Tecrübeli Fransız markası Dupont tarafından üretilen Dupont çakmak modelleri, zengin görsel tasarımları, eşsiz çalışma mekanizmaları, ultra dayanıklı yapıları ile dikkat çeker. Dünya genelinde koleksiyonerler tarafından yoğun ilgi görmesi ile tanınan söz konusu çakmaklar, basit bir ateş yakma aracından ziyade bir prestij göstergesi olarak kabul edilir. “Dupont çakmak nedir?” sorusuna verilebilecek en sade yanıt ise “konforlu ve uzun bir kullanım süreci vadeden, her tarza hitap eden görsel tasarımları ile benzerlerinden ayrılan çakmaklardır” olur. Sigara, puro ve ateş yakmak amacıyla kullanım için üretilen Dupont çakmak modelleri, farklı ateş yakma mekanizmalarına sahiptir. Dolayısıyla kullanıcıların farklı olabilen kullanım alışkanlıklarına uygun pek çok alternatif sunar. Kadın ve erkek kullanıcılar için farklı tasarımları ile dikkat çeken söz konusu çakmaklar, güvenli kullanım sunan özellikleri ile de fark yaratır. En az biri aksesuar kadar şık görünümleri ile benzerlerinden ayrılan Dupont çakmak modelleri, hediyelik eşya olarak da yoğun ilgi görür.

Dupont Çakmak Özellikleri

Çanta ve cepte kolaylıkla taşınabilecek kadar küçük boyutlu olarak tasarlanan Dupont çakmakları, ince tasarımları ile öne çıkar. Slim olarak adlandırılan ekstra ince model seçenekleri de sunmalarının aynı sıra modelden modele değişen ağrılıklara sahiptir. İnce, harf veya küçük olmalarına kıyasla son derece güçlü ateş yakabilme özelliğine sahip olan Dupont çakmak çeşitleri, 10 oC ile +45 oC arasında değişen sıcaklıklarda sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder. Ekstra dayanıklı yapıları sayesinde 3500 metre yükseklikte dahi sorunsuz bir kullanım sunan söz konusu çakmaklar, özellikle outdoor aktivitelere katılan kullanıcılardan yoğun ilgi görür. Kullanıcılara ateş boyutunu ayarlama olanağı tanıyan Dupont modeli çakmaklar arasında meşale ateşi olarak adlandırılan devasa ateş yakabilecek kapasitede olanlar da bulunur.

Detaylı bakım gerektirmeyen kullanım süreçleri sayesinde pratik ve zahmetsiz olan Dupont çakmaklar, model nedeniyle farklılık gösteren gaz çeşitleri ile çalışır. Dupont tarafından üretilen sarı, mavi, kırmızı ve yeşil gaz türlerinin kullanıldığı başarılı çakmaklarda ayrıca siyah, kırmızı ve mavi çakmak taşları kullanılır. Söz konusu çakmak taşları da Dupont markası tarafından üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulur. Dolayısıyla Dupont çakmakların kullanım sürecinde ihtiyaç duyulan gaz ve çakmak taşı gibi ekstra ürünlere ulaşmak oldukça kolaydır.

Dupont Çakmak Modelleri

Altın kaplama ve gümüş kaplama seçenekleri ile yoğun ilgi gören A kalite Dupont çakmak modellerinde gerçek altın ve gümüş kullanılır. Bununla birlikte krom,palladium ve bakır kaplama Dupont çakmaklar da vardır. Fırçalanmış yüzeyleri ile hem şık bir görünüm hem de ekstra dayanıklılık vadeden söz konusu çakmaklar silim, minijet, maxijet ve ligne olarak isimlendirilen modelleri ile tanınır. Dupont slim çakmak olarak bilinen modeller, klasik çakmaklara kıyasla çok da ince yapılıdır. Dolayısıyla daha az yer kaplar ve dar ceplere dahi kolaylıkla sığabilir. Ligne olarak adlandırılan modellerde ise kapağı açıldığında anında yanan çakmaklar ile kullanıcının kendi ateşlediği çakmaklar bulunur.

Rüzgarda sönmeyen özel bir ateşleme sistemine sahip olan Dupont çakmaklar arasında klasik modellerin yanı sıra puro kullanıcılarına hitap eden modeller de vardır. “Puro yakmak için üretilen Dupont çakmak özelliği nedir?” sorusuna verilebilecek en doğru yanıt “ekstra kuvvetli ateş” olur. Puro kullanımında gerekli olan puro aksesuarları arasında yer alan puro çakmaklarına ikonik Dupont tasarımları ile hayat veren başarılı marka, çakmak türü ne olursa olsun renk ve görsel tasarım açısından zengin model alternatifleri sunar. Söz konusu modeller arasında kişiselleştirilebilir çakmaklar da yer alır.

Kişiye Özel Dupont Çakmak

Her biri şık bir hediyelik eşya olan Dupont marka çakmaklar arasında kişiye özel modeller de bulunur. Söz konusu çakmak modellerini kişiye özel yapan ise tıpkı sigara tabakası modellerinde olduğu gibi üzerine isim yazılabilmesidir. Başka bir ifadeyle, Dupont markası kullanıcının isminin yer aldığı çakmaklar da üretir. Metal olan çakmak kasası üzerine lazer kazıma yöntemi ile yazılan kullanıcı ismi, lakap, unvan, önemli tarih veya özlü söz uzun yıllar boyunca ilk günkü görünümünü koruyacak kadar sağlam olur. Öte yandan bu işlem sırasında çakmak kasasında herhangi bir deformasyon meydana gelmez. Dolayısıyla, bu işlemin Dupont çakmakların kullanım ömrü üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur. Ayrıca diğer Dupont çakmak özellikleri de söz konusu işlemden herhangi bir şekilde etkilenmez. Bu şekilde hazırlanan Dupont çakmaklar, doğum gününden yılbaşına, Sevgililer Günü’nden evlilik yıldönümlerine kadar pek çok durumda eşsiz bir hediye alternatifine dönüşür.

Dupont Çakmak Avantajları

Dünya genelinde çok sayıda kullanıcının çakmak markası olarak tercih ettiği Dupont, ağırlıklı olarak el işçiliği ile gerçekleştirdiği titiz üretim süreci sayesinde çok özel çakmaklara imza atar. Tasarımdan kullanıma, bakımdan güvenlik önlemlerine kadar pek çok avantaja sahip olan Dupont çakmak fiyat açısından da fark yaratır. Söz konusu çakmakların kullanıcılara sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Zengin renk ve tasarım seçenekleri
  • Ultra uzun kullanım ömrü sunan dayanıklı kasa ve mekanizma
  • Zorlu koşullarda çalışmaya devam etme kabiliyeti
  • Puro çakmağı gibi kullanıma özel çakmak çeşitleri
  • Ekstra bakım gerektirmeyen kullanım süreci
  • Ulaşılabilir fiyat seçenekleri

Dupont Çakmak Fiyatları

Dünya ve Türkiye’de yoğun ilgi gören çakmak markaları arasında yer alan Dupont, zengin ürün yelpazesi sebebiyle oldukça geniş bir fiyat aralığı sunar. Başka bir ifadeyle Dupont çakmak fiyat listesi, tasarım ve çakmak türüne göre belirlenir. Dolayısıyla başarılı markanın çakmakları arasında farklı bütçelere hitap eden modeller bulmak mümkündür. En önemli Dupont çakmak özelliği olan kasa materyali de fiyatlar üzerinde oldukça etkilidir. Örneğin, altın kaplama olan Dupont çakmaklar ile krom kaplama olanlar arasında belirgin bir fiyat farkı söz konusudur. Dupont kalitesi sayesinde ultra uzun kullanım ömrü sunan söz konusu çakmaklar, miras bırakılacak kadar sağlam olmaları ile tanınır. Zorlu hava koşullarından etkilenmeyen ve yüksek rakımda da sorunsuz performans gösteren bu çakmaklar, outdoor ekipmanlar kadar dayanıklı yapıları ile ayrıcalıklı bir kullanım süreci vadeder. Siz de kendiniz veya sevdikleriniz için yeni bir çakmak satın almak istiyorsanız, Dupont çakmak Türkiye modellerini yakından inceleyebilir, Dupont çakmak fiyatları hakkında detaylı bilgiler edinerek dilediğiniz model için hemen sipariş oluşturabilirsiniz.

Orijinal Dupont çakmak nasıl anlaşılır?

Orijinal Dupont çakmak modellerinde S.T. Dupont logosu yer alır. Bununla birlikte orijinal çakmaklarda 5 ile 7 hane arasında değişen seri numaraları bulunur. Söz konusu seri numaralar el ile işlenmiştir.

Dupont çakmak alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Günlük kullanım için uygun olan Dupont çakmakların yanı sıra puro yakmak için tasarlanan modeller de vardır. Dolayısıyla ilk etapta kullanım amacına uygun modeller belirlenmelidir. Bununla birlikte, çakmağın çalışma mekanizması, görsel tasarımı, ağırlığı ve ateş yakma şekli de dikkate alınmalıdır.

Dupont çakmakta hangi gaz kullanılmalıdır?

Dupont çakmakların uzun bir kullanım ömrü sunması için birinci sınıf kalitede gaz kullanılması önerilir. Dolayısıyla öncelikle mümkün ise Dupont markası tarafından üretilen çakmak gazları tercih edilmelidir. Dupont gaza erişim olmadığı zamanlarda ise yüksek kaliteli çakmak gazları kullanılabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dupont Çakmak Modelleri

13 ürün listeleniyor
Fiyat Aralığı
Toplam 13 / 13 ürün
DSACategoryId/2147483632/25000094/18137/dupont