Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Nikon D5100 18-55 VR 16.2MP 3" LCD Dijital SLR Fotoğraf Makinesi

Nikon
14.200,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (4)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

14.000,00 TL
14.100,00 TL
DSACategoryId/2147483606/60002083/1100301
Nikon D5100 18-55 VR 16.2MP 3" LCD Dijital SLR Fotoğraf Makinesi


COOLPIXL23Nikon D5100 18-55 VR 16.2MP 3” LCD Dijital SLR Fotoğraf Makinesi, fotoğraf çekiminde üst düzey profesyonellik arayanların ilk tercihlerinden biri oluyor. Geniş görüş açısıyla gözünüzle gördüğünüz tüm alanı tek kareye sığdırabilmenize olanak tanıyan ürün, 16.2 MP yüksek çözünürlüğüyle ise kadrajına sığdırdığı alanın son derece gerçekçi olmasına katkı sunuyor. Görüntü işlemcisi sayesinde fotoğraflar ve videolardaki görüntüleri iyileştiren ve daha net bir görünüm ortaya koyan Nikon D5100, gelişmiş sensörleri, HDR özelliği, geniş LCD ekranı ve daha fazlasıyla dilediğiniz her anınızı en iyi şekilde fotoğraflayabilmenize yardımcı oluyor. Size de sevdiğiniz anılarınızı bir ömür boyu ilk günkü gerçekçiliğiyle saklamak kalıyor.Nikon D5100 ile Gerçekçi Kareler Yakalayın

Nikon D5100, 16.2 milyon piksel sayısına sahip kareler yakalamanıza olanak tanıyor. 16.2 MP kamera çözünürlüğü sayesinde görüntülerin netliğini artıran Nikon D5100, ekstra kamera özellikleriyle ise görünümleri iyileştiriyor. Expeed 2 görüntü işlemcisi sayesinde ton zenginliği sağlayan ürün, fotoğraflarınızın ve videolarınızın yüksek çözünürlükte olmasına da katkı sunuyor. 

Nikon D5100, standart ışık hassasiyeti özelliğiyle sizlere ulaşıyor. Bu özellik çok hızlı hareket eden nesnelerin veya varlıkların fotoğraflarını çekerken devreye giriyor ve görüntü bozukluklarını engelliyor. Böylece hızla koşan bir kedi veya köpeğin, uçan bir kuşun fotoğrafını çekmek daha kolay bir hâle geliyor. Hassasiyet özelliği aynı zamanda karanlık veya loş ortamlarda da fotoğraflarınızın ve videolarınızın net olmasını sağlıyor. Kapalı ortamlarda son derece iyi sonuçlar almanızı sağlayan Nikon D5100 ile fotoğraf çekemediğiniz hiçbir saat aralığı kalmıyor.HDR Teknolojisinin En İyi Hâli

High Dinamic Range, Nikon D5100 ile en iyi hâline kavuşuyor. Deklanşöre bastığınız anda devreye giren HDR, iki farklı fotoğraf karesi yakalıyor. Bir fotoğraf HDR özelliği olmadan diğeri ise HDR teknolojisiyle zenginleştirilerek yakalanıyor. Böylece hem HDR’ın farkını en iyi şekilde görebilir hem de dilediğiniz kareyi kullanabilirsiniz. Fotoğraflarınızın ve videolarınızın ton aralığını genişleten ve geliştiren D5100, tek ışıkla aydınlatılan ortamlarda bile gölge veya aşırı parlak olan kısımlarda görüntü kayıplarının önüne geçiyor. Her bir bölümü en iyi görüntü teknolojileriyle iyileştiren D5100, çıplak gözle gördüğünüz kadar iyi, net ve canlı karelerle sizi karşılaştırıyor.

Yalnızca fotoğraf çekimi sırasında değil, video çekimlerinde de Nikon D5100’ın üstün özelliklerinden yararlanabilirsiniz. D-Movie özelliği sayesinde ürün, videolarınızın kalitesini Full HD’ye yükseltiyor. Çeşitli kontrast ayarlarıyla görüntüleri zenginleştiren D5100, otomatik odaklamalarla da ana konuyu en iyi ve en net şekilde kadraja alabilmenize olanak tanıyor. Videolarınızdaki istenmeyen kısımları silebilmeniz için ayarlamalar yapabilmenizi sağlayan ürün ile aynı zamanda istediğiniz anları da fotoğraf karesi olarak kaydedebilirsiniz. Geniş Görüş Açısı ve LCD Ekran

Nikon D5100, görüntü teknolojilerini geniş görüş açısı özelliğiyle buluşturuyor. Böylece tek seferde daha fazla alanı kadraja sığdırabilir ve daha fazla alanı canlı ve net karelerle buluşturabilirsiniz. Aynı zamanda D5100, 3 inç genişliğindeki LCD ekranıyla dilediğiniz kontrolleri yapabilmenize de olanak tanıyor. Bu ekran, hem saat yönünde hem de saat yönünün tersinde 180 derece dönebiliyor. Bu da size daha farklı açılardan çekim imkanı sağlıyor. 

Özel efektlerle karelerinizi farklı ışıklar ve görüntüler altında yakalayabilmenize yardımcı olan Nikon D5100, Color Sketch özelliğiyle ise ana konu dışında kalan alanları renklendirip canlandırıyor. Miniature Effect ile dilediğiniz alanları flu yapabilirsiniz. Night Vision özelliğiyle ise daha yüksek ISO değerleri kullanabilirsiniz. 4 fps hızda yüksek hızlı çekim, sessiz deklanşör, 16 farklı sahne modu, HDMI bağlantısı ve diğer tüm özellikleriyle Nikon D5100 ile hayata farklı açılardan bakabilirsiniz.
1. 16.2-milyon piksel yüksek çözünürlüklü Nikon DX-format CMOS sensör, üstün görüntü kalitesi ve ton zenginliği sağlayan işlemci ve High Dynamic Range (HDR) özelliği 

D5100, üst sınıf bir dijital-SLR makine olan D7000 ile aynı DX-format CMOS sensör ve EXPEED 2 görüntü işlemcisine sahiptir. Bu özellikler mükemmel bir ton zenginliği ile yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekilmesini sağlar. Standart ışık hassasiyeti ISO 100 - 6400 ve arttırılmış Hi 2 (ISO 25600 eşdeğeri)hassasiyet seçeneği ile makine hem hızla hareket eden konuların çekiminde hem de akşam saatlerinde kapalı mekanlarda yapılan çekimler gibi loş ışıklı ortamlarda daha iyi sonuçlar verir. 

High Dynamic Range (HDR) özelliği, deklanşöre her basıldığında aynı konunun farklı poz değerleriyle iki kare fotoğrafının çekilmesi ve oldukça geniş bir tonal aralıkta tek bir fotoğraf için birleştirilmelerini sağlar. Ters ışıkla aydınlatılmış konularda bile gölge ve parlak alanlarda dahi çok az ya da hiç detay kaybı ile çıplak gözle fark edilecek güzellikte sonuçlar ortaya çıkar. 

HDR Örnek Fotoğraf  HDR Örnek Fotoğraf

2. Geniş bir görüş açısı ve arttırılmış izleme kalitesi ile 3-in., yaklaşık 921k-nokta döndürülebilir ekran 

D5100’ün izleme kalitesi 3 in., yaklaşık 921k nokta yüksek çözünürlüklü ekran ile arttırılmıştır. Ekranda gösterilebilen renk aralığı sRGB gamıyla eşdeğerdir.

