Oltu Tesbihler

Birçok farklı dinde duaları ve dualar arası bölümleri saymak için kullanılan tesbihler, ibadetleri pekiştirmenin ve anımsamanın bir çeşit yoludur. Özellikle İslam dininde tesbih kullanımı oldukça yaygın şekilde görülür. Yalnızca dinlerin değil, aynı zamanda bir kültürel ekolün de temsilcisidir. Bu sebeple birçok kişi tesbihleri gün içinde yanında taşır. Özellikle Oltu taşı tesbihler, tesbih kültürünün önemli parçalarıdır. Erzurum’un Oltu ilçesinden çıkarılarak üretilmesi sebebiyle Oltu taşı ismini alan bu taş, “Kara Kehribar” olarak da bilinir. Bu tesbihlerin sık rastlanan dikkat çekici özelliği, karbon içeriği sebebiyle oluşan parlak siyah rengidir fakat sarı, mavi, kırmızı, kahverengi, beyaz Oltu taşı tesbih modelleri de bulunur. İbadet esnasında yayılan yoğun enerjiyi pekiştirmek için tesbih kullanımda doğal taşların etkisi büyüktür. Oltu, Türkiye’de çıkarılan değerli taşlar arasında yer alır, bu sebeple hakiki Oltu taşı tesbihler oldukça değerli ürünlerdir. Kendinize ve sevdiklerinize alabileceğiniz enerji dolu bir hediye niteliği taşır. Dini anlamının yanı sıra şık işlemeli tasarımlarıyla göz doldurur. Bu sebeple farklı inançlara mensup kişiler için de kaliteli bir aksesuardır. Dayanıklı Oltu taşından üretilmesi sebebiyle bu tesbihlerin zaman içinde kırılma ya da hasar görme ihtimali oldukça düşüktür. Aksine, özellikle siyah renkli modellerin kullanıldıkça renginin parlaklaştığı gözlemlenir. Bu sebeple uzun yıllar aynı tesbihi kullanmak ve anısını paylaşmak isteyen müşteriler için Oltu taşından üretilen tesbihler uygun bir tercih olur. Özellikle altın ve gümüş kullanılarak üretilen Oltu taşı tesbih çeşitleri beğeni toplar. Her namazdan sonra ettiğiniz duaları sayarken aynı zamanda şık bir aksesuara sahip olmak için altın işlemeli Oltu taşı tesbih modellerine göz atabilirsiniz.

