Tahılsız Kuru Kedi Mamaları

Kedilerin ihtiyaçları olan vitaminleri ve besinleri içinde barındıran farklı lezzetlere sahip pek çok mama bulunuyor. Kedinizin hangi mamayı daha çok seveceği; kedinin cinsine, boyutuna ve yaşına göre değişiklik gösteriyor.

Tahılsız kuru kedi mamaları, özellikle deri problemleri ve hassas sindirim sistemi olan kedi sahiplerinin tercih ettiği mama grubunda yer alıyor. Hem yavru hem de yetişkin kediler için özel olarak hazırlanan ve farklı büyüklükteki paketlerde sunulan mamalar arasında tavuklu ve narlı, balıklı ve portakallı, yaban domuzlu ve elmalı, kuzu etli ve yaban mersinli gibi çeşitler bulunuyor.

Tahılsız kuru kedi mama çeşitleri, etobur kedilerin farklı hayvansal yağlar ve proteinler açısından zengin bir beslenme ile sağlıklı gelişimine yardımcı oluyor. Birçok kedi mamasında karbonhidrat ve tahıl bulunurken, tahılsız kuru kedi mamalarının hiçbirinde bu maddeler kullanılmıyor. Kedilerin doğal beslenmesine uygun olarak üretilen; protein değeri yüksek ve karbonhidrat değeri düşük olan mamalar, yöresel meyve ve sebzeler ile et ürünlerini bir arada sunuyor.

Sindirim sistemi hassas veya tüy yumağı oluşumuna yatkın olan yetişkin kedilerin beslenme gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak formüle edilmiş kedi mamaları da yer alıyor. Aynı şekilde, hassas idrar yollarına sahip olan kediler için de uygun olarak üretilen mamalar, miktarı azaltılmış protein ve mineraller sayesinde böbreklerin besinleri parçalama gereksinimini de azaltıyor. İçeriğindeki kuzu ve somon balığı, kedilerin hem sindirim sistemlerine herhangi bir zarar gelmemesine ve düzenli bir metabolizmaya sahip olmalarına hem de tüy yapısıyla beraber deri yapısında da iyileşmeler sağlanmasına yarıyor.

Genellikle evde yaşayan kediler, dışarıya çıkan kedilere oranla daha çok kilo alıyor. Dışarı çıkan kediler, evde duran kedilere göre daha enerjik oluyor. Kısırlaştırılmış kediler de yine aynı şekilde kilo almaya yatkınlık gösteriyor. Dışarı çıkmayan ve kısırlaştırılmış kediler için düşük kalorili bir diyet uygulanması gerekiyor. Tahılsız kuru kedi mamaları, kedinizin ideal kilosunu korumaya yardımcı olurken bütün besin ihtiyaçlarını da karşılıyor.

Tahılsız kuru kedi mamaları arasında her yaşa uygun seçenekler yer alıyor. Yavru kedi mamaları, kedilerin düzenli gelişimleri için bol miktarda enerji içerirken; yaşlı kedi mamaları ise daha az enerji ve kalori içeriyor. Kimyasal koruyucu maddeler barındırmayan tahılsız kuru kedi mamaları, doğal maddelerle korunuyor. Kaliteli et kaynağı ve maddeler içeren mamalar, tahıl içermediği için bu besin grubuna alerjik olan kediler de tahılsız gıdaları rahatlıkla tüketebiliyor.

Magnezyum, fosfor ve kalsiyum oranı düşük tutulan tahılsız kuru kedi mamaları, kedilerin sık karşılaştıkları idrar yolu rahatsızlıklarına neden olmuyor. Son derece güvenli ve sağlıklı olan mamalarda bulunan protein oranı, yetişkin ve sağlıklı bir kedinin günlük besin ihtiyaçlarını dengeli bir şekilde karşılıyor.

Tahılsız Kuru Kedi Maması Fiyatları

Tahılsız kuru kedi maması fiyatları, diğer mama gruplarıyla karşılaştırıldıklarında aynı düzeyde seyrediyor. Doyurucu besinler içeren mamaları, kediler daha az tükettikleri için de belirli bir zaman içinde tasarruf sağlanmış oluyor.

Yaş mamalara oranla kuru mamaların doğru muhafaza edildiğinde gün boyu taze kalabilmesinden dolayı daha ekonomik olduğu görülüyor. Paketini iyice kapatırsanız veya mamayı aldığınız gibi hava almayan kavanozlara doldurursanız büyük bir paket mama alarak daha az fiyat ödemiş oluyorsunuz.

Eğer kısırlaştırılmış bir kediniz varsa kedinizin fazla kilo almadan sağlıklı bir yaşam sürmesi için kısırlaştırılmış kediler için özel içeriklerle hazırlanan mamalardan da tercih edebilirsiniz. Ancak; kediler seçici davrandıkları için kısırlaştırılmış kedi mamalarını sevmeyebilirler. Kategoriyi inceleyerek, bütçenize uygun en kaliteli mamayı satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tahılsız Kuru Kedi Maması

409 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Kuponlu Ürünler
Toplam 29 / 409 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?