Döndürülebilir ekranın bağlantı noktasının yanda olmasıyla ekranın, makine tripoda bağlandığında, tripoda çarpması ihtimali ortadan kalkar. Döndürülebilir ekran açıldığında yatay olarak 180°, saat yönünde 90°’ye kadar ve 180°’ye kadar saat yönünün tersinde hareket ettirilebilir. Bu kullanıcıya farklı açılardan yüksekten ya da alçaktan çekim imkanı verdiği gibi özportre çalışmaları için de çok kullanışlıdır. 

Döndürülebilir ekran hareket şeması  Döndürülebilir ekran hareket şeması 

3. Full-HD filmlerin çekimi ve işlenmesinde D-Movie özelliği

D5100, D-Movie özelliği ile üstün video kalitesiyle yüksek çözünürlüklü filmler (1920 x 1080p, 30p) çekilir. Film çekimi sırasında kontrasta bağlı AF kullanılarak otomatik odaklama yapılabilir. Odaklama modu sürekli-servo AF (AF-F) ve AF-alan modu, konu takibi AF olarak seçildiğinde, makine otomatik olarak çerçeve içinde hareket eden konuyu devamlı takip eder. D5100 aynı zamanda film dosyalarının başından ya da sonundan istenmeyen kısımların silinmesi ve film içinde istenen anların JPEG fotoğraflara dönüştürülmesi için makine içinde film işleme özelliğine sahiptir. Stereo Mikrofon ME-1 ile(opsiyoneldir)Stereo sesli çekim yapılabilir. Mod kadranı ile canlı izleme düğmesinin aynı düzlemde olması da kullanım kolaylığı sağlar. 

Mod kadranı, canlı izleme düğmesi görseli(leri) Mod kadranı, canlı izleme düğmesi görseli(leri)

Stereo mic ME-1 görseli

Opsiyonel Stereo Mikrofon ME-1 ile otomatik odaklama sırasında, lens hareketine bağlı oluşan gürültü olmaksızın stereo ses kaydı yapılabilir. 

4. Özel Efekt seçeneği olan ilk Nikon digital-SLR makine

D5100 hem fotoğraf hem de film çekiminde kullanılabilecek özel efekt seçeneklerine sahiptir. Kullanıcıların etkilerini görebilmeleri için özel efektler çekimden önce gerçek zamanlı olarak görüntülenir. Kullanıcılar filmlerine özel efektler ekleme zevkini kolayca yaşarlar. Bu mod kullanıcıların kendi tarzlarını ve yaratıcılıklarını ifade edebilmeleri için eklenmiştir. 

D5100’ün Özel Efekt modu: Selective Color ve Color Sketch gibi yedi farklı özel efekt sunar.

Dikkat çekici Özel efektler 
 

   
 • Selective color

  Kullanıcının seçtiği renkleri saklayıp diğerlerini siyah beyaza çevirir. Üç renge kadar seçim yapılabilir.

  Selective color örnek görseliSelective color örnek görseli


   
 • Color sketch
  Makine konunun dış hatlarını denetler ve renklendirir. Kullanıcılar renklerin canlılığını ve dış hatların kalınlığını ayarlamak için ekran görüntüsünü kullanabilirler.
   
 • Miniature effect
  Kullanıcılar odaklanılacak alanla ilgili ayarları dikey/yatay, genişliklik (dar/normal/geniş) yaptıktan sonra geriye kalan alanlar flu görünür.
   
 • Night vision

  Bu özellik seçildiğinde çok yüksek ISO değerleri kullanılabilir. (ISO 102400 seviyesi eşdeğerine kadar). Bu sayede konu ve kompozisyon ekrandan takip edilirken karanlıkta çekim yapılabilir. 
  * RAW formatında kayıt mümkün değildir. Yalnız JPEG formatında fotoğraf çekilebilir. (siyah ve beyaz) Yalnız kontrasta bağlı AF kullanılabilir


Diğer özellikler 

  • Yaklaşık 4fps yüksek hızda çekim1, 100,000 kez denenmiş güvenilir ve uzun ömürlü perde.
    
