Damla Kehribar

Doğal taşlar yıllardır özel anlamlar taşır. Bu taşların elde edilme şekilleri özel yöntemlerle gerçekleştirilir. Farklı amaçlar için kullanılan bu taşlar aynı zamanda estetik bir görünüm sunar. Doğallığı ile büyüleyici bir etki oluşturan damla kehribar ağaçlardan toplanır. Kendine özgü yapısı bozulmadan şekil verilebilen bu ürünün ana maddesi reçinedir. Markaların özenle tasarladığı hakiki damla kehribar ürünler sıklıkla tercih edilir. Genelde tesbih yapımında kullanılan bu ürün koleksiyonerler tarafından beğeni toplar. Aynı zamanda bir ibadet aracı olan tesbih yaygın olarak kullanılır. Çeşitli alanlarda süs eşyası olarak kullanılabilen bu ürünler dikkat çekici bir görünüm oluşturur. Özellikle erkeklerin ilgi duyduğu tesbih damla kehribar çeşitlerini eşinize veya sevgilinize hediye olarak alabilirsiniz. Orijinal yapısı korunarak tasarlanan ürün seçenekleri arasından inanılmaz bir seçim yapabilirsiniz. Bileklik olarak da kullanılabilen pres damla kehribar çeşitlerini sevdikleriniz için tercih edebilirsiniz. Markaların sizler için hazırladığı modeller kaliteli bir yapıdan oluşur. Üründe zaman içinde bozulma veya renginde değişme gibi istenmeyen durumlar gözlenmez. Ham maddesi reçine olan bu ürün farklı formlarda oluşabilir. Kaya damla kehribar çeşitleri kaliteli ve dayanıklı bir yapıdan oluşur. Bu ürünleri dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. 11 gram damla kehribar kullanılarak tesbih şeklinde hazırlanan bu ürünlerin püskül kısmı gümüş yapıdan oluşur. Fosilli damla kehribar çeşitleri elde edilirken içine gömülü olan bazı kalıntılarla birlikte değerlendirilir. Böylece dikkat çekici bir görünüme sahip olan ürünler büyük bir ilgi görür. Doğal ortamını yansıtan bu ürünlerle kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Baltık damla kehribar çeşitleri oluştuğu deniz kenarından isim alır. Bu ürünler yüksek bir değere sahiptir. Tesbih, aksesuar, süs eşyası, kolye, bileklik gibi farklı tasarımlar yapılabilen hareli damla kehribar çeşitlerini dilediğiniz şekilde tercih edebilirsiniz. Ürün bileklik olarak kullanıldığı zaman kol saati modelleriyle mükemmel bir uyum oluşturur. Tarzınızı tamamlayan orjinal damla kehribar aksesuarları inceleyebilirsiniz. Kendinizi özel hissetmenizi sağlayan bu ürünlerin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Kahverenginin farklı tonlarından oluşan bu ürün tek renk olabildiği gibi mozaik şekilde de olabilir. İçinde oluşumu esnasında üzerine yapışan çeşitli canlı kalıntılarına rastlanabilir. Bu durumda değeri artan damla kehribar çeşitleri inanılmaz bir form kazandırılarak sizlerin beğenisine sunulur. Kendiniz ve sevdikleriniz için yapacağınız seçimlerle bu ürünlere sahip olabilirsiniz.

Kıymetli Damla Kehribar Çeşitleri

Özel bir yapıdan oluşan gerçek damla kehribar çeşitleri dünyanın farklı bölgelerinden elde edilir. Markaların özel olarak tasarladığı bu ürünler yapı özellikleriyle orijinalliğini korur. Damla kehribar renkleri elde edildiği bölgeye göre farklı tonlarda olabilir. Kehribar aslında kahverengi ve sarı tonları arasında değişen renklere sahiptir. Damla kehribar tesbih çeşitleri sevilen aksesuarlardır. Bu ürünlerin zamanla bozulması veya özelliğini kaybetmesi gibi durumlar söz konusu olmaz. İşlemeli damla kehribar çeşitlerinin manevi olarak özel bir anlam taşımasının yanı sıra pek çok faydası mevcuttur. Sağlık açısından da bazı olumlu etkileri olduğu bilinen bu ürünleri dilediğiniz zaman yanınızda bulundurabilirsiniz. 33’lük veya 99 luk damla kehribar tesbih çeşitlerini tercihinize bağlı olarak alabilirsiniz. Ürünlerde bulunan taş boyutları farklılık gösterebilir. El alışkanlığınızı dikkate alarak ideal seçimler yapabilirsiniz. İlgi duyacağınız ürün çeşitlerinden bazıları şunlardır:

 • Gösterişli ve sade olacak şekilde tasarlanan çoğu üründe damla kehribar modelleri kullanılır. Bu ürünlerin kullanılması için bazı hassas işlemlerden geçirilir. Yuvarlak, uzun, oval veya petek şeklinde kesim yapılabilen bu ürünler estetik bir görünüm sunar.
 • Dominik damla kehribar çeşitleri maviye yakın bir renge sahiptir. Normal ışık altında parlama yapan bu ürün doğal yapısını korur.
 • Sevilen bir model de Ukrayna damla kehribar çeşitleridir. Bu ürünün elde edildiği bölgeden kaynaklanan kendine has özellikleri bulunur.
 • Kolayca şekil verilebilen Hint damla kehribar çeşitleri oyulmaya müsaittir. Böylece bu ürün kullanılarak farklı zevklere hitap eden tasarımlar yapılır.
 • Osmanlı damla kehribar çeşitleri uzun yıllardan beri sertleşen reçinenin işlenmesinden elde edilir. Mükemmel ürünler ortaya çıkaran bu çeşit renk ve yapı özellikleriyle ön plana çıkar.
 • Markaların kraliçe damla kehribar kullanarak ürettiği ürünleri inceleyebilirsiniz. Çeşitli hediye seçeneklerinin yer aldığı bu gruptan etkileyici bir ürün alabilirsiniz.
 • Dikkat çeken kesimi ile ön plana çıkan gözyaşı damla kehribar tesbihler erkekler tarafından büyük bir ilgi görür.
 • Renk almış damla kehribar ürünler zarif bir görünüm sunar. Bu ürünün ince ve şık kesimi ile yapılan teşbihler koyu ve açık tonların bir araya gelmesini sağlar.
 • Sık olarak tercih edilen sarı damla kehribar çeşitleri ise klasik bir atmosfer oluşturur. Bunun yanı sıra gizemli ve güçlü görünümüyle etkisi altına alan yeşil damla kehribar çeşitlerini tercih edebilirsiniz.
Damla Kehribar Özellikleri

Damla kehribar özellikleri ürünün elde edildiği bölgenin şartlarına göre değişkenlik gösterebilir. Genel olarak aynı özelliklere sahip olan bu ürün her anlamda özel kabul edilir. Doğal damla kehribar kullanılarak tasarlanan bazı ürünler gümüş aksesuar çeşitleriyle inanılmaz bir uyum yakalar. Doğal özelliğe sahip malzemelerin bir arada kullanılmasıyla elde edilen bu ürünler pek çok kişinin ilgisini çeker. Bu ürünler farklı teknikler kullanılarak doğadan elde edilir. Eritme damla kehribar nedir sorusu doğada bulunan ufak parçaların bir araya getirilerek işlenmesi olarak ifade edilebilir. Kehribarın orjinal yapısı korunarak hazırlanan bu ürünlere farklı kesimler uygulanabilir. Tesbih yapımında kullanılan kapsül kesim damla kehribar taşlar ürünün ele oturmasını sağlar. Kullanım sırasında rahatlık sunan kapsül damla kehribar tesbihler oldukça dayanıklıdır. Ağırlığına göre değer kazanan bu ürünler yaygındır. 30 gr damla kehribar kullanılarak yapılan tesbihler oldukça şık bir görünüme sahiptir. İri taşlarıyla göze çarpan 12 gr damla kehribar tesbihleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bütçenize Uygun Damla Kehribar Fiyatları

Damla kehribar fiyatları bütçenize uygun olarak belirlenir. Bu fiyatlar ürünün elde edildiği bölgeye ve özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Ürün sahip olduğu özelliklerle belirlenen fiyatları karşılar. İdeal fiyatlara sahip olan 9 gram damla kehribar tesbihler hafif ve kullanışlıdır. Yanınızda rahatlıkla bulundurabileceğiniz bir diğer seçenek ise 10 gr damla kehribar tesbih çeşitleridir. Bu ürün eli yormadan kullanmanız için ideal ağırlıkta taşlardan oluşur. Ağırlığı arttıkça değerli bir hale gelen 13 gram damla kehribar tesbih çeşitleri bu alana ilgi duyanlar için ideal seçeneklerden oluşur. Doğal rengi ve yapısı ile şeffaf damla kehribar çeşitleri ışıkta göz alıcı bir hal alır. Parlak ve canlı bir görünümü olan bu ürün enerjinizi yükseltir. Bunun dışında damarlı damla kehribar çeşitleri kusursuz bir yapıya sahiptir. Kahverenginin farklı tonlarının yer aldığı bu ürünleri damla kehribar ne kadar diye düşünmeden alabilirsiniz. Dilediğiniz tüm ürünlere Hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz.

