ARA
Loading interface...
Loading interface...
Teeter
Teeter Fit Spine X1 İnversiyon “Baş Aşağı Duruş” Aleti

Teeter Fit Spine X1 İnversiyon “Baş Aşağı Duruş” Aleti

Teeter
7.800,00 TL
( / adet)
Satıcı: İnternaya
Puan 10
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001546/2147483635/353045/60004512
Teeter Fit Spine X1 İnversiyon “Baş Aşağı Duruş” Aleti
Teeter FitSpine X1 İnversiyon “Baş Aşağı Duruş” Aleti
FitSpine X1 konfor ve kullanım kolaylığı için tasarlanmış özellikler ve aksesuarlarla sırt ağrısının rahatlatılması için idealdir. Ayak bileği desteklerini açıp kapamaya yarayan Deluxe EZ-Reach Ayak Bileği Sistemi ile kullanıcı konforunu arttırır. İnversiyon aletinin altında bulunan ayar kayışı ise 20, 40 ve 60 derecede önceden ayarlanmış inversiyon “baş aşağı duruş” açılarını işaretler.


BEL, SIRT ve EKLEM AĞRILARINIZI HAFİFLETİN
FDA Kayıtlı: FDA tarafından 510-k kayıt numarası ile ortepedik terapi cihazı olarak kaydedilmiştir.
Faydalı olduğu kanıtlanmış rahatsızlıklar: Sırt ağrısı, siyatik, kas gerginliği, dejeneratif disk hastalığı, herniye diskler, spinal stenoz, sıkı kaslara bağlı omurga eğriliği, kas spazmı ve faset sendromu.
İnversiyon Terapisi Nasıl Çalışır: İnversiyon “baş aşağı duruş”, omurganızı ve ağırlık taşıyan eklemlerinizi açarken gergin kasları uzatmak ve gevşetmek için vücut ağırlığınızı ve yerçekimini kullanarak doğal olarak bel, sırt ve eklem ağrısının kaynağına hedeflenmenizi sağlar.


BENZERSİZ FitSpine X1
Kolay Ulaşılan Konforlu Ayak Bileği Kilit Sistemi: Zorlanmadan ayak bilek kilidini açma kapatmaya yarayan baş aşağı konumda iken, yerçekimi aktif emniyet kilit sistemi. Aero-space sınıfı paslanmaz çelik, kilit sistemi.
Dönme Açı Kontrolü Sağlayan Ayar Kayışı: İleri seviye inversiyondan başlamak için önceden ayarlanmış konumlara sahip özel bir kılavuz içerir.
Akupunktur Bası Topları (Opsiyonel sipariş ile): Omurganın destekleyici kaslarına ve kan dolaşımının arttırılmasına ihtiyaç duyulan fibrozit “kulunç” bölgesi ağrıların iyileşmesi için Comfor Trak yatağı boyunca üzerine yattığınızda ağrı bölgesine denk gelecek şekilde bir yere yerleştirin.
Bel Destek Köprüsü (Opsiyonel sipariş ile): İnversiyonun dekompresyon ve hizalama faydalarını arttırmak için tasarlanan köprü, bel bölgesinin alt omurlarındaki çekişi arttırmaya yardımcı olan bir destek noktası sağlar.


KULLANICIYA ÖZEL KONFOR ve DESTEK
Pürüzsüz, Dayanıklı ve Temizlemesi Kolay: Yatak yüzeyi, dekompresyonu optimize etmek için sürtünmeyi azaltır, hareket ve esneme sırasında kullanıcıyla rahatça esneme sağlar.
Comfor Trak Yatak: Cihazın yatak parçasını konforunuza göre ayarlamak için Teeter’ın yenilikçi parça tasarımları ile üretilmiş akapunktur bası topları, bel destek köprüsü ve rahatlık ihtiyaçlarınız için hareket ettirilebilen veya çıkarılabilen baş yastığını tercihinize göre kullanabilirsiniz.
Baş Yastığı: Konfor ihtiyaçlarınız için köpük baş desteği hareket ettirilebilir veya çıkarılabilir.
Ergonomik Ayak Bileği Köpükleri: Yıllarca süren araştırmalardan geliştirilen bu özel köpük ve basınç düşürücü tasarım, şimdiye kadarki en konforlu ayak bileklerini saran sistemi sağlıyor.


GÜVENİLİR PERFORMANS
Eşsiz ve Patentli Güvenlik Özellikleri: Otomatik kilitlenen menteşeler, kam kilitleri, özel tasarlanmış yataklar ve ısıl işlem görmüş çelik parçalar dayanıklılık ve güvenilirlik sağlar.
Ağır Hizmet Tipi Çelik Taban: Çerçeve, gelişmiş germe için yükseltilmiş tutuş, genişliği% 20 artıran ve zemini koruyan köşe ayakları ve çizilmeye karşı dayanıklı bir kaplamaya sahiptir.
UL Güvenlik Sertifikalı Ürün: UL1647 ile onaylanmış dünyada tek sertifikalı inversiyon “baş aşağı duruş” aleti. Teeter inversiyon masalarının en zorlu kalite standartlarını karşılamak için bağımsız olarak sertifikalandığını göstermektedir.


KULLANIMI KOLAY
Ayak Bileği Konforlu Ayarlanabilir Platform: Ayak platformu, kişiye özel, güvenli bir uyum için yukarı veya aşağı çevirir.
Hassas Dengeleme: Ayarlı menteşe tasarımı, minimum çaba ile pürüzsüz, kontrollü bir dönüş sağlar ve gelişmiş egzersizler ve esneme için tam baş aşağı duruş pozisyonunda güvenli kilitleme sağlar.
Baş Aşağı Duruş Ayar Kayışı: Ayarlanabilir baş aşağı duruş eğimi, maksimum ters çevirme açınızı kolayca önceden belirlemenizi sağlar veya tam ters çevirme için çıkarılabilir.

Kolay Saklama: Sadece birkaç saniye içinde 56cmx71cmx167cm arasında saklama için katlanır.
5 adımda kolay montaj: Çoğunlukla önceden monte edilmiş olarak gelir; sadece ana parçaları bir araya getirin, tutamak ekleyin ve hazırsınız! Daha da kolaylaştırmak için akıllı telefonunuzdaki ÜCRETSİZ Teeterlink Uygulaması ile 3D etkileşimli montaj talimatlarına erişin.
Kullanım Kılavuzları: Montaj ve kullanımda size yol göstermesi için ürüne iliştirilmiş kullanıcı el kitabı ve başlangıç DVD’si içerir. Türkçeleştirilmiş kurulum ve kullanım kılavuzunu info@internaya.com adresinden talep edebilirsiniz.

5 Bonus Sağlıklı Sırt Rutinleri: Ürünün ile birlikte gelen DVD, omurganızı nasıl ısıtacağınızı, vücut direncinizi nasıl güçlendireceğinizi ve etkin esneme hareketlerini, duruş bozukluğunu nasıl önleyeceğinizi ve germe – açma egzersizlerinizi Teeter inversiyon – baş aşağı duruş aletinde nasıl uygulayacağınızı öğretir.

ÜCRETSİZ TeeterLink Uygulaması: Kullanım süresi, sıklığı ve çalışma açısı dahil olmak üzere Teeter inversiyon “baş aşağı duruş” aleti kullanımını izlemek için akıllı telefonunuzu veya tabletinize indirip kullanabilirsiniz. Ürün desteği, videolar, faydalı kullanıcı ipuçları, sağlıklı yaşam tarzı önerileri ve daha fazlasına erişin! Hem android / iphone uygulama mağazalarında kullanılabilir.
ÜCRETSİZ “BILT” aplikasyonunu: Telefonunuza aplikasyonu indirip Teeter ürünleri içinden modelinizi bulup kurulum konusunda destek alabilirsiniz.


Özellikler:
Kullanıcı Boyu: 142 cm – 198 cm
Kullanıcı Ağırlığı: 136 kg
Monte Edilmiş Depolama Ebatları: 168cmx73cmx68cm
Monte Edilmiş Ürün Kullanım Ebatları: 206cmx73cmx219cm
Ambalaj Ölçüsü: 122 cm x 74,5 cm x 24 cm
Ürün Ağırlığı: 26,9 kg
Ürün numarası: X1


İNVERSİYON – BAŞ AŞAĞI DURUŞ TERAPİSİNİN FAYDALARI
İnversiyon terapisi daha bel ve sırt ağrısına iyi gelen bir yöntem olarak bilinse de, aynı zamanda yer çekiminin vücut üzerindeki diğer olumsuz etkilerinin önüne geçen başarılı bir yöntemdir. Zamanla yer çekimi dolaşım, boy kısalması, organ prolapsusları ve genel vücut fonksiyonları sorunlarını daha da kötüleştirebilir. İnversiyon, genel sağlık durumunu koruyabilmede proaktif bir yöntem olarak da sunulabilir. Baş aşağı durmak, kasları esnetip rahatlatıyor, stres ve baskıyı azaltıyor, bağların daha sağlıklı hareket etmelerine yardımcı oluyor.
Baş aşağı durma sebebiniz ne olursa olsun, Teeter sağlıklı bel & sırt, sağlıklı vücut için çıktığınız bu yolculukta size destek olacak kaliteli ve varlığını kanıtlamış bir alettir.


İnversiyon, Bel & Sırt Ağrısını Azaltmaya Yardımcı Olur
İnversiyon aslında, ağırlık aktarımı yerleri olan eklemlerdeki basıncı azaltmak için kilonuz ve yer çekiminden faydalanan doğal traksiyon yöntemidir. Vücudunuz ters dönmüş bir şekilde havada asılıyken, yer çekimi kuvveti traksiyon uygular, bu da omurgayı gerip uzatarak esneklik sağlar, vertebralar1 arasındaki mesafeyi artırarak da diskler ve sinir kökleri üzerindeki baskıyı azaltır. Daha az baskı, daha az bel & sırt ağrısı anlamına gelir.
Omurgadaki her bir sinir kökü vertabralar arasındaki boşluklardan geçtiği için bağ “örtülerinde” bulunan tombul disklerin, sinir köklerini bu baskıdan ve vücudunuzu da ağrılardan kurtarması gerekmektedir. İnversiyon, vücudun yer çekiminin etkisiyle uğradığı zararlı baskıyı tersine çevirmek veya hafifletmek için gerekli olan esnekliği ve egzersizi sunuyor.


Nasıl işe yarıyor? Nachemson çalışması2, konuya açıklık getirmeye çalışıyor: Birkaç gönüllü, 3. lomber disklerinin içine cerrahi yollarla basınç sensörü yerleştirilmesine izin vermiştir. Ayakta dururken diskin içindeki basınç %100’lük temel çizgi olarak ayarlanmış, vücudun geri kalan pozisyonları da bu değere göre belirlenmiştir. Oturuş pozisyonunun sırt üzerine ayakta durma pozisyonundan daha çok baskıda bulunduğu kanıtlanmış, ama asıl sürpriz uzanma pozisyonunda ortaya çıkmıştır. Disk içindeki basınç, ayakta duruş pozisyonundaki vücut ağırlığının sadece %75’i kadar azalma göstermiştir; %25’in altına ise hiç düşmemiştir! Geriye kalan bu basıncın, kat kat lastik bant gibi omurgayı sıkıştıran ve sarmalayan yüzlerce bağ ve kas yüzünden oluştuğu anlaşılmıştır. Bu çalışma, lastik bantlardan kurtulmak için gerekli olan traksiyon miktarının, vücut ağırlığınızın yaklaşık %60’ı kadar büyük bir değer olduğunu da göstermiştir. Bu kadar yer çekimini en ufak bir rahatsızlık vermeden dengeleyen uygulanabilir tek yol 60° açılı inversiyondur.
İnversiyon, Disklerin Bakımında Yardımcı Olur


Disklerinizin üç görevi vardır: vertabraları ayırmak, omurgaya esneklik katmak ve darbe emici görevi görmek. Beyin ve vücut arasındaki bütün iletişim, vertebralardan geçen sinirler aracılığıyla sağlandığı için omurlararası (intervertebral) ayrıklık özellikle önem taşımaktadır. Vertebralar arasındaki mesafelerin yeterli olmaması, sinir kökü basıncına ve sonuç olarak ağrıya neden olabilir.
Disklerinizin iç dolguları, omur aralarınızda yastıklama görevi gören jölemsi bir maddeden oluşur. Yer çekiminin sıkıştırıcı etkisiyle her gün uyanmanızdan itibaren geçici olarak 1,3 cm – 2 cm kadarlık bir kısalma yaşarsınız.
Boy kısalması genellikle, esnekliğin ve yastıklama etkisinin azalmasına neden olan disklerdeki nem kaybının bir sonucu olarak görülür. Baş aşağı durmuşken, disklerinizdeki aşağıya doğru uygulanan basıncın etkisini tersine çevirmiş olursunuz, böylece disklerinizin daha hızlı iyileşmesini, nem ve boy kaybının geri kazanılmasını sağlarsınız.


İnversiyon Stres Atmanızı ve Kaslarınızın Rahatlamasını Sağlar
Stres ile gerilim bel, sırt, boyun ve omuzlarda kas spazmına neden olduğu gibi, baş ağrısı ve benzeri sorunlara yol açabilmektedir. Gergin kaslar, kan akışını kısıtlayarak kaslara giden oksijen miktarını azaltır, lenf akışında düşüşe neden olarak da artık kimyasalların birikmesine yol açar. Bunun sonucunda da spazm ve ağrı yaşanır. Vücudunuzu 25° gibi bir hafif bir eğimde birkaç dakika bile tutmanız gergin kaslarınızı rahatlatacak, vücuttaki artıkları ortaya çıkararak kan dolaşımına katan lenf akışının hızını artıracaktır. Bu atıklar ne kadar hızlı atılırsa, taze oksijen ne kadar çabuk vücuda girerse, kaslarınızdaki gerginlik ve ağrı o kadar hızlı yok olacaktır. L.J.Nosse3 tarafından yürütülen bir çalışmaya göre, kas ağrısının bir göstergesi olan EMG (elektromiyografik) aktivitesi, eğimli duruşta on saniye içerisinde en az %35 azalma göstermiştir.


İnversiyon Dolaşımı Düzenler, Kan ve Lenf Sıvılarının Temizlenmesini Hızlandırır
Besini ve oksijeni vücut hücrelerinize taşıyan kardiyovasküler sistem, vücudunuzun dolaşım sistemini oluşturur. Oksijence zengin kan akciğerlerden çıkarak arterlerden geçer. Artıklarla dolu kan da temizlenmek ve tekrar oksijen yüklenmek için damarlar aracılığıyla akciğerlere geri gelir. Vücudunuzun alt gövdenizden ve ayaklarınızdan kanı çekmek için yer çekime karşı koyması gerekmektedir. İnversiyon da yer çekimi kuvvetini vücudunuzun lehine çeviren bir duruş olduğu için dolaşım sürecini kolaylaştırmada size yardımcı olmaktadır.

Kardiyovasküler sistemden farklı olarak lenfatik sistemin pompası yoktur. Lenf sıvısı, yalnızca kasların birbirini izleyen kasılma ve esneme hareketleriyle, kılcal damarlardan ve tek yönlü kapakçıklardan geçerek göğsün üst kısmına temizlenmeye gelmektedir. Vücudun eğimli tutulması yer çekiminin bu tek yönlü kapakçıklarla ters değil de aynı yönde etki etmesini sağlar, bu da laktik sıvının göğse doğru itilmesinde yardımcı olur. Lenf sisteminin hızlıca temizlenmesi, gergin kas ağrı ve sızısını daha hızlı bir şekilde geçirecektir.
Beyond Cellulite4 adlı kitabında Nicole Ronsard, selülit oluşmasında lenf sisteminin rolünden bahseder ve selülitleri azaltmada bireylerin lenf akışını nasıl harekete geçireceklerinin yollarını sunar. Ronsard, lenf akışının yavaşlamasının, dokulardaki sıvının durgunlaşmasına neden olduğunu açıklar. Kalça ve uyluk gibi dolaşımın zayıf olduğu ve yukarı doğru hareket etmek için tamamiyle yer çekimine bağlı olan vücut bölgelerinde selülit oluşumu tetiklenmiş olur. Yer çekimi kuvvetini kan ve lenf sıvısı akışı yönüne çevirebildiğinizde, hücrelerin daha iyi beslenmesini sağlar ve atıkların taşınmasını hızlandırırsınız.


İnversiyon, Yer Çekimi Kuvvetine Bağlı Yaşlanma Etkilerini Azaltır
İşlevsel Formu Yakalamak: Bu ifade, dinç hareket ve aktiviteleri destekleyen esneklik, dayanıklılık ve denge durumu olarak tanımlanır. İnversiyon, vücut yaşlandıkça eklemleri sağlıklı ve esnek tutarak, hayat boyu aktif bir şekilde yaşamanın yolunu sunar.
Boyunuzu Korumak: Çoğu insan yaşamları süresince, disklerin incelmesinden5 dolayı 1,3-5,1 cm (0,5″ – 2″) kadar kısalırlar. Bebeklerin disklerinin %90’ı sudur. Ancak 70 yaşına gelindiğinde disklerin içindeki su miktarı %70’e düşer. Aktif inversiyon programı, asıl boyunuzu korumada size yardımcı olur.

İç Organlardaki Tıkanıklığı Açmak: Vücut yaşlandıkça iç organlarımız (böbrekler, mide, bağırsaklar) sarkmaya başlar. Kilo alma haricindeki orta yaşta görülen genişlemeler, iç organların yer değiştirmesinden kaynaklanmaktadır. Sindirim sorunları ile atıkların vücuttan atılma problemleri de yaygın belirtilerdendir. İnversiyon sayesinde bu organlar normal şekillerine girip vücuttaki normal yerlerini alacaklardır.

Beyne Giden Oksijeni Artırmak: Kalbiniz, vücudunuzun en fazla oksijen tüketen yeri olan beyninize kan pompalamak için yer çekimine karşı koymak zorundadır. Vücut ağırlığının sadece %3’nü oluştursa da beyin, vücuda alınan oksijenin %25’ini tüketir. Peter Russell, The Brain Book6 adlı kitabında, beynin gerilemesinin doğrudan sadece yaşlanma ile alakalı olmadığını anlatır. Bu gerilemenin daha ziyade, sertleşen arterler ve yüksek tansiyondan kaynaklandığını söyler. Bu yüzden, zamanla meydana gelen zihinsel gerilemenin önüne geçmek için en önemlisi beyne giden oksijen miktarını artırmak olacaktır. (NOT: Yüksek tansiyonunuz varsa, inversiyon programına başlamadan önce doktorunuza danışınız.)

Varisli Damarları Rahatlatmak: Eğimli durduğunuzda bacak, ayak ve vücudunuzun alt kısımlarındaki kanı temizlemesinde kalbinize yardımcı olmuş oluyorsunuz. Bu da uzuvlarınızdaki kan dolaşımını kolaylaştırdığı için varisli damarlardaki kanın çekilmesine yardımcı olabiliyor.


İnversiyonun, Aktif Bireylere Faydaları
İnversiyon Vücudun Esnemesini ve Duruş Bozukluğunun Giderilmesini Sağlar: Neredeyse tüm fiziksel aktivitelerde omurgaya basınç uygulanır. Yer çekiminin uyguladığı basıncın etkisi koşu, ağırlık kaldırma, aerobik gibi aktivitelerle birleşerek sırtınıza inanılmaz bedel ödetir. Özellikle golf ve tenis gibi tek taraflı aktiviteler çok sıkıntılıdır. Çünkü bu tür aktivitelerde gelişen güçlü kas grupları, omurgayı kendi doğrultusundan çıkarır; bu tek taraflı aktiviteler sürekli olarak inanılmaz büyüklükte omurganın rotasyonunu içerirler. Aynı şekilde, bisiklet sürme ve kürek çekme gibi diğer fiziksel aktiviteler sırasında başlıca kas grupları uzun süreli kasıldıklarından dolayı kaslarda gerilmeler oluşur. Günlük basit aktivitelerimiz bile yanlış uygulandıklarında iskelette sapmalara neden olur. Bu tür sapmalar genellikle önemsizdir ve fırsat bulduğunda kendilerini hemen düzelteceklerdir. Hareketli inversiyon (sağa sola eğilmeler, arkaya doğru gerilmeler gibi) vücudunuza bu fırsatı sunacaktır.

İnversiyon, İdman Sonrası İyileşmenizde Yardımcı Olur: Kas geliştirme süreci, kas dokusunun parçalara ayrılıp yerine çok sayıda daha sağlıklı hücrelerin yerleşmesiyle gerçekleşir. Egzersiz sonrası tahrip edilen binlerce hücre, büyüyen hücrelere yer açmak için oradan uzaklaştırılmalıdır. İnversiyon lenf akışını hızlandırarak artıklardan daha çabuk kurtulmayı sağlayacak, bu da vücudun yeni oluşan kas dokusuna yoğunlaşmasına olanak tanıyacaktır.
İdman sonrası tutulmaya veya kas spazmına meyilli atletler, inversiyonun sağlayacağı lenf temizliğinden faydalanabilirler. Yoğun kas aktiviteleri, yüksek miktarda laktik asit ve karbondioksit birikmesine yol açtığı için kas ağrılarıyla sonuçlanmaktadır. Bu atık ne kadar çabuk temizlenirse, ağrı ve sızı da o kadar çabuk geçer.

Yüksek etkili egzersizler sonrası eklemleriniz ve özellikle de diskleriniz sıvı kaybına uğrayarak 1,3-5,1 cm’ye varan geçici boy kısalmasına neden olacaktır. İnversiyonun, diskler üzerindeki basıncı azaltıp tekrar sıvı oluşumuna izin vererek omurlararası mesafeyi artırdığı kanıtlanmıştır. Basıncı azaltılan eklemler, daha etkili darbe emilimi ve daha az ağrı için hızlı bir şekilde iyileşebilmektedirler.
İnversiyon, Bağlarınızı Güçlendirir: Bağlar, kemiklerinizi bir arada tutan kollajen dolgulu şerit halindeki lifli dokulardır. Esneklerdir ama çok elastik değillerdir; ani gerilmelere veya aşırı esnemelere maruz kaldıklarında yırtılabilirler. Bağların hareketliliği ve hafifçe baskılanması, dokunun kollajen yapısını artırarak bağların daha kuvvetli olmasını sağlar.7 Baş aşağı esneme ve egzersiz, omurga ile ağırlık aktarımı eklemlere tersi yönde hafif baskılama ve hareketlilik sağlamakta, bu da eklemleri örten lifli yapının güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Güçlü bağ ve kaslar, atletleri sakatlanmalara karşı koruyan uygun eklem desteği için hayati önem taşımaktadır.

Son Bir Bakış Açısı: Eklemler ve omurga diskleri üzerindeki ciddi anlamdaki tek zararlı etki yer çekiminin devamlı çekiş gücüdür. Makul şekilde kullanıldığında inversiyon oldukça faydalıdır ve yaygın olarak uygulanan diğer popüler fitness aktivitelerinden daha tehlikeli değildir. İnversiyonun neden işe yaradığının bazen bir açıklaması vardır, bazen de yoktur.

Düzenli olarak baş aşağı duran binlerce insan, muzdarip oldukları bel&sırt ağrısının geçtiğini deneyimlemişlerdir. Bir o kadar önemli olan da, bu insanların inversiyonun gençleştirici etkisini tüm vücutlarında hissetmiş olmaları, inversiyon sayesinde sağlık durumlarında bel&sırt ağrılarının geçmesinin de ötesinde iyileşmeler yaşamalarıdır.
Kendi vücut ağırlığınız yer çekiminin çekiş gücünün tersi etkisiyle birleşince, omurganızdaki ve ağırlık aktarımı eklemlerinizdeki baskıyı azaltır ve disklerin tekrar normal sıvı düzeyine kavuşmasını sağlar.
Eklemlerinizdeki hafif ters baskılama, vücudunuzu yine eski hizasına sokar ve duruşunuzu düzeltir. Yaşlanan Omurga. Disklerdeki nem kaybı, boy kısalmasına ve esneklik kaybına neden olur.


İnversiyonun “Baş Aşağı Duruşun” Faydaları
Düzenli olarak baş aşağı duran binlerce insan, mustarip oldukları bel&sırt ağrısının geçtiğini deneyimlemişlerdir.
Bir o kadar önemli olan da, bu insanların inversiyonun gençleştirici etkisini tüm vücutlarında hissetmiş olmaları; inversiyon sayesinde sağlık durumlarında bel&sırt ağrılarının geçmesinin de ötesinde iyileşme yaşamalarıdır. İnversiyon şunlara yardımcı olur:

• Bel&sırt ağrısını giderme
• Stres atma
• Dolaşım ve lenf akışını harekete geçirme
• Duruşu düzeltme
• Kaslardaki baskıyı azaltma
• Bağları kuvvetlendirme
• Esnekliği artırma ve hareket aralığını genişletme
• Yer çekimine bağlı yaşlanmanın etkisini azaltma.

Teeter inversiyon “baş aşağı duruş” aletini herkese kullanabilir mi?
Gelişim çağındaki gençler, yetişkinler, yaşlılar, Sporcular veya sık spor fırsatı bulamayan herkes için ideal.
Aşağıda belirtilen ve bunlara benzer rahatsızlıkları olanlar haricinde herkes inversiyon “baş aşağı esneme” egzersizini kullanabilir.

Kontrendikasyonlar:
Glaucoma rahatsızlıkları
Kontrol edilemeyen yüksek tansiyon
Kan sulandırıcı kullanımı
Güçsüz kemik yapısı ve omurga implantları
Konjonktiv iltihabı
Kalp/dolaşım sistemi rahatsızlıkları
Kasık ve karın duvarı fıtıkları
Orta kulak iltahabı
Obezite
Hamilelik
Spinal bölge yaralanmaları
Felç
Geçici iskemik atak
Kontrendikasyonlar için mutlaka kullanma kılavuzuna bakılmalıdır.
Durumundan emin olmayan tüm kullanıcı adaylarının doktorlarının onayını alması önerilir.

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Orijinal ambalajı açılmış ve/veya kurulumu yapılıp kullanılmış ürünler iade kapsamı dışındadır.
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu SPORINTEP960
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön