Kedi maması, kedilerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak, daha sağlıklı bir hayat sürmelerini sağlamak ve gelişimlerine destek olmak amacıyla özel olarak hazırlanan bir besindir. Bu kuru ve yaş mamalar kedilere sağladıkları proteinin yanı sıra, vitamin ve mineral gibi ihtiyaçlarını karşılamaya da yarayan ürünlerdir. Çeşitli aromalara ve özel ihtiyaçlara göre değişen besin değerlerine sahiptir. Pro Choice bu amaçlara ve ihtiyaçlara uygun kuru ve yaş kedi mamaları üreten bir markadır. Spesifik gıdalara alerjisi bulunan kediler için protein kaynaklarının tekil olarak kullanıldığı çeşitleri mevcuttur. Bunun yanı sıra vitaminli, amino asitli ya da mineralli türleri de vardır. Birçok farklı aromaya ve çeşitli yaş gruplarındaki kedilere özel hazırlanan Pro Choice kedi maması ile kedilerinize kaliteli beslenme deneyimleri yaşatabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Seçenekleriyle Pro Choice Kedi Maması

Kuru kedi mamaları birçok farklı aromada üretilir. Bunun yanı sıra farklı besin değerleri bulunur. Ürünlerin üretimi esnasında kullanılan teknikler ve ürünün içeriğinde yer alan besinler, mamanın çeşidi oluşturan ana etmenlerdir. Kediler etobur olarak nitelendirilir. Kuru mama çeşitlerinin içerikleri de buna göre şekillenir. Pro Choice da birçok farklı aromaya sahip kuru mamalara sahiptir. Bunlar arasında bulunan Pro Choice tavuklu kedi maması sıklıkla tercih edilen bir aromaya sahiptir. Et, sebze ve tahılların karıştırılarak püre haline getirilmesi ve ardından kurutulup preslenmesi ile meydana gelen Pro Choice kedi maması kuzu etli ürün de ön plana çıkan çeşitler arasında yer alır. Bir diğeri ise Pro Choice kedi maması somonlu çeşididir. Bu aromalar arasından kedinizin en sevdiği mamayı deneyerek bulabilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken durum mamayı direkt değiştirmemektir. Bu kedinizin mide veya bağırsak problemi yaşamasına neden olabilir. Çeşitleri karıştırarak aşama aşama bir mama değişikliği yapılması önerilir. Bu kuru mamalar arasında bazı çeşitlerde sindirime yardımı olan bitki türleri de kullanılır. Bunun yanı sıra farklı vitamin, mineral, amino asit gibi özel besinlerle desteklenen kuru mama çeşitleri de vardır. Ayrıca Pro Choice kedi maması kısır kediler için olan ürünler ile kısırlaştırılmış yetişkin kedinizin daha iyi bir beslenme düzenine sahip olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Pro Choice Kedi Maması Seçiminde Önemli Hususlar

Kediler de aynı insanlar gibi farklı türde beslenme ihtiyacına sahip olabilir. Evlerinizi paylaştığınız patili dostlarınızın daha sağlıklı bir hayat sürmeleri için bu ihtiyaçlar ve farklılıklar göz önünde bulundurulması gerekir. Bunu sağlamak için doğru kedi maması seçimi yapmak önemlidir. Dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunan bir özellik, kedinizin yaşı ve kısırlık durumudur. Kısır bir kedi ve yavru kedinin beslenme şekli farklılık gösterir. Pro Choice yavru kedi maması henüz bir yaşına gelmemiş kediler için üretilir. Kediniz kısırlaştırılmış ise Pro Choice kısır kedi maması tercih edebilirsiniz. Bu farklılıktaki temel sebep, mama içeriklerinde bulunan farklı mineral, vitamin ve mama değerleridir. Özellikle kedinizde alerjik bir durum söz konusu ise buna uygun bir mama ya da özel bir mama seçilmesi gerekir. Kedinizin bünyesi tahılı sindiremiyor olabilir. Bu durumda Pro Choice tahılsız kedi maması daha iyi bir yemek deneyimi yaşamasını sağlar. Çünkü kedilerin de birbirinden farklı metabolizması, vitamin ihtiyaçları ve alerjik reaksiyonları vardır. Böyle durumlarda ilk olarak uzmana başvurmak ve ardından gerekli içeriğe sahip mama seçimini yapmak, kedinizin sağlığını korumasını sağlar. Mama çeşitleri genellikle kırmızı ve beyaz et içeriklidir. Ancak fosfor ve kalsiyum dengesinin sağlanması gereken bir durumda size balıklı mama önerilebilir. Böyle bir durumda Pro Choice balıklı kedi maması ön plana çıkar. Eğer kediniz kısır ise ve böyle bir ihtiyacı varsa bu durumda Pro Choice somonlu kısır kedi maması tercih edilir.

Farklı Kilogram Seçenekleriyle Pro Choice Kedi Maması

Kuru kedi maması çeşitleri, farklı kilogramlarda hazırlanmış paketler halinde satışa sunulur. Bu paketler genellikle yüksek kilogramlara karşılık gelir. Bunun nedeni ise kedi mamalarının uzun süreli kullanımlarda dahi taze kalabilir olmasıdır. Pro Choice kedi maması da 2 kilogram, 5 kilogram, 15 kilogram gibi seçeneklere sahiptir. Pro Choice kedi maması 15 kg ürününü birden fazla kediniz varsa tercih etmeniz size kolaylık sağlayabilir. Bunun yanı sıra sürekli mama almak için vakit ayıramayanlar için de kurtarıcı bir mama paketidir. Bazı kediler açılmış ve üzerinden zaman geçen mamaları yemeyi reddedebilir. Böyle durumlarda ise 2 veya 5 kilograma karşılık gelen mama paketleri ile kedinize daha mutlu bir yemek yeme süreci yaşatabilirsiniz. Pro Choice kedi mamaları arasında bulunan yavru kedi maması çeşidinde ise genellikle daha düşük ağırlıktaki paketler ön plana çıkar. Zaten 1 yaşına gelene kadar tüketeceği bir mama türü olduğu için hayvan sahipleri genellikle Pro Choice yavru kedi maması 2 kg paketini tercih edebilir. Bunun yanı sıra sadece kuru mamalar değil yaş mamalar da konserveler halinde çeşitli ağırlıklarda hazırlanır. Ancak bu ürünler açıldıktan sonra kuru mamalar kadar uzun muhafaza edilemedikleri için daha küçük gramajlarda paketlenir. Pro Choice yetişkin kedi konserveleri 400 gram ve 85 gram olarak hazırlanır ve kedilerinizin afiyetle yemesi için üretilir.

Pro Choice Kuru Kedi Maması Avantajları

Kuru kedi mamaları, kedilerin yeme zamanlarını ve alışkanlıklarını düzenlemek için oldukça iyi bir seçenektir. Hem daha sağlıklı bir beslenme düzeni hem de kaliteli bir ömür geçirmelerini sağlamak için kuru kedi mamaları tercih edilir. Bazı kediler için Pro Choice somonlu kedi maması gibi kuru mamalar ile kalsiyum değerlerinin yükselmesini sağlayabilirsiniz. Bazı kediler ise daha yoğun protein almaları gerektiği için Pro Choice kuzu etli kedi maması tüketebilir. Kediden kediye farklılık gösteren çeşitleri ile kuru kedi mamaları, özellikle yavru dönemlerinden itibaren başlatılması gereken bir alışkanlıktır. Pro Choice kedi maması yavru kedinizi bebeklik döneminden itibaren vücutlarından yayılabilecek kötü kokuları engelleme özelliğine sahip olabilir. İçerikleri açısından sebzeden vitamin, tahıllardan karbonhidrat ve kırmızı et ile beyaz etten proteini sağlamak üzere üretilen bu kuru mamalar ile kedilerin beslenme sorunu yaşaması önlenebilir. Ayrıca Pro Choice kuru kedi maması oldukça kolay depolanabilir ve uzun süre saklanabilir. Kuru kedi mama düzenini Pro Choice yaş kedi maması ile çeşitlendirdiğiniz takdirde oluşturacağınız karışık beslenme rutini ile kedinizin doğal beslenme davranışına daha yakın bir düzen sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kuru mamalar, kedilerin oldukça önem gösterilmesi gereken dişleri konusunda da faydalıdır. Diş sağlığı ve temizliği açısından kuru mama önerilir.

