19 inç Lastikler

19 inç lastikler kullanışlı yapılarıyla otomobilinizi güvenli bir şekilde sürebilmenize yardım eder. Arabanızdaki lastikleri inceleyerek mevcut lastiklerinizin kaç inç olduğunu öğrenebilirsiniz. 19 inçlik lastik modelleri arasında yazlık ve kışlık modeller bulunur. Dört mevsimde de kullanabileceğiniz 19 inçlik lastikler de vardır. Arabanızın ağırlığını dengeli bir şekilde yayan lastikler sayesinde direksiyon hakimiyetinizi sağlamanız kolaylaşır. Lastiklerin basıncı eşit olarak dağıtan tasarımı sayesinde virajlara daha emniyetli şekilde girebilirsiniz. Arabanızın motorundan alacağınız gücü çekiş gücüne dönüştürebilmek için uygun lastiklerle yolculuk etmeniz gerekir. Yaz lastikleri, sıcaklıkların yüksek olduğu aylarda arabanızın performansını üst düzeye çıkarır. Kış lastikleri ise, arabanızı soğuk hava koşullarına adapte edebilmenizi sağlar. Yol ve hava şartlarına uygun bir sürüş gerçekleştirebilmek için mevsim lastiklerinin avantaj yaratan özelliklerinden yararlanmanız gerekir.

Sürüş Kararlılığı Sağlayan Yaz Lastikleri

Hava sıcaklıklarının on derecenin üstüne çıktığı ilkbahar ve yaz mevsimlerinde yaz lastiklerine geçiş yapmanız gerekir. Bu lastikler, kış lastiklerine oranla yaz aylarında yakıttan tasarruf edebilmenizi sağlar. Daha az çentiğe sahip olan yaz lastikleri arabanızın hızlanmasını kolaylaştırır. Lastiklerin üzerinde yer alan simetrik desenler sayesinde arabanızın sürüş kararlılığı artar. Virajları güvenli bir şekilde almak ve otomobilinizle manevralarınızı kolayca gerçekleştirmek için sıcak havalarda yaz lastiklerini kullanabilirsiniz. Bu lastikler kuru zeminlerin yanı sıra ıslak zeminlerde de verimlilik sağlar. Yol tutuşunu artıran desenler, arabanızın ıslak asfaltta kaymasını önler. Su kanalları aracılığıyla lastik yüzeyini kaplayan sular tahliye edilir. Yaz lastikleri, ince desenleriyle performans yaratır. Arabanızın çekiş gücünü randımanlı bir şekilde kullanabilmek için sıcak asfalt üzerinde yaz lastiklerinden yararlanabilirsiniz. 19 inçlik ürünler arasındaki yaz lastikleri, otomobilinizi sürerken kabininize ulaşan sürüş gürültüsünü azaltır. Yaz lastiklerinin yumuşak hamurları sarsıntıları minimize eder.

Arabanızı Kaygan Yollara Kış Lastikleriyle Adapte Edin

Kış lastikleri, gövdelerinde bulunan çentiklerle asfalta başarılı bir şekilde tutunur. Çentikler sürtünme kuvvetini artırarak arabanızın kaymasını önler. Kış lastiklerinin hamurları esnek kauçuklardan üretilir. Elastik kauçuk hamur dokusu, soğuk havalarda dahi esneme kabiliyetini kaybetmez. Bu sayede arabanızla virajlara güvenli bir şekilde girebilirsiniz. 19 inçlik kış lastiklerinde su olukları da bulunur. Su olukları yağmur ve kar suyuna karşı çözüm üretir. Tahliye olukları, ıslak ve karşı yollarda suyun ve karın lastiklerinizi kaplamasını önler. Derin oluklar sayesinde kar ve yağmur suyu kolayca dışarı atılır. Oluklu tasarım, suda kızaklama problemine maruz kalmasını engelleyerek güvenliğinizi sağlar. Kış lastikleri tırtıklı yüzey özelliğine de sahiptir. Yanaklarda ve sırt kısmında yer alan tırtıklar, arabanızın kaygan zeminlere tutunmasını kolaylaştırır. Esneyebilen sırt blokları arabanızın dönüş yönüne doğru kıvrılarak manevralarınızı daha rahat gerçekleştirebilmenizi sağlar.

Lastik satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar hangileridir?

Arabanızın tonajına ve lastik ölçülerine uygun ürünleri seçmeye dikkat etmeniz gerekir. Yük endekslerine ve taban genişliklerine dikkat ederek lastiklerinizi satın alabilirsiniz. Mevsim lastiklerini, içerisinde bulunduğunuz mevsimin şartlarına uygun ürünler arasından seçmeye özen göstermelisiniz.

Kış lastiği kullanmanın avantajları nelerdir?

Kış lastikleri karlı ve buzlu zeminlerde zincir kullanma zorunluluğunuzu ortadan kaldırır. Yüzeylerinde yer alan çentikler ve tırtıklar sayesinde bu lastiklerle emniyetli bir şekilde arabanızı durdurabilirsiniz. Kış lastikleri asfaltı kavrayan tasarımlarıyla motorunuzun çekiş gücünden alacağınız verimi artırır. Kış lastiklerinde kullanılan hamurlar, dondurucu soğuklarda bile yumuşak yapılarını koruyarak performans sağlar.

Lastik temizliği nasıl yapılmalıdır?

Lastiklerinizin yıpranmasını önlemek ve performansını korumak için düzenlik lastiklerinizi yıkayabilirsiniz. Yıkama işlemlerinde temizleme şampuanlarını ve cilalı temizleyicileri kullanabilirsiniz. Lastiklerinizin tüm noktalarının temizlenmesi için arabanızı hareket ettirerek altta kalan kısımların da suyla buluşmasını sağlamanız gerekir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

19 Lastik Fiyatları

İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Taban Genişliği
Toplam 24 / 1405 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720/259720