Konserve & Yaş Kedi Mamaları

Evinde kedilerle yaşayan kişiler, sevimli dört ayaklı dostlarının iştahlı ve mama konusunda seçici olduğunu biliyor. Sektörün güvenilir birçok markası kedileriniz için çok sayıda yaş mama üretiyor. Gelişmiş modern tesislerden size ulaşan mamalar kedilerinize ihtiyaçları doğrultusundan tüm besin kaynaklarını sunuyor. Yaş mama çeşitleri kedilerinizin gelişimine katkı sağlarken lezzetleriyle de can yoldaşlarınızın adeta gönüllerini fethediyor. Kaliteli ve leziz içeriklerle karşınıza çıkan yaş tüylerinin parlamasına ve cinslerine uygun olarak hareketliliklerine katkı sağlıyor. 

Lezzetli ve Besleyici Yaş Mamalar 

Kediler her gün aynı mamayı yemek istemeyebiliyor. Kedi maması üreticileri bu noktadan yola çıkarak çok sayıda formül ve içerik ile onlara değişik lezzetler hazırlıyor. Böylelikle dört ayaklı dostlarınız keyifle beslenirken bir yandan sağlıklı tüylere, sindirim ve boşaltım sistemlerine, bağırsaklara, tırnaklara, kemik yapısına, deri kalitesine sahip oluyor. Mamalarda yer alan kaliteli yağlar sayesinde kedilerinizin tüyleri topaklanmadan sağlıklı biçimde uzuyor. Yaşlı, emziren ve hamile, yeni doğum yapmış ve benzeri özel bakım gerektiren kedileriniz varsa birçok marka onlara özel yoğun formüller geliştiriyor. 

Kedilerinize mama verirken göz önünde tutmanız gereken bazı noktalar bulunuyor: 

 • Gebelikte, emzirme döneminde ve diğer belli dönemlerde kedilerinizin ekstra besinlere ihtiyaçları olabiliyor. Bu durumlarda onların özellikle protein ihtiyaçlarını eksiksiz gidermeniz ve günlük mama miktarını artırmanız gerekebiliyor. 
 • Kedilerinize günde en az iki kez mama vermeniz beslenmeleri açısından yeterli oluyor.
 • Kedilerin mama ihtiyaçları bireysel olarak değişebildiğinden dostlarınızı iyi tanımanız yararlı oluyor. 
 • Mamaların kedilerinize oda sıcaklığında servis yapılması öneriliyor. 
 • Mama yanında onlara mutlaka taze ve temiz içme suyu da vermeniz önem taşıyor. Temiz ve düzenli değiştirilen taze içme suyu her zaman hazır olmalıdır.

Mutlu Kediler İçin Yeterli ve Kaliteli Gıda

Kedileriniz için güvenilir markalar tarafından size sunulan mama seçenekleri arasından birkaç alternatifi değerlendirerek çeşitlilik yaratmak iyi bir fikir olacaktır. Böylelikle hem onlara değişik tatlar sunabiliyor hem de dostlarınızın damak zevkleri konusunda bilgi sahibi olma şansı yakalıyorsunuz. Kedilerinizin yaşları, cinsleri, fazla kilolu ya da normalin altında kiloda olmaları tercihlerinizi belirlemenizde etkili olabiliyor. Yaş mamalar konserve olarak teneke kutuda ya da kilitli paketlerde satışa sunuluyor. Eğer hızla büyümesini arzu ettiğiniz yavru, hamile ya da aşırı zayıf kediniz varsa onlara özel mamalar vermeniz gerekebiliyor. Mamaların içeriklerinde balık, tavşan, kuzu, tavuk eti gibi proteinler, tahıllar, kaliteli yağlar ve vitaminler bulunuyor. 

Mamaların kullanımı esnasında dikkate değer bazı noktalar yer alıyor: 

 • İçeriğinde taurin olan ürünler kedilerinizin kalp sağlığını destekliyor. 
 • Ürünlerin birçoğunda var olan yağlar kedilerinizin tüylerinin parlak olmasını sağlıyor. 
 • A vitamini içerikli yaş mamalar dostlarınızın göz sağlıkları açısından önem taşıyor. 
 • Formülünde minerallerin bulunduğu mamalar kedilerinizin sindirim ve bağışıklık sistemi açısından oldukça önem arz ediyor. 
 • Yaş kedi mamalarında zararlı katkı maddesi ve boya kullanılmıyor.

Yaş Kedi Mamalarının Fiyatları 

Çeşitli markaları gelişmiş üretim tesislerinde özel formüllerle ve hijyenik şartlarda hazırladıkları kedi mamaları arasında can yoldaşlarınıza uyun birçok seçeneğe rastlıyorsunuz. Mama çeşitleri pH içerikleri sayesinde kedilerinizin böbrek fonksiyonlarının mükemmel çalışmasına destek oluyor. Taş oluşumuna engel olmaya yardımcı olan mamalar kolay sindirim ve düşük molekül ağırlığı sağlıyor. Kedileriniz için çok önemli olan bağırsak mikroflorasını da koruyan bu ürünler onların bağışıklı açısından da önem taşıyor. 

Kedi mamaları hakkında bilmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor: 

 • Ürünlerde bulunan bazı bileşenler kedinizi ishale sebebiyet veren bakterilerden koruyor. 
 • Mamalar kalsiyumun emilimini sağlamak suretiyle kedilerinizin LDL kolestrol seviyesini düşürüyor.
 • Vitamin E ve selenyum gibi vitaminlerle yaşlanmaya karşı hücre koruması sağlanıyor. 
 • Diyet yapması gereken kediler için içeriklerinde tahılların yer almadığı mamalar öneriliyor.
 • Mamaları son kullanma tarihine kadar serin ve ışık almayan bir yerde muhafaza almanız gerekiyor.

Yaş kedi maması fiyatları ürünlerin markasına, gramajına, içeriğine göre farklılık arz ediyor. Hepsiburada.com aracılığıyla tüm ürünlere göz atabiliyorsunuz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yaş Kedi Mamaları

8794 ürün listeleniyor
Pet Shop
Pet Shop
Kedi
Kedi
Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Konserve & Yaş Kedi Mamaları
Konserve & Yaş Kedi Mamaları
Yavru Kedi Konserveleri
Yavru Kedi Konserveleri
Yetişkin Kedi Konserveleri
Yetişkin Kedi Konserveleri
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 48 / 8794 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?