  • Sessiz Deklanşör-Deklanşörün sessiz çalışmasına ihtiyaç duyulan çekim ortamlarında kullanılır. Makinenin önünde ve arkasında yer alan Infrared alıcılar ile uzaktan kontrolle çekim yapılabilir. (opsiyonael ML-L3 kablosuz kontrol).
    
  • Makine ayarlarını ortam koşullarına uygun şekilde otomatik olarak belirleyen ve istenen anın güzel fotoğraflarının kolayca çekilmesini sağlayan 16 farklı sahne modu .
    
  • Makine içinde HDMI-CEC uyumluluğu ile HDMI bağlantısı kullanılarak yüksek çözünürlüklü bir televizyondan izleme yapılırken fotoğraflar ve videolar izleme sırasında televizyonun uzaktan kumandası ile kontrol edilebilir.

 
Kamera Tipi Tek lensli refleks dijital kamera
Etkin Piksel (Megapiksel) 16.2 milyion
Görüntü Algılayıcı Nikon DX format (23.6 x 15.6 mm) CMOS sensör
Görüntü Boyutu(piksel) 4,928 x 3,264 [L], 3,696 × 2,448 [M], 2,464 × 1,632 [S]; D-film: 1920 x 1080 / (30fps, 25fps, 24fps), 1280 x 720 / (30fps, 25fps, 24fps), 640 x 424 / (30fps, 25fps)
Hassaslık 1/3, 1/2 , veya 1 EV basamaklamada ISO 100 - 6400 ,ayrıca HI-0.3, HI-0.5, HI-0.7, HI-1, HI-2 (ISO 25600)
Depolama Sistemi NEF (12 veya 14-bit kayıpsız sıkıştırma ve sıkıştırıllmış RAW), JPEG (uyumlu); MOV film (H.264/Linear PCM ses ile MPEG-4 AVC sıkıştırma formatı; Harici mikrofon ile Stereo ses)
Depolama Birimi SD hafıza kart *1 (SDHC ve SDXC uyumlu)
Çekim Modu 1) Tek kare, 2) Sürekli: 4fps, 3) Zamanlayıcı, 4) Gecikmiş uzaktan kumanda, 5) Hızlı uzaktan kumanda, 6) Ssesiz serbest bırakma, 7) D-Film
Beyaz Ayarı Otomatik (Ana görüntü sesörü ile TTL ve 420-pixel RGB sensör),Ampul ışığı, Floresan ( 7 tip), Doğrudan gün ışığı, Flaş, Bulutlu, Gölge, Önceden ayarlanmış manuel
LCD Monitör 3.0 inç, 921,000-nokta, düşük ısılı polislikon TFT LCD, allows up to 170-derece görüş açısı, yatay açılan tipte değişik açılı LCD
İzleme Fonksiyonu 1) Tam kare, 2) Film izleme, 3) Küçük resim (4/9/72,takvim) izleme, 4) izleme zoom, 5) Zoom sırasında konu takibi, 6) Slayt gösterisi 7) Histogram görüntüleme 8) Parlak noktalar, 9) otomatik resim döndürme, 10) Resim yorumu
Silme Fonksiyonu Tek resim, Seçilen resimler , Seçilen tarihte çekilen resimler, Tüm resimler (Korunan resimlerin dışındakiler)
Arayüz USB 2.0 (yüksek hız), Video çıkışı, HDMI çıkışı ( C tipi mini-pin bağlantısı), yeni 10-pin remote terminal, Harici mikrofon için bağlantı
Görüntü Açısı Yaklaşık 1.5x lens odak uzaklığı
Vizör Göz seviyesi pentaprizma; dahili diopter ayarı (-1.7 to +0.7m-1)
Odalama Ekranı B Tipi Parlak görüşlü temiz mat Mark VII ekran
Vizör Kapsama oranı/Büyütme Yaklaşık 95%/ Yaklaşık 0.78x
Otofokus TTL faz algılamalı, 11 fokus noktası (1 çapraz sensör) Nikon Multi-CAM 1000 otofokus modülü ile; Algılama aralığı: -1 - +19 EV (20°C/68°F de ISO 100)
