Terraryum Malzemeleri

Bulunduğunuz ortama ekolojik bir dünyamı hazırlamak istiyorsunuz? İşe terraryum malzemeleri satın almakla başlayabilirsiniz. Ortamın havasını değiştirmek ekolojik bir dünyanın kapılarını açmak en önemlisi bulunduğunuz ortamın kalitesini arttırmak artık terraryumlar ile mümkün hale gelmektedir. Terraryum sadece cansız objelerden değil aynı zamanda canlılardan da oluşması mümkündür. Teraryum malzemeleri temin ederek siz de küçük ekosistem oluşturarak hem görsel bir şölen hem de ekolojik bir dünya yaratabilirsiniz. Birkaç malzeme ile kendi tarzınızı yansıtan terraryum oluşturmak bu kategori ile artık mümkün hale gelmektedir. Terraryum oluşturduktan sonra ortamın ve ruhunuzun nasıl değiştiğine canlı olarak tanıklık edecek mutluluk hormonlarınızın sayısı kesinlikle artacaktır. 

Terraryum Nerelerde Kullanılır? 

Terraryum kendinden sihirli olan büyülü bir dünyanın kapısını size aralamaktadır. Kullanacağınız malzemelerle terraryumları istediğiniz ortama taşıyabilirsiniz. Ofisinizin en güzel köşesini, evinizin baş köşesini çeşitli terrayyumlar ile taçlandırmanız mümkündür. Terraryumlar akla gelinebilecek her alanda kullanılabilir. Hangi ortamda bulunuyor olunursa olunsun şöyle bir gerçek vardır ki terraryum ortamın atmosferini tamamen değiştirecektir. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken husus hazırladığınız terraryumların özellikle canlı terraryumların güneş ışığında mı yoksa güneş almayan bir alanda mı muhafaza edilmesidir. Çünkü oluşturabilecek bazı canlı terrayyumlar güneş ışığı isterken bazı canlı terraryumların loş bir ortamda muhafaza edilmesi gerekir. Bu yüzden canlı bir Terraryum oluşturulurken Terraryum içerisinde yer alan canlı varlıkların doğası gereği nelerden hoşlandığının iyi belirlenmesi ve araştırılması gereklidir. Cansız olan terraryumlar için böyle bir detayın çokta önemi olmamakta istenilen bütün alanlarda kullanılabilme avantajı vardır. Örneğin banyonuzun kalitesini arttırmak için çeşitli cansız terrayyumların oluşturarak işe koyulabilirsiniz. 

Terraryum İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?

Bir nesne ya da bir kaç nesne elle şekillendiği zaman daha bir değer kazanmaktadır. Bunun en büyük örneği ise şüphesiz kendi elinizle oluşturabileceğiniz bir terrayumdur. Alacağınız terraryum malzemeleri seti ile kendi zevkinizi yansıtan bir terraryum oluşturabilirsiniz. Yapmanız gereken zevkinizi yansıtan malzemeleri seçerek kendi ekolojik dünyanızı oluşturmanızdır. Terraryum oluşturmak için çeşitli malzemelere ihtiyaç duyulur. Terraryum aslında birçok detayı içerisinde barındırır. Fakat bu detaylar kişinin oluşturacağı terraryum zevkine göre değişkenlik gösterir. Sizin zevkiniz ne olursa olsun aradığınız bütün terraryum malzemelerini bu kategoride kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Cam Fanus: Bir terraryumun en önemli malzemesi kesinlikle cam fanuslardır. Cam fanus olmadan bir terraryum oluşturmak neredeyse mümkün değildir. Teraryum malzemeleri cam fanus alınması gereken ana malzemelerin başında yer alır. Çeşitli boyutlarda ve şekillerde terraryum cam fanuslar bulmak mümkündür. Örneğin: yuvarlak, kare, dikdörtgen, elma tipi cam fanuslardan herhangi birini rahatlıkla bulabilirsiniz. Cam fanusların boyut ve ebat çeşitleri de aynı şekilde bu kategoride zengin tutulmuş onlarca çeşit yer alır. 

Etkin Kömür: Ekolojik dünyanın en önemli unsuru özellikle canlı terraryumlar için etkin kömürdür. Etkin kömür canlının uzun süre yaşamanı sürdürebilmesi için gerekli olan hatta olmazsa olmaz olan bir malzemedir. Canlı bitki kullanmak istiyorsanız mutlaka etkin kömüre yer vermelisiniz. Etkin kömür cam fanusun içerisinde oluşabilecek zararlı maddeleri bünyesinde toplar. Bu sayede terraryum içerisinde yer alacak canlı bitkiniz uzun ömürlü olacaktır. 

Su Düzenleyici: Terraryum da bir canlı besliyorsanız yaşam kaynağı olan suya her zaman ihtiyaç duyulacaktır. Bu ihtiyacınızda size yardımcı olacak malzeme ise su düzenleyicileridir. Su düzenleyicisi suyu belirli zaman diliminde belirli bir miktarda terrayumun içerisine aktarır. Şehir dışına çıkacaklar için veya sürekli sulama konusunda unutkan olanlar için bu malzeme hayat kurtarıcıdır. 

Sürüngen Yağmurlama Sistemi: Canlı terraryum sevenler genellikle en çok tercih ettikleri sürüngenler olmaktadır. Sürüngenler bir hayvan çeşidi olduğu için özel bakım ve ilgi ister. Özellikle bazıları suyu çok sever. Sürüngen yağmurlama sistemi de sürüngeninizin ihtiyaç duyduğu suyu sağlayarak sürüngenin daha kaliteli bir ortamda yaşam sürmesini sağlar. Siz de sürüngen yağmurlama sistemi alarak hem kendinize hem sürüngeninize bir iyilik yapmış olursunuz. 

Sürüngen Yuvası: Sürüngenler yaratılışları gereği rahat hareket edebilecekleri bir yuvaya ihtiyaç duyar. Sürüngeninizin ihtiyaç duyduğu yuvayı bu kategoriden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bu yuvalar sürüngenlerin özelliklerine göre üretilmiştir. Örneğin sürüngeniniz bir yılansa kaygan ve çok bölmeli yuvaları tercih edebilirsiniz. Bu yuvaların çeşitli ebatları da kategoride yer almaktadır. Sürüngeniniz büyüdü veya yeni küçük bir sürüngen sahiplendiyseniz terraryum için çeşitli ebatlarda ve boyutlarda yuva rahatlıkla bulabilirsiniz. 

Sürüngen Malzemeleri: Bir sürüngen için terraryum oluşturacaksanız araştıracağınız konu terraryum malzemeleri nelerdir? Olmalıdır. Sürüngen malzemeleri sürüngenin çeşidine göre çeşitlenir. Bazı sürüngenlere terraryum içerinde yuva gerekirken bazıları için uyku tulumu gereklidir. Terraryum da aynı zamanda su kabının da olması gerekir. Bu malzemelerin daha fazlasına zengin model seçenekleriyle bu kategoriden sahip olabilirsiniz. 

LED Işıklar: Işık birçok canlının ihtiyaç duyduğu bir unsurdur. Bununla beraber ışık aynı zamanda terraryum için görsel bir efekt oluşturacaktır. Siz de terraryumunuz için bir ışıklandırma düşünüyorsanız birçok kullanıcı gibi Led ışıkları tercih edebilirsiniz. Led ışıklar terraryumun içerisinde muhafaza edildiği gibi dışarısında da muhafaza edilebilmektedir. 

Çakıl ve Benzeri Taşlar: Terraryumun en güzel süslerinden biri kesinlikle çakıl taşlarıdır. Renklerin zenginliğinden yararlanarak capcanlı bir terraryum oluşturmak istiyorsanız kesinlikle rengarenk olan çakıl taşlarını tercih etmelisiniz. Terraryum için ihtiyaç duyulan taşlar sadece çakıl taşları değildir. Çeşitli taş çeşitleri bulunur. Başta çakıl olmak üzere terraryum için gerekli olan bütün taş çeşitlerine bu kategori üzerinden çok uygun fiyatlarla erişebilirsiniz. 

Bataklık Yosunu: Bataklık yosunu hem görsel bir zenginlik hem de terraryum için gerekli olan bir malzemedir. Canlı bir terraryum için bataklık yosununu mutlaka temin etmeniz gerekir. Bataklık yosunu aynı zamanda cam fanusun içerinde yer alan hava döngüsüne de yardımcı olduğu için ayrı bir öneme sahiptir.

Saksı Toprağı: Çiçekli bir terraryum oluşturmak istiyorsanız cam fanusun içine yerleştirmek için saksı toprağına ihtiyacınız olacaktır. Çeşitli saksı topraklarını ekonomik fiyatlarla bu kategoriden temin edebilirsiniz. 

Dekoratif Objeler: Bir terraryum hazırlarken gerekli malzemeler cam fanusun içerisinde yer aldıktan sonra en zevkli kısım olan terraryum süsleme aşaması başlayacaktır. Hayalinizi kurduğunuz terraryumu gerçekleştirmenizde size en çok yardım edecek olan malzeme dekoratif objelerdir. Kışa uygun bir terraryum için kardan adam gibi kışı yansıtan objeler yer aldığı gibi yaz temalı bir terraryum hazırlayacaklar için şemsiye, havuz gibi dekoratif objeler de bu kategori de yer almaktadır.

Terraryum Malzeme Fiyatları Ne Kadar? 

Teraryum malzeme fiyatları malzemenin çeşidine ve boyutuna göre değişkenlik gösterir. Bu değişkenlik satıcı firmaya göre de şekillenmektedir. Aynı çeşide ve boyuta sahip olan malzemeleri satıcı farkından dolayı farklı fiyat aralıklarında olması muhtemel bir durumdur. Ya da beğendiğiniz ve seçtiğiniz Terraryum malzemesi aynı olsa bile boyutunda yaşanan farklılık fiyatın değişmesine neden olabilmektedir. Seçtiğiniz terraryum malzemesi ne olursa olsun aradığınızı en uygun fiyatlarla bu kategoriden siz de diğer tüketiciler gibi temin edebilirsiniz. 

Terraryum Malzemelerinde Garanti Süresi Bulunuyor mu? 

Teraryum için malzemeler oldukça fazla olup her malzemenin garanti süresi olduğu gibi aynı zamanda olmayabilmektedir. Bazı satıcı firmalar terraryum malzemeleri için garanti süresi verirken bazı satıcı firmalar da vermemektedir. Beğendiğiniz terraryum malzemelerinin garantisi olup olmadığını ürün açıklama kısmından rahatlıkla erişebilirsiniz. 

Çeşitli Canlılardan Terraryum Yapılabilir mi? 

Evet, çeşitli canlı bitki ve hayvanlardan oluşturulan terraryumlar yapmak mümkündür. Canlı yosun ve çeşitli sürüngen hayvanların içerisinde yer aldığı terraryum yapmak mümkünken tamamen cansız objelerden oluşan terraryumlar da yapılabilmektedir. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Terraryum Malzemeleri

Pet Shop
Pet Shop
Kaplumbağa
Kaplumbağa
Terraryumlar / Malzemeler
Terraryumlar / Malzemeler
Terraryumlar
Terraryumlar
Terraryum Aksesuarları
Terraryum Aksesuarları
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 1422 ürün
DSACategoryId/2147483616/24001711/24001719