kilo sorunu yaşayan kediler için üretilen mamaların, besin maddeleri ve oranları özenle hazırlanıyor. Daha çok tavuk ve hindi etleri kullanılan mamalarda kolay sindirim ve kısa sürede maksimum verimlilik amaçlanıyor. Bağırsak aktivitesini destekleyen maddeler kullanıldığı gibi düşük magnezyum seviyesi de korunarak kedilerin böbrek hastalıklarının önlenmesine katkı sağlanıyor.

Mamalar arasındaki farklılıklar, yalnızca içerdikleri besin maddeleri ile sınırlı kalmıyor. Yaşa uygun besin değerleri ile de ilgili olarak seçilen mamanın besin değerlerinin dikkatlice incelenmesi gerekiyor. Genç, yetişkin ve yaşlı kediler için ayrı ayrı mamalar bulunuyor. Kedinizin yaşına göre seçeceğiniz mama da değişiklik gösteriyor. Kedilerin damak zevkleri birbirlerinden farklı olduğu için hangi mamanın seçileceğine, deneme yanılma yöntemiyle kedinizle birlikte karar vermeniz gerekiyor.

Kısırlaştırılmış & diyet kuru kedi mamaları sayfasında düşük yağ ve yüksek protein oranlarının yanında kedilerin lezzetli buldukları somonlu, ton balıklı, tavuk etli, hindi etli, kuzu etli gibi çeşitler de yer alıyor. Ayrıca, içerisinde tahıl yerine meyve ve sebze bulunan mamalar da bulunuyor. Pro Plan, Royal Canin, Hills, Whiskas, Alica, N&D, Matisse, Brit Care gibi bilinen ve sık tercih edilen mama markalarının farklı kilograma sahip paketleriyle kedi sahiplerine farklı tercihler sunuluyor.

Kuru mamalar, doğru muhafaza edildiklerinde uzun süre ilk günkü tazeliğini koruyor. Mamalar, kedilerin besin ihtiyaçlarının tamamını karşılamak için özel olarak tasarlanıyor. Ayrıca, kedi sahipleri tarafından ekonomik bulunduğu için kuru mamalar, en çok tercih edilen mama grubu arasında birinci sırada yer alıyor. Yine de veterinerler tarafından belirli miktarlarda yaş mama ile kuru mamaların desteklenmesi gerektiği öneriliyor.

Eğer kedinizi kısırlaştırdıysanız veya fazla kiloya sahip olan bir kediniz varsa kedinizin formda kalmasını sağlayacak mamaları tercih etmelisiniz. Böylelikle kediniz sağlığına kısa sürede kavuşacak ve kedinizin hormonal değişimleri de desteklenir. Kısırlaştırılmış ve diyet kuru mamalardan birini kedinizin damak zevkine göre seçebilir; kedinize sağlıklı bir yaşam sunabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kısırlaştırılmış & Diyet Kuru Kedi Mamaları

1246 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Marka
Toplam 24 / 1246 ürün
DSACategoryId/2147483616/560074/560118/60006982/24004183