Damla Kehribar Ne İçin Kullanılır?

Bu ürün sıklıkla kullanılan çok sayıda eşyanın yapımında kullanılır. En iyi damla kehribar hangisidir diye düşünenlerin tercih edebileceği orijinal ürünler kolye, tesbih, bileklik veya süs eşyası yapımında ilk sıralarda yer alır. Damla kehribar ucuz fiyatları ve eşsiz tasarımıyla sizlerin karşısına çıkar.

Damla Kehribardan Yapılan Tesbihlerin Özelliği Nedir?

Damla kehribar tesbih özelliklerinden biri dayanıklılıktır. Doğal olarak oluşan ve zamanla fosilleşen bu yapı yüksek bir kaliteye sahiptir. Kırılma ve yıpranmaya karşı dayanıklı olan bu ürünler tesbihlerin uzun yıllar boyunca kullanılmasını sağlar.

Gerçek Damla Kehribar Nasıl Anlaşılır?

Gerçek damla kehribar nasıl anlaşılır konusu merak edilen ve araştırılan noktalardan biridir. Bu durumun anlaşılması için bazı özel testlerin yapılması gerekir. Bunun dışında ürünün kokusu, parlaklığı ve dayanıklılığı belirleyici özelliklerindendir.

 • Kehribar en kolay nasıl anlaşılır?

 • Kehribar, bir çam türünün fosilleşmiş reçinesinden oluşan bir doğal taştır. Kehribar uzun yıllardan beri kolye, küpe, bilezik ve tespih yapımında kullanılmış, birçok ülkede alternatif tıp reçetelerinde yer almıştır. Kehribar taşı açık sarıdan koyu kızıla kadar birçok farklı tonda olabilir. Ama parlaklığı ve özel rengi, onu diğer tüm saydam taşlardan ayıran özellikleridir. Bazı takı ve aksesuarlarda sentetik malzemeler kullanılarak kehribar görünümü elde edilir. Bu nedenle kehribar taşının gerçek olduğunu anlayabilmek adına bazı yöntemlere başvurulabilir. Birkaç damla aseton kehribar taşına damlatıldığında onun buharlaşması beklenir. Gerçek kehribar taşı asetondan etkilenmezken sentetik malzemeler deforme olur. Gerçek kehribar taşı UV ışınlarına tutulduğunda mavi tonlarda bir yansıma yapar. Kehribar taşı tuzlu suya bırakıldığında yüzerken, sentetik malzemeler kullanılarak kehribar görünümü verilen taşlar suda batar.
 • Ateş kehribar olduğu nasıl anlaşılır?

 • Kehribar tesbih modelleri damla, parça, sıkma ve ateş kehribar olarak dört gruba ayrılır. Ateş kehribarın gerçek olduğunu anlamanın iki yolu bulunur. İlki, taşın üzerinde bulunan çizgi ve damarlara dikkat etmektir. Kehribar fosillerden oluşan bir doğal taş olduğu için, şeffaf yapısı içinde fosil çizgilerine kolaylıkla rastlanabilir. Bir diğer yöntem ise, kızgın bir demiri ya da benzer bir maddeyi kehribar taşına dokundurmaktır. Gerçek ateş kehribar, kızgın bir madde dokundurulduğunda reçine kokar. Sentetik malzemelerden ise yanık kokusu alınır.
 • Sıkma kehribar ne demek?

 • Sıkma kehribar, orijinal kehribar taşı kullanılarak hazırlanmaz. Tamamen laboratuvar ortamında ve fenol formaldehit ile plastik ya da yapay reçine karıştırılarak üretilir. El işçiliği sayesinde sıkma kehribar kullanılarak yapılan tespihler de oldukça ilgi görür.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Damla Kehribar

1049 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 42 / 1049 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?