Odak Modu 1) Otofokus (AF): Tek servo AF (AF-S); Sürekli servo AF (AF-C); Otomatik AF-S/AF-C seçim (AF-A), 2) Manuel seçim (MF)11 fokus alanından yapılabilir
Pozlama Ölçüm Sistemi 1) 3D renk matris ölçüm (G ve D tipi lensler), renk matris ölçüm II (diğer CPU lensler), 2) Merkez ağırlıklı (karenin merkezinde 8 mm'lik dairede %75 oranında ağırlık verilir), 3) Noktasal ölçüm (Seçilen fokus noktasınde 3.5-mm daire merkezinde ölçüm)
Pozlama Ölçüm Aralığı 1) Matriks veya merkez ağırlıklı ölçüm: 0 - 20 EV 2) Noktasal ölçüm: 2 - 20 EV (ISO 100, f/1.4, 20°C/68°F)
Pozlama Kontrolü 1) Dijital değişebilir programlar(Otomatik, Otomatik [Flaş kapalı], 2) Sahne ( portre, manzara, yakın çekim, spor, gece portre, çocuk, otomatik (flaş kapalı), gece manzara, parti/iç mekan, plaj/kar, gün batımı, alacakaranlık /sis, evcil hayvan portre, mum ışığı, çiçek, sonbahar renkleri, yiyecek, siluet, fazla ışık, az ışık), 3) Programlanmış otomatik [P], 4) Enstantene öncelikli otomatik [S], 5) Diyafram öncelikli [A], 6) Manuel [M], 7) [Özel efektler modu] Gece görüşü, renk taslağı, minyatür efekt, seçili renkler, silüet, fazla ışık,az ışık.
Otomatik Poz Basamaklama Pozlama aralığı:1/3 or 1/2 EV basabakta 3 kare
Perde Otomatik kontrollü dikey perde
Senkr. Bağlantısı sadece X-bağlantısı; 1/200 s ' kadar veya daha yavaş flaş senkronizasyonu
Flaş Kontrolü 1) i-TTL flash control by 420-segment RGB sensor; i-TTL balanced fill-flash for digital SLR, standard i-TTL flash for digital SLR
Flaş Senkron Modu 1) Dolgu flaş, 2) Yavaş senk, 3) otomatik yavaş senk., 4) Kırmızı göz azaltma, 5) Kırmızı göz azaltma ile otomatik, 6) Kırmızı göz azaltma ile yavaş senk, 7) Kırmızı göz azaltma ile otomatik yavaş senk, 8) Arka perde senk, 9) Arka perde ile yavaş senk.
Self-Timer 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1-9 pozlama
Alan derinliği önizleme d��ğmesi Hayır
Uzaktan Kumanda ML-L3 Kablosuz uzaktan kumanda ile (opsiyonel)
GPS GP-1 GPS Ünitesi ile (opsiyonel)
Desteklenen Diller 22 dil: Arapça, Çince (Basit ve Geleneksel), Danimarka dili, Flemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Italyanca, Japanca, Korece, Norveççe, Lehçe, Portekizce, Rusça, İspanyolca, İsveççe, Tai dili, Türkçe
Güç Gereksinimi Şarj edilebilirLi-ion EN-EL14 pil1030 mAh, EH-5a AC adaptör (ayrıca temin edilebilir;opsiyonel EP-5A g

Nikon D5100 18-55 VR 16.2MP 3" LCD Dijital SLR Fotoğraf Makinesi Özellikleri

Ekran Boyutu 3 inç
Hafıza Kartı SD/MMC
Segment Yarı Profesyonel
Video Oranı 1080P
Hassaslık ISO 6400
Lens 18 - 55 mm
Tipi Kit (Objektifli)
Çözünürlük 16 MP
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu FTSLRNIKD5100GREY
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön