19 Lastik

Kullanım rahatlığıyla ve sürüş performansına olan artı destekle 19 lastik modelleri her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Hem araçlara takılması oldukça kolay olan hem de yaz ve kış şeklinde ayrılan modellere sahip olan 19 jant lastik çeşitleri ile hayatınızı yollarda daha güvenilir geçirmeye hazır olabilirsiniz. Dilediğiniz her an her yerden erişim sağlayarak online bir şekilde temin edebileceğiniz bu lastiklerde jant boyutları 19 cm. olarak karşınıza çıkar. Adını da ölçüsünden alan lastikler binek araçların kullanımına uygundur. Otomobillerin yaz aylarında da kış aylarında da ve gerektiğinde dört mevsim boyunca sorunsuz ve kusursuz bir biçimde seyahatine devam edebilmesi için lastik seçimi oldukça önemlidir. 19 lastikler ise burada devreye giren ve kullanıcılarını bir hayli memnun eden modellerdir. 

19 Lastik Çeşitleri

Yazlık, kışlık ve dört mevsim şeklinde kategorilere ayrılan 19 inç lastik türleri arabaların dengeli bir şekilde yola devam etmesini sağlar. Direksiyon hakimiyetini en dengeli şekilde elde etmenize ve araçların yan yatma gibi risklerine karşı önlem almaya da olanak sağlar. Eşit basınca sahip olan 19 jantlı lastik çeşitleri arasında yazlık, kışlık ve dört mevsim boyunca kullanılabilecek olanları bulabilirsiniz. Yaz aylarında yola tutunmayı azaltmak ve dönme kapasitesini arttırmak amacıyla yazlık lastikler üretilir. Kışa özel lastiklerde ise yola tutunma direnci ve diş tasarımı fazladır. Karlı, buzlu ve yağmurlu yollarda sürüşü kolaylaştırmak amacıyla üretilir. Dört mevsime uygun olan lastik modellerinde ise mevsim ayrımı yapmaksızın kullanım avantajı vardır. Yaz ve kış ayrı ayrı lastikler kullanmak istemediğinizde ve sürekli lastik değişimi yapmak istemediğinizde dört mevsim lastiklerden tercih ederek kullanım sahanızı genişletebilir ve kolaylaştırabilirsiniz. 

19 Jant Oto Yaz Lastikleri

19 jant ölçüsüne sahip olan yaz lastik çeşitleri sürüş kararlılığını büyük ölçüde etkiler. İlkbahar ve yaz aylarında rahatlıkla kullanılan oto yaz lastiklerine yaz mevsimi gelmeden mutlaka geçiş yapmanız gerekir. Yaza özel tasarlanan lastikler daha az çivili bir görünüme ve çentiğe sahiptir. Bu özelliğinden ötürü yolda dönme hızı artar ve kayma gibi bir risk oluşturmaz. Oto yaz lastikleri kış lastiklerine oranla daha dar taban genişliğine sahiptir. Böylece rahatlıkla sürüşe devam edebilirsiniz. Arabanızın hızını yaz aylarında, sıcak asfaltlarda daha dengede tutmanıza olanak sağlar. Sıcak havalarda kesinlikle kışa özel tasarlanan lastiklerin kullanılmamasına özen göstermelisiniz. Yaz lastiklerinde kullanılan kabartma desenler de ince desenlerdir. Böylece performansın yükselmesinde önemli bir rol oynar. Sürüş performansını neredeyse ikiye katlayan yaz lastik modelleri yol tutuşunu arttıran ve arabanın ısınan yolda kaymasını önleyen bir tasarıma sahiptir. Aynı zamanda 19 inç yapısına sahip olan yaz lastik modelleri yaz boyunca çekiş gücünü arttırır ve otomobili sürerken gürültü seviyesini en aza indirir. Bu sayede tüm yolculuklarınızı gürültüsüz bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca yaz lastiklerinde kullanılan yumuşak hamurlar sarsıntıların da en aza inmesinde önemli bir rol oynar. 