Dikkat Çekici Oltu Taşı Tesbih Çeşitleri

Kadın erkek fark etmeksizin herkesin kullandığı bir aksesuar olan tesbihler, değerli taşlardan üretildiğinde oldukça kıymetli parçalardır. Oltu taşından üretilen tesbih modelleri, işlemeli ya da sade olarak tercih edebileceğiniz şık ürünlerdir. Bu tesbihleri, kendisiyle özdeşleşen siyah renginin haricinde birçok farklı renk seçeneğiyle satın almanız da mümkündür. Düz siyah renk tercih etmek istemeyen müşteriler için pek çok farklı tasarımda renkli Oltu taşı tesbih bulunur. Dolayısıyla Oltu taşı tesbih çeşitleri ve fiyatları, her bütçeye ve beğeniye hitap edebilecek bir çeşitliliğe sahiptir. Sade ve tek renk aksesuarlardan hoşlanan müşteriler için ideal tercih işlemesiz Oltu taşı tesbih modelleri olur. Sade fakat gösterişli tasarımlarıyla beğeni toplayan bu modeller, zamansız parçalardır. Özellikle tesbih koleksiyonu yapan yakınlarınıza hediye etmek için tercih edebileceğiniz isim yazılı Oltu taşı tesbihler, hediyeleri kişiselleştirmek için yaratıcı bir seçenektir. Bu ürünler yardımıyla hem kişisel inancınızı hem de dostluklarınızı pekiştirebilirsiniz. Şık ve görkemli aksesuarlardan hoşlananlar için özenle tasarlanan Oltu taşı işlemeli tesbih çeşitleri, birçok farklı markada bulunur. Üzerinde beğendiğiniz motifleri barındıran bu ürünleri tercih ederek gün içinde yanınızda taşıyabilirsiniz. Bu motifli ürünler arasında sık tercih edilen modellerden biri, ay yıldız işlemeli Oltu tesbihlerdir. İşlemeli modeller, aynı zamanda tesbih koleksiyonları için de vazgeçilmez modellerdir. Üzerinde eşsiz motifleri ve çizimleri barındırarak elinizde şık ve zarif bir görünüm sergileyen bu çeşitlere göz atabilirsiniz. Standart tesbih tasarımlarına bir alternatif arayan müşteriler için kapsül kesim Oltu taşı tesbihler fikir verici olabilir. Kapsül şeklinde kesilen farklı boncuklarıyla göz alıcı bir görünüme sahiptir. Kapsül kesimli ürünlerde de birçok farklı renk ve işleme seçeneği bulunur. Oltu tesbihlerde bir diğer farklı tasarım, Oltu taşı tesbih firuze işlemeli modellerdir. Firuze ve mercan işlemeli modeller, özenle ve birebir el işçiliğiyle tasarlanan ve orijinal Oltu taşından üretilen tesbihler de sık tercih edilen seçeneklerden biridir. Birbirinden farklı boyutlar ve motiflerle işlenen bu ürünleri satın alarak ruhsal enerjinizi yükseltebilirsiniz. Bütçenize ve tarzınıza hitap eden Oltu taşı tesbihleri inceleyerek kendinize ve yakınlarınıza bir hediye satın alabilirsiniz.

Şık ve Dayanıklı Oltu Tesbihler

Birçok farklı tasarım ve modelde üretilen Oltu tesbihler, her yaştan ve her cinsiyetten müşterilerin ortak tercihidir. Bu tasarımların yalnızca dini inançları temsil etmekle kalmadığı, aynı zamanda şık bir aksesuar olarak da kullanıldığı söylenebilir. Bu açıdan Oltu taşı tesbih faydaları ve kullanım amaçları oldukça zengin bir yelpazeye sahiptir. Vücuttaki tüm kaygıyı azaltan şifalı bir taştan üretilmesi, Oltu taşından üretilen bir tesbihi tercih edilebilir kılan ilk etkenlerden biridir. Oltu taşı tesbih ne kadar faydalı bir içeriğe sahipse o kadar şık bir görünüme de sahiptir. Gösterişli motifleriyle ya da sade renkleriyle dikkat çekici bir aksesuardır. Tüm farklı ve eşsiz tasarımlara göz atarak dilediğiniz modelde bir kesme Oltu taşı tesbihi tercih edebilirsiniz. Gerginliği ve stresi azaltan bu şifalı taşın dua ederken kullanılan bir gereç olarak üretilmesi, birçok kişinin bu ürünlere bütçe ayırmasının sebebidir. Okuduğunuz tüm din kitapları ve dualara eşlik edecek siyah Oltu taşı tesbihle kişisel ortamınızda manevi bir aktivite yapabilirsiniz. Aynı zamanda zaman içinde kirlenmeye, yıpranmaya ve paslanmaya dayanıklı Oltu taşı tesbih özellikleri sayesinde aksesuarınızı uzun yıllar kullanabilirsiniz. Sağlam üretimine ek olarak sahip olduğu şık tasarımlarla da göz dolduran Oltu taşı tesbih satın almanız için ideal tesbih seçeneklerini oluşturur. Vücutta biriken elektriği atarak pozitif enerji yüklediği düşünülen bu ürünleri ister dua ederken, ister günlük bir aksesuar olarak kullanmanız mümkündür. Farklı kullanım amaçları gözetilerek üretilen Oltu taşı stres tesbihi modelleri arasından zevkinize hitap eden bir ürünü satın alabilirsiniz.

Oltu Taşı Tesbihlerin Özellikleri

Kara Kehribar adıyla da bilinen Oltu taşı tesbihler, yalnızca Türkiye’de değil, birçok farklı ülkede de popüler ürünlerdir. Oltu taşı tesbih kültürü, dini inançların vazgeçilmez aksesuarları olan tesbihleri değerli taşlarla birleştirir. Oltu taşı tesbihler, birçok dine ve farklı inanca mensup insanın tercih ettiği tesbihlerdir. Namaz kıldıktan sonra seccade üzerinde kullanılan şık aksesuarlardır. Tüm tesbih koleksiyonerlerinin vazgeçilmez parçalarını oluşturan Oltu taşı tesbih modellerinin birçok özelliği bulunur. Bu özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Oltu taşı, hafif hacmi ve küçük boyutu sayesinde çantalarınıza sığar.
  • Oltu taşı tesbihlerin birçok farklı model ve işleme seçeneği bulunur. Bu sebeple kadın ve erkeklerin kullanımı için ideal parçalardır.
  • Oltu taşı tesbihlerin yüzeyi kazındığında, üzerinde kahverengi bir toz görünür. Bu durum, oltu taşının karakteristik özelliklerinden biridir.
  • Kullananların oltu taşı tesbihlerde fark ettiği ilk detaylardan biri, ürünün üzerine üflendiği takdirde yüzeyinin hafifçe nemleniyor olmasıdır.
  • Değerli bir maden olan Oltu taşından üretilen bu tesbihler ile, el işçiliğiyle üretim sayesinde birçok farklı işleme ve isim yazma gibi kişiselleştirilmiş aksesuarlar yaratılabilir.
  • Karbon barındıran içeriği sebebiyle oltu taşından üretilen tesbihler büyük oranda siyah ya da koyu kahve renklidir.
  • Kıymetli bir taş olan Oltu taşı, tesbih üretiminde yaygın olarak kullanılan bir madendir ve kullanıldıkça eskimek yerine parlak görünümünü artırır. Bu sayede Oltu taşı tesbihlere bütçe ayıran herkese uzun vadeli bir kullanım sunar.
  • Oltu taşı, dış darbelere karşı oldukça dayanıklı bir madendir. Bu sebeple Oltu taşı tesbihler kolayca çizilmez veya yıpranmaz.
  • Oltu taşı tesbihlerin sağlam ve dayanıklı üretimine karşın hafif bir hissi vardır. Bu sayede gün içinde tesbihini yanından ayırmayan müşteriler için avantajlı bir tercihtir.
Gümüş ve Altın İşlemeli Oltu Taşı Tesbih Tasarımları

Altın ve gümüş, birçok aksesuarda tercih edilen ilk renk ve dokulardır. Bu sebeple Oltu taşı tesbihlerde de altın ve gümüş işlemeler oldukça popülerdir. Gümüş Oltu taşı tesbih modelleri, 925 ayar gümüşle işlenerek üretilen Oltu taşıyla kıymetli aksesuarlardır. Değerli taşlarla işlenmesiyle beğeni toplayan Oltu taşı son derece şık bir taştır. Bu taştan üretilen tesbihler, özellikle manevi olarak kullananlara iyi gelebilir. Tüm faydalı özelliklerine ek olarak Oltu taşının popülaritesi sayesinde yaygın bir şekilde kullanılan bu ürünler, son yıllarda birçok farklı tasarıma sahiptir. Sade Oltu taşı tesbih modellerinin ucuna işlenen gümüş ve altın püsküller, bu modelleri dikkat çekici hale getirir. Altın ve gümüş dokunuşların Oltu taşı tesbihlerin üzerine işlenmesi ise bu aksesuarların değerini artıran bir etkendir. Oltu taşı gümüş işlemeli tesbih, 925 ayar gümüş işlemesiyle bu modeller arasında dikkat çekici çeşitlerden biridir. Değerli bir materyal olan gümüşle süslenen bu aksesuarlar, birçok kişinin Oltu taşı tesbihler arasında favori ürünleridir. Gümüş, Oltu taşının iyileştirici etkisine ek olarak şık ve zarif bir havaya sahip olmasını sağlar. Oltu taşı gümüş tesbihler arasından firuze desenli, mine işlemeli ve farklı püskül tasarımlarına sahip modelleri inceleyebilirsiniz. Oltu taşı tesbihleri süsleyen bir başka değerli materyal ise altındır. Altın aksesuarlar, geçmişten bugüne modası geçmeyen şık ve zamansız parçalardır. Dini motiflerle bezenen altın kaplama ürünler ise gösterişli görünümüyle koleksiyonerlerin ilgisini çeker. Altın kaplama Oltu taşı tesbihler, siyah ve altının görkemli uyumuyla tasarlanır. Bu sebeple Oltu taş tesbihlerde klasik bir tarz arayanların ilk tercihi olur. Sevdiklerine kişiselleştirilmiş bir hediye vermek isteyen müşteriler için altın ve gümüş rengiyle süslenen isimli Oltu taşı tesbih çeşitleri fikir verici olur. Aynı zamanda şık ve iddialı işlemeli modeller de armağan olarak değerlendirilebilir. Altın veya gümüş işlemeli Oltu taşı tesbih çeşitleri arasından kendinizin ve yakınlarınızın beğenisine göre şık ve düşünceli bir tercih yapabilirsiniz.

