ARA
Loading interface...
Loading interface...
Nikon
Nikon D90 18-105 VR Kit

Nikon D90 18-105 VR Kit

Nikon
%7 indirim 4.999,00 TL 4.649,07 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/2147483606/60002083/1100301

Nikon D90 18-105 VR Kit İthalatçı Garantili

Nikon D90 18-105 VR Kit


Nikon D90 18-105 VR Kit, selefinin dış boyutlarını, güç kaynağını, 11 noktalı AF modülünü ve harici kontrollerinin çoğunu devraldığı gibi yeni geliştirilen bir 12 megapiksel CMOS sensörü, EXPEED görüntü işlemcisi ve daha büyük ve çok daha yüksek çözünürlüklü bir arka LCD ekran eklemesine de yer veriyor. Ayrıca, iyileştirilmiş bir vizör kapsama, 3D odak izleme, ultrasonik sensör temizleme, %50 daha hızlı seri çekim, daha büyük bir arabellek, aktif D-aydınlatma, kamera içi geliştirme, genişletilmiş bir ISO duyarlılık aralığı, HDMI bağlantısı ve coğrafi etiketleme özelliklerinin tamamına yer vererek modernize edilmiş çok fonksiyonlu kamera tanımına riayet ediyor.

Yüksek Çözünürlüklü Hareketli Video Kaydı

Saniyede 24 kare ile maksimum 1280x720 yüksek tanımlı modda çekim yapabiliyor olmak özel bir HD video kamera konseptine uygun olduğunu gösteriyor. Kamera, uzun telefoto aracılığıyla bir tripoda takılıyken yüksek çözünürlüklü yaban hayat çekimi veya kuş gözlemciliği için kusursuz bir deneyim elde etmeyi mümkün kılan üst düzey yakınlaştırma yeteneğine sahip lens etkisinden yararlanıyor.

Ayrıntılar Üzerinde Söz Sahibi Olma Hakkı

Nikon D90 18-105 VR Kit, çekimler için hemen hemen tüm aydınlatma koşullarında hızlı ve güvenilir bir şekilde odaklanarak 0,65 ms seviyesinde bir deklanşör yanıt süresiyle birlikte Raw+JPEG Fine modu da dâhil olmak üzere tüm modlarda 4,5 fps hızında çekim yapabiliyor. Görüntü kalitesi açısından kameranın 14 bit A/D dönüşümü ona renk derinliği, kontrast ve genel netlik açısından üstünlük sağladığı gibi, genel ayrıntı seviyesinin artmasında da doğrudan etki gösteriyor.

En Keskin Görüntüler İçin Manuel Netleme İmkânı

Nikon D90, sorun çözücü bir fotoğraf makinesi hissiyatına sahip olabilmek için 18-105 mm VR kit lensi ile uyumlu bir şekilde performans gösteriyor. Lensin ağırlığı ve boyutu, kameranın gövdesi için tam uygun ve dengeli bir kombinasyon oluşturuyor. Lens etkisi altındaki yakınlaştırma işlemi, “eğim” ve “kayma” problemlerinden uzaklaşarak oldukça net ve pürüzsüz bir görüntü yansıması meydana getiriyor. Görüntünün netliğini tam olarak yansıtabilmek için de manuel netleme halkasının becerilerine yer veriyor. Bu sayede çekilen fotoğrafın özelliğine göre manuel netleme özelliğini kullanarak arzu edildiği gibi özelleştirmeler yapabilmek mümkün hale geliyor.

Çerçeve ve Odak Aralığında Tutarlı Geri Bildirim

Kamera, yapay aydınlatma altında en iyi görüntüye ulaşabilmek için, pozlamanın, renk sunumunun ve otomatik beyaz dengesinin bir araya gelmesini teşvik ediyor. Ayrıca, çarpıcı ISO performans düzeyi için diyafram açıklığı veya yakınlaştırma aralığında bağlı kalmayı gerektirecek belirli bir aralık şartına yer vermeyerek çerçeve genelinde ve odak aralığında tutarlı bir geri bildirim sunuyor.

Dinamik Aralık Seviyesini Yükselten Aktif D-Lighting Özelliği

D90’ın en kullanışlı özelliklerinden biri olan Aktif D-Lighting, görüntünün farklı alanlarının pozlamasını seçerek yanmış vurguları ve özelliksiz siyah gölgeleri önlemeye yardımcı oluyor, kameranın dinamik aralığını artırıyor. D-Lighting, ışık süzgecinden yoksun olan bir yeraltı otoparkının çekiminde hem parlak bir şekilde aydınlatılmış dış kısım hem de merdivenlerin altındaki gölgeler üzerinde bol miktarda ayrıntı içererek en zorlu sınavdan tam not alıyor.

Kamerayı Özel Kılan Teknik Faktörler

3.0 inç 920.000 piksel (VGA x 3 renk) TFT-LCD ekran içerisinde yer alan 12,9 megapiksel DX biçimli CMOS sensör (etkin pikseller: 12,3 milyon), ışığın yeterli olmadığı en zorlu görüntülerde ve hareketli nesneleri yakalama görevinde optimum netlik ve odaklama kapasitesine ulaşıyor. Ayrıca, mono ses ve 1280x720 (720p) 24 fps çözünürlük video performansı ve 30 saniyede 1/4.000 deklanşör hızı ile seri şekilde fotoğraf çekebilme fırsatı tanıyor. Bu özelliklere ek olarak aydınlatılmış odak noktaları, IS0 200-3200 aralığı (100-6400 genişletilmiş), hızlandırılmış görüntü işleme motoru, %96 çerçeve alanına sahip vizör, geliştirilmiş kullanıcı arayüzü, isteğe bağlı kompakt GPS birimi, kamera içi vinyet kontrolü, 3D renkli matris ölçer ve saniyede 4,5 kare sürekli çekim imkânına da yer veriliyor.

Nikon D90 18-105 VR Kit Özellikleri

Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000009P1OC
Sırala
Varsayılan
Bu ürün ile ilgili 6 soru ve cevap var.
Soru
Ürün kapalı kutu mudur?
Cevaplar (2)
Ürün kapalı kutudur.
Photo Like satıcısı cevapladı
24 Nisan
1 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Evet.
Fotoofis satıcısı cevapladı
08 Eylül
8 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Ürün garantisi hakkında bilgi alabilir miyim?
Cevaplar (2)
Ürün ithalatçı firma garantilidir.
Photo Like satıcısı cevapladı
12 Eylül
13 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Ürün 2 yıl garantilidir.
Fotoofis satıcısı cevapladı
22 Haziran
35 dakika içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Paket içeriği nedir ?
Cevaplar (2)
Lens, body boyun askısı, şarj aleti, bataryası, USB aktarım kablosu, garanti belgesi ve kitapçığı mevcuttur.
Photo Like satıcısı cevapladı
19 Haziran
11 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Kutu içeriği d90 body, 18-105 mm lens, pil şarj aleti, USB kablo ve garanti belgesi çıkmaktadır.
Fotoofis satıcısı cevapladı
21 Haziran
2 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Harici mikrofon girişi var mı?
Cevap
Evet mevcut.
Photo Like satıcısı cevapladı
09 Haziran
13 dakika içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Ürün Türkçe menü mü? Çanta kutu içeriğine dahil midir?
Cevap
D90 modelinde Türkçe menü bulunmuyor. Kutu içeriğinde çanta çıkmamaktadır.
Fotoofis satıcısı cevapladı
25 Ekim
14 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Ürün sıfır mıdır?
Cevap
Ürün sıfır kapalı kutudur.
Photo Like satıcısı cevapladı
05 Kasım
5 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön