Kedi Tasmaları

Kediler dünyanın en fazla birlikte yaşanan evcil hayvanı unvanına sahipler ve bu ülkemiz için de geçerli. Her geçen gün daha fazla kişi hayatını bu estetik, sevimli, titiz ve tabii ki kendine has canlılarla paylaşmaya karar veriyor. Hayatını kedilerle paylaşanlar elbette ki sevimli dostlarının sağlıklı, mutlu ve konforlu bir yaşam sürdürmesini istiyor ve bunun için kedilerinin gereksinim duyabileceği her şeyi ediniyorlar. Kedi tasması farklı materyallerden üretilen ve kedilerin farklı ihtiyaçlarının yanı sıra güvenliklerini sağlamak için de kullanılan en önemli kedi aksesuarlarından biri.

Günümüzde kedi ebeveynleri kedilerinin hem şık görünmesini istiyor ama bunun için kedilerin rahatından da ödün vermeyecek tercihler yapıyorlar. Kedi tasması modelleri kedi dostlarımızın şık görünmesini sağlarken birçok farklı işlevle de ön plana çıkıyor. Özellikle kedi ile yaşayanların en sık karşılaştığı sorunlardan biri olan evden kaçma durumlarında kedi tasması takılı olan kedilerin bulunmasının tasmasız kedilere kıyasla çok daha kolay olduğu artık herkesçe biliniyor ve tasma bu açıdan kedilerin güvenlikleri için büyük önem taşıyor.

Kedi Tasması Ne İşe Yarar?

Kedi tasması kedi bakımı için önemli bir unsurdur ve kedilerin farklı ihtiyaçları için farklı materyallerden tasmalar üretiliyor. Kedi tasmaları öncelikli olarak estetik amaçla kullanılsa da kedilerin güvenliği ve pirelere karşı koruyucu olmak gibi özellikleri de var. Kedi tasmaları her şeyden önce kedilerin sahipli olduğunu gösteren önemli birer işaret olarak kabul ediliyor. Özellikle eve girip çıkan kedilerin sokakta herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmaması ya da sahipsiz sanılarak alınıp götürülmemesi için kullanılabilecek en makul aksesuar kedi tasmaları. Dolayısıyla kedi tasması güvenlik, şıklık ve kedileri dış parazitlerden korumak için kullanılabilen bir kedi aksesuarı. Tabii ki dış parazitlerden korumak için üretilen pire tasmalarının materyallerinin farklı olduğunun da altını çizmekte fayda var.

Kedi Tasması Modelleri

Kediler için üretilen tasmalar hem dişi kedilere hem de erkek kedilere konulabilecek tasarımlara sahip olabileceği gibi dişi kediler ve erkek kediler için ayrı ayrı üretilen tasmalar da bulunuyor. Dişi kediler için üretilen kedi tasması modelleri genellikle pembe ve mor gibi daha canlı ve feminen renklerdeyken erkek kediler için üretilenlerse mavi, kırmızı ve yeşil gibi renklere sahip oluyor. Kedi tasma modellerinde yine dişi ve erkek kediler için ayrı ayrı üretilen fiyonklu, papyon ya da kravat modelleri tasmalar yer alıyor.

Çıngıraklı tasmalar da en çok tercih edilen modellerden ve bu tasmalar özellikle işitme engelli kedilerin evin içinde kaybolmaması için son derece faydalı birer aksesuar. Zira çıngırak sesi çağrıldığını duyamayan işitme engelli kedileri evin içinde bulmayı sağlıyor. Çıngıraklı tasmaların diğer bir işleviyse bahçede yaşayan ya da eve girip çıkan kedilerin hem daha kolay  bulunması hem de kedilerin kuş yakalamasına engel olması. Hayatını kedilerle paylaşan çoğu hayvan sever kedi dostlarının  kuş yakalamasını önlemek için bu tasmaları kullanıyor, böylece kedi beslerken kuşları da korumuş oluyorlar.

