Casio, kalitesi ve herkesin aklına yer etmiş modelleriyle, dünyada kendini ispatlamış saat markalarının başında gelir. Dünyaca ünlü Casio saatler dayanıklılığı, uzun ömürlülüğü ve şık tasarımlarıyla bilinir. Casio, şık tasarıma ve güncel özelliklere sahip saat üretmeye olduğu kadar kaliteye de önem verir. Kalite kontrol süreçlerini hassasiyetle yürüten Casio için bir saat hem göz zevkine hitap etmeli hem de uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilmelidir. Casio tasarımları akıllara o kadar yer etmiştir ki yıllar geçse bile eskimez. Her biri gerçek anlamda zamansız tasarımlardır.

Casio, erkekler ve kadınlar için farklı tasarımlara sahip saatler üretirken, her yaş grubundan kullanıcıyı hedefler. Her biri güncel ve hayatı kolaylaştıran özelliklere sahip olan Casio saatleri arasından kadın, erkek, yaşlı genç fark etmeksizin herkes kendi tarzını yansıtan bir model bulabilir.

Tarz Sahibi Casio Saat Modelleri

Casio saat, kadınlara ve erkeklere göz dolduran tasarımlara sahip birçok alternatif sunar. Tasarımlar aynı zamanda yaş gruplarına göre de farklılık gösterir. Bununla beraber genç tasarımlar, kendini her daim genç hissedenlerin de tercihleri arasında yer alabilir. Casio kol saati, kullanıcısına her daim kendini farklı ve ayrıcalıklı hissettirir.

Casio, benzersiz ve fonksiyonları ile günlük hayatını kolaylaştıran Baby-G, Sheen, Retro ve Standart saat modellerini kadın kullanıcıların beğenisine sunmuştur. Bu modeller hem tasarımlarıları hem de teknolojileri  yönünden birbirinden farklı özelliklere sahiptir.

G-Shock, Edifice, Pro-Trek, Retro ve Standart kol saati modelleriyle ise şıklık arayan, sadelikten hoşlanan veya teknolojik özellikler ile hayatına farklı deneyimler kazandırmak isteyen erkek kullanıcılar için her bir detay göz önünde bulundurularak üretilmiştir.

Ayrıca Casio Databank kol saati modelleri, kullanıcıların telefon rehberindeki numaraları ve isimleri hafızasına kaydedebilir. Bu sayede kullanıcılar ihtiyaç duydukları telefon numaralarına saatleri aracılığı ile de erişebilirler.

Casio Saat Modellerinin Özellikleri

Baby-G saat modelleri, G-Shock erkek kol saati modellerinin daha feminen formdaki karşılığından oluşur. Bu tarzdaki saatler Casio çift tasarım modeli olarak bilinir. Baby-G serisi, daha genç yaştaki bir kitleyi hedefler ve tasarımlarını renginden özelliklerine kadar buna göre belirlenir. Hedef kitlesi genç yaştakileri kapsıyor olsa da Baby-G modelleri her yaştan kadının beğenisini toplar. Baby-G kadın kol saati modeli, farklı seriler içerir. Seriler içerisinde, silikon kordon, paslanmaz çelik kordon, pembe, kahverengi, lacivert, gri, metalik gibi renk ve kordon alternatifleri; su geçirmezlik, Bluetooth teknolojisi, solar, analog dijital ve dijital teknoloji özellikleri olan modeller yer alır.

Casio’nun kadınlar için tasarladığı Sheen serisi zarif ve ışıl ışıl bir görünüme sahiptir. Sheen serisi paslanmaz çelik örgü kordon, gerçek deri kordon ile gold, metalik, siyah, beyaz, lacivert, kahverengi ve rose gibi renk alternatifleri sunar. Işıltıyı seven kadınlar, genellikle ışıl ışıl taşlarla bezenmiş modelleri tercih eder.

Retro modeline ait seride yer alan saatler, paslanmaz çelik örgüye sahip ve su geçirmezdir. Saatin özellikleri arasında 1/100 saniye hassasiyetli kronometre, günlük alarm ve LED arka ışık bulunur. Casio retro modeli, kullanıcısına farklı metalik renk alternatifleri de sunar.

Casio standart model kadın kol saati, yıllardır kadın kullanıcıların vazgeçemediği modeller arasında yer alır. Paslanmaz çelik, gerçek deri ve farklı renk alternatifleriyle, standart model Casio saatler kullanıcısını memnun etmeye hız kesmeden devam eder.

Casio’nun erkek kullanıcılar için tasarlamış olduğu G-Shock serisi, ekstra sağlam ve dayanıklı yapısıyla dikkatleri üzerine toplar. G-Shock erkek saatleri her tarza uyum sağlar ve 200 farklı tasarım alternatifi bulunur. G-Shock saatler, otomatik takvim, alarm, Bluetooth, barometre gibi özellikler barındırır. Solar teknolojiye sahip Casio G-Shock saatler, GPS sinyali de alabilir.

Edifice saat modellerinin her biri göz alıcı ve farkını ortaya koyan kadran tasarımlarına sahiptir. Paslanmaz çelik kordon, gerçek deri kordon gibi alternatifleri bulunan Edifice modeli, Bluetooth bağlantısı yapabilir ve solar teknoloji sayesinde ışık enerjisi ile çalışır.

Pro-Trek Casio erkek kol saati, titanyum paslanmaz çelik toka, silikon kordon ve kumaş kordon gibi özelliklere sahiptir.  Bluetooth, multi band 6 gibi özelliklere sahip olan radyo kontrollü Pro-Trek saatin en önemli özelliği, GPS bağlantısı ile mevcut konum belirlemesi yaparak, çevrimdışı tam renkli harita üzerinde bulunduğunuz konumu göstermesidir. Pro-Trek, bu yönüyle doğa sporları ile ilgilenenlerin öncelikli tercihleri arasındadır.

Retro model saatler, ayrıcalıklı yeni modeller geliştiriliyor olsa bile, Casio saat tutkunu erkek kullanıcılar tarafından tercih edilmeye devam etmekte, nesiller değişse de Retro model saatlerin gördüğü ilgi eksilmemektedir.

Standart Casio erkek saatler, paslanmaz çelik veya gerçek deri kordon alternatifleri sunar. Casio standart saatler ortalama 3 yıllık pil ömrüne sahip ve özel mineral camı çizilmelere karşı dayanıklıdır. Su geçirmezlik özelliği olan standart model Casio erkek kol saati, kaliteden ödün vermez ve diğer tüm modeller gibi uzun ömürlü kullanım sağlar.

Casio Saat Modellerinin Teknolojileri ve Özellikleri

Casio erkek kol saati ve kadın kol saati modelleri yenilikçi ve teknolojik birçok özelliğe sahiptir. Casio, farklı teknolojileri, ürettiği saatlerle birleştirmeye her daim büyük önem verir. Casio kol saati modellerinin sahip olduğu teknolojiler şu şekildedir;

  • Analog
  • Otomatik
  • Kinetik
  • Quartz
  • Kurmalı
  • Dijital
  • Analog - Dijital
  • Solar

Analog saati modeli, üzerinde akrep ve yelkovan bulunan saat modelidir. Bu model, kimi zaman dijital ekran ile desteklenir. Dijital ekran üzerinde tarih vb. bilgiler de yer alabilir. Analog saatlerin daha farklı özellikler ile birleştirildiği de görülebilir.

Otomatik teknolojiye sahip saatler, kuruluma ihtiyaç duymaz. Saat kullanıldığı sürece doğru bir şekilde çalışmaya devam eder. Otomatik saat mekanizması tam anlamıyla bir teknoloji harikasıdır.

Kinetik teknoloji, otomatik ve kuvars teknolojisinin en iyi özelliklerinin birleşimi gibidir. Genel anlamıyla kinetik saatler de otomatik saatler gibi enerjisini özel ve çok hassas mekanizması sayesinde kullanıcısının bilek hareketlerinden sağlar.

Quartz saatler, saat bileğinizde olsa da olmasa da pil ömrünü tamamlayıncaya kadar çalışmaya devam eder. Pil ömrünü tamamladığında, yenisi ile değiştirilebilir.

Kurmalı saatler, bir yay sistemine sahiptir. Bu yay sistemi sıkıştırılır. Sıkıştırıldıktan sonra yay sistemi gevşemeye başlar ve saat bu gevşeme hareketinden çalışmak için ihtiyacı olan enerjiyi üretir. Kurmalı saatler bu sayede pile ve farklı bir enerjiye gereksinim duymazlar.

Dijital saatleri ayarlamak için genellikle saat üzerinde ayarlama düğmeleri bulunur. Günümüz teknolojisi sayesinde akıllı otomatik ve dokunmatik kol saati alternatifi de mevcuttur. Dokunmatik saatlerin ayarlama sistemi farklı olabilir. Casio dijital saatler, geliştirilebilir farklı fonksiyonlara sahiptir. Ayrıca dijital saatlerde genellikle farklı ekran tipi tercih edilir.

Analog - dijital saat modeli, analog saatin dijital saat özellikleri ile desteklenen modeline verilen isimdir. Birçok farklı renk, model ve özellik seçeneği vardır.

Solar teknolojiye sahip saatler, çalışabilmek için gereken enerjiyi, bir ışık kaynağından alırlar. Bu saatler genellikle güneş enerjisi ise çalışırlar ancak günümüz teknolojisinde güneş panelleri sayesinde herhangi bir yapay ışık kaynağını da enerjiye dönüştürebilirler.

Casio saatler, farklı teknolojiler ile farklı özellikleri başarı ile birleştirir. Ayrıcalıklı saat markalarının başında gelen Casio, termometreli, radyolu, pusulalı, titreşimli kol saatleri gibi saatler başta olmak üzere, farklı özelliğe sahip modelleriyle kullanıcılarını mutlu edecek tasarımlar üretmeye devam ediyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Casio Kol Saati

Saat/Gözlük/Aksesuar
Saat/Gözlük/Aksesuar
Saatler
Saatler
Kol Saatleri
Kol Saatleri
Erkek Kol Saatleri
Erkek Kol Saatleri
Kadın Kol Saatleri
Kadın Kol Saatleri
Unisex Kol Saatleri
Unisex Kol Saatleri
Çocuk Kol Saatleri
Çocuk Kol Saatleri
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 3502 ürün
DSACategoryId/2147483632/318242/25008402/casio