Evlerdeki minyatür bahçeler olarak tanınan terraryum, popüler dekoratif ürünlerden biridir. Cam bir fanus içinde canlı veya cansız bitkiler ile hazırlanan terraryumlar, hazır olarak satıldığı gibi özel malzemelerle de hazırlanabilir. Gerek bir hobi olarak gerekse profesyonel anlamda terraryum yapımı ile ilgilenenler için çeşitli malzemeler terraryum malzemeleri arasında yer alır. Terraryum malzemeleri, dekoratif bitkilerden ve objelerden başlayarak terraryum akvaryumlarına kadar birçok ürünü kapsar.

Hazır Terraryum Kitleri

Terraryum kitleri kertenkele, kaplumbağa, yılan gibi canlı hayvanlar için tasarlanan ürünlerdir. İçi farklı şekillerde dekore edilmiş olan akvaryumlar, beslenecek hayvanın ihtiyaçlarına göre çeşitli özellikler taşır. Havalandırma kanalları, ısıtma özelliği veya saat ayarlı sis yapma özelliği ile donatılan kitler, kablosundan hortumuna kadar tüm malzemesi ile kullanıma hazır halde satılır. Kitler ebadına göre değişiklik gösterir. Hazır terraryum kitlerinin genel özellikleri ise şöyledir:

  • Hazır kitler, 30x30x45 cm ebatlarından başlayarak 60x45x60 cm ebatlarına kadar çıkan ürünlerdir. Akvaryumlar dikey veya yatay ürünler olarak bulunabilir.
  • Kitler markasına göre farklı iç dekorasyonlara sahiptir. Genellikle boş bir şekilde gelen kitler, gerekli malzemeyi içerir ve kendi terraryumunuzu kurmanıza imkân verir.
  • Cam terraryumlar paslanmaz metal ızgaraya ve havalandırma kanallarına sahiptir. Ön ve üst kısma yerleştirilen havalandırma kanalları akvaryum içinde maksimum hava akışını sağlar.
  • Kitlerde kablo ve hortumlar dekoratif görüntüyü bozmamak için arka tarafa gizlenmiştir.

Şık Terraryumlar İçin Farklı Malzemeler

Terraryum malzemeleri arasında akvaryumlar için tasalanan malzemeler ve dekoratif amaçlı kullanılan malzemeler bulunur. Orman ve çöl sürüngenleri için oluşturulan terraryum çeşitleri için ısıtmalı kayalar, şelaleler, su filtreli kayalar, havuzlar, mağaralar ve daha birçok ürün çeşidi ürünler arasında yer alır. Havuzlar ve kayalar doğal taş görünümünde olup sürüngen türüne göre farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Özellikle sürüngen yuvaları, dinozor yumurtası, kafatası gibi orijinal şekillere sahiptir. Dekoratif objelerin yer aldığı terraryum malzemeleri arasında sulama amaçlı kullanılan bitki şeklinde damlalık gibi ürünlere erişebilirsiniz. Aynı zamanda arka fonlar, bitkiler ve daha birçok malzemeyi temin edebilirsiniz. Özellikle plastik bitki çeşitleri arasında sarmaşık, ağaç dalı, kütük gibi farklı ürünler ile doğal bir ortam oluşturabilirsiniz.

Terraryum Taban Malzemeleri

Terraryum kurarken kullanılan temel malzemeler arasında sürüngenler için kum ve humuslu toprak yer alır. Kum çeşitleri renk açısından değişiklik gösterip sarı, beyaz, krem, kızıl gibi birçok renk seçeneğine sahiptir. Kumlar taban malzemesi için kullanılır ve 1 kg’lık, 2 kg’lık ve 2,5 kg’lık paketler halinde temin edilebilir. Taban malzemeleri arasında organik malzemelerden hazırlanan orman tabanı paketlerini bulabilirsiniz. Orman tabaları kafes içindeki nem dengesini sağlamaya yardımcı olurken sürüngenlerinizin doğal ortamda yaşamasına imkân verir. Doğal taban malzemeleri arasında ağaç kabuğu lifleri de yer alır. Lifler, farklı ağaçlardan üretilip 4 veya 5 kg’lık paketler halinde satılır.

Terraryum Aksesuarları

Terraryum aksesuarları arasında renkli çakıl taşları, plastik bitkiler ve doğal kaya görünümünde ürünler bulunur. Çakıl taşları renk açısından farklılık gösterip turuncu, yeşil, kahverengi, sarı gibi renkler eşliğinde satılır. Ebat açısından da değişiklik gösteren taşlar küçük, orta veya büyük ürünler olarak temin edilebilir. Terraryum malzemeleri arasında yapay çimler yer alır. Çimler, taban malzemesi olarak kullanılır ve kesilebilir yapısı ile farklı fanusların içine kolayca yerleştirilebilir. Ürünler arasında terraryum düzenlemek için üretilen el malzemeleri bulunur. Özellikle terraryum içine nesne yerleştirmek veya terraryum içinden herhangi bir şey almak için kullanılan cımbızlar, bambu ve çelik cımbız olarak temin edilebilir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Terraryum Malzemeleri

Terraryumlar
Terraryum Aksesuarları
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 223 ürün
DSACategoryId/2147483616/24001711/24001719