Can Yeleği

Can yeleği, yüzme gibi su etkinliklerinde hayvanlarıyla bir arada olmak isteyenlerin içini rahat ettiriyor. Köpekler için özel tasarlanan can yelekleri, küçük dostlarımızın suda güvenle vakit geçirmesine yardımcı oluyor. Farklı boylarda çeşitleri bulunan yelekler, özellikle hızlı yorulan, küçük veya sağlık sorunu bulunduğu için fazla efor sarf edemeyen köpeklerin güvenle yüzmesine imkân tanıyor. Köpeklerin suda dik kalmasına, yüzerken yüzeyde kalmak için çaba harcamamasını sağlayan can yelekleri, köpeklerin su egzersizlerini de daha güvenli hale getiriyor. Havuzda, denizde, yüzme anında, sandal gezilerinde, tekne turlarında kullanılabilen köpek can yeleği ürünleri, insanların köpekleri kolaylıkla tutabilmesi için özel olarak tasarlanıyor. 

Köpek Can Yeleği Özellikleri 

  • Can yelekleri ergonomik tutamaç bulundurarak, köpeklerin tutulmasını kolaylaştırıyor. Böylelikle insanlar suda bile köpeklerini kolaylıkla tutabiliyor. 
  • Köpeklerin su üstünde ideal pozisyonda kalmasına yardımcı olan yelekler, onların hareketlerini engellemiyor. Köpekler özgürce yüzüyor. Oldukça hafif ve rahat olan yelekler köpeklerin bedenine göre seçilerek kayışlarla tam onlara göre ayarlanıyor. Köpek kendini rahatsız hissetmiyor.
  • İçeriğindeki özel köpükler can yeleklerinin su üstünde kalmasını garanti ediyor. Oldukça hafif olan can yeleği modelleri köpeğin yüzeyde kalmasını kesinleştiriyor, yeleklerin göğüs askılarında bile tamponlar bulunuyor. 
  • D halkası bulunduran modeller köpeği taşımak ve bağlamak için insanlara yardımcı oluyor. Paslanma halka, çelikten imal ediliyor ve su ile temasa rağmen oksitlenmiyor. 
  • Canlı renklerde tasarlanan yeleklerin üzerinde gece görüşü sağlayan reflektör bantlar bulunabiliyor. Böylelikle gece bile köpek suda rahatlıkla görülüyor. 

Köpekler İçin Can Yeleği Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Köpeklerin boylarına ve kilolarına göre farklı ürünler seçilmesi gerekiyor. Markalar, genellikle 7 kilogramın altındaki canlılar için mikro tasarımlar üretiyor. Standart can yeleği modelleri, daha büyük köpekler için tasarlanıyor. XS ile XL bedenler arasında değişen beden numaraları hem köpeğin ağırlığına hem bel ölçüsüne hem de boy uzunluğuna göre seçilebiliyor. Köpekler için can yeleği seçerken beden ölçülerini dikkatle incelemeli ve köpeğinizin bel çevresini, boyunu tam olarak ölçmelisiniz. Can koruma amacıyla üretilen can yelekleri, henüz büyüme aşamasındaki köpekler için seçilirken o anki boyu ve kilosu dikkate alınmalı. Köpeğin büyüyeceğini göz önüne alarak daha büyük bir boy aldığınızda, can yeleği yavruya büyük geldiğinde ona gerekli korumayı sağlamıyor. Köpekler de insanlar gibi renk seçebiliyor. Ürünleri seçerken köpeğinizin sevdiği renkleri tercih edebilirsiniz. Köpeğinizin üzerindeki can yeleğine, her ihtimale karşı adının ve sizin adresinizin yazılı olduğu bir madalyon, tasma veya not bırakmak isteyebilirsiniz. Eğer yelekte bir şeyler taşımak istiyorsanız, suya dayanıklı cepleri olan can yeleği modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. 

Köpekleri Can Yeleğine Alıştırma 

Köpekler zaman zaman yaşadıkları deneyimler nedeniyle sudan korkabiliyor. Onları suya can yeleği kullanarak alıştırabilir, yavaş yavaş her hareketlerini ödüllendirerek bir sonraki aşama için motive olmalarını sağlayabilirsiniz. Köpekleri önce daha sığ, sonra derin sularda sizinle beraber yüzdürebilirsiniz. Köpeğiniz yüzmeyi çok seviyor olsa da çabuk yorulabiliyor veya bir süre sonra su üstünde kalamayabiliyorsa köpek can yelekleri sizin için doğru seçim anlamına geliyor. Can yeleklerinin her köpek için özel olmasına dikkat etmelisiniz. Başka bir köpeğin kokusunu aldıklarında köpekler can yeleği kullanmaktan çekinebiliyor. Onları yelekle yüzmeye alıştırmak için ödül mamalarından yararlanabilirsiniz. 

Siz de köpeğinizin boyuna, bel çevresi ölçüsüne, cinsine, yaşam tarzına göre onlarca köpek can yeleği arasından size ve evcil dostunuza en uygun olan ürün seçebilirsiniz. Ürünün bedenini işaretleyerek zaman kaybetmeden siparişinizi oluşturabilir, yaz tatilinde köpeğinizle deniz keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Köpek Can Yeleği Fiyatları

Seçimlerinize uygun ürün bulunamadı
DSACategoryId/2147483616/560000/24001001/60002492