Güneş gözlüğü bir takım zararlı ışınların gözle direk temasını engellemek için koyu lenslerden yapılmış görme aracıdır. Güneş ışığının göze sürekli temas etmesi halinde ilerleyen yıllarda katarakt riski oluşabilir. Bu durumda tedbir amaçlı güneş gözlüğü kullanılması göz sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Gözlük kullanılmadığı zamanlarda insanlar refleks olarak gözünü kısarak güneşten korunmaya çalışır. Bu da göz kenarlarındaki kırışıklıkların erken yaşta başlamasına neden olur. Hem cildimizin daha sağlıklı durması hem de göz sağlığı açısından güneş gözlüğü kullanmak oldukça faydalıdır.

Rayban Güneş Gözlüğü

Ray-Ban güneş gözlüğü ilk olarak 1937'de Hava Kuvvetleri'nin isteği üzerine yapılmıştır. Bausch & Lomb aracılığıyla kurulan Ray-Ban 1936'da pilotlar için özel olarak geliştirdiği Aviator isimli gözlüğü çıkardı. Bu gözlük 1937 yılında ise piyasaya sürüldü ve halka satılmaya başlandı. Aviator modelinin yanı sıra o günlerden beri en çok satan modellerden bir diğeri de Wayfarer oldu. Ray-Ban Wayfarer güneş gözlüğünün dizi ve filmlerde kullanılmasıyla 1980'lerde oldukça popüler hale geldi.

Rayban Güneş Gözlüğü Fiyatları

Güneş gözlüğü alırken doğru olanı seçmek göz sağlığı açısından çok önemlidir. Ray-Ban güneş gözlüğü fiyatları da camlarının kalitesine göre değişiklik gösterir. Şık ve kullanımı rahat Ray-Ban güneş gözlüğü çeşitleri kalitesiyle kıyaslandığında oldukça uygun fiyatlardadır. Bu özelliklerin yanı sıra Ray-Ban güneş gözlükleri oldukça uzun bir kullanım ömrüne sahiptir.

Rayban Erkek Güneş Gözlüğü

Ray-Ban 4202 erkek güneş gözlüğü klasik yeşil renkte olan camı ile daha doğal bir görüş sunar. UV filtre olması ile zararlı ışığın yüzde 85'ini emer. Spor görünümlü bu gözlüğün siyah renkte olan çerçevesi oldukça dikkat çekicidir. Damla model erkek güneş gözlükleri hemen hemen her yüz tipine gidebilecek tasarıma sahiptir. Orijinal adı ile Aviator olan bu gözlükler en çok tercih edilen modeller arasındadır.Ray-Ban Rb8313 olarak geçen bu modelin burun pedi hareket ettirilerek daha rahat bir kullanım sağlanabilir. Yumuşak olan bu ped burnu rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Ray-Ban clupmaster modeli olan Ray-Ban RB-4173 polarize filtreye sahiptir. Siyah kemik çerçevesi şık bir duruş sergiler.

Rayban Güneş Gözlüğü Modelleri

Ray-Ban güneş gözlükleri arasında en çok sevilen model damla şeklinde çerçeve ve cama sahip Aviator modelidir. Unisex olan bu modeller hem erkekler hem de kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Ray-Ban markasının ilk çıkan modelleri arasında yer alan Aviator modeli özellikle 2000'li yılların başında tekrar popüler hale geldi. Yine Ray Ban'ın ilk çıkardığı modellerden bir diğeri olan Wayfarer modeli de kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görmekte. "Zamanın ötesinde" olarak nitelendirilebilecek olan gözlük kemik çerçevesiyle hem şık hem de sportif bir görünüme sahip. Round modeller de son yıllarda sıkça kullanılan modeller arasında. Yuvarlak çerçeveye sahip bu modeller dikkat çekici bir görünüm sunuyor. Bu modeller de kadınlar ve erkekler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Özellikle şehir hayatının içinde aktif olarak yer alan insanların tercih ettiği şık bir model. Clubmaster olarak adlandırılan modeller ise üst tarafı kemik çerçeve, alt tarafı daha ince duran modeliyle oldukça farklı bir görünüm sunar. Gösterişli bir görünüme sahip bu model hem göz sağlığınız için gözlük olarak hem de aksesuar olarak rahatlıkla kullanılabilir. Ray-Ban Erika modelleri görünüm itibariyle biraz Avitor serisini andırsa da detaylara inildiğinde çok farklı bir duruşa sahiptir. Çerçevesi ince kemiktir ve hem zarif hem de spor bir görünüme sahiptir. Kullanıcılar tarafından da oldukça beğenilir. Justin çerçeve modellerinin çerçeve rengi yarı şeffaftır. Kauçuk yapıdaki çerçevesi ile neşeli ve günlük kullanıma oldukça uygun bir görünüm sağlar. Aynı zamanda yansımayı önleyen polarize camlarıyla her hava koşulunda rahatlıkla kullanılabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ray-Ban 2022 Güneş Gözlüğü Modelleri

2567 ürün listeleniyor
Saat/Gözlük/Aksesuar
Saat/Gözlük/Aksesuar
Güneş Gözlüğü
Güneş Gözlüğü
Erkek Güneş Gözlüğü
Erkek Güneş Gözlüğü
Kadın Güneş Gözlüğü
Kadın Güneş Gözlüğü
Unisex Güneş Gözlüğü
Unisex Güneş Gözlüğü
Çocuk Güneş Gözlüğü
Çocuk Güneş Gözlüğü
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Fiyat Aralığı
Toplam 24 / 2567 ürün
DSACategoryId/2147483632/1120745/rayban