Evcil hayvan bakımı, insanlara önemli sorumluluklar yükler. Hayvanın beslenmesi, sağlığı ve bakımı konusunda insanları sorumluluk almaları gerekir. Kediler her ne kadar kendilerini yalayarak temizleyebilseler ve diğer evcil hayvanlarla kıyaslandıklarında çok daha az zahmetli hayvanlar olsalar da, onların da bakım konusunda yardıma ihtiyacı olur. Kediler evlerde tuvaletlerini kum dolu kutulara yapar. Kumun temiz tutulması hem insan hem de hayvan sağlığı için önemlidir. İnsanlar kısa aralıklarla kedi kumlarını temizlemeli ve onlar için sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmalıdır. Otomatik kedi tuvaletleri kedinin kum bakımını kolaylaştıran yeni nesil teknoloji ürünüdür. 

Otomatik Kedi Tuvaleti Nedir? 

Otomatik kedi tuvaletleri, standart kum kutularından oldukça farklıdır. Kutu içine sıradan kum değil, yeniden kullanılabilen, yıkanabilen granüller koyulur. Özel karbon filtre sayesinde koku bırakmayan otomatik tuvaletlerde kum küreği işlevi gören aparat kedi tuvaletten çıktığında çalışmaya başlar ve kakayı, çişi dışarı aktarır. Elektrik, temiz ve pis su bağlantıları bulunan otomatik tuvaletler, tek tuşla kendini temizler, kumları yıkar ve kurutur. Çevre dostu özellikli olan granüller, kedilerin sağlığına, çevreye zarar vermez. Sıradan kumlar gibi dağılmaz ve evde pislik oluşturmaz. Tozsuz ve hijyenik granüller koku yapmaz, çiş granüllerin arasından gidere akarken kakalar da makine tarafından toplanarak atığa gönderilir.

Otomatik Kedi Tuvaletleri ve Avantajları

 • Otomatik kedi tuvaletleri kedileri kum eşeleme zahmetinden kurtarır. Kakalarını içgüdüsel olarak kapatmak isteyen kedilere otomatik cihazlar yardımcı olur. 
 • İnsanlar kedi dışkısına temas etmeden kum kabı kendini otomatik temizler. Kumun uzun süre temizlenmemesi nedeniyle oluşabilecek koku ve sağlık sorunlarının önüne geçilir.
 • İnsanlar uzun süre evde olmadığında bile kum düzenli olarak temizlenir ve kedi için ideal yaşam koşulları sağlanır. Kedi kumu pis kaldığında birçok kedi durumu protesto etmek için tuvaletini kutu dışına yapar veya yapmayı reddeder. Otomatik tuvaletler, kedilerin konforunu sağlar. 
 • Kullanıcılar sürekli kum, kum poşeti alma maliyetinden kurtulur. Yıkanabilir ve yeniden kullanılabilir kumlar sayesinde ekonomi yapılır. 
 • Evde birden çok kediye sahip olan kişiler için kumu sık sık değiştirmek ve temizlemek oldukça zahmetlidir. Kedinin başka bir kedinin dışkısıyla temas etmesi bazı hastalıkların bulaşmasına neden olabilir. Otomatik kedi tuvaletleri, çok kedi bulunan evler için mükemmel bir seçimdir. 

Otomatik Kedi Tuvaleti Çeşitleri

Otomatik tuvaletler kediler için sifon görevi görür. Kedi tuvaletlerinin manuel çalıştırılanları, günde belli aralıklarla otomatik temizlik yapan veya her kullanım sonrası temizlenen çeşitleri bulunabilir. Kapaklı veya açık olan modeller, karbon veya hepa filtreli çeşitler bulunur. Kutuların boyutları, modelleri, temizlik sistemleri ve uyumlu kumları markaya, modele göre değişiklik gösterir. Bir kez eklenen kuma bir daha dokunma gerektirmeyen yıkanabilir granüllü makineler yaygındır. Onların yanı sıra sadece konulan standart kumun içinden kakaları temizleyen otomatik kürekli modellere de rastlanabilir. İnsanların kum ile temasını en aza indiren otomatik kedi tuvaleti çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Evinizdeki kedi sayısına, kedilerin büyüklüğüne, ihtiyaçlarınıza göre otomatik kedi tuvaletlerini seçebilirsiniz. 

Pet shop ürünleri arasında yer alan otomatik kedi tuvaletleri fiyatları kutunun büyüklüğüne, filtre sistemine, açık veya kapalı tasarımına ve estetik özelliklerine göre değişiklik gösterir. Kedi tuvaletlerinin teknik ve tasarım özelliklerini birbiri ile kıyaslayarak seçiminizi yapabilir ve eklentiler üzerinden fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Kedi tuvaleti ürünleri arasında yedek filtrelere, yıkanabilir kumlara ve diğer yedek parçalara da ulaşabilirsiniz. Dünyada birçok marka otomatik kedi tuvaleti üretir. Onlarca markanın yüzlerce kedi tuvaleti ürününü inceleyebilir, dilediğiniz otomatik tuvalet ürünlerini hemen sipariş verebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Otomatik Kedi Tuvaletleri

25 ürün var
 1. Markalar
  1. Trixie
  2. Cat Genie
  3. Omega Paw
  4. Mp Bergamo
  5. Moderna
  6. Catit
  7. ScoopFree
  8. Stefanplast
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483616/560074/560251/60006993
Başa dön