Köpek oyuncakları, köpeklerin fiziksel ve ruhsal gelişimi açısından büyük önem taşır. Her köpeğin enerjisini atabilmesi ve günlük egzersiz ihtiyacını tamamlayabilmesi için hareket etmesi gerekir. Söz konusu yeterli hareket miktarı; köpeklerin cinsine, yaşına ve kilosuna göre değişiklik gösterebilir. Ancak hem köpeklerin sahipleriyle daha güçlü bir bağ kurabilmeleri hem de fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı şekilde yetişebilmeleri için köpek oyuncakları oldukça önemlidir. Siz de dört ayaklı dostunuzla daha iyi vakit geçirebilmek, onu daha doğru ve keyifli bir şekilde eğitebilmek ve günlük enerjisini oyuncaklara kanalize edebilmek için köpek oyuncağı çeşitleri ve fiyatlarına Hepsiburada.com'un Pet Shop kategorisi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Köpek Oyuncakları Nasıl Seçilir?

 • Köpek oyuncağı çeşitleri birçok farklı amaca göre tasarlanır. Köpeklerin yaşı, sağlık durumu ve kilosu oyuncak seçiminde en önemli faktörler arasında yer alır. 
 • Köpeklerin diş çıkarma süreci 3-12 ay arasında gerçekleşir. Bu esnada dişleri kaşınabilir ya da acı hissedebilirler. Köpeğinizin bu dönemi en konforlu ve keyifli şekilde atlatabilmesi adına diş kaşıma oyuncaklarını tercih edebilirsiniz.
 • Özellikle büyük ırk köpeklerin kas ve kemik gelişimi açısından her gün yapmaları gereken aktiviteler daha fazladır. Köpeğinizin hem evde hem de dışarıda oyun oynayarak keyifle hareket edebilmesi için frizbi ve benzeri oyuncaklardan yana seçim yapabilirsiniz.
 • Bazı köpek cinsleri vücut tipleri dolayısıyla hareket etmek konusunda daha isteksiz olabilir. Bu özelliğe sahip köpekler yeterince harekete teşvik edilmediklerinde, obezite ve benzeri problemler görülebilir. Bu tip durumlarda köpeğinizin yakalayarak size getirebileceği ve kendi kendine oynayabileceği top ve benzeri oyuncakları tercih edebilirsiniz.
 • Köpeğinizi eğitirken oyuncaklardan yardım almanız, hem onun bu süreci daha keyifli bulmasını sağlar hem de daha rahat bir iletişim kurmanıza olanak tanır. Özellikle tuvalet ve yemek eğitimleri gibi süreçlerde oyuncakları kullanarak söz konusu süreçleri daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Diş Kaşıma Oyuncakları ile Huzurlu Köpekler

Diş çıkarma süreci için özel olarak hazırlanan köpek oyuncakları, köpeklerin ağız ve diş sağlığını tehlikeye atmadan ısırabilecekleri şekilde tasarlanır. Doğal malzemeler ile hazırlanan ürünler, köpeklerin ilerleyen yaşlarda diş taşı ya da diş eti problemleri yaşama olasılıklarını da azaltır. Böylece köpeğiniz hem oyun oynayarak eğlenebilir hem de dişlerinde hissettiği huzursuzluk hissini bastırabilir. Ayrıca diş kaşıma oyuncakları, dişleri kaşınan köpeklerin ısırma güdülerini evdeki mobilya ve cisimlere yöneltmelerini engellemek açısından da etkilidir. 

Köpek Oyuncağı Seçerken Bunlara Dikkat

 • Köpek oyuncakları seçimi esnasında oyuncağın ham maddelerine göz atmak büyük önem taşır. Bazı köpeklerin birtakım maddelere karşı (kauçuk, latex vb.) alerjisi olabilir. 
 • Köpekler kimi zamanlarda onlar için seçilen oyuncağı sevmekte sorun yaşayabilir. Böyle durumlarda sizin kokunuzun oyuncağa geçmesini sağlamak veya köpeğiniz oyuncağını benimseyene kadar onunla birlikte oynayabileceğiniz oyunlar üretmek büyük önem taşır. 
 • Hepsiburada.com'da yer alan tüm oyuncaklar köpeklerin sağlığı ve güvenliği göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Ancak özellikle yavru köpekler için oyuncak seçimi yaparken çabuk parçalanabilecek ya da hassas yapıda oyuncaklardan kaçınılmasında fayda vardır. Aksi takdirde köpeğiniz oyuncağını parçalayabilir ve parçalardan bazılarını yutabilir.
 • Tıpkı insanlar gibi, bazı köpekler de kimi renkleri ya da desenleri daha çok sever. Köpeğinizin evdeki cisimlerle ya da diğer oyuncaklarla kurduğu bağı gözlemleyerek onun en çok sevebileceği oyuncaklardan yana seçim yapabilirsiniz. 
 • Başta yavru köpekler olmak üzere birçok köpek bir ya da birden çok oyuncağını arkadaşı olarak kabul edebilir. Özellikle köpeğinizin büyüme sürecinde ya da evde yalnız kaldığı anlarda oynayabilmesi adına peluş ve büyük oyuncakları tercih edebilirsiniz.
ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Köpek Oyuncakları

3.506 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Trixie Köpek Oyuncakları
  2. Pawise Köpek Oyuncakları
  3. Duvo Köpek Oyuncakları
  4. Eastland Köpek Oyuncakları
  5. Karlie Köpek Oyuncakları
  6. Eurodog Köpek Oyuncakları
  7. Doglife Köpek Oyuncakları
  8. GiGwi Köpek Oyuncakları
  9. Duvo+ Köpek Oyuncakları
  10. İmac Köpek Oyuncakları
  11. Flamingo Köpek Oyuncakları
  12. Karlie Flamingo Köpek Oyuncakları
  13. Kutup Oyuncak Köpek Oyuncakları
  14. Ferplast Köpek Oyuncakları
  15. Rogz Köpek Oyuncakları
  16. Pet Style Köpek Oyuncakları
  17. CCA Köpek Oyuncakları
  18. Tastybone Köpek Oyuncakları
  19. Multi Magic Köpek Oyuncakları
  20. Wonpet Köpek Oyuncakları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483616/560000/561183
Başa dön