Dünyadaki en güzel aksesuar taşlarından bir tanesi olan oltu taşı sıklıkla tespih yapımında kullanılır. Özellikle erkekler tarafından beğenilerek kullanılan oltu tesbihler ülkemizde oldukça rağbet görür. Üretimi son derece zahmetli olan ve büyük işçilik isteyen oltu taşı ibadet aracı ve süs eşyası olarak büyük beğeni toplar. Kullandıkça parlama özelliğine sahip oltu taşı kolay kolay kırılmayan özelliktedir.

Oltu taşı tespihler ham olan taşın işlenmesi ile elde edilir. Yontularak şekil alan taşlar özel tornasında parçalara ayrılarak tespih tanelerine ayrılır ve ortasına delik açarak ipe dizilecek hale getirilir. Tüm tespih modelleri arasında neredeyse en çok rağbet gören ve en prestijli ürün olarak öne çıkan oltu tespihler kullanıcısına keyifli bir deneyim yaşatır. İşlenmesi oldukça kolay bir taş olsa da yapımı büyük ustalık gerektiren tespihler işinin ehli tespih ustaları tarafından üretilerek beğeninize sunulur.

Son derece şık görünüme sahip modelleri ile tespih sanatında büyük önem kazanan oltu tespihler çoğunlukla siyah renktedir. Pek çok tespih çeşidinin aksine ne kadar çok kullanılırsa o derece parlamaya sahip olan oltu tespihler, tespih severlerin ve tespih koleksiyonu yapanların en gözde parçaları arasında yer alır. Takı ve ziynet eşyası yapımında da kullanılan oltu taşı gerçek değerinin tespih yapımı ile bulur. Tespih ustalarının en çok sevdiği ve işlemekten keyif duyduğu bu özel taş pek çok tespih modeline alt yapı oluşturur.

Oltu Tespih Modelleri

İşlenmesi kolay olan oltu taşı işlendikçe sertleşme özelliği ile kırılgan yapıda değildir. Bu yönüyle de pek çok modelde üretimi yapılarak tespih kullanıcılarının beğenisini kazanır. İnsan sağlığına faydalı özellikleri bulunan oltu taşı ustasının elinde şahesere dönüşerek yoğun ilgi görür. Genellikle gümüş ile işlenerek görünümü zenginleştirilen oltu tespih modelleri pirinç, zümrüt gibi süslemeler kullanılarak da çeşitlilik kazanır. Basık kesim, karpuz kesim, baklava ve zikzak desenli, küre ve arpa kesimli, kakma işlemeli ve çeşmibülbül modelleri ile beğeninizi kazanacak ürün her zevke hitap eden ürün çeşitliliği ile de tespih sevenlerin gölünde yer eder.

Tespih kullanımı konusunda yoğun ilgiye sahip kullanıcılar için tasarlanan birbirinden farklı modeller arasından aradığınız seçeneğe ulaşmak için taşın kesimine, işleme stiline ve imame tasarımına dikkat etmek gerekir. Elinize aldığınızda kullanımı ile sizi memnun bırakacak oltu taşı tespihler özellikle erkek kullanıcıların gün boyu elinden düşürmeyeceği seçenekler sunar. Kullanıldıkça parlama özelliğine sahip oltu tespihler size keyifli bir deneyim yaşatır.

Oltu Tespih Fiyatları

Oltu tespih fiyatları beğenilecek modele bağlı fiyat seçenekleri ile her bütçeye uygun koşullarda beğeninize sunulur. Tespihin fiyatını büyük ölçüde değiştiren imame bölümü özel yapım olarak üretilmesi nedeniyle malzeme seçimine göre fiyatlar üzerinde değişiklik sergiler. Özellikle gümüşün yoğun olarak kullanıldığı imameler tespihe hem ayrı bir hava hem de görsel çekicilik katmaktadır.

Otu tespihin gerçek olup olmadığını anlamak için tespih tanelerini incelemek ve tornadan çıkış izlerini aramak gerekir. Gerçek oltu taşı tespih tanelerinde deliğin bulunduğu alanın köşeleri mutlaka sivri ya da düz görünümlüdür. Doğal bir taş olması nedeniyle kızgın bir iğnenin üzerinde deformasyon yapmadığı gerçek oltu tespih modelleri kağıda sürtülmesi sonucu kağıtta siyah ya da kahverengi izler oluşturur.

Oltu tespihlere gerçek kalitesinde sahip olmak için mutlaka güvenilir bir internet sitesinden ya da mağazalardan alınması büyük önem arz eder. Oltu taşı görünümüne sahip farklı malzemede tespihler oldukça düşük fiyatları ile kullanıcıyı yanıltabilmekte olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.

Oltu Taşı Tesbihler

558 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Anı Yüzük
  2. Takıhan
  3. Saray Çarşısı
  4. Tesbihane
  5. Tesbihci Efendi
  6. RD Ekoavm
  7. Pigoda
  8. Nusret Takı
  9. Tesbihevim
  10. İnan Tesbih
  11. Pigado
  12. Taş Sandığı
  13. Tesbihcibaba
  14. Yörem
  15. Gureba
  16. Alibaba Doğaltaş
  17. BijuStore
  18. Nagiss
  19. Tesbihci Dede
  20. Tesbihcizadem
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483617/16032929/60004716/60002649/60007509
Başa dön