1 yaşını tamamlamış olan tüm kediler yavruluk döneminden çıkıp yetişkinlik dönemine adım atıyor. 1 yaşını tamamlamış bir kedi 7 yaşına gelip yaşlı kedi sınıfına girinceye dek yetişkin kedi olarak kabul ediliyor. Yetişkin kedilerin mama ihtiyaçları, yavru kedilere ve yaşlı kedilere nazaran daha farklı oluyor. Çünkü yetişkinlik dönemine gelmiş olan bir kedi, kilo almaya daha elverişli hale geliyor. Dolayısıyla da kedinin mama tüketiminin daha düşük kalorili olması gerekiyor. Şayet yetişkin bir kedi günlük ihtiyacının üzerinde kalori alırsa, hızlı bir şekilde kilo alıp hantallaşıyor ve agresif bir ruh haline bürünüyor. İşte bu noktada devreye giren yetişkin kedi mamaları ile yetişkin bir kedinin ihtiyaç duyduğu kadar kalori alması ve formda kalması sağlanıyor. Pro Plan ise yetişkin kedilerin günlük ideal kalorileri doğrultusunda beslenmelerine olanak veren bir kedi maması olmasının yanında vitamin, yağ asidi ve mineral katkısı ile sağlıklı bir yaşam sürmelerinde de doğrudan rol oynuyor.

Pro Plan Yetişkin Kedi Maması

Pro Plan yetişkin kedi maması, sağladığı kalori dengesi ile yetişkin kedilerde fazla mama tüketmeye bağlı olarak meydana gelen şişkinliklere son veriyor ve kedilerin sindirim açısından rahatlamalarına neden oluyor. Mamanın mineral katkısı, kemik ve kemiksi dokular için önem arz ediyor. Zira Pro Plan yetişkin kedi maması çeşitlerinin tümünde yer alan fosfor ve kalsiyum gibi mineraller, kemik ve eklem ile kıkırdak gibi kemiksi dokuların korunmasını sağlıyor. Doğru ve bilinçli bir şekilde beslenen kedilerin, daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeleri sağlanmış oluyor.

Pro Plan'ın yetişkin kedilere yönelik geliştirdiği mama çeşitleri içerdikleri yağ asitleri sayesinde kedilerin deri ve tüy sağlığında da devreye giriyor. Tüy dökülmeleri minimum seviyeye inerken deri ve tüy gelişimleri de destekleniyor. Markanın geliştirdiği tüm mama çeşitleri, lezzetli yapıları ile kediler için bir vazgeçilmez haline geliyorlar. Böylece iştahsızlık gibi sorunlar ortadan kalkmış oluyor. Mama boyutları, dişlere zarar vermeyecek büyüklükte üretilmiş olduğu için rahatça tüketimleri rahat bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Kolay sindirilebilir olmaları ve dışkı kokusunu ciddi oranda azaltmaları da diğer olumlu yönleri olarak dikkat çekiyor.

Pro Plan Yetişkin Kedi Maması

Pro Plan yetişkin kedi maması modelleri, zengin bir ürün yelpazesine sahip bulunuyor. Çünkü yetişkin kedileri de gruplara ayırmak gerekiyor. Dolayısıyla kedi mamaları da bu gruplara göre değişim gösteriyor. Yetişkin ve kısırlaştırılmış bir kedi ile yetişkin ve kısırlaştırılmamış bir kedi arasında beslenme şekilleri açısından farklılıklar bulunuyor. Benzer bir farklılık da ev ve sokak kedisi arasında yer alıyor. Ayrıca hastalık ya da kilo almaya elverişlilikten ötürü rejim değişikliği gibi nedenlerden dolayı perhiz yapması gereken kedilerin de farklı şekilde beslenmeleri gerekiyor. Pro Plan zengin yetişkin kedi ürün yelpazesinde tüm yetişkin kedilere yönelik mama alternatifleri sunuyor. Alternatifler arasında mama konusunda seçici kediler için özel olarak hazırlanmış mama çeşitleri ya da deri hassasiyeti bulunan kediler için tüy topaklanmasını engelleyici nitelikte mama çeşitleri de yerlerini alıyor.

Pro Plan yetişkin kedi maması modelleri, tat bakımından da kedilere farklı seçenekler sunuyor. Böylelikle her kedinin favori mamasını tespit edebilme imkanı da doğmuş oluyor. Damak tadına uygun ve sağlıklı bir şekilde beslenen yetişkin bir kedinin yükselen yaşam kalitesi ile özen gösterilmeyen bir kedinin yaşam kalitesi arasında ciddi farklılıklar bulunuyor. Yetişkin bir kedinin yaşam kalitesini yükseltmek ise Pro Plan gibi sağlığı gözetirken lezzetten de ödün vermeyen kedi maması modellerinden geçiyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pro Plan Yetişkin Kedi Maması Fiyatları

575 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Tat
Toplam 24 / 575 ürün
DSACategoryId/2147483616/560074/560118/60006982/60000543/proplan