Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Vermx-Tr
Vermx-Tr Hint Horozları Için Temre Şeker Spreyi - Kısa Sürede Kesin Çözüm !

Vermx-Tr Hint Horozları Için Temre Şeker Spreyi - Kısa Sürede Kesin Çözüm !

Vermx-Tr
125,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/2147483616/560338/24001706/24003327

VERMX TR TEMRE SPREYİ

TEMRE – ŞEKER olarak bilinen hastalık özellikle Hint Horozlarında çok sık görülür. FAVUS (SAÇKIRAN) Avian Dermatophytosis, Avian Ringworm Favus veya kanatlı saçkıran, dermatofit adı verilen bir grup zoofilik(insana geçebilen) mantarın neden olduğu bir mantar cilt enfeksiyonudur. Microsporum gallinae ( Lophophyton gallinae olarak da bilinir ), tavuklarda favus vakalarından izole edilen en yaygın türdür.

Etkilenen hayvanlarda ibik, baş ve yüzlerinde beyaz, tozlu lekeler ve kabuklu buruşuk kabuklar görülebilir. Enfeksiyon ilerledikçe, mantar başın diğer bölgelerine yayılmaya başlayacak ve cildin kalınlaşmasına ve kabuklu ve pullu görünmesine neden olacaktır. Uzun süreli veya ağır vakalarda gaga ve göz kapaklarında kalıcı hasara neden olabilir.

Bulaşma:

 

Dermatofitler, diğer enfekte kuşların, hayvanların, böceklerin, insanların, toprağın veya fomitlerin (ekipman, nesneler, giysiler vb.) derileriyle doğrudan veya dolaylı temas yoluyla diğerlerine bulaşır.

 

KORUMA:

 

Özellikle idman sonrası deride oluşan çizik ve yaralar bu enfeksiyonun kolaylıkla ortaya çıkmasına neden olur. Bu bakımdan idman sonrası Ciltte temas ile bulaşan patojenleri yok etmek ve ciltteki yara ve çiziklerin mikrop kapmadan onarılmasını hızlandırmak için her idman sonrası bu spreyi  bir gün sıkması, Temre sorununun ortaya çıkmasını engelleyecektir.

UYGULAMA:

Temre-Şeker-Çiçek Görülen Hayvanlara VERMX MANTAR-EGZAMA spreyi sorun görülen bölgeye sıkılır.

Koruma ve önlem için haftada 1 kez sıkılmaya devam edilir.

 

Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00001HHZ8F
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön