Deniz canlıları besleyenler yeni akvaryum çeşitleri ve akvaryum malzemeleri ile rahat ediyor. Akvaryumların boyutları, kapasiteleri ve diğer özellikleri modelden modele değişiyor. Bu bakımdan beslediğiniz deniz canlısının gereksinimlerine uygun ürünler temin etmek önem arz ediyor. Balık besleyenlerin de farklı tür deniz canlısı besleyenlerin de tercih ettiği akvaryumlar, gelişmiş aksesuar ve ekipmanlarla çok daha etkili hale geliyor. Bu sayede kullanım ve konfor da artıyor. Akvaryum camı sileceğinden pompalı sifona, termometreden dip süpürgesine ve akvaryum kelepçesine değin geniş bir ürün listesi sizleri bekliyor. Akvaryum malzemesi fiyatları da ürünlerin özelliklerine, işlevselliklerine göre farklılaşıyor.

Farklı Türlere Uygun Akvaryumlar

Akvaryum çeşitleri farklı özellikleri sizlere sunuyor. Beraberinde gelen ekipmanlar ya da haricen satılan aksesuarlar sayesinde akvaryum içi her daim temiz kalıyor ve hijyen için yoğun çaba harcama durumu da ortadan kalkıyor. Genellikle yüksek dirençli materyallerden ya da camdan imal edilen saydam görünümlü akvaryumlar, balık başta olmak üzere omurgasız deniz canlılarından deniz bitkilerine değin çeşitli türleri içerisinde barındırabiliyor. Akvaryum ekipmanları içerisine canlılar için destek sistemleri, habitat ögeleri ve diğer karma ekosistem araçları yerleştirilebiliyor. Akvaryum satın alırken canlıların gereksinimlerini, büyüklüğü ve daha sonra başka deniz canlısı alınıp alınmayacağını hesap etmek gerekiyor. Örneğin; tuzlu su akvaryumları, tatlı su akvaryumları ve hafif tuzlu su akvaryumları arasından uygun olmanı seçmek gerekiyor. Bununla birlikte canlı türleri farklı sıcaklık değerleri isteyebildiğinden soğuk ya da sıcak ortam yaratımı ve kontrol ekipmanlarını yerleştirebileceğiniz bir akvaryum satın almanız önemli oluyor. Suyun temizliğini, su kalitesini, besinlerin giriş ve çıkışlarını kontrol edebilen ekipmanları içeren akvaryumlar da yine sağladığı kolaylıklar açısından ön plana çıkıyor.

Şık Akvaryum Aksesuarları

Fanus, cam kavanoz, geniş su tankı gibi alanlar içerisine yerleştirilmek üzere çeşitli aksesuarlar da üretiliyor. Deniz canlıların doğal ortamına uygun bir habitat yaratımı, hem deniz canlıların rahatını artırma amacına hizmet ediyor hem de görsel olarak estetik ve doğal bir görüntü sunuyor. Kimi ürünler esasen bakım ve kullanım kolaylığı için yerleştirilse de izlemesi keyifli bir görüntü sunuyor. Örneğin; hava taşı akvaryumdaki suya oksijen girmesini sağlayan bir ekipman olması bir yana baloncuklu bir alan yaratarak estetik görüntü de sunuyor. Su içi lambalar da en sık tercih edilen aksesuarlar arasında yer alıyor. Bu lambaların güç değerleri, renkleri ve uzunlukları da farklı olabiliyor.

Akvaryum Bakım Araçları

  • Akvaryumların bakımı ve akvaryumdaki canlıların sağlığı göz önüne alınarak üretilen hortum, yavruluk, kepçe, termometre, yem makinesi, ısıtıcı vantuzu, hava taşı, su temizleyici gibi ekipmanlar kendi içerisinde de farklı özellikler gösteriyor ve öyle olması tüketicileri hayli memnun ediyor.
  • En fazla tercih edilen ekipmanlar arasında yer alan pompalı sifonların uzunlukları değişiyor, tüketici akvaryum boyutlarına tam uyan modeli satın alabiliyor. Akvaryumların dip temizliğini yapabileceğiniz sifonların su çekme özellikleri, su çıkışı ayarlama mekanizmaları, ızgaralı su çekme hazneli olanları kolay bakım yapmanızı sağlıyor.
  • Akvaryuma bakım yapacağınız süreçteki önemli yardımcılarınızdan biri de akvaryum kepçesi oluyor. Bakım için canlıları akvaryumdan çıkararak geçici süreliğine bir başka yere aktarmanızı sağlayan bu ürünlerin toplam uzunlukları, sap uzunlukları ve kepçe ebatları farklılık gösteriyor. Satın alımda halihazırda mevcut olan balıklarınızın boyutunu dikkate alabilirsiniz.
  • Dijital termometre ve cam dereceler özellikle farklı ısı gereksinimi olan canlıların bakımı için elzem oluyor. Akvaryum camına yerleştirilmek üzere üretilen geniş kadranlı dereceler rahatlıkla okunabiliyor. Ayrıca kaliteli modeller alkali gibi çözeltilere karşı dayanıklı bir yapı sergiliyor.
  • Dijital termometreler akvaryumun yanı sıra terraryum gibi farklı su tanklarına uyumlu olabiliyor. Yapışkanlı termometrelerin geniş kadranlı olanları da belli uzaklıktaki mesafelerden rahatlıkla okunabiliyor. Termometrelerin sıcaklık derecesi aralıkları değişkenlik gösterdiğinden, hassas ölçüm yapanları tercih etmek avantaj sağlıyor.
ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Akvaryum Malzemeleri

Hava Taşları
Dereceler
Kepçeler
Hortum / Vantuz / Bağlantı Parçaları
Sifonlar / Kum Temizleyiciler
Silecekler
Maşalar
Yavruluklar / Beta Bölmeleri
Yemleme Makineleri
Aydınlatma Ürünleri
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 2096 ürün
DSACategoryId/2147483616/24001725/60000428