Sıkma Kehribar

Eski zamanlardan beri doğal taşlara olan ilgi ve alaka devam eder. Bu taşlar özel yöntemlerle elde edilerek kullanıma hazır hale getirilir. Farklı amaçlar için kullanılan taşlar estetik görünümleriyle fayda sağlar. Büyüleyici görüntüsünü doğal yapısına borçlu olan sıkma kehribar uygun tekniklerle üretilir. Kehribar parçalarının ve tozunun bu doğal yapıyı bozmayacak bazı malzemelerle birleştirilmesi sonucunda ortaya konulan bu taş çeşitli alanlarda kullanılır. Ürünün görüntüsü üretici markaya bağlı olarak çeşitlilik gösterebilir. Yapı ve şekil özelliklerine bağlı olarak zevkinize hitap eden ürünü belirleyebilirsiniz. Genel olarak koleksiyon tutkunları için özel bir alan oluşturan sıkma kehribar çeşitleri büyük beğeni toplar. Aynı zamanda ibadet araçlarından biri olan tesbih yapımında yaygın olarak kullanılır. Erkeklerin ilgi duyduğu sıkma kehribar tesbih modelleri mükemmel bir hediye niteliği taşır. Özel günlerde sevgilinize veya eşinize bu ürünler arasından etkileyici bir seçim yapabilirsiniz. Bu teşbihi birbiriyle uyumlu olacak şekilde mükemmel bir erkek kol saati seçimiyle bir arada hediye edebilirsiniz. Bunun yanı sıra süs eşyası veya aksesuar olarak hazırlanan ürünlerde kullanılan orjinal sıkma kehribar çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Doğal yapısı korunarak uygun tekniklerle birleştirilen bu parçalar fırınlama işlemlerine tabii tutulur. Bunun sonucunda harika bir görünüm elde edilir. Bu taş tesbih veya aksesuar yapımında farklı şekillerde kesilerek ilgi çeken tasarımlar hazırlanır. Osmanlı sıkma kehribar modelleri etkileyici bir ustalığa sahiptir. Markaların sizin için özenle tasarladığı sıkma sarı kehribar modelleri oldukça kaliteli bir yapıya sahiptir. Ürünlerde zaman içinde kullanıma bağlı olarak bozulma, renk değişimi, çatlama gibi istenmeyen durumlar gözlenmez. Hammaddesi doğal ürünlerden elde edilen toz sıkma kehribar yapısına farklı formlar verilebilir. Kullanım amacına göre bu formları satın alabilirsiniz. Tesbih kullanımında rahat ettiğiniz kesim şekline göre bir tercih yaparak konfor elde edebilirsiniz. Bu konuda genel olarak kapsül kesim sıkma kehribar modelleri ön plana çıkar. Kapsül sıkma kehribar modelinin parmağa oturan yapısı ve boyutu tesbih çekme sırasında büyük bir rahatlık sağlar. Benzer şekilde arpa kesim tekniği kullanılarak üretilen tesbihlerde de aynı etki gözlenir. Hem taş olarak hem de aksesuar anlamında oldukça kıymetli olan fırınlanmış sıkma kehribar sağlam ve dayanıklı yapısıyla adından söz ettirir. Fırınlanmanın etkisiyle iyice bütünleşen kehribar parçaları ve tozu mükemmel bir görünüm kazanır. Şık görüntüsüyle çarpıcı bir görünüme sahip olan sıkma kehribar bileklik modellerini saat, yüzük gibi farklı aksesuarlarla birleştirerek kullanabilirsiniz.

Sıkma Kehribar Modelleri

Sıkma kehribar modelleri dünyanın farklı bölgelerinde elde edilen ve dikkat çeken seçeneklerden oluşur. Markaların özel olarak hazırladığı bu ürünler kullanım amacına göre değerlendirilir. Taşlar aynı zamanda orjinalliğini korur. Osmanlı benzetme tesbih modelleri tarihin izlerini taşıyan inanılmaz çeşitlerle karşınıza çıkar. Bu tesbihler hafif yapısı sayesinde rahatlıkla taşınabilir. Ürün elde edildiği bölgeye bağlı olarak farklı renk tonlarına sahip olabilir. Fosilli sıkma kehribar modelleri alındığı bölgenin doğal yapısını taşır. Tamamen zevkinize bağlı olarak bu modeller arasından bir seçim yapabilirsiniz. Sistemli sıkma kehribar tesbih çeşitlerini inceleyerek açık kahverengi, yeşil, turuncu, mavi ve beyaz gibi çok sayıda renk seçeneği arasından kendiniz ve sevdikleriniz için alabilirsiniz. Ayrıca kendinden desenli modeller büyüleyici bir görünüme sahiptir. Hareli sıkma kehribar modelleri bu grupta yer alır. Kokulu sıkma kehribar modelleri özel bir anlama sahiptir. Tercih edebileceğiniz ürün çeşitlerinden bazıları şunlardır:

  • Yuvarlak, arpa, kapsül ve çubuk sıkma kehribar modelleri kesim şekline göre isim alır. Bu ürünler bileklik, yüzük, kolye veya tesbih yapımında sıklıkla tercih edilir
  • Sıkma kehribar çubuk modelleri ince yapısı sayesinde zarif bir görünüme sahiptir. Kolye veya bileklik olarak mükemmel ürünlerde kullanılabilir.
  • Estetik bir görünüm sunan kesme sıkma kehribar modelleri tek renk olabildiği gibi farklı renklerde de tasarlanabilir. Taşın oluşturulmasında kullanılan toz ve parçaların renk özelliklerine göre farklı geçişler oluşturulabilir.
  • Parlak ve çarpıcı bir görünüme sahip olan mozaik sıkma kehribar modelleri sıklıkla tercih edilir. Kadın erkek herkesin ilgi gösterdiği bu gruptan elde edilen dekoratif süs eşyaları mevcuttur.
  • Gözyaşı sıkma kehribar modelleri oldukça kibar ve şık bir görünüm oluşturur. Parlak ve canlı görüntüsü ışığı yansıtır. Bu ürün tesbih yapımında kullanılan kesimlerden birine sahiptir.
  • Ürünlerin tamamı farklı ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir.
  • Patinli sıkma kehribar çeşitleri özel olarak eskitilmiş görüntüsü ile etkisi altına alır. İnceltilmiş sentetik bir boyanın uygulanması sonucunda elde edilen bu görünüm doğal yapıyı bozmadan etkisini gösterir.
  • Sıkma kesme kehribar modelleri taş parçaları ve tozları bir araya getirildikten sonra kesme teknikleri uygulanan seçeneklerden oluşur. Bu durumda her bir parçaya farklı desen ve renkler denk gelerek etkileyici bir çeşitlilik oluşturulur.
  • Sıkma kehribar damarlı modellerinde bu duruma sıklıkla rastlanır. Farklı ürünlerin üretiminde tercih edilen bu yapı göz alıcı görüntüsüyle farkını belli eder. Damarlı sıkma kehribar modellerinin şık görüntüsünden faydalanabilirsiniz.
Göz Alıcı Renkleriyle Sıkma Kehribar Çeşitleri

Sıkma kehribar faydaları farklı toplumlara göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca bu konunun ürün rengine bağlı olarak değişebileceği mümkündür. Sıkma kehribar mavi, beyaz, kırmızı gibi bazı renklerde bulunur. Sarı sıkma kehribar modelleri klasik olarak pek çok üründe kullanılır. Mavi sıkma kehribar modellerini tamamlayıcı bir özelliğe sahip olan gümüş takı setleri ile birlikte kullanarak mükemmel bir kombinasyon oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra yeşil sıkma kehribar modellerini küpe veya yüzük olarak tercih edebilirsiniz. Turuncu sıkma kehribar aksesuar seçiminiz ile stilinizi birleştirebilirsiniz. Her renkle kullanılabilen beyaz sıkma kehribar modelleri kusursuz bir görünüm sunar. Saf ve temiz yapısıyla etkisi altına alan bu ürün her sezon moda olmaya devam eder. Cazip ve iddialı bir görünüme sahip olan kırmızı sıkma kehribar modelleri adından söz ettirir.

Bütçenize Uygun Sıkma Kehribar Fiyatları

Sıkma kehribar fiyatları herkesin bütçesine uygun olacak şekilde belirlenir. Fiyatların belirlenmesinde üretici marka, ürün özellikleri ve avantajları etkilidir. Sıkma kehribar ne kadar diye düşünmenize gerek olmadan alabileceğiniz modeller mevcuttur. Sıkma kehribar tesbih fiyatları taş sayısına ve boyutuna bağlı olarak değişebilir. Bütçenizi zorlamayan bu fiyatlar sayesinde rahatlıkla alabilirsiniz. Sıkma kehribar tesbih özellikleri çekme ve taşıma rahatlığı açısından önemlidir. Farklı amaçlar için kullanabileceğiniz Osmanlı sıkma kehribar fiyat olarak oldukça avantajlı seçenekler sunar. Sürmeli sıkma kehribar tesbih modellerini sevdiklerinize hediye ederek onları sevindirebilirsiniz. Renkli sıkma kehribar çeşitleri kullanılarak tasarlanan tesbihlerle dikkat çekici bir etki oluşturabilirsiniz. Ayrıca simli sıkma kehribar modelleri ışık altında parlayarak rengini net bir şekilde ifade eder. Beklentinizi karşılayan tüm ürünlere Hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sıkma Kehribar Özellikleri Nelerdir?

Sıkma kehribar özellikleri arasında oldukça dayanıklı yapısı ve dikkat çekici görünümü yer alır. Kırılma veya aşınma gibi durumlara dayanıklı olan ürün farklı amaçlar için kullanılabilir. Renk ve desen açısından da çeşitlilik gösterir.

Sıkma Kehribar Ne İçin Kullanılır?

Bu ürün pek çok alanda kullanılabilir. Özellikle tesbih yapımında sıklıkla tercih edilen sıkma kehribar siyah, beyaz, mavi, sarı, kırmızı, turuncu gibi çeşitli renklerden oluşur. Bunun yanı sıra süs eşyası ve aksesuar olarak tasarlanır. Yuvarlak forma sahip olan maskot sıkma kehribar modelleri mevcuttur.

Sıkma Kehribar Kesim Şekilleri Nelerdir?

Zevkinize ve tarzınıza göre tercih edebileceğiniz çok sayıda kesim mevcuttur. Çubuk, damla, kapsül, gözyaşı, arpa bu kesimlerden bazılarıdır. Farklı renklerde taşlar bu kesimlerle birleştirilir. Su damlası sıkma kehribar şeffaf görünümü ile her kesime uyan modellerden biridir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sıkma Kehribar

7082 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 31 / 7082 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?