Farklı Boyut ve Motiflerle Oltu Taşı Tesbih Alternatifleri

Oltu taşı tesbihler, her zaman tesbih tasarımlarının şık versiyonlarını oluşturur. Her yaş grubundan insanın ilgisini çekebilecek biçimde üretilen bu ürünlerin oldukça geniş bir boyut ve motif seçeneği bulunur. Pirinç işlemeli Oltu taşı tesbihler, hafif hacimleri ve küçük boyutlarıyla tesbihi gün içinde elinde taşımak isteyen müşteriler için ideal tercihlerdir. Pirinç sarmal Oltu taşı tesbih gibi birçok Oltu taşı tesbih tasarımı çantada ya da elinde taşımaya müsait boyutlarla tasarlanır. Bu sebeple tesbihinizi yanınızda taşıyarak dilediğiniz ortama girmeniz mümkün olur. Hafif tasarımlarına ek olarak dikkat çeken motifleriyle dikkat çeken Oltu taşı balık tesbih çeşitleri, özel el işçiliğiyle tasarlanan modeller arasında yer alır. Farklı bir tesbih arayışında olan koleksiyonerlerin koleksiyonlarına katabilecekleri göz alıcı bir alternatiftir. Gösterişli ve hacimsel olarak geniş bir alan kaplayan bir aksesuar arayışında olanlar, iri taneli Oltu taşı tesbih modellerine yönelirler. İri boncuk görünümlü bu ürünler, Oltu taşının şifalı dokusunu oldukça yakından hissetmenize olanak sağlar. Büyük Oltu taşı tesbih sevenler için birçok farklı alternatif bulunur. Bu ürünlerin gümüş püsküllü tasarımları da şıklıklarını artıran bir etkendir. Büyük boncuklara sahip modeller özellikle Oltu taşı sade tesbih çeşitleri arasında dikkat çekici tasarımlardır. Siyah ve kahverengi üretimli ürünler arasında büyük boncuklarla üretilen modeller sıklıkla tercih edilir. Tesbih kullanma tercihine göre birçok farklı kişiye hitap edecek boyutta ve farklı motiflerde üretilen Oltu taşı tesbih çeşitlerine göz atabilir ve bütçenize uygun bir modelini tercih edebilirsiniz.

Avantajlı Oltu Taşı Tesbih Fiyatları

Birçok farklı iyileştirici etkisinin yanı sıra şık ve gösterişli tasarımlara sahip Oltu taşı tesbihler, birçok koleksiyonerin bütçe ayırdığı ürünlerdir. Erzurum’un Oltu ilçesine özgü bir tür maden olan Oltu taşı, oldukça değerlidir. Bu sebeple bu taştan üretilen tesbihler, dayanıklı ve uzun ömürlü aksesuarlardır. Hakiki Oltu taşı tesbih fiyatları, ürünün eskimeyen ve yıpranmayan dokusuyla zaman içinde fiyatının çok üstünde performans göstermesi sebebiyle bütçe ayrılan fiyatlardır. Tesbih kullanma alışkanlığı edinmek isteyen müşteriler Oltu taşı bir tesbih satın almak, kazançlı bir alışveriş olabilir. Oltu taşı tesbihlerin fiyatı ürünün işlemesine, boyutuna, taşın üretim yerine ve püskül tasarımına bağlı olarak değişir. Bu sebeple Oltu taşı tesbihler farklı bütçelere hitap eden ürünlerdir. Erzurum’dan çıkarılan Oltu taşı, oldukça nadir bir üretim olması sebebiyle Oltu taşı tesbih fiyatlarına yansır. Erzurum Oltu taşı tesbihlerine bütçe ayıran müşteriler, ürünün uzun yıllar kullanım sağlaması sebebiyle fiyatına değen bir performans sergilediğini düşünebilir. Bir aksesuar satın alırken uzun vadede birçok kişinin beklentisi kararma, paslanma ya da eskime gibi problemlerle karşılaşmamaktır. Stres azaltan ve pozitif enerji yayan bu taşla üretilen sağlam tesbihler, aksesuarda dayanıklılık bekleyen birçok kişi için vazgeçilmez parçalardır. Oltu taşı, benzerleri Gürcistan’da da çıkarılan ve üretime geçirilen bir taştır. Türkiye sınırları içerisinde Erzurum’dan nadir olarak çıkarılan bu madenle üretilen tesbihler, kıymetli parçalardır. Kolay kırılmayan ve şık görünümünü her zaman koruyan Oltu tesbihler, tesbih kullanmayı seven müşterilerin ortak beğenisini oluşturur. En ucuz Oltu taşı tesbih çeşitlerini araştıran müşteriler için birçok farklı model fikir vericidir. Farklı fiyat aralığında oltu taşı tesbih çeşitleri içinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Hepsiburada aracılığıyla ucuz Oltu taşı tesbih fiyatlarını ve diğer tüm alternatifleri inceleyebilir, bütçenize uygun bir tesbih seçiminde bulunabilirsiniz.

Neden Oltu Taşı Tesbih Tercih Edilmeli?

Oltu taşı tesbihler, birer ziynet eşyalarıdır. Kıymetli bir materyalden üretilmesi sebebiyle zamanla değerlenen ürünlerdir. Kıymetli bir maden olan oltu taşından üretilen bir tesbih, dolayısıyla sık tercih edilen bir hediye alternatifidir. Oltu taşından üretilen tesbihler şık birer aksesuar görevi görür. Aynı zamanda ani darbelerle kolayca kırılmayan sağlam bir gövdeye sahiptir, dolayısıyla uzun ömürlü bir aksesuardır.

Hakiki Oltu Taşı Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Hakiki Oltu taşı tesbihler, kullanıldıkça rengi parlaklaşan ve yüzeyi oldukça berrak görünen ürünlerdir. Hakiki bir Oltu taşı tesbihi elinize aldığınızda, nefesinizle birlikte yüzeyinin nemlendiğini fark edebilirsiniz. Ürünün yüzeyini yavaşça kesici bir aletle kazımanız durumunda, kahverengi bir toz görünür. Hakiki Oltu taşı tesbihler, oldukça hafif bir hacme sahiptir. Bu ürünleri elinizde aldığınızda kendine has dokusunu ve ağırlığını hissedebilirsiniz.

Sık Kullanılan Oltu Taşı Tesbih Rengi Hangisidir?

Genellikle siyah ya da koyu kahverengi olarak üretilen Oltu taşı tesbihlere, yeşil ve sarı gibi farklı renklerde de rastlanır. Siyah, birçok Oltu taşı tesbih modelinde rastlanan bir renktir. Oltu taşının özünde bulunan karbon maddeleri, hakiki Oltu taşı ürünlerine siyah bir renk verir. Bu sebeple Oltu taşı bir tesbih edinmek isteyen müşterilerin tercih ettiği ilk renk, siyahtır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oltu Taşı Tesbihler

2678 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 47 / 2678 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?