19 Jant Oto Kış Lastikleri

Kışa özel tasarlanan 19 jant kış lastik modelleri mutlaka kışın kullanılması gereken lastik modelleridir. Kış ayları, sert hava koşullarından ötürü ne yazık ki kazaların ve kaza riskinin en fazla yaşandığı aylardır. Kayma, lastik patlaması, zincirleme kaza gibi durumlar en çok bu mevsimde karşımıza çıkar. Sizler de aracınızı güvensiz şekilde donatmamak ve kış aylarında kazaya karışmamak adına 19 jant boyutlarında oto kış lastiklerini tercih edebilirsiniz. Hava koşulları kötüleşmeden takılması gereken bu kış lastikleri aracın hem sürüş performansını arttırır hem de kaza riskini en aza indirir. Kurallar gereği otomobil türü ne olursa olsun kış lastiği uygulaması zorunlu bir detaydır. Bu zorunluluğu göz önünde bulundurarak otomobilleriniz için en doğru kış lastiklerini seçmeniz gerekir. Kış lastikleri araçlara takıldığı andan itibaren hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak performans gücü elde edilmiş olur. Kış lastiklerinde kullanılan tasarım detayları ve özellikler yaz lastiklerine oranla bir hayli farklıdır. Bu nedenle yalnızca kış aylarında kullanıma uygundur. Kışa özel sürüşler için tasarlanan kış lastikleri derin yivlere sahiptir. Sırt bloklarında kullanılan çivi ve çengel kısımları yola tutuş performansını arttırır. Bu sayede yola sağlam bir şekilde tutunan kış lastikleri ile sürüş esnasında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız. Bileşimleri, kullanılan malzemeler tamamen kışın sert soğuğuna, buzlu yollarına ve özellikle de kaygan yollarına özel olarak esnek bir şekilde kullanılır. 

Kış lastiklerinin kullanımına dair, yalnızca buzlu yollarda kullanılır gibi yanlış bir algı mevcuttur. Bu yanlış algıyı sizler doğru lastik kullanımı ile yıkabilirsiniz. Üç tip kış lastiği mevcuttur ve bu lastikler sonbahar aylarından itibaren araçlara takılmak zorundadır. En az 3 ay boyunca takılı kalması gereken kış lastiklerinde üç tip ortaya çıkar. Lamelli lastikler, çivili lastikler ve çivisiz lastikler olmak üzere üç farklı kategoriye ayrılır. Lamel kış lastikleri daha ılıman hava koşullarına kullanıma uygundur. Çivili ve çivisiz kış lastikleri ise daha çok yüksek performans gösteren ve yol tutuşu en üst düzey olan modellerdir. Kış lastikleri yapısal olarak daha yumuşaktır bu nedenle dört mevsim boyunca ya da yaz aylarında kullanıma uygun değildir. Kış lastiklerinde yer alan sırt kauçuğu ve sırt desenleri çekişin daha korunaklı ve güçlü olmasına da yardımcı olur. Bu sayede kış aylarında hava şartları ne olursa olsun zorluk çekmeden yola devam edebilirsiniz. 

19 İnç Lastik Fiyatları

19 jant lastik fiyatları ideal seviyede sunulur. Almak istediğiniz zaman online bir şekilde kolaylıkla temin edebilirsiniz. 19 lastik fiyatları desenlerine, modellerine, taban genişliğine, ölçülerine, yaz, kış ve dört mevsim olmasına göre değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda markalar tarafından sunulan modellerde de farklı fiyatlar ortaya çıkabilir. Ancak genel olarak bakıldığında 19 inç janta sahip olan lastiklerin hem yaz hem kış hem de dört mevsim modellerinde fiyatlar son derece idealdir. Diş desenlerine bağlı olarak, yol tutuş performansına bağlı olarak da fiyatlarda orantılı bir şekilde artış görülebilir. Online olarak temin ettiğinizde çok daha iyi fiyatlar kapsamında satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Lastik Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Lastik alırken dikkat edilmesi gereken noktalara özen gösterildiği takdirde çok daha uzun vadeli bir şekilde lastiklerinizi kullanabilirsiniz. Lastik alırken yaz ve kış lastiği olarak ayrım göstermesine dikkat etmelisiniz. Yaza özel yaz lastikleri, kışa özel kış lastikleri almalısınız. Sürekli lastik değişimi yapmak istemediğinizde dört mevsim özellikli olanları alabilirsiniz. 

Kış Lastiği ve Yaz Lastiği Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kış lastikleri yol tutuşu daha fazla olan, sırt deseni ve sırt dişleri daha derin olan lastiklerdir. Yaz lastikleri ise daha ince taban genişliğine sahiptir. 

Lastik Bakımları Nasıl Yapılmalıdır? 

Lastik bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. Sürüşten hemen sonra lastikler yıkanmalı ve kurulanmalıdır. Düzenli periyotlarla mutlaka basınç değerleri kontrol edilmeli ve hava basıncı düşüşü yaşandığı zaman hava basıncı mutlaka olması gereken seviyeye getirilmelidir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

19 Lastik Fiyatları

2298 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 24 / 2298 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720/259720