Pro Choice Kuru Kedi Maması Kullanımı

Pro Choice kedi maması yavru, yetişkin, yaşlı ve kısırlaştırılmış kediler için uygun olarak üretilir. Bu kuru mamalar, kullanım düzenleri ve sıklıkları açısından kediden kediye farklılık gösterir. Bazı kediler günde sadece birkaç defa büyük porsiyonlar halinde yerken, bazıları gidip gelerek az miktarda kuru mama tüketir. Bazı kediler yaş mama çeşitlerini sık tüketirken bazıları geniş aralıklarda tüketebilir. Bu düzen kedilerin yeme alışkanlıkları ve kendi ihtiyaçlarına göre şekillenir. Bunun yanı sıra kullanılan mama da değişiklik gösterir. Kedilerin değerlerine uygun olan kuru mama çeşitleri Pro Choice tarafından da üretilen ve ürün yelpazesinde yer alan ürünlerdir. Yavru kediler için daha küçük ancak gelişimlerini destekleyecek oranda daha yüksek protein içeren mamalardır. Ayrıca bu kuru mamaların içerisinde proteini dengeleyecek yağlar, mineraller ve vitaminler de bulunur. Yetişkin Pro Choice kedi maması da dengeli ve yüksek besin değerine sahip içeriklerden oluşur. Kuru mamalar genellikle belirlenmiş porsiyonlar üzerinden mama kapları ile kedilere sunulur. Dışarıda ise yine kediler için ayrılan alanlara ya da kaplara konarak kedilere servis edilir. Kedilerin sağlık durumları göz önünde bulundurularak seçilen kedi mamalarının porsiyonu bazı durumlarda saatli ve gramajı ölçülerek verilir. Bu, kedinin kilo almasını önlemek amacıyla yapılır.

Pro Choice Kedi Maması Fiyatları

Kedi mamaları genellikle et, tavuk ve balık içerikli olarak üretilir. Ancak çeşitlilik sadece bununla sınırlı değildir. Patili dostların günlük enerjilerini sağlamaya yarayan kedi mamaları farklı vitamin, mineral ve amino asit ya da karbonhidratlar ile de desteklenebilir. Bazı kedi mamaları tahıllı olarak üretilir. Ancak tahılı sindirmekte güçlük yaşayan kediler azı kediler için tahılsız sadece protein kaynağı olarak kırmızı ya da beyaz etten üretilen kedi mamaları da vardır. Ayrıca bunlar kuru mama ya da yaş mama olarak iki farklı çeşide sahiptir. Pro Choice kedi maması kullananlar bu farklı ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte olan ürünleri seçebilir. İçerikleri açısından geniş bir ürün yelpazesine sahip Pro Choice kedi maması fiyatları farklılık gösterir. Yavru, yetişkin ve kısırlaştırılmış kedi mamaları da fiyat açısından farklı aralıklarda bulunur. Kuru mama çeşitleri de yaş mama çeşitleri de dönemsel kampanyalar ile daha avantajlı fiyatlar üzerinden satışa sunulabilir. Özellikle de yüksek ağırlıkta olan paketli mamalara ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda kampanyaları takip ederek Pro Choice kedi maması en ucuz fiyat üzerinden satın alma imkanına sahip olabilirsiniz. Birçok farklı çeşide sahip olan Pro Choice kedi mamaları arasından belirlediğiniz ürünleri, Hepsiburada üzerinden güvenle satın alabilirsiniz.

Pro Choice Yavru ile Yetişkin Maması Arasındaki Fark Nedir?

Pro Choice kedi maması yorumlarında markanın mama özellikleri ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz. Yavru kediler gelişim sürecinde olması nedeniyle beslenmeleri farklılık gösterebilir. Bu nedenle yavru kedi mamasındaki besin değerleri, yetişkin kedi mamasındaki besin değerlerine oranla daha yüksektir. Daha yüksek besin değerine sahip yavru kedi maması yiyen yetişkin kedinin kilo alma tehlikesi bulunabilir.

Kısırlaştırılmış Kedi Hangi Pro Choice Mamayı Kullanmalıdır?

Kısırlaştırılmış bir yetişkin kedinin Pro Choice tarafından özel olarak üretilen kısırlaştırılmış kedilere uygun ürünleri tercih etmesi sağlığı açısından daha faydalıdır. Çünkü bu kısırlaştırılmış mama içerisinde diğer mamalara oranla, daha düşük oranda fosfor, magnezyum ve kalsiyum mineralleri bulunur. Ayrıca bu mamalardaki protein ve yağ oranı, standart mamalara göre de farklılık gösterir. Kedinizin daha sağlıklı bir yetişkinlik dönemi geçirmesi için uygun ürünlerin tercih etmesi oldukça önemlidir.

Pro Choice Kuru Kedi Maması ile Yaş Mama Arasındaki Fark Nedir?

Kuru mamaların üretim tekniği ile yaş mamaların üretim tekniği farklılık gösterir. Yaş mamalar kedinizin su alımına da destek veren bir besin türüdür. Bunun yanı sıra kuru mamalar ise kedinizin diş sağlığı açısından fayda sağlayan bir besin türüdür. Yaş mamalar, gıdalar üzerinde seçici davranan kediler açısından kokusuyla daha cezbedici olabilir ancak kuru mamalar da uzun süre dayanabilme özelliğine sahiptir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pro Choice Yetişkin Kedi Maması Fiyatları

55 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
HepsiLojistik Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
Gramaj
Toplam 24 / 55 ürün
DSACategoryId/2147483616/560074/560118/60006982/60000543/prochoice