Bir diğer model ise bel ya da sırt tasması olarak adlandırılan tasmalar. Günümüzde aileleri ile birlikte apartmanlarda yaşayan ve dışarı çıkamayan kedi dostlarını arada sırada da olsa dışarı çıkarıp doğa  ile buluşturmak isteyen duyarlı kedi ebeveynlerinin sayısı gittikçe artıyor ve bu tasmalar kedilerin güvenli şekilde dışarıya çıkarılabilmesi sağlıyor. Kedileri rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanan sırt tasmaları sayesinde kedileri köpek gibi dışarıda gezdirip doğa ile kucaklaşmalarını sağlayarak mutluluklarına mutluluk katabilmek mümkün.

Kedi Pire Tasması Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kedi bakımında en önemli noktalardan biri iç ve dış parazitlerle mücadeledir. Kedilerde en sık görülen dış parazitler pirelerdir ve pireler kedilerin sadece kaşınmasına ve huzursuz olmasına değil çeşitli hastalıklara yakalanmalarına da yol açabilen parazitlerdir. Kedileri pirelerden kurtarmanın ve korumanın en etkili yöntemlerinden biri pire tasması takmaktır.

Kedi pire tasmaları kediler için zararsız ancak pireler başta olmak üzere parazitleri kedilerden uzak tutacak kimyasal ya da doğal maddelerden üretilir. Kimyasal içerikli de olsa doğal içerikli de olsa pire tasmasının kendine has bir kokusu vardır. Bu koku kediyi rahatsız etmez ancak parazitlerin kediden uzak durmasını sağlar. Pire tasmaları çeşitli renklerde olabilir. Kahverengi, yeşil, sarı ya da kırmızı gibi çok çeşitli kedi pire tasması modelleri vardır. Pire tasmalarının etki süresi değişiklik gösterebilir. Kedi pire tasması kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu tasmanın ıslanmamasıdır. Islatılmadığı sürece tasmanın etkisi sürer ve kediniz pirelerden korunarak hem daha rahat hem de daha sağlıklı şekilde yaşar.

Künyeli Kedi Tasması ve Faydaları

Hayatını kediler ile paylaşanların artması beraberinde bu güzel ve özel canlıların güvenliğini ön planda tutan bilinçli kedi ebeveynlerinin de artmasını getirmiş durumda. Kedilerin güvenlikleri konusunda en sık karşılaşılan sorunlardan biri kaçma ve kaybolma. Meraklı ve afacan canlılar olan kediler evden kaçma eğiliminde olabiliyorlar ve bu hem kediler için hem de sahipleri için gerçekten büyük sıkıntılara yol açabiliyor. Künyeli kedi tasması modelleri kedilerin kaybolma riskini ciddi anlamda azaltan son derece önemli birer güvenlik sağlayıcı. Genellikle paslanmaz çelik gibi malzemelerden üretilen bu tasmaların üzerine kedinin ismi ve sahibin telefonu yazılıyor böylece olası bir kaçma ya da kaybolma durumunda kediyi bulan kişinin telefonu arayarak kediyi ailesine kavuşturması hedefleniyor. Bu tasmalar aynı zamanda dışarıya çıkan kedilerin sahipli olduklarının da anlaşılmasını sağlıyor. Tüm bu sebeplerle kedilerin güvenliğini sağlamak açısından künyeli kedi tasması kesinlikle en çok faydalanılan ve tavsiye edilen ürünlerin ilk sırasında yer alıyor.

Kedi Fuları ile Kedi Dostunuz Şık ve Sevimli Görünsün

Kedi aksesuarları denilince akla ilk gelen ve kedi sahiplerinin kedi dostları için en çok tercih ettiği ürünlerden biri de kedi fuları. Hem tasma hem de estetik bir aksesuar olan kedi fuları erkek ve dişi kedilerde kullanılabiliyor. Markaların rengarenk tasarımları ile gerçek bir şıklık sunan kedi fuları her yaştan ve cinsiyetten kediye çok yakışıyor.

Kedi Tasması Güvenli mi?

Elbette her kedi sahibi için kedi dostunun şık görünmesi kadar güvenliği ve sağlığı da önemli. Kedi tasması modelleri kedilerin yaratılışları gereği sahip oldukları hareketli yapıları ve fiziksel özellikleri göz önünde bulundurularak tasarlanıp üretiliyor. Kedilerin koşup oynarken tasmayı bir yere takması riskine karşı elastik malzemeden üretilen kedi tasmalarının yanı sıra elastik olmayan malzemeden üretilen ve güvenlik kilidine sahip olan tasmalar da bulunuyor. Kediniz için aldığınız tasmayı boynunun ölçüsüne göre ayarlamanız da güvenlik açısından son derece önemli bir husus. Zira kedinin boynuna büyük ya da küçük gelen tasmaların kediye rahatsızlık ve zarar verme olasılığı ortaya çıkabiliyor. Kedi dostunuza tasmayı takarken boynunu ölçüp tasmayı ayar yerinden kedinin boynuna ne dar ne de bol gelmeyecek şekilde ayarlayarak takmanız gerekiyor.

Pire tasması için de elbette aynı kurallar geçerli, bu tasmaların da güvenlik kilitli olanları var ayrıca tüm kedi pire tasmalarının da ayarlanabilme özelliği bulunuyor. İçerdiği maddeler açısından kediye herhangi bir zarar verme riski bulunmayan bu tasmaları da kedinin boynunu sıkmayacak ya da çok bol olmayacak şekilde ayarlayarak takmak olası riskleri bertaraf etmek için yeterli oluyor.

Kediler Kaç Aylıkken  Kedi Tasması Takmaya Başlar?

Kediler özgür ruhlu ve kendilerine has karakterleri olan canlılardır. Bu sebeple kedi tasmasına alışmaları için zaman tanımak gerekir. Çok küçük yavru kedilere tasma ya da pire tasması takmak kesinlikle uygun değildir. Kedilere yavru oldukları dönemlerden itibaren tasma takmak tasmaya alışmaları için en doğru yöntem olmakla beraber bir kediye 2-2,5 aylıktan önce tasma takılması kesinlikle önerilmez. Yavru kediniz 2 aylıktan büyük hale gelince yaşına ve boyuna uygun tasmayı seçip alarak takabilir ve böylece tasmaya alışmasını da sağlayabilirsiniz. Ancak kediler çok hızlı büyüyen canlılardır, yavru kedilere takılan tasmalar düzenli olarak kontrol edilip büyüyen kedinin boynunu sıkmayacak şekilde yeniden ayarlanarak takılmalıdır. Aksi takdirde büyüyen kedinin boynuna sıkı gelen tasma rahatsızlık verme riski taşır.

Pire tasması için ise 2 aylık genellikle erken olarak kabul edilir ve önerilen yavrulara en erken 3 aylıkken pire tasması takılmasıdır. Elbette markaların ürettiği pire tasmalarının içerikleri ve özellikleri farklılık gösterebilir. Yavru kediniz için pire tasması satın aldığınızda tasmayı takmadan önce üzerindeki bilgileri okumanız ve buradaki talimatlara uymanız en doğrusudur. Ayıca pire tasmalarını da düzenli olarak kontrol edip yavrunun büyüyen boynuna göre yeniden ayarlayarak takmayı unutmamak da önemlidir.

Kedi Tasma Takmaya Nasıl Alıştırılır?

Kedi dostunuz yavru ise tasma takmaya alışması tabii ki yetişkin bir kediye kıyasla çok daha kolay olacaktır. Uygun yaşa geldiğinde tasma takmanız yavrunun kısa sürede tasmaya alışmasını sağlar. Aynı durum yetişkin kedilerin çoğu için ise geçerli olmayabilir. Yetişkin kediler tasmaya bir süre geçmeden alışamayabilirler. Bunun için kediyi rahatsız etmeyecek materyallerden üretilmiş ve boynuna tam oturan tasmalar seçmek ilk koşuldur. Yumuşak materyallerden üretilmiş olan tasmayı kedinizin boynuna göre ayarlayıp taktığınızda başta tepki gösterse bile birkaç gün içinde tasmaya alışır. Bazı kedilerse tasma takmaya hiçbir tepki göstermezler yani bu kedileri tasmaya alıştırmaya zaten gerek yoktur, takıldığı ilk an tasmayı kabul eder ve keyifle taşır.

Eğer kedi dostunuzu karın tasması ve ipi ile dışarıda dolaştırmaya alıştırmak isterseniz bunun da en kolay yolu kediyi tasma ile yürümeye zorlamaktansa tercihen çimenlik bir alanda tasmayı elinizle tutarak ya da bir yere bağlayarak kedinin kendi kendine tasma ile yürümeyi keşfetmesine izin vermektir. Birkaç denemeden sonra kedi tasma ile yürümeye alışır ve yanınızda yürümekten çekinmez.

Kedi Tasması Nasıl Seçilir?

Hayatını evcil dostlarla paylaşanlar için ailenin dört ayaklı üyesinin ihtiyaçlarını karşılayacak, daha mutlu ve sağlıklı olmasını sağlayacak ürünleri almak için alışveriş yapmak çoğu zaman gerçek bir keyiftir. Kedi dostunuza kedi tasması alırken tasmanın kendi estetik anlayışınıza uygun olması kadar kedinizin fiziksel özellikleri, kişiliğine, aktivite seviyesi gibi birçok kritere de uygun olmasına özen göstermeniz en doğru tasmayı seçebilmenizi sağlar.

Markalar kedilerin yaş gruplarına göre özel tasmalar tasarlayıp üretir, yani öncelikle kedinizin yaşına uygun tasmayı seçmeniz gerekir. Yavru ve yetişkin kedi tasması olarak ikiye ayrılan tasmalardan kedinizin yaşına uyanı tercih etmeniz hem tasmanın kediye olmama riskini ortadan kaldırır hem de kedinin rahatı için önemlidir.

Kediler standart boya sahip değildir. Kimi kediler ufak boyuttayken kimileri daha iri ya da kilolu olabilir. Kedinizin boyunu da tasma seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir unsurdur.

Kedi Tasması Fiyatları

Günümüzde kedi aksesuarları çok büyük bir sektör haline gelmiş durumda ve bu da kedi tasması çeşitlerinde büyük bir zenginliği beraberinde getiriyor. Onlarca yerli ve yabancı markanın sayısız kedi tasması modellerinde fiyatlar da elbette değişiklik gösteriyor. Kedi tasması fiyatları konusunda tasmanın hangi malzemeden üretildiği, çeşitli özellikleri, büyüklüğü, varsa çıngırak ya da isimlik gibi ekstra aksesuarlar gibi unsurların yanı sıra markanın fiyat politikası da rol oynuyor.

Çok fazla alternatif olması ve tüm  bu alternatiflerin Hepsiburada’da bir arada beğeniye sunulması sayesinde hem kedinizin özelliklerine ve ihtiyaçlarına hem de bütçenize uygun fiyatlı kedi tasması modellerine kolayca ulaşıp satın alabilirsiniz. Ayrıca Hepsiburada’nın sunduğu kampanya avantajlarından da faydalanarak sevimli kedi dostunuza birden çok tasma satın alıp her daim şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kedi Tasması Nereden Satın Alınır?

Türkiye’nin en büyük alışveriş sitesi Hepsiburada onlarca markanın her yaştan ve cinsiyetten kedinin hem güvenliği hem de şık görünmesi için kullanılabilecek farklı özelliklere sahip binlerce kedi tasması modelini bir arada beğeniye sunuyor. Kedilerin kaybolmasını önleyen isimlikli kedi tasmaları, dış parazitlerden korunmalarını sağlayan pire tasmaları, fular tasmalar, çıngıraklı tasmalar, plastikten ya da kumaştan üretilmiş rengarenk tasmalar bir arada Hepsiburada’da sizi ve kedi dostunuzu bekliyor.

Hızlı teslimat, makul fiyatlar ve kampanyalar gibi avantajlarla beğeniye sunulan kedi tasmalarını inceleyip, fiyat ve özelliklerini karşılaştırarak bütçenize olduğu kadar ailenizin sevimli üyesinin ihtiyaçlarına da uygun olan tasmayı en doğru şekilde Hepsiburada’dan seçip kolayca satın alma şansına sahipsiniz. Hemen kedi tasması modellerini inceleyip kedinize en beğendiğiniz tasmayı satın alarak şık görünürken kaybolmasını önlemek için önlem alabilir ayrıca pireler gibi dış parazitlerden de korunmasını sağlayarak sağlığını da korumanın verdiği rahatlığı yaşayabilirsiniz.

Kedi tasması nasıl temizlenir?

Kedi tasmaları yukarıda da altını çizdiğimiz gibi birçok farklı materyal kullanılarak üretiliyor. Kimi tasmalar yıkanmaya uygunken kimileri ise uygun olmayabiliyor. Yıkanmaya uygun olan tasmaları yıkayarak temizlemek mümkünken uygun olmayanları temizlemek için silmek gibi çeşitli yöntemler uygulayabilirsiniz. Pire tasmaları ise suya değmemeleri gerektiği için temizlemeye ihtiyaç duymuyor, ayrıca pire tasmalarının ortalama kullanım süresi 3 ay civarında olduğu  için fazla kirlenmeden zaten yenisi ile değiştirmek gerekiyor.

Kedime alacağım kedi tasmasını ne kadar süre kullanabilirim?

Ailenizin tüylü üyesine tasma alırken kullanım süresini merak edebilirsiniz. Çoğu tasma kaliteli ve dayanıklı materyaller kullanılarak üretildiğinden kedilerin uzun süre kullanımına uygun oluyor. Bazı kediler diğerlerinden daha hareketli olduğundan kaşıma gibi çeşitli hareketler neticesinde tasmayı diğerlerine kıyasla daha erken eskitebiliyor. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda kedilerin tasmayı ne kadar süre kullanabileceği konusunda kesin bir bilgi vermek mümkün değil ama pire tasması hariç tüm tasmaların en az 1 yıl kullanılabileceği öngörülebilir.

Kedi tasması kedime zarar verir mi?

Dört ayaklı dostlarımızın sağlığı ve güvenliği elbette her şeyden daha önemli ve kedi tasmaları da bu unsurlara azami özen gösterilerek üretiliyor. Doğru şekilde kullanılan bir tasmanın kedilere herhangi bir zarar verme riski bulunmuyor. Kedi tasmasını en güvenli şekilde kullanmak için kedinin boynunu sıkmayacak ya da bol gelmeyecek şekilde ayarlamak yeterli oluyor. Kedi tasmalarının güvenlik kilitleri sayesinde kedilerin tasma ile bir yere takılma riski de bertaraf ediliyor zira tasma bir yere takıldığında bu kilit devreye girerek tasmanın kedinin boynundan çıkmasını sağlıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kedi Tasması Fiyatları

6322 ürün listeleniyor
Pet Shop
Pet Shop
Kedi
Kedi
Kedi Tasmaları
Kedi Tasmaları
Boyun Tasması
Boyun Tasması
Göğüs Tasması
Göğüs Tasması
Kedi İsimlikleri
Kedi İsimlikleri
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler