Minik dostlarımızın nasıl beslendiği önemlidir. Kedilerin sağlıklı beslenmesi ve besin değeri yüksek mamalar tüketmesi, onların gelişiminde en önemli faktörlerden birisi. Royal Canin yılların tecrübesiyle kedinizin reddedemeyeceği bir alternatif olmayı sürdürüyor.

Kedilerin kişilikli hayvanlar olarak tanınmalarında, başka birçok şeyle birlikte, mama konusunda hassas olmaları etkilidir. Sevmedikleri mamaları yemeyen kediler için hem sağlıklı, hem lezzetli bir seçenek bulmak kimi zaman zorlayıcı olsa da, günümüzde bilimsel tekniklerle üretilen mamalar kedi sahiplerinin işini bir hayli kolaylaştırıyor. Mama türleri artık yalnızca içerdikleri protein türüne göre değil, kedilere uygulanan diyetlere, ırklarına, yaşlarına ve geçirdikleri hastalıkların tedavilerine göre de değişkenlik gösteriyor.

Royal Canin Kedi Maması

Royal Canin kedi mamaları için çok özel tercihler üzerinde çalışan önde gelen markalardan birisi. Kedi mamasında tercihleri belirleyen sağlık, lezzet ve besin değeri gibi değişkenlerin her birisi üzerinde bilimsel bir yöntemle çalışan Royal Canin, aynı zamanda kedi sahiplerine de yardımcı oluyor. Kaliteli bir kedi maması aynı zamanda hayvanlardaki tüy dökülme oranını da düşürerek ev içi hijyeni artırıyor.

Sterilize mamalar içerisinde de öne çıkan marka, kısır kediler için yarattığı çözümlerle yetişkin kedilerde ortaya çıkabilecek sorunların en aza indirilmesini hedefliyor. Uzun tüylü kediler için tercih edilen kedi mamaları ise, kendi kendisini temizleyen hayvanların midelerinde oluşan tüy yumaklarına karşı etkili bir mücadele ortaya koyuyor. Sindirim hassasiyeti olan kediler için de çözüm üreten Royal Canin, kuru mamaların yanı sıra konserve çeşitleriyle de kedinize farklı seçenekler sunuyor.

Kısırlaştırılmış erkek kedilerde sıkça ortaya çıkan idrar yolu rahatsızlıkları için önerilen mama çeşitlerine Royal Canin kalitesiyle ulaşmanız mümkün. 7 yaş ve 12 yaş üstü kediler için hazırlanan ayrı seçenekler de, kedinizin yaşam kalitesini doğrudan etkileyen en önemli faktör olan beslenme için etkili çözümler sunuyor. Light mama çeşitleriyle her yaşta kediler için yağlanma karşıtı bir beslenme sunan marka, İran kedi ailesi, British Shorthair ve Siamese gibi türler için de özel mamalara sahip.

Royal Canin Yavru Kedi Maması

Yavru kedilerin beslenme tercihleri, hayatlarını nasıl geçireceklerine ilişkin ilk ve en önemli belirleyicilerden birisi. Yavru kedinin gelişiminde duyulan tüm ihtiyaçların karşılanması, profesyonel bir mamayla sağlanabilir. İlk 7 hafta anne sütüyle beslenen kediler, daha sonra sütten kesilerek mama yemeye başlarlar. İlk 4 ay fazladan enerjiye ihtiyaç duyan yavru kediler, 4 aydan sonra daha yavaş bir büyüme sürecine girerler ve iştahları artar. Bu dönemde yavru kedilerin, tıpkı diğer yetişkin kedilerde olduğu gibi, doğal avlarına uygun şekilde beslenmesi gerekir. Zengin bir mama tercihi, kedilerin hayata adım attıkları ilk evrede başarılı olmalarını kolaylaştırır ve onları yetişkinliğe hazırlar.

Royal Canin’in yavru kedi mama tipleri, büyük kedilerde olduğu gibi özel ırklara yönelik mama tercihleri sunar. Ağız hijyeni, pati ve tırnaklar, tüy gelişimi gibi hem görsel hem de sağlığa ilişkin nitelikleri belirleyen en önemli faktör kullanılan mama çeşididir. Royal Canin yavru kedi mamaları, kedilerin anne sütünden kesildikleri ilk andan itibaren profesyonel mamaya alışmalarını sağlayarak yetişkinlik evrelerinde de benzer mama tercihlerini sürdürmelerini kolaylaştırır.

Yavru kedilerin beslenmesini kolaylaştıran bir diğer etken de, kuru mamanın yanı sıra, veterinere danışılarak verilen yaş mamalardır. Royal Canin konserve çeşitleri arasında yavru kedilere özel mamalar da bulunur. Yaş mamalar kedilerin midelerini rahatlatmanın yanı sıra, ödül maması olarak da kullanılabilir ve eğitilmelerine yardımcı olur. Mama tercihi, sadece beslenme tipini belirlemekle kalmaz, kedilerin eğitilmesinde ve insanlarla aralarındaki ilişkilerde de belirleyici öneme sahiptir.

Royal Canin Kedi Maması Fiyatları

205 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Ürün Puanı
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Markalar A-Z
  1. Royal Canin
  2. Milo
  3. Pro Plan
  4. Goody
  5. Acana
  6. Newcat
  7. Hills
  8. Champion
  9. Whiskas
  10. Alice
  11. Plaısır
  12. Reflex
  13. Nutri Feline
  14. N&D
  15. Miglior Gatto
  16. Schesir
  17. Felix
  18. Advance
  19. Animonda
  20. Gourmet Gold
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Tat A-Z
 7. Ürün Kilogram
 8. Gramaj A-Z
 9. Satıcı A-Z
 • Marka Royal Canin
DSACategoryId/2147483616/560074/560118/royalcanin
BAŞA DÖN