Setler

Pipo, pipo çakmağı, temizlik fırçası, temizleme pamuğu, kaşık, pipo standı ve belirli sayıda filtreden meydana gelen pipo setleri pipo tutkunlarına hitap eden ürünlerdir. Özel tasarım ahşap kutularda kullanıcıların beğenisine sunulan bu setler hem yeni kullanıcılara hem de profesyonel pipo kullanıcılarına hitap eder. Yerli ve yabancı markalar tarafından onlarca farklı modeli üretilen pipo setleri, farklı içeriklere sahip olabilir. Örneğin pipo başlangıç seti olarak da adlandırılan ve yeni kullanıcılara hitap eden set içinde daha kolay pipo hazırlamaya yönelik ürünler yer alırken, profesyonel setlerde ise titiz bir pipo hazırlama sürecinde gerekli olan ürünler bulunur. Uzun ömürlü bir kullanım ve keyifli bir içim sağlaması için kaliteli olması gereken pipo setleri, farklı tarzlara hitap eden seçenekler sunar. Başka bir ifadeyle, piponun yapım malzemesi ve genel görünümü, pipo çakmağının özellikleri, set içinde yer alan pipo hazırlama malzemelerinin çeşitliliği gibi faktörler setten sete değişebilmektedir. Bu sebeple kişisel kullanım için veya hediye etme amacıyla bir pipo seti alınacak ise titizlikle incelenmesi, kullanıcının tercihlerinin de göz önünde bulundurulması önerilir. Öte yandan farklı tasarımlarıyla öne çıkan pipo setleri, pipo tutkunları için eşsiz bir hediye seçeneği sunar. Özellikle kişiye özel pipo seti olarak adlandırılan ve piponun tamamen kişiye özel hale getirilmesi ile kullanıcılara sunulan setler, yoğun ilgi gören özel hediyelik ürünler arasındadır.

Pipo Seti Özellikleri ve Çeşitleri

Çok fazla model seçeneği ile dikkat çeken pipo setleri, profesyonel ve başlangıç seviyesindeki kullanıcılara hitap eden farklı içerikleri ile birbirinden ayrılır. Pipo seti profesyonel modeller başlangıç setlerine kıyasla daha az ürün içermesi ile bilinir. Başlangıç setleri genellikle, bir adet pipo, pipo çantası, pipo kaşığı, filtreler ve pipo çantasından meydana gelir. Profesyonel setlerde ise pipo, pipo çakmağı çok amaçlı kullanım sağlayan pipo kaşığı, pipo standı, pipo küllüğü, temizleme çubukları ve yedek filtreler bulunur. Başlangıç veya profesyonel olduğu fark etmeksizin genel olarak pipo setleri içinde yer alan ürünler şu şekildedir:

Pipo: Pipolar, genellikle lületaşı, meerschaum, briar ağacı, akçaağaç, kayın, meşe, zeytin, kiraz, bob ağacı ya da mısır koçanından yapılır. Tamamı oluklu yapıda olan bu malzemelerden en çok tercih edileni ise nem ve katran çekme özelliği de bulunan briar ağacıdır. Söz konusu ağaçtan yapılan pipolar, daha kuru, lezzetli ve serin bir içim vadeder. Öte yandan briar ağacından yapılan pipolarda kullanıma bağlı olarak zamanla desenler meydana gelir. Görünüm olarak da farklı şekillerde üretilen pipoların en çok tercih edileni klasik model olarak da bilinen gemici pipolardır.

Pipo Çakmağı: Pipo çakmakları normal çakmaklardan farklı olan formu ve çalışma prensibi ile dikkat çeker. Sıradan çakmaklar pipodaki tütünü tutuşturmak için uygun değildir. Pipo çakmaklarında alev sabitleme özelliğinin yanı sıra emniyet kapağı da bulunur.

Pipo Kaşığı: Pipoyu hem temizlemek hem de içime hazır hale getirmek için kullanılan pipo kaşıkları tıpkı çakılar gibi çok fonksiyonlu bir kullanım sunar. Tütün bastırma, temizlik, kazıma ve delik açma aparatlarından meydana gelen tek bir ürün olan pipo kaşıkları, farklı renk ve tasarımları ile öne çıkar.

Pipo Filtresi: Daha temiz bir içim sağlayan pipo filtreleri genellikle 9 mm olarak kullanıcılara sunulur. Tütün içinde bulunan ve yandığında ortaya çıkan zararlı maddelerin bir kısmını tutarak kullanıcının solumasını önleyen söz konusu filtreler, piponun yanı sıra ağızlık ile de kullanılır.

Pipo Standı/Küllüğü: Sıradan küllüklere kıyasla piponun devrilmeden durabilmesini sağlayan özel bir tasarıma sahip olan pipo standları, pipo küllükleri ile tek bir ürün olarak kullanıcılara sunulur. Başka bir ifadeyle pipo standı veya pipo küllüğü olarak adlandırılan üründe hem stant kısmı hem de küllerin konulduğu kısım bulunur.

Pipo Temizleme Gereçleri: Pipo süngeri, pipo pamuğu, pipo temizleme fırçası gibi ürünlerden meydana gelen temizleme gereçleri, her pipo seti modelinde yer alan ürünlerdir.

Kişiye Özel Pipo Seti

Pipo severler veya pipo kullanmaya başlamak isteyenler için çok özel bir hediyelik ürün olan kişiye özel pipo setleri, pipo ve hazırlama gereçlerinin yer aldığı klasik bir set olarak görünse de pipo üzerine yazı yazılması, sembol veya resim basılması ile tamamen özel tasarım bir ürüne dönüşür. Zengin ve kaliteli ürün içeriğine sahip olan bu pipo seti hediyelik kutulu olarak kullanıcılara sunulur. Özel günlerden tebriklere kadar hemen her duruma uygun olan kişiselleştirilebilen pipo setleri, kendini şımartmak isteyen pipo severler tarafından da tercih edilir. Kişiye özel setler, klasik pipo setleri ile hemen hemen aynı içeriklere sahiptir. Bu setleri sıradan pipo setlerinden ayıran tek özellik, pipo üzerine yazı, tarih, özlü söz, sembol yazılabilmesidir. Gelişen teknoloji sayesinde pipo setlerine kullanıcıların tercih ettiği fotoğraf ve görseller de işlenebilmektedir.

Kişiye özel pipo setlerinde pipo üzerine yazı yazma işlemi lazer ile kazıma şeklinde yapılır. Bu yöntem hem pipoya zarar vermez hem de yazının uzun yıllar kalıcı olmasına yardımcı olur. Ayrıca bu yöntem ile yazılan yazılarda yoğun bir katman farkı oluşmadığı için kullanıcının rahatsız olması da önlenmiş olur. Kişiye özel veya klasik bir pipo seti, hediye etme amacı ile alınacaksa, kullanıcının pipo tercihlerinin de göz önünde bulundurulması gerekir. Örneğin, yoğun çalışan ve pipo içerken ellerinin serbest kalmasından hoşlananlar için eğimli borulara sahip pipolar tercih edilebilir. Öte yandan tütün haznesinin formu ve boru şekli sebebiyle farklı isimler ile adlandırılan pipo türleri de vardır. Prince, cavalier, apple, tomato, blowfish ve tankard olarak adlandırılan pipo türleri, farklı kişisel tercihlere hitap eder. Bu sebeple hediyelik ürün olarak tercih edilecek pipo setlerinin, pipo türlerine göre de değerlendirilmesi önerilir.

Bütçe Dostu Pipo Seti Fiyatları

Hem yerli hem de yabancı markalar tarafından onlarca farklı seçeneği sunulan pipo setleri, genel olarak ulaşılabilir fiyatları ile dikkat çeker. Bazı setlerde pipo çakmağından pipo kaşığına, filtreden standa kadar pipo hazırlık ve temizlik süreçlerinde ihtiyaç duyulabilecek hemen her gereç yer alırken bazı setlerde ise pipo ve temizleme gereçleri bulunur. Bu sebeple pipo seti fiyatlarında içerik, belirleyici faktörler arasındadır. Pipo set fiyatları marka, model ve içerik nedeniyle de üründen ürüne farklılık gösterir. Pipo setleri içinde yer alan pipoların farklı malzemelerden üretilmesi, el işçiliği ürünü olması, pipo çakmaklarının kalitesi ve özellikleri gibi etkenler fiyatlarda farklılığa neden olur.

Tamamen eşsiz olması sebebiyle farklı hissetmek isteyen kullanıcılara hitap eden kişiye özel pipo setleri, içerdikleri pipo ve diğer ürünlerin tasarımına, işçiliğine ve kalitesine göre farklı fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur. İçerdiği pipoya göre kalitesi değişen bu setler arasında özel ağaçlardan el işçiliği ile yapılan, üzerinde ekstra cila katmanı bulunmayan, dolgu içermeyen ve doğal bir hava çıkış yoluna sahip olan pipoların yer aldığı özel setler de vardır. Siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için özel bir pipo seti satın almak istiyorsanız, beğendiğiniz ürünü sepetinize ekleyerek siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pipo Seti Fiyatları

294 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 294 ürün
DSACategoryId/2147483632/25000094